Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Avustralya'da Sertifika Diploma

Avustralya'da Sertifika Okulları ve Hakkında Bilgiler

Kısa Sürede Arzu Ettiğin Alanda Uzmanlaşma ve Mezuniyetinden Sonra 1 Yıl Boyunca Avustralya’da Staj Yapma İmkanı Sunan Programlar…
CV’sine ve çalışacağı kuruma artı değerler katmak isteyen, mesleğinde yeterli donanıma kavuşmak isteyen, bitirdiği bölümden ve mesleğinden memnun olmayan ve hayallerindeki alanda çalışmak isteyenlerin tercih ettiği sertifika ve diploma programları son yıllarda büyük ilgi görmektedir. Ülkemizdeki eğitim sistemi gereği arzu ettiği bölümün dışında okumak zorunda kalan ve sevmediği işleri yapanların hayatlarında bir fark yaratmak istedikleri noktada imdadına koşan bu programlar özellikle Avustralya’da oldukça gelişmiştir. 
Yaşam standartları yüksek, insana saygı gösterilen, diplomaları dünya çapında geçerli olan bir ülkede hayallerine ulaşmak için hayal gibi bir ülkede eğitim almak isteyenler Avustralya’ya tercih etmektedir. 

Devamını Oku
Programlar
Avustralya'da Sertifika ve Diploma Programları

Sertifika ve diploma programları kolejler, TAFE adı verilen meslek yüksek okulları  ve üniversiteler bünyesinde verilmektedir. İşletme, pazarlama, dijital medya, turizm ve IT’ye kadar pek çok alanda açılan programlarda diploma ve sertifika alma şansı vardır. Bu programlara katılan öğrenciler hafta 20 saat çalışma iznine sahip olmaktadır ki bu  sayede öğrenciler kendi cep harçlıklarını ve yaşam masraflarını çıkartabilmektedir. Programlara gündüz veya akşam devam edilebilir. En önemli nokta programlara başvurmak isteyen öğrencilerin IELTS’ten 5.5 skoruna sahip olması gerektiğidir.
Programlar genellikle 10-12 haftadan başlar ve 60-80 haftalık programlara kadar yükselebilir. Programlar kapsamında mesleki eğitim verilmektedir. Öğrenciler teoride ve pratikte mesleklerinde karşılaşabilecekleri tüm durumlar hakkında bilgilendirilir. Öğrenci otel yönetimi, uluslararası ticaret, personel yönetimi, spor-sanat yönetimi, bankacılık, KOBİ yöneticiliği gibi pek çok alanda uzmanlaşabilir. Bunun yanı sıra; mühedislik, havacılık… gibi yüksek teknolojiye sahip alanlar için de sertifika ve diploma programları bulunmaktadır. Öğrenciler tüm teknolojik donanıma ve alt yapıya sahip kurumlarda mesleki bilgi edinirler. Güçlü bir turizm ülkesi olan Avustralya;  genellikle turizm ve otelcilik gibi konular için tercih edilse de ülkenin yüksek teknolojik üretim yapması ve oldukça gelişmiş bilimsel alt yapıya sahip olması sebebiyle bu tip bölümlerde eğitim alanlarından ilgisini çekmektedir. Öğrenciler; son gelişmelerden yararlanabilecekleri, son ekipmanlara ve tesislere sahip okullarda eğitim alırlar. Bilimsel olduğu kadar kültür sanat alanında oldukça gelişmiş bir ülke Avustralya’da multimedya dizayn, film yapımcılığı, animasyon film yapımcılığı, fotoğrafçılık, güzel sanatlar, moda tasarım gibi alanlarda da eğitim alınabilir. Öğrenciler eğitim görecekleri alanlar hakkında son bilgiler ve gelişmelerden haberdar olarak ve hatta bu gelişmelerle iç içe, donanımsal tüm gereklilikleri elleri altında bularak kendilerini geliştirme imkanı yakalar. Sertifika ve diploma programları sadece mesleki gelişim yolunu açmaz aynı zamanda bu programlara katılan öğrenciler Avustralya’da eğitim hayatlarına devam etmek istemeleri takdirinde ilerleyebilirler. Avustralya’da üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrenci; aldığı derslerde istenilen notları alabilmesi durumunda üniversiteye başvurabilir. Okuduğu dersler kabul edildiği bölümde de varsa bu krediler transfer edilir. Öğrenci aynı dersleri bir daha okumak zorunda kalmaz. Üniversite transfer progrmaları hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarıyla yüz yüze görüşülmesi gerekmektedir. 

Devamını Oku
Eğitim Alınabilecek Alanlar

Pazarlama
Turizm
İşletme
Uluslarararası Ticaret
İnsan Kaynakları
Proje Yönetimi
Bilgi Teknolojileri
Aşçılık
Yönetim
Software Development
Dijital Medya Teknolojileri
Yazılım
Turizm
Havacılık
Su Bilimleri
Tıbbi Laboratuvar Bilimleri


Devamını Oku

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım