Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Business Management Sertifika Programı
Yurtdışı Business Management Sertifika Programı

Yurtdışı Business Management Sertifika Programı özellikle şirketlerin yönetim kademesine yükselmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Yurtdışı Business Management Programlarından mezun olanlar pazarlama, finans, insan kaynakları ve yönetim başta olmak üzere pek çok alanda çalışabilir. Yurtdışı Business Management Programları geleceğin yöneticilerini yetiştirmektir. Yurtdışı Business Management Sertifika Programında eğitim alanlar; disiplinler arası beceriler, liderlik yetenekleri, problem çözme pratiği kazanır. İş hayatına dair tüm temel bilgi ve becerileri kazanan katılımcılar küresel dünyada liderlik yapabilecek seviyeye ulaşır. Yurtdışı Business Management Programları kapsamında öğrenciler; İş İletişiminin Temelleri, Muhasebe İlkeleri, Finansal Kaynak Yönetimi, Pazarlama İlkeleri, İş Hayatında Karar Verme, Finansal Muhasebe ve Raporlama, Kişisel ve Profesyonel Gelişim, İnsan Kaynakları Yönetimi, Proje Yönetimi, Bilgi Yönetimi, Operasyon Yönetimi, İş Etiği gibi dersler almaktadır. Yurtdışı Business Management Programından mezun olanlar etkili bir yönetici olmak için gerekli beceri ve bilgiyi kazanır. Öğrenciler bu program kapsamında edindikleri bilgilerle kendilerini hem bireysel hem mesleki olarak geliştirerek, hedeflerine bir adım daha yaklaşır. Yurtdışı Business Management Sertifika Programında alınan dersler sayesinde etkin bir iletişim stratejisi kurma becerisi kazanır.

Devamını Oku

Program Süresi

Yurtdışı Business Management Sertifika Programlarına kısa ve uzun süreli olarak katılabilirsiniz. Her program farklı sürelerde eğitim dönemleri açarak, öğrencilerin kendilerine en uygun olanı seçebilmesini hedefler. Yurtdışı Business Management Programı katılımcıları genellikle 48 hafta sınıfta 24 hafta ise çalışma dönemine sahip olunan programı seçer. Öğrenciler kendileri için en uygun süreyi Global Vizyon danışmanlarıyla seçebilir.

Çalışma İzni

Yurtdışı Business Management Programında uzun dönemli eğitime katılanlar çalışma iznine sahip olmaktadır. Yurtdışı Business Management Programı genellikle 1 yılı aşkın bir süre sürdüğünden çoğu öğrenci çalışma izni alır. Öğrencilerin çalışacakları işyerleri eğitim aldıkları eğitim kurumları tarafından organize edilmektedir. Yurtdışında katılmak istediğiniz Yurtdışı Business Management Diploma Programının süreleri ve verilen çalışma izinleri konusunda Global Vizyon danışmanlarıyla görüşüp, en doğru bilgiyi almanızı öneririz.

Yurtdışı Business Management Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Business Management Diploma Programını şirketlerin yönetim pozisyonlarında yer almayı hedefleyenler tercih etmektedir. Etkin bir yönetici olmak için gerekli becerileri ve bilgiyi edinmek isteyenler Yurtdışı Business Management eğitimlerini tercih eder. İş hayatında karşılaşılabilecek problemleri iş etiği çerçevesinde hızlıca çözmek isteyenler için bu program iyi bir seçenektir. Yurtdışı Business Management eğitimleri kapsamında öğrenciler gerek bir takımın içerisindeyken gerekse bir takıma liderlik yaparken ne şekilde hareket etmeleri gerektiğini, nasıl iletişim kurmaları gerektiğini öğrenirler. Bu alanlarda bilgi ve beceriye sahip olmak isteyenler Yurtdışı Business Management Diploma Programını tercih etmelidir. Öğrenciler ister kendi ülkelerinde ister yurtdışında bir kariyer planı yapsın her şekilde yurtdışı çalışma deneyimine sahip olması önemlidir. Bu yüzden yurtdışı sertifika programlarına katılarak hem eğitim alır hem de yurtdışında çalışma deneyimi kazanabilirler. Öğrenciler Yurtdışı Business Management Sertifika Programına kayıt yaptırarak eğitim ve iş deneyimini tek seferde özgeçmişlerini ekleyebilmektedir. Eğitime ayrı iş deneyimine ayrı zaman ayırmak istemeyenler için yurtdışı sertifika programları doğru tercihtir.

Yurtdışı Business Management Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Business Management Sertifika Programına katılmanın en büyük avantajı yurtdışında eğitimi ve yurtdışında çalışma deneyimini aynı anda edinebilmektedir. Bu programı genellikle yönetim kademesini yükselmek isteyenler tercih ettiğinden ve bu yükselişte yurtdışı eğitim ve yurtdışı çalışma deneyiminin rolü büyük olduğundan bu programlar öğrenciler için çok avantajlıdır. Öğrenci seçtiği süre zarfında hem yurtdışı diplomaya hem de yurtdışı iş deneyimine sahip olur. Yurtdışı Business Management Sertifika Programının bir diğer avantajı İngilizceyi günlük hayatta ve iş hayatında profesyonelce kullanabilme becerisine ulaşabilmektir. Şirketlerin üst kademelerinde yer almak isteyenlerin kusursuz bir İngilizceye sahip olması gereklidir ve öğrenciler bu kusursuzluğa Yurtdışı Business Management Programı kapsamında ulaşabilir. Ayrıca yönetim kademesinde yer alan yöneticiler çok kültürlü gruplara takım liderliği yapabilmektedir. Bu takımları en iyi şekilde yönetebilmek için farklı kültürlerin bakış açılarını ve bu kişilerle nasıl iletişim kurabileceklerini bilmeleri gerekir. Yurtdışı Business Management Diploma Programında pek çok farklı kültürden kişiyle bir araya gelineceğinden bu dönem katılımcılara bu konuda çok şey öğretecektir. En son olarak yurtdışında eğitim almak isteyenler bir üniversiteye başvurduğunda en az 3 yıllık bir eğitim alacaktır. Sertifika programlarında ise 3 aydan 3 yıla uzayan süre alternatifleri bulunmaktadır. Yurtdışında Business Management alanında üniversite eğitimi almak Yurtdışında Business Management program ücretlerine göre çok yüksektir. Yurtdışı Business Management programı fiyatlarının üniversitelere göre cazip olması kısıtlı bütçesi olan öğrencilere avantajlı gelmektedir. Neden Yurtdışında Business Management Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Business Management eğitimi öğrencilerin hayatında fark yaratan bir deneyimdir. Program kapsamında öğrenciler hem kaliteli bir eğitim alabilmekte hem de iş deneyimine sahip olabilmektedir. Tüm bunların ötesinde öğrenciler farklı bir ülkede tek başına bir hayat kurarak özgüvenlerini yükseltir. Farklı kültürden insanlarla iletişime geçerek farklı kültüre anlayış ve hoşgörü ile bakmayı öğrenir. Kendi ana dili haricinde bir dili günlük hayatta sürekli kullanarak bu yeni dile alışır, konuşma pratiği gelişir. Öğrenci geleceği için çok önemli bir beceri daha edinir o da kendi bütçesini kontrol edebilmektir. Öğrenci çalışma döneminde kazandığı parayla geçinerek bütçe kontrolünü geliştirir. Yurtdışı Business Management Programında aldığı kaliteli eğitim, bire bir ders aldığı uzman isimler, çalışmak istediği alandaki meslektaşlarıyla kurduğu bağlantılar öğrencilere geleceklerinde artı olarak dönecektir. Yurtdışı Business Management Diploma Programı öğrencilerin geleceğini olumlu yönde etkileyecek, çok önemli bir deneyimdir.

Devamını Oku

Yurtdışı Business Management Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Business Management Sertifika Programına katılanların çalışacakları sektörler çok fazladır. Bu bölümden mezun olanlar bir tekstil firmasında da teknoloji firmasında da çalışabilmektedir. Program kapsamında yönetime dair dersler ağırlıklı olarak verildiğinden buradaki ana hedef, her sektör için kaliteli yöneticiler yetiştirmektir. Yurtdışı Business Management Eğitimi alanlar program kapsamındaki çalışma dönemlerinde İş Geliştirme Koordinatörü, Müşteri Başarısı Uzmanı, Dijital Pazarlama Uzmanı, İnsan Kaynakları Stajyeri, IT Proje Analisti, Sosyal Medya İçerik Üreticisi gibi pozisyonlarda çalışarak işe başlar. Öğrenciler Yurtdışı Business Management eğitimlerinden sonra iş hayatına atıldıklarında Satış ve Pazarlama Müdürü, İnsan Kaynakları Müdürü, Proje Koordinatörü, Ofis Yöneticisi, Planlama Müdürü, Muhasebe Müdürü gibi yönetici pozisyonlarına yükselebilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar