Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Basel

University of Basel – Basel Üniversitesi

1460 yılında kurulan ve İsviçre’nin en eski üniversitesi sayılan Basel Üniversitesi, 100’den fazla ülkeden gelen yaklaşık 13.000 öğrenciye eğitim veriyor. Birbirinden kaliteli eğitim fırsatları sunan kapsamlı bir üniversite olan University of Basel, 7 fakülteden oluşuyor. Fen bilimleri, sürdürülebilirlik ve enerji araştırmaları, görsel çalışmalar, nanoteknoloji ve küresel çalışmalar gibi 5 önemli konuda yaptığı araştırmalarla bilinen Basel Üniversitesi, dünyanın en etkin üniversiteleri arasında gösteriliyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Basel Üniversitesi başvuru zamanı

University of Basel’a sonbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 30 Nisan, ilkbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 30 Kasım.

Basel Üniversitesi bölümleri

Mathematics & Statistics

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Chemistry

Physics & Astronomy

Medicine & Dentistry

Languages, Literature & Linguistics

Art, Performing Arts & Design

History, Philosophy & Theology

Archaeology

Business & Management

Economics & Econometrics

Accounting & Finance

Psychology

Sociology

Communication & Media Studies

Politics & International Studies 

Geography

Education

Law

Sport Science

Biological Sciences
Computer Science

Lokasyon

Basel Üniversitesi nerededir?

Basel Üniversitesi İsviçre’nin Basel şehrinde eğitim vermektedir. İsviçre’nin ekonomik ve kültürel olarak zengin şehri Basel’in merkezinde yer alan ve yenilikçi bir üniversite olmasıyla ünlenen Basel University, saygın uluslararası araştırma ağlarına erişim sağlıyor ve topluma geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. Almanya ve Fransa sınırına yakın bir şehir olan Basel’in geçmişten gelen açıklık ruhu, bilimsel bir araştırma merkezi olan Basel Üniversitesi için de bir ilham kaynağı oluşturuyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Basel Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 200’de yer alıyor.

  • Basel Üniversitesi, İsviçre’deki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Basel Üniversitesi’nin; anatomi, fizyoloji ve eski çağ tarihi bölümleri dünyada ilk 50’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları:

  • Çoğu programının eğitim dilinin Almanca olduğu Basel Üniversitesi’nde, lisans veya yüksek lisans programlarına katılmak için, dahil olmak istediğin eğitim programının dilini, CEFR standartlarına göre C1 seviyesinde bilmen bekleniyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım