Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Yurt Dışında Tıp Eğitimi

Yurt Dışında Tıp Eğitimi

Her sene birçok öğrenci tıp okumak için başka ülkelere gidiyor. Yurt dışında tıp eğitiminin şartları ülkelere göre değişiklik gösterdiği için öğrencilerin kabul şartlarını dikkatli incelemeleri gerekiyor. Almanya ve Fransa gibi birçok ülkede lise diploması yeterliyken Amerika ve Kanada’da bazı farklılıklar bulunuyor.

Örneğin tıp eğitimi için Amerika veya Kanada’daki lisans programlarını seçen öğrencilerin öncelikle yaşam bilimleri eğitimleri alması gerekiyor. Bu eğitimler 3 veya 4 sene sürüyor. Yaşam bilimleri eğitimleri biyoloji, mikrobiyoloji, fizyoloji, botanik, biyokimya, biyomedikal genetik gibi alanları kapsıyor. Katılmak isteyen öğrenciler, herhangi bir üniversite bölümüne başvurur gibi lisans diploması, transkript, referans, niyet mektupları ve özgeçmiş belgelerini sunuyor. Başvurularda, öğrencinin medikal İngilizce dil yeterliliği ve akademik yeterliliği de önemli. MCAT gibi sınavlardan geçen ve yaşam bilimlerini yüksek bir ortalamayla bitiren öğrenciler, Amerika ve Kanada’da tıp eğitimi almaya hak kazanıyor.

Avrupa ülkelerindeki tıp eğitimi ise (birkaç ülkede istisna olsa da) genel olarak Türkiye’de olduğu gibi en az 6 yıl sürüyor. Eğitim dili daha çok o ülkede konuşulan ana dil olduğu için öğrencilerden ülkenin dilinde yeterlilik bekleniyor. 

Öğrencilerin tıp eğitimi alabilecekleri bazı Avrupa üniversiteleri

Çekya, Masaryk University

Çekya, Charles University Prague

Macaristan, Debrecen University

İtalya, Humanitas University

Litvanya, Lithuanian University of Health Sciences

Bulgaristan, Pleven Medical University

Polonya, Poznan University of Medical Science

Letonya, Riga Stradins University

Hırvatistan, Zagreb University

Yurt dışında tıp okumak isteyen öğrencilerin araştırma safhasında göz önünde bulundurmaları gereken bir başka konu ise denklik. Yabancı ülkelerdeki tıp eğitimi veren üniversitelerin denkliğini merak eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden “okul tanıma” hizmetini kullanarak hangi üniversitelerin YÖK tarafından tanındığını görebiliyor. 

YÖK, tanıdığı üniversiteleri iki ayrı kategoriye ayırıyor. Dünya sıralamasında ilk 1000’de olan üniversitelerden mezun olan öğrencilerin doğrudan denklik alma şansı oluyor. Eğer mezun olduğu üniversite ilk 1000’de değilse öğrenci seviye tespit sınavına giriyor. Uluslararası sınavlarla denklik almak isteyen öğrenciler ise USMLE - Step 3, PLAN - Part 2, AMC - Clinical Examinations, MCCQE - Part 2, Arztliche Prüfungen (3 AP, Saats Examen) sınavlarına girebiliyor.

Yurt dışında tıp okumanın en önemli avantajları

- Avrupa Birliği’ne bağlı bir ülkenin tıp fakültesinden mezun olan öğrenciler mavi diploma sahibi oluyor, bu sayede dünyanın hemen her ülkesinde doktorluk yapabiliyor.

- Farklı bir kültürde tıp eğitimi almak, öğrencinin hem yabancı dilini hem iş olanaklarını hem de vizyonunu geliştiriyor. CV’sinin daha güçlü olmasını sağlıyor.

- Avrupa Birliği ülkesinde okuyan öğrenci Schengen Vizesi’ne de sahip oluyor. Böylelikle diğer Avrupa ülkelerini vize olmadan, sınırsız bir şekilde ziyaret edebiliyor.

- Mezun olan öğrenci bulunduğu ülkede staj yapma ve mesleğe başlama şansına sahip oluyor. 


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım