Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

İsviçre'de Master & MBA

İsviçre'de Master (Yüksek Lisans)

Dünyanın En Büyük Siyasi, Sosyal ve Ekonomik Kurumlarının Bulunduğu Ülkede Yüksek Lisans Yaparak Kendiniz İçin Bir fırsat Yaratı

Yüz ölçümü olarak Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan İsviçre’de pek çok siyasi, sosyal ve ekonomik kurum bir arada bulunmaktadır. Birleşmiş Milletler, UNICEF, Kızılhaç… gibi kurumların merkezleri bu ülke topraklarındadır.  Küçük bir ülke olmasına rağmen sınırları içerisinde barındırdığı kurumlar nedeniyle pek çok yabancı uyruklu kişiye ev sahipliği yapan İsviçre çok kültürlü bir ülkedir. Bu sebeple ülkede hoşgörü ön plandadır.

Ülkede Almanca, Fransızca, İngilizce ve İtalyanca konuşulmaktadır. Bu sebeple ülkedeki üniversitelerde farklı dillerde eğitim alınması mümkündür. Bu sebeple dünyanın farklı milletlerinden pek çok öğrenci İsviçre’de eğitim almayı tercih etmektedir. 

İsviçre küçük bir ülke olmasına rağmen güçlü bir ekonomiye ve yüksek yaşama standartlarına sahiptir. Bu sebeple ülkede eğitim alanına oldukça fazla yatırım yapılmaktadır. Bu da eğitim sisteminin yüksek standartlarda olmasını sağlamaktadır. İsviçre üniversitelerinden mezun olan bir genç dünyanın dört bir yanında saygı gören diplomaya sahip olur. 


Devamını Oku
Program

İsviçre’de pek çok dilde yüksek lisans eğitimi almak mümkündür. İsviçre’nin resmi dillerinde eğitim veren üniversiteler daha uygun fiyatlıyken İngilizce dilinde eğitim veren üniversitelerin maliyetleri biraz daha fazla olabilir. Yüksek lisans programları genellikle 2 yıl sürmektedir.

Başvuru Şartları ve Koşullar

İsviçre kantonlara ayrılarak yönetilen bir ülkedir. Bu sebeple her kantonun kendine has şartları ve koşulları bulunmaktadır. Genel kabul gören konu öğrencinin başarılı bir lisans geçmişine sahip olmasıdır. Yani lisans diploma notunuz ve transkriptiniz İsviçre üniversitelerinin önem verdiği bir konudur.
Bazı bölümler öğrencilerin iş deneyimi olmasını da arzu edebilir. Daha önce de dediğimiz gibi her üniversitenin kendi koşulları vardır bu sebeple bu konuda bir genelleme yapamıyoruz. Danışmanlarımızla yapacağınız yüz yüze görüşmeler neticesinde seçtiğiniz üniversitenin şartlarını öğrenebilirsiniz.
Dil yeterliliği önemli bir noktadır. Öğrencilerin dil yeterliliklerini istenen sınavlarla ispatlaması gerekir. Bazı üniversiteler sınav skorlarının yanı sıra GMAT gibi sınavlara da girilmesini isteyebilir.

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım