Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Almanya Dil Okulları

Almanya'da Dil Eğitimi Hakkında

Almanya sosyal bir devlet olduğundan dolayı eğitim ücretleri oldukça uygundur. Eğitimin kaliteli ve ucuz olması bu ülkeyi ön plana çıkaran donelerdendir. Almanya’da eğitim masraflarının yanı sıra yaşam masrafları da oldukça caziptir. Bu ülkede eğitim alan bir genç uygun fiyatlara hayatını idame ettirebilir. Almanya birbirinden güzel şehirleri, mimarisi, tarihi, sanatı ve sosyal yaşamıyla bu ülkede vakit geçiren öğrencilerde keyifli hatıralar bırakacaktır.

Neden Almanya’da Eğitim?

Alman eğitim sistemi, Alman devletinin eğitime verdiği önem ve ayırdığı güçlü mali kaynak sonucu Avrupa'nın en başarılı eğitim sistemi olmuştur. Alman devleti, refah düzeyinin yüksek olması ve teknolojinin tüm nimetlerini eğitime yönlendirmesi sonucu uzun vadeli çalışmalarının mahsulünü yetiştirdiği nitelikli kadrolarla almaktadır. Çocuk yuvalarından başlamak kaydıyla yüksek öğrenimin bitişine kadar olan tüm devlet okul ve üniversitelerinin giderlerinin büyük bölümünü devlet karşılamakta ve bu yönüyle halen Avrupa’nın parasız eğitim yapılan birkaç ülkesinden biri olma konumunu korumaktadır. Sosyal devlet olma özelliği nedeniyle öğrencilere birçok burs olanağı sunması sonucu Almanya özellikle üniversite öğrenimi görmek isteyen gençlere çok cazip gelmektedir. Bu sebeple Türk öğrencilerinin de genel tercihi Almanya’dır.

Almanya’da Almanca Dil Eğitimi

Almanya'da dil eğitimi hem özel dil okullarında hem de üniversite bünyesindeki dil okullarında verilmektedir. Her seviyeye uygun dil programlarında haftalık 20-25-30 saatlik seçenekler sunulur ve süre öğrencinin isteğine göre 2 ile 48 hafta arasındadır. Dersler genellikle sabah programları ve öğleden sonra programları olmak üzere iki farklı periyot şeklindedir. Bazı merkezlerde her pazartesi başlayan kurslar mevcuttur. Kursiyer kurs öncesinde seviye tespit sınavına tabi tutulur ve seviyesine en uygun sınıfta dil eğitimine başlar. Sınıflardaki öğrenci sayısı ortalama 12 öğrenci olup 6-16 arası değişmektedir. Yetişkin gruplarında kursiyerin minimum yaşı 16'dır.

6-9 Ay arası devam eden Akademik yıl kursları Almanca'yı yoğun bir şekilde geliştirmek isteyen öğrencilere yöneliktir ve normal kurslara göre %30 daha ekonomiktir. Özellikle yüksek öğrenimini Almanya'da devam ettirmek isteyen öğrencilere tavsiye edilir.

Almanya’da Dil Eğitimi Programları

Almanya’da her yaşa, eğitim seviyesine ve ihtiyaca uygun dil programları bulunmaktadır. Genel Almanca, Yoğun Almanca, İş için Almanca, TesDaf Sınav Hazırlık, Almanca+Staj, Almanca Üniversite Hazırlık Yılı gibi programlar açılmaktadır. Global Vizyon’un deneyimli ekibi öğrencileri bu programlardan onlara en uygun olanlara yerleştirmektedir.Almanya’da dil kursları standart olarak haftada 20 saatten oluşur fakat yoğunlaştırılmış kurslarda bu sayı 30 saate kadar çıkabilir. Dil kursları 2 ile 36 hafta arasında değişmektedir. Almanya’da dil kursları için en popüler ülkeler Berlin, Munich, Hamburg, Bremen, Hannover ve Düsseldorf’tur.

Almanya Dil Okulu Vizesi

90 güne kadar olan vizeler için gerekli belgeler:

- Vize başvuru formu

- Eğitiminiz bittikten sonra en az 3 yıl daha geçerli pasaport

- 1 adet orijinal biyometrik fotoğraf (En fazla 6 ay önce çekilmiş olması gerekiyor.)

- Finansal durumunuzu gösteren belgeler (Sizin veya ebeveynlerinizin maaş bordroları, eğitim süresince iş yerinizden izinli olduğunuza dair belge, size veya ebeveynlerinize ait banka cüzdanları, varsa tapularınız ve araç ruhsatlarınız.)

- Halihazırda öğrenciyseniz okulunuzdan alacağınız öğrenci belgeniz, eğitiminize ara vererek gidecekseniz okulunuzdan alacağınız izin belgesi

- Eğer çalışıyorsanız ve işvereninizin izni varsa dönüşte aynı iş yerinde çalışacağınızı teyit eden mektup

- Eğer daha önce bir Almanca dil kursuna gittiyseniz oradan aldığınız sertifikalarınız

- Almanya’da haftada en az 20 ders saati olan kurs kayıt belgesi

- Gittiğiniz son okulun diploması, öğrenci belgesi ve bu belgelerin Almanca tercümesi

- Annenize ve babanıza ait güncel ikametgah ve bu belgenin Almanca tercümesi

90 günden daha uzun süreli ikametler için gereken belgeler:

 - 2 adet vize başvuru formu

- En az 1 yıl geçerlilik süresi olan pasaport

- Eski pasaportlarınızın işlem görmüş sayfalarının fotokopileri

- 3 adet biyometrik fotoğraf (En fazla 6 ay önce çekilmiş olması gerekiyor.)

- Eğitim alacağınız kurumdan gelen kabul mektubu

- Kurs ücretinizi ödediyseniz bu ücretin makbuzu

- Konaklama bilgilerinizi içeren belge

- Öğrenciliğiniz devam etmiyorsa son diplomanızın fotokopisi ve Almanca yeminli tercümesi

- Almanca öğrenmek için Türkiye’de Almanca dil kursuna gittiyseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi, sertifika almadıysanız kursa devam ettiğiniz tarihleri gösteren ve seviyenizi açıklayan bir mektup

Almanya Dil Okulları Çalışma İzni

Almanya’ya dil okuluna giden öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Sadece üniversite eğitimine giden öğrencilerin çalışma izni bulunmaktadır. Ancak Almanya öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Öğrenciler burs alarak giderlerinin bir kısmını karşılayabilirler.

Almanya Dil Okulları Konaklama

Almanya’ya dil okuluna giden öğrencilerin çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekler ise şu şekildedir:

 • Aile yanı konaklama
 • Yurtlar
 • Paylaşımlı evler
 • Ev kiralama
 • Apartlar

Almanya’da Sosyal Hayat

Almanya, zengin kültürel mirası, çeşitli festivalleri ve etkinlikleriyle canlı bir sosyal hayata sahiptir. Büyük şehirlerde tiyatro, müzik ve sanat etkinlikleri, sokak kafelerinde sosyal etkileşim ve açık hava festivalleri, ülkenin sosyal dokusunu oluşturan önemli unsurlardır. Ayrıca, spor etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları gibi açık hava aktiviteleri de popülerdir.

Almanya Dil Okulu Fiyatları

3 aylık Almanya dil okuluna giden öğrenciler ortalama olarak 2.000 - 2.500£ ödemektedir. Ancak bu fiyat dil okuluna ve süresine bağlı olarak değişebilmektedir. Daha net bilgi almak için ilgili dil okulunun web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca Almanya'da Eğitim ve Yaşam Masrafları sayfamızı ziyaret ederek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Almanya’da Almanca Dil Kursu Alabileceğiniz Okullar

CDC -CARL DUISBURG CENTREN

Köln, Berlin, Dortmund, Hannover, Münih. Saarbrücken Mannheim. Radolfzell am Bodensee

Almanya’daki en kaliteli dil okullarından bir olan Carl Duisberg Centren her yaşa ve her seviyeye uygun Almanca kursları vermektedir.

Kurs alternatifleri arasında Yüksek Öğretim için Almanca – Mesleki Almanca - DSH ve TestDaF’ye hazırlık – Almanca ve Kültür – Almanca ve Fun – Yetişkinler için Almanca – Gençler için Almanca olan CDC okullarının merkezi Köln’dür ve bunun dışında Almanya’da Berlin, Dortmund, Hannover, Mannheim, Münih, Saarbrücken ve Radolfzell am Bodensee olmak üzere yedi farklı yerde eğitim vermektedir. Modern sınıflar ile donatılmış merkezler kısa sürede Almancayı ilerletmek için her türlü olanağı içinde barındırmaktadır.

DID -Deutch in Deutchland

Berlin, Munih, Frankfurt

2006 ve 2007 Yıllarında Almanya’nın en iyi dil okulu seçilen DİD eğitim felsefesi olarak sadece Almancayı öğretmekle yetinmeyip, bunun yanı sıra Alman kültürünü, Almanya'daki günlük yaşamı ve iş yaşamını, heyecan verici şehirleri ve çok çeşitli güzelliklere sahip kırsal alanları tanıtmayı da hedef olarak alır. Her yaş ve seviyeye uygun alternatifleri olan okulumuzun sunduğu programlar arasında Genel Almanca, Birebir Almanca, Yoğun Almanca, Mesleki Almanca, TestDAF ve DSH sınavlarına yönelik almanca ve yaz okulları bulunmaktadır.

Bu kaliteli programların içerisinde en çok popüler olan programlardan biri de öğrencilerini bir yıllık akademik dil programı eğitiminden sonra partner üniversitelerinden biri olan Fachochschule Aschaffenburg’a yerleştirmesidir.. Bunun dışında üniversite yerleştirme konusunda da destek sağlamaktadır.

Merkezleri Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan Berlin, Frankfurt ve Münihte bulunmaktadır.

SPRACHCAFFE Dil okulları

Frankfurt, Düsseldorf, Munih
Uluslararası dil okul zincirlerinden biri olan okulumuzun her seviye ve yaşa uygun genel ve bire bir Almanca dersleri, uzun dönemli eğitim için 24 ya da 36 haftalık Akademik Yıl kursları bulunmaktadır.

Almanya ve Avrupa’nın finans merkezlerinden biri olan Frankfurt’taki merkezi şehrin kültür bölgelerinden biri olan Sachsenhausen'de yer alır. Bu şık bölge, gösterişli butikleri, zarif cafeleri ve barları ile çok geniş alışveriş seçenekleri sunar. Günlük aktiviteler arasında müzelere, sanat galerilerine ve Frankfurt civarına günlük geziler ve spor etkinlikleri bulunmaktadır. Öğrenciler, öğrenci dairelerinde çift ya da tek kişilik oda seçenekleri ya da aile yanında konaklama tercih edebilirler.

Okulun diğer merkezi Almanya’nın tekstil ve fuar merkezlerinden bir olan Düsseldorf’ta bulunmaktadır. Sprachcaffe Almancayı kısa ve ekonomik biçimde ve sıcak bir bir ortamda öğrenmek isteyenler için ideal olan okullardan biridir.


Diğer Okullar;


Alpadia Berlin

Alpadia Freiburgh

Goethe-Institut- Berlin

Goethe-Institut, Bonn

Goethe-Institut,Bremen

Goethe-Institut, Dresden

Goethe-Institut, Dusseldorf

Goethe-Institut, Frankfurt

Goethe-Institut, Freiburg

Goethe-Institut, Gottingen

Goethe-Institut, Hamburg

Goethe-Institut, Heidelberg

Goethe-Institut, Manheim

Goethe-Institut, Munich

The Humboldt-Institut , Berlin-Mitte

The Humboldt-Institut , Constance

Sprachschule Aktiv, Augsburg,

Augsburger Deutschkurse, Augsburg, Germany

F+U Academy of Languages, Berlin

GLS - German Language School, Berlin, Germany

Carl Duisberg Centrum, Berlin, Germany

DID Deutsch-Institut, Berlin, Germany

BWS Germanlingua, Berlin, Germany

Anda Sprachschule, Berlin, Germany

Berlino Schule, Berlin, Germany

Steinke Institut, Bonn, Germany

TANDEM, Köln

BWS Germanlingua, Cologne,

Carl Duisberg Centrum, Cologne,

Kästner Kolleg, Dresden,

Unipark Institut, Dresden,

BEBAS Language and Culture Center, Dresden,

DID Deutsch-Institut, Frankfurt, Germany

Sprachcaffe, Frankfurt, Germany

International Projects Junior Summer School, Hohensolms

TANDEM Hamburg

DID Deutsch-Institut, Hamburg

F+U Academy of Languages, Heidelberg

Alpha Aktiv, Heidelberg

Sprachschule Creative, Landshut

Dialoge Sprachinstitut, Lindau

Verbum Novum GmbH, Mainz

Carl Duisberg Centrum, Munich

DID Deutsch-Institut, Munich

BWS Germanlingua, Munich

Sprachschule Creative, Munich

Sprachschule Aktiv , Munich

Sprachschule Aktiv Nürnberg, Nuremberg

Carl Duisberg Centrum, Radolfzell, Germany

Sprachschule Aktiv , Regensburg, Germany

Almanya’da Çocuklar ve Gençler İçin Almanca Yaz Okulları

The Humboldt-Institut , Lindenberg

The Humboldt-Institut Schmallenberg

The Humboldt-Institut Freiburg

The Humboldt-Institut Kempten

The Humboldt-Institut Meersburg

The Humboldt-Institut Munich

The Humboldt-Institut Berlin-Teenager

The Humboldt-Institut Cologne

The Humboldt-Institut Düsseldorf

The Humboldt-Institut , Bad Schussenried

The Humboldt-Institut , Bad Dürkheim

The Humboldt-Institut , Berlin-Lehnin

The Humboldt-Institut , Reimlingen

The Humboldt-Institut , Heessen Castle

The Humboldt-Institut , Wittgenstein Castle

Goethe-Institut Aachen

Goethe-Institut Bamberg

Goethe-Institut Benediktbeuern

Goethe-Institut Berlin-Wannsee

Goethe-Institut Bremen

Goethe-Institut Edenkoben

Goethe-Institut Freiburg

Goethe-Institut Karlsruhe

Goethe-Institut Cologne

Goethe-Institut Michelbach

Goethe-Institut Pforzheim-Hohenwart

Goethe-Institut Rot an der Rot

Goethe-Institut Stein an der Traun

Goethe-Institut Weimar

GLS - German Language School, Berlin,

DID Deutsch-Institut, Berlin

DID Deutsch-Institut, Frankfurt

F+U Academy of Languages, Heidelberg

Alpha Aktiv, Heidelberg

International Projects Junior Summer School, Hohensolms

DID Deutsch-Institut, Munich,

Carl Duisberg Centrum, Radolfzell

Devamını Oku

Global Vizyon Almanya Almanca Dil Okulu Danışmanlığı

Global Vizyon, uzun yıllardır Almanya dil okulu konusunda danışmanlık sağlamaktadır. Global Vizyon’un profesyonel danışmanları sayesinde her yıl birçok öğrenci Almanya’ya dil okuluna gitmektedir. Siz de Almanya’ya dil okuluna gitmek istiyorsanız Global Vizyon ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak

Sıkça Sorulan Sorular

Almanya’ya dil eğitimine gitiğimde çalışabilir miyim?
  Almanya’ya dil eğitimine giden öğrencilerin çalışma imkanı bulunmamaktadır. Ancak öğrenciler çeşitli burslar alarak giderlerini karşılayabilirler.
Almanya dil okulları kaliteli mi?
  Evet, Almanya dil okulları kalitelidir. Almanya, dünya çapında tanınmış üniversiteleri, eğitim kurumları ve dil okullarıyla bilinmektedir. Bu okullar genellikle nitelikli ve deneyimli öğretmen kadrolarına sahiptirler ve modern öğretim materyalleri kullanarak etkili bir öğrenme ortamı sunarlar.
Almanya dil okulu yaş sınırı var mı?
  Hayır, Almanya’da dil okullarında yaş sınırı bulunmamaktadır.
Bizimle konuşun

Almanya Dil Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım