Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Avustralya'da Sertifika Diploma

Son dönemde yurtdışı eğitimin parlayan yıldızlarından olan yurtdışı sertifika ve diploma programlarına Avustralya’da katılmak mümkündür. Avustralya yaşam standartlarının yüksekliği ve eğitimdeki kalitesiyle dünyanın dört bir yanından gençleri ağırlamaktadır. Avustralya sertifika programları kolejler, meslek yüksek okulları ve üniversiteler bünyesinde açılmaktadır. Avustralya sertifika programları eğitim sırasında ve eğitim sonrasında oturum ve çalışma izni kazandırmaktadır. Avustralya sertifika programlarının tüm dünyada saygınlığı vardır. 


Devamını Oku

Avustralya’da Sertifika / Diploma Programı Başvuru Süreçleri

Ön Görüşme ve Danışmanlık: 


Öğrenci Analizi: Öğrencinin eğitim durumu, dil seviyesi, ihtiyaçları ve kariyer hedefleri belirlenir. Öğrencinin hangi şehirlere uyum sağlayabileceğine; şehirlerin sosyal, kültürel ve yaşam koşullarına bakılarak karar verilir. 


Vize Analizi: Vize koşulları değerlendirilir ve vize analizi yapılır. 


Bütçe Analizi: Öğrencinin bütçe analizi yapılır. Öğrencinin ihtiyaç ve bütçesine göre en uygun program ve okullar belirlenir. Öğrencinin kısmi burs ya da özel indirim oranlarından yararlanıp yararlanamayacağı tespit edilir. 


Süre Analizi: Mali durum, vize durumu, eğitim durumu, okulların kabul kriterleri ve süreleri göz önünde bulundurularak öğrencinin eğitimine ne zaman başlayabileceği tespit edilir. 


Dil Analizi: Öğrenci TC. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı olan Oxford House College dil seviye tespit sınavına (yazılı ve sözlü) alınır ve öğrencinin dil seviyesi ilk görüşmede belirlenir. Çıkan sonuca göre hangi programlara katılabileceği yeniden değerlendirilir. Dileyen öğrenci bu aşamada Oxford House College İstanbul okulu bünyesinde genel İngilizce, konuşma sınıfları,

TOEFL, IELTS, mesleki İngilizce kurslarına özel fiyatlar ile katılma kararı alabilir. Yurtdışına çıkmadan önceki 1-2 aylık kurslar öğrenciye yurt dışındaki ilk haftalarında çok yarar sağlamaktadır.


Karar Aşaması: İlk görüşmelerde elde edilen veriler ışığında şehir, üniversite ve kolejler üzerinde karşılaştırmalı analizler yapılır. Öğrenciye en uygun olanlar listelenir. Okulların internet sitesi ve broşürleri incelenir. Gerekirse bazı ayrıntılar için okullarla hemen irtibata geçilir bilgiler alınır. Çok kapsamlı son değerlendirme sonucu öğrenciye en uygun okul, kolej veya üniversiteye karar verilir. Sertifika programının detayları, maliyetleri tespit edilir. Maliyetler tek tek yazılarak net rakamlar ortaya çıkarılır.


Kayıt Aşaması: Öğrenci danışmanlarıyla birlikte gitmek istediği şehir, okul ve programı belirler. Bu okula kayıt süreci başlatılır. Öğrenci gerekli evrakları toparlar bu aşamada danışmanları gerekli evrak listesini öğrenciye iletir. 


Vize Başvurusu ve Sonuç Aşaması: Danışmanların verdiği vize evrak listesini hazırlayan öğrenci evrakları danışmanına teslim eder. Danışman evrak listesini tek tek kontrol eder ve eksiksiz teslim alır. Eksiklik var ise acilen giderilmesini talep eder. Evrakları eksiksiz teslim edilmiş ise danışmanlar kâğıt üzerinde veya gerekli ise online olarak ilgili ülkenin vize formunu doldurmaya baslar ve hatasız bir şekilde başvuru formu doldurulur. Başvuru formunun eksiksiz, hatasız ve anlaşılır doldurulması çok önemlidir. Bu esnada vize için randevu veren ülkelerden öğrencinin vize randevusu alınır. Dosyası hazır ve başvuru formu doldurulmuş vize dosyası daha önce organize edilmiş randevu günü konsolosluğa gönderilir. 


Gidişe Hazırlık: Vizesi olumlu şekilde sonuçlanan öğrencinin (bu süreç döneme ve ülkeye göre 2-12 hafta arası sürebilir) acilen konaklama, karşılama ve uçak bileti rezervasyonu kesinleştirilir. Okula hemen vizenin olumlu bilgisi verilir. Öğrencinin uçak biletini acilen alması istenir. Öğrencinin uçak bileti en uygun uçuş fırsatı ve fiyatı ile TÜRSAB üyesi Global Vizyon’un bünyesinde bulunan Yet Travel tarafından organize edilir. Öğrenci karşılama istemiş ise okuldan son teyit alınır ve karşılama kesinleştirilir. 


Öğrenci okul ücreti ve konaklama ücretini faturadaki rakam üzerinden öder. Okul ücretinin tamamı, konaklama ücretinin ise (aksi belirtilmedikçe en az 1 ayı) ödenmelidir. Öğrenci için özel hazırlanmış Goodbye Pack hazırlanır. Bu dosyanın içine; vizeli olarak pasaportunuz, okul kabul mektubunuz, okulun ve konaklamanın adres ve haritaları, konaklama yazısı, giriş çıkış tarihleri ve aile yanı konaklamada dikkat edilecek hususlar yazısı, okulun faturası ve ödeme makbuzu, karşılama konfirmasyon belgesi, acil bir durumda ilgili kişilerin telefonları, varsa sağlık ve yolculuk sigorta poliçesi, elektronik uçak biletinin çıktısı eklenir ve öğrenciye teslim edilir.


Gidiş İçin Son Kontroller: Konaklaması aile yanında olacaklar mutlaka gidişten 1 gün önce aileye telefon ile varış saatlerini bildirmelidirler. Dileyenler bu işlemi danışmanlarıyla beraber yapabilir. Öğrenciler valiz hazırlıklarını danışmanlarının söylediği valiz kilo kurallarına uygun olarak gerçekleştirmelidir. Danışmanlar öğrencilerin yanlarında hangi eşyaları götürmesi gerektiğine dair bilgi verecektir. 


Dış hatlar uçuşu için hareket saatinden en az 2 saat önce havalimanında olunması önemlidir. Online Check-in işlemi yapanlar dilediği koltuğu seçebilir. Avustralya’ya varıldığında gümrük girişinde pasaport kontrolü yapılır. Avustralya’ya niçin geldiği ve ne kadar kalacağına dair sorular sorulur. Bu esnadan Goobye Pack’in öğrencilerin yanında olması önemlidir. İstenen belgeleri hızlı çıkartıp gösterebilirler. 


Öğrenci karşılama istediyse; pasaport kontrolü sonrasında, çıkışta karşılayacak kişi öğrencinin ismi veya okulun ismi yazan bir tabela ile öğrenciyi bekler. Karşılayacak kişi ile buluşma olmamış ise mutlaka en yakın “Information” masasına gidip, oradaki kişiye acil telefon numaraları listesinde ismi olan karşılayacak kişiyi aratmalı veya kendisi aramalıdır. Karşılayacak kişi öğrenciyi doğrudan kalacağı eve veya yurda götürecektir. Aile yanında kalan öğrenciler aile ile tanışır ve okulun ilk günü olacak ertesi güne hazırlık yapar. Aile ertesi gün okula nasıl gideceğini öğrenciye anlatır. Yurt konaklamada olacak öğrenci ise okul arkadaşlarıyla tanışır ve yurt görevlisi tarafından gerekli talimatlar kendisine verilir.


Okulun İlk Günü: Okulun ilk günü; eğitim alınacak bina, çevre, okul personeli ve okulun sistemi/düzenini tanıtan bir oryantasyona düzenlenir. Her ne kadar Oxford House College’in yazılı ve sözlü testini yapılmış ve seviye belirlenmiş olsa dahi gittiğiniz okulun kendi testlerini de okulun ilk günü yapmak zorundasınız. Genelde OHC’nin test sonucu ile aynı seviyede olmasına rağmen bu test zorunludur ve test sonucuna göre öğrenci uygun sınıfa yerleştirilir. Seviye tespit sınavı sonucunda gönderilen sınıfla ilgili bir sorun olursa okul yetkilileri ile görüşülebilir. İlk hafta uyum dönemi olduğu için hem okulda hem konaklamada ve genel olarak ortama uyumda sorunlar yaşanabilir. Hassas olan ilk haftada acele kararlar verilmemesi ve sorun halinde mutlaka danışmanlar ve okuldaki yetkililerle görüşülmesi gerekir. Danışmanlar öğrenci ile ilk haftanın sonunda irtibata geçer ve ilk izlenimleri alır.


Eğitim Süreci: Global Vizyon ve Oxford House Yurtdışı Eğitim danışmanları öğrenci, ailesi ve okulu ile düzenli irtibatta olur. Öğrencinin akademik gelişimi ve diğer konuların takipçisi olur. Her şeyin planlandığı gibi gitmesini sağlamaya çalışır. Konaklama veya kurs konusunda problem olduğu takdirde okul yetkilileriyle anında irtibata geçer ve gerekli değişikliklerin yapılmasını, öğrenciye izah edilmesine yardımcı olur. 

Devamını Oku

Avustralya Sertifika Programını Programı Kimler Tercih Etmelidir

Avustralya sertifika programları spesifik bir alanda uzman olmayı hedefleyen kişiler için doğru bir eğitim alternatifidir. Avustralya sertifika programları özgeçmişine artı değer katmak, mesleğinde yeterli donanıma sahip olma özgüveni kazanmak ya da mesleğini değiştirmek isteyenlerin tercih edebileceği eğitim seçeneğidir. Programlara liseden mezun olup meslek edinmek isteyenler de kariyer yolculuğu başlayan ve bu yolculukta en donanımlı hale ulaşmak isteyen genç profesyoneller de katılabilir. 


Avustralya’da sertifika programlarına katılanlar dünya çapında saygı gören kurumlarda eğitim alacaktır. Avustralya sertifika programları kolejler, meslek yüksek okulları (TAFE) ve üniversiteler bünyesinde açılmaktadır. Bu kurumlarda verilen eğitimin kalitesi oldukça yüksektir bu sayede öğrenciler kaliteli bir eğitim aldıklarını bilmenin rahatlığıyla iş hayatına giriş yapabilecektir. Kariyerine yurtdışında devam etmek ve alacağı diplomanın tüm dünyada geçerli olmasını isteyenler Avustralya’yı tercih edebilir. 


Yurtdışında yaşama ve çalışma deneyimi kazanmak isteyenler bu programları tercih edebilir. Avustralya sertifika programına katılanlar mezuniyetlerinin ardından bu ülkede çalışma ve oturum iznine sahip olur. Yurtdışında eğitimin yanı sıra yurtdışında iş deneyimi de kazanmak isteyenler Avustralya’nın verdiği hak ile mezun olduktan sonra 1 yıl süreyle bu ülkede çalışıp mesleki deneyim kazanabilir. 


Avustralya sertifika ve diploma programları pek çok alanda açılmaktadır. Yurtdışı sertifika programı açan ülkeler arasında en fazla programa sahip ülke Avustralya’dır. Avustralya sertifika programlarında öğrenciler; teoride ve pratikte mesleklerinde karşılaşabilecekleri tüm durumlar hakkında bilgilendirilir. Otel yönetimi, uluslararası ticaret, personel yönetimi, spor-sanat yönetimi, bankacılık, KOBİ yöneticiliği gibi alanlarda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler Avustralya sertifika programlarını tercih edebilir. Bunun yanı sıra; mühendislik, havacılık… gibi yüksek teknolojiye sahip alanlar için de sertifika ve diploma programları bulunmaktadır. Öğrenciler teknolojik donanıma ve alt yapıya sahip kurumlarda mesleki bilgi edinirler. Güçlü bir turizm ülkesi olan Avustralya genellikle turizm ve otelcilik gibi konular için tercih edilse de ülkenin yüksek teknolojik üretim yapması ve oldukça gelişmiş bilimsel alt yapıya sahip olması sebebiyle bu tip bölümlerde eğitim alanlarından ilgisini çekmektedir. Öğrenciler; son gelişmelerden yararlanabilecekleri, son ekipmanlara ve tesislere sahip okullarda eğitim alırlar. Bilimsel olduğu kadar kültür sanat alanında oldukça gelişmiş bir ülke Avustralya’da sertifika programlarını multimedya dizayn, film yapımcılığı, animasyon film yapımcılığı, fotoğrafçılık, güzel sanatlar, moda tasarım gibi alanlarda da eğitim almak isteyenler de tercih edebilir. Öğrenciler eğitim gördükleri alanlar hakkında son bilgiler ve gelişmelerden haberdar olarak ve hatta bu gelişmelerle iç içe, donanımsal tüm gereklilikleri elleri altında bularak kendilerini geliştirme imkânı yakalar. 

Devamını Oku

Avustralya Sertifika Programına Katılabileceğiniz Bölümler

Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden olan Avustralya’da açılan sertifika ve diploma programları her yıl binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Avustralya sertifika programları; iş dünyasının ihtiyaçlarına göre düzenlenen ve katılımcılarına iş dünyasına yönelik pratik bilgiler kazandıran eğitimler vermektedir. Avustralya’da en çok tercih edilen yurtdışı sertifika programları 2022 yılında turizm, kültür sanat ve teknoloji alanlarında açılanlardır.


Liste: 


Bachelor ofsMicu (Contemporary Performance/ Composition & Music Production/ Classical Performance/ Music Theatre/ Arts Management/ Audio) 

Bachelor of Performance

Bachelor of Entertainment Management

Diploma of Music (Audio/Contemp. Performance/ Classical Performance / Music Theatre/ Composition & Music Production)

Graduate Certificate of Music

Graduate Diploma of Music

Master of Music

Graduate Certificate of Arts Management (6 modules/ 12 modules)

Master of Management

Diploma of Aviation (Comercial Pilot License and Multi Engine Instrument Rating)

Diploma of Aviation (Comercial Pilot License)

Diploma of Aviation Private Pilot License (Including Theory)

Diploma of Aviation (Instructor)

Single Engine Command Instrument Rating - Multi Engine

Diploma of Leadership and Management

Advanced Diploma of Marketing and Communication

Certificate III in Travel

Diploma of Travel & Tourism Management

Cerificate IV in Communicative TESOL

Certificate IV in Project Management Practice

Diploma of Project Management

Advanced Diploma of Program Management

Certificate IV in Human Resources

Diploma of Human Resources Management

Diploma of Hospitality Management

Diploma of Leadership and Management  

Diploma of Project Management

Advanced Diploma of Program Managementl

Certificate IV in Information Technology

Diploma of Information Technology

Advanced Diploma of Information Technology

Advanced Diploma of Program Management

Certificate III in Early Childhood Education and Care

Diploma of Early Childhood Education and Care

Certificate IV in Travel and Tourism

Diploma of Travel & Tourism Management

Advanced Diploma of Travel and Tourism Management

Diploma of Business

Diploma of Accounting

Certificate in Commercial Cookery

Diploma of Hospitality

Certificate IV in Fitness

Certificate IV in Sport Coaching

Diploma of Sport Coaching

Diploma of Sport Development

Diploma of Leadership and Management

Diploma of Aviation Management

Certificate VI in Aviation - Grand Operations & Service

Certificate III in Aviation - Flight Operations (Cabin Crew)

Diploma of Early Childhood Education and Care

Advanced Diploma of Engineering - Oil and Gas

Diploma of Digital Media Technologies

Diploma of Information Technology (Networking)

Certificate IV in Marketing and Communication

Advanced Diploma of Graphic Design

Diploma of Screen and Media ( Radio and TV)

Certificate IV in Screen and Media ( Animation and Digital Media)

Advanced Diploma of Interior Design

Certifcate IV in Design

Diploma of Banking Services Management

Diploma of Information Technology (Networking)

Diploma of Software Development

Diploma of Dental Technology

Advanced Diploma of Hospitality

Certificate III in Fitness

Diploma (Audio Engineering & Sound Production/ Film & Television Production / Contemporary Music & Performance /

Songwriting / 3D Animation / Game Design / Digital Design)

Certificate III in Media

Bachelor Degree (Entertainment Business Management)

Diploma (Entertainment Business Management)

Cerificate IV in International Trade

Diploma of International Business

Certificate II in Customer Contract

Advanced Diploma of Applied Fashion Design and Tachnology

Diploma of Applied Fashion Design and Technology

Certificate IV in Applied Fashion Design and Technology

Diploma of Fashion and Textile Merchandising

Advanced Diploma of Computer Systems Technology

Certificate IV in Computer Systems Technology

Advanced Diploma of Hospitality Management

Certificate III in Patisserie

Graduate Certificate of Business Administration  

Bachelor of Business International Hotel Management

Bachelor of Business International Restaurant Management

Bachelor of Business Convention and Event Management

Bachelor of Business Tourism Management

Certificate III in Commercial Cookery

Bachelor of Design

Bachelor of Film

Diploma of Screen and Media (Digital Video Production)

Bachelor of Animation

Diploma of Screen and Media (Animation)

Diploma of Photography & Photo Imaging

Bachelor of Games Development

Diploma of Interactive Digital Media

Bachelor of Interactive Technologies

Diploma of Website Development

Advanced Diploma of Information Technology Project Management

Diploma of Events - Events Stream

Certificate IV in Screen and Media

Diploma of Sound Production

Cerificate IV in Bookkeping

Diploma of Sport Development (Fitness,Coahing, Surf, Golf, Sport)

 

 


Devamını Oku

Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Avustralya’da sertifika ve diploma programlarına katılmanın avantajlı pek çok noktası vardır. Öncelikle öğrenciler yaşam standardı en yüksek ülkelerden birinde güvenlik içerisinde eğitim alabilir. Böyle bir ülkede yaşam ve çalışma şartlarını deneyimler. 


Avustralya’da sertifika ve diploma programlarına katılmanın bir diğer avantajlı noktası ise Avustralya’da sertifika ve diploma programlarının kolejler, meslek yüksek okulları ve üniversiteler bünyesinde açılmasıdır. Avustralya’da sertifika programlarının çoğu tüm dünyada saygınlığa sahip ve akredite programlardır. 

 

Avustralya’da sertifika programları öğrencilere eğitim alırken ve mezuniyetlerinin ardından çalışma izni sunar. Avustralya devleti yurtdışı sertifika programına devam edenlere mezuniyetlerinin ardından 1 yıl çalışma ve oturum izni sunar. Avustralya’da sertifika programlarına katılan öğrenciler eğitim alırken hafta 20 saat çalışma iznine sahip olmaktadır ki bu sayede öğrenciler kendi cep harçlıklarını ve yaşam masraflarını çıkartabilmektedir. Mezuniyetin ardından tam gün çalışma izni sunulur. 

 

Avustralya’da sertifika programları tüm dünyadaki yurtdışı sertifikalı eğitim programları arasında cazip fiyatlara sahip olanlardandır. Avustralya’da 2700 AU$’dan başlayan fiyatlar vardır. Bütçesi kısıtlı öğrenciler Avustralya’da sertifika programlarının fiyat avantajlarından yararlanabilir. 


Avustralya sertifika ve diploma programları sadece mesleki gelişim yolunu açmaz aynı zamanda bu programlara katılan öğrenciler Avustralya’da eğitim hayatlarına devam etmek istemeleri takdirinde ilerleyebilirler. Avustralya’da üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrenci; aldığı derslerde istenilen notları alabilmesi durumunda üniversiteye başvurabilir. Okuduğu dersler kabul edildiği bölümde de varsa bu krediler transfer edilir. Öğrenci aynı dersleri bir daha okumak zorunda kalmaz. Üniversite transfer programları hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarıyla yüz yüze görüşülmesi gerekmektedir. 

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
 • Avustralya’da Sertifika / Diploma Programları Yapmak

  Avustralya sertifika programları genellikle ülkemize olan uzaklığı nedeniyle çekinilerek yaklaşılan programlardır. Avustralya ülkemize uzak bir konumda da olsa yaşam standartları bu kadar yüksek bir ülkede yüksek kalitede eğitim almak bu uzaklığa değmektedir. Avustralya bir turizm ülkesi olduğu için özellikle turizm, otelcilik ve gastronomi alanındaki programlarıyla ön plana çıkar. Bunun haricide ülkenin teknolojik alt yapısı çok gelişmiş olduğu için bu alanlardaki programlar da yoğun ilgi görmektedir. Avustralya’da sertifika ve diploma programlarına katılmak öğrencilerin hem mesleki hem de vizyonel olarak gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.  


 • Programları Süresi

  Avustralya’da sertifika & diploma programları 10-12 haftadan başlar 60-80 haftaya kadar uzayabilir. Kısıtlı zamana sahip olanlar 10-12 haftalık programları tercih edebilir. Programın süresi uzadıkça Avustralya’da mezun olduktan sonra çalışma izni almak kolaylaşmaktadır. 


 • Başvuru Dönemleri ve Başlangıç Tarihleri

  Her okulun başvuru dönemi farklıdır. Çoğu okul her ay başvuru almaktadır. Bazı okullar yılda 2 kez başvuru açmaktadır. Bahar dönemi ve güz döneminde programa kayıt yapılabilir. Bazı okullar yılda 4 kez de başvuru alabilmektedir. Başvurular; Ocak, Mart, Haziran ve Eylül aylarında açılabilir. Arzu ettiğiniz programı belirledikten sonra danışmanlarınızla görüşüp başvuru zamanlarınızı programlayabilirsiniz. 


 • Kabul ve Başvuru Şartları

  -En az lise mezunu olmak


  -18 yaşını doldurmuş olmak


  -IELTS 5.5 skor


  -Transkript 

 • Diploma Programları Ücretleri

  Avustralya’da sertifika ve diploma programları 2700 Avustralya Dolarından başlar 68.000 Avustralya Dolarına kadar yükselebilir. Avustralya’da 3-4-5 bin Avustralya Dolara çok kapsamlı programlara katılmak mümkündür.  • Avustralya’da Öğrenciyken Çalışmak / Avustralya’da Çalışma İzni

  Avustralya’da eğitim alırken çalışmak mümkündür. Bu sayede öğrenciler eğitim alırken cep harçlıklarını çıkarmak fırsatı bulur. Avustralya hükümeti eğitim alınan program türüne bakmaksızın uluslararası öğrencilere çalışma izni sunar. Bu izin haftalık 20 saattir. Öğrenciler saatlik çalışmaları neticesinde 16-25 AUD kazanır


 • Oturma İzni / Avustralya’da Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni


  Avustralya sertifika programlarına katılanlar mezuniyetlerinin ardından çalışma iznine sahip olur. Avustralya’da en az 2 yıllık sertifika programına katılanlar eğitimleri sonrasında 18 ay tam gün yasal çalışma iznine sahip olur. Avustralya’da mezuniyetin ardından çalışma süreleri öğrencilerin eğitim aldıkları programın süresine göre değişebilir. Bu sebeple Global Vizyon danışmanlarıyla görüşülmesini öneririz.

 • Diploma Programları Eğitim Vizesi

  Öncelikli olarak eğitim vizesi alabilmek için tercihen 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak gereklidir. Liseden yeni mezun olanların ya da 2 yıllık üniversitelerden mezun olanların mezuniyet sonrası uzun bir kariyer boşluğu olmaması tercih edilir. Mezunların iyi bir kariyer geçmişi ya da iyi bir kariyer planı olması vize sürecini kolaylaştırır. Bu şartları yerine getirenler ülkelerin istediği miktarda parayı banka hesaplarında göstermelidir. Bu temel şartları yerine getirenler vizelerini rahatlıkla alır. 


  Global Vizyon danışmanları vize sürecinde öğrencilerin yanındadır. Global Vizyon vize birimi tüm evrakları öğrencilerle birlikte hazırlar. Tüm vize dosyaları öğrencilere özel olarak hazırlanır.


Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım