Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Almanya'da Master & MBA

Almanya’da Master Yapmak

Almanya prestijli üniversiteleri ve cazip fiyatlarıyla dünya çapında pek çok genç için cazibe merkezi konumundadır. Master eğitimini yurt dışında yapmak, kaliteli eğitim alırken bütçesini zorlamak istemeyen öğrenciler için Almanya doğru adrestir. 

Mühendislik ve teknoloji alanlarında ön plana çıkan Alman üniversiteleri sadece bu alanlarla kalmayıp işletme, sosyal bilimler ve sanat alanlarında da adından sıkça söz ettirmektedir. Alman üniversiteleri; uluslararası öğrencilere alanında öncü ve başarılı akademisyenlerden ders alma imkanı tanır. Bu ülkede master yapan genç son gelişmelerle iç içe, dünyaya entegre olmuş bir şekilde vizyonunu geliştirir.

Almanya’da eğitim devlet tarafından finanse edildiğinden, devlet üniversitelerinde ücretler 

oldukça caziptir. Devlet üniversitelerinde oldukça kaliteli ve üst düzey bir eğitim sunulmaktadır. Bu sebeple bu üniversiteler öğrenci seçimlerinde oldukça titiz davranır. Öğrencilerin iyi bir not ortalamasına, ilgi çekici bir araştırma konusuna sahip olmasına ve dil yeterliliğine dikkat edilmektedir.

Almanya’da özel üniversiteler de bulunmaktadır. Bu üniversiteler devlet üniversitelerine göre yüksek maliyetlidir. Üniversitelerin özel olması eğitim kalitesinde bir düşüş getirmez. Devlet tüm eğitim kurumlarının eşit standartlarda eğitim vermesi adına üniversiteleri ince bir şekilde denetlemektedir. Bu yüzden üniversiteler arasında eğitim kalitesinde uçurumlar bulunmaz.

Almanya pek çok alanda dünya devi şirketlere sahip olduğundan dolayı bu ülkede master yapmak gençler için büyük fırsattır. 

Almanya’da Master & MBA Eğitimi ve Süresi

Almanya'da master mba eğitimi genellikle bir ila iki yıl arasında sürer. Ancak, programın türüne, üniversiteye ve alanına bağlı olarak süre değişebilir. Örneğin, bazı teknik alanlarda veya doktora öncesi programlarda eğitim süresi daha uzun olabilir. Alman üniversitelerinin web siteleri veya ilgili bölüm temsilcileri genellikle daha spesifik bilgiler sağlayabilirler.

Almanya Master Programı YÖK Denkliği

Almanya master programında YÖK denkliği bulunmaktadır. Koşulları sağlayan öğrenciler master programına başvuru yapabilir ve MBA eğitimi alabilirler. MBA programları genellikle işletme alanında uzmanlaşmış master programlarıdır ve dünya çapında işletme yönetimi alanında kariyer fırsatları sunar.

Almanya’da Master Kabul Koşulları & Başvuru Dönemi

Almanya’da master yapmak isteyen öğrencilerin öncelikle iyi bir not ortalamasına sahip olması gerekir. Alman üniversitelerinde adayların 4’lük sistemde en az 2.70 ortalamaya sahip olması şartı aranmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenci mezun olduğu alanda master yapabilir. Mühendislik bölümlerinden mezun olan bir öğrenci sanat alanında mastera başvuramaz. Öğrenci kendi ülkesinde hangi bölümden mezun olduysa o bölümle ilişkili bir yüksek lisans programına başvurabilir.

Tüm bunların yanı sıra Alman üniversitelerinde referans mektupları büyük önem taşır. Öğrenci kendi ülkesinde eğitim aldığı akademisyenlerden referans mektupları almalıdır. Bu mektuplarda tatmin edici açıklamaları olması öğrenciyi karar süresinde bir adım öne taşır.
Son olarak öğrencinin başvurduğu üniversitenin eğitim dili de önemlidir. Öğrenci Almanca dilinde eğitim veren bir üniversiteye başvuruyorsa TestDAF skoru ile Almanca yeterliliğini kanıtlamalıdır. Kimi üniversiteler öğrencilere şartlı kabul sunmaktadır. Şartlı kabul verilen öğrenci üniversitenin kendisine tanıdığı süre zarfında Almancasını geliştirip, yeterli seviyeye ulaşırsa eğitim hayatına başlayabilir. Unutulmaması gereken nokta; şartlı kabulün, parlak ve oldukça başarılı eğitim geçmişi olan öğrencilere verildiğidir.

Gerekli Belgeler:
Lisans Diploması ve Transkript
Dil yeterliliğini kanıtlar belge
CV
Referans Mektupları
Niyet Mektubu
Tez Konusu

Master & MBA Eğitiminde Almanya

Almanya'da master programları geniş bir yelpazeye yayılmıştır ve çeşitli alanlarda uzmanlaşma imkanı sunar. Mühendislik, bilgisayar bilimi, işletme yönetimi, sosyal bilimler, sanat ve tasarım gibi birçok alanda master programları bulunmaktadır. Almanya'da master ve MBA programlarına başvururken genellikle belirli bir lisans derecesine ve gereken dil yeterliliğine sahip olmak gerekmektedir. Başvuru süreçleri ve gereklilikler her üniversite için farklılık gösterebilir, bu yüzden başvurmadan önce dikkatlice bilgi almak önemlidir.

Almanya Master Eğitim Vizesi & Çalışma

Almanya’ya master eğitimine giden öğrencilerin çalışma imkanı bulunmaktadır. Öğrenciler haftalık 20 saat çalışarak yaşam giderlerini karşılayabilmektedir. Okulun tatil olduğu günlerde ise haftalık 40 saat çalışma imkanına sahip olurlar.

Almanya’da Master Ücretleri

Almanya’da devlet üniversitesinde master yapan öğrenciler dönemlik olarak ortalama 150 - 500£ arası harç ödemektedir. Özel üniversitelerde master fiyatları değişiklik göstermektedir. Net bilgi almak için ilgili okulun web sitesi incelenmelidir.

Global Vizyon Almanya Master Eğitimi Danışmanlığı

Global Vizyon, uzun yıllardır Almanya’ya master eğitimine gitmek isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Global Vizyon’un profesyonel danışmanları, Almanya’da master yapmak isteyen öğrencilere süreçler hakkında detaylı bilgi verip rehberlik etmektedirler. Siz de Almanya’ya master & mba eğitimine gitmeyi düşünüyorsanız Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Sıkça Sorulan Sorular

Almanya’da master kaç yıl?
    Almanya’da master eğitimi 1-2 yıl arası sürmektedir.
Almanya’da master ücretli mi?
    Almanya’da devlet üniversitelerinde master eğitimi ücretsizdir. Sadece dönemlik harç ücreti ödenmektedir.
Almanya’da master eğitimi sırasında çalışma izni var mı?
    Evet, Almanya’ya master eğitimine giden öğrencilerin çalışma izni vardır. Öğrenciler haftalık 20 saat çalışabilirler.
Bizimle konuşun

Almanya Yüksek Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım