Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yeni Zelanda'da Yaz Okulu

Yeni Zelanda'da Yaz Okulu

Yaz okulları son dönemde ailelerin; çocukları ve kendileri için tercih ettiği eğitim programlarındandır. Aileler yaz okulu programlarını çocuklarının dil ve sosyal becerilerinin gelişmesi için tercih ederken, kendileri de çocuklarına gittikleri ülkelerde eşlik edip, tatillerini bu ülkelerde geçirmelerini sağlamaktadır. Programlarda çocuklar tek başlarına gönderilebileceği gibi aileler de onlara eşlik edebilmektedir. 

Yeni Zelanda uygun fiyatları, yüksek standarttaki yaşam koşulları, kalite eğitimi ve tatil imkanları dolayısıyla tercih edilen ülkeler arasına girmiştir. Yaz aylarını kaliteli ve etkili bir şekilde geçirmek isteyen yaz okulu programlarına yoğun ilgi göstermektedir. 

Yeni Zelanda’daki yaz okulu programları her yaş grubu ve her ilgi alanı için alternatifler barındırmaktadır. Öğrenciler bu programlarda İngilizce dil becerilerini geliştirirken ilgi alanlarına uygun konulara da yoğunlaşabilirler. Açılan yaz okulu programları spesifik olarak tek bir alana yönelebileceği gibi, içerisinde birden fazla etkinliğe de sahip olabilir. Futbol, basketbol, voleybol, binicilik, yüzme, su sporları, müzik, resim, tiyatro, dans yaz okullarında öğrencilerin ilgi alanlarına yoğunlaşabilecekleri seçenekler arasındadır. 

Devamını Oku
Program

Programlar küçük yaştaki çocuklar ve gençler için düzenlenmektedir. Her çocuk kendi yaş grubuna uygun programlara yerleştirilmektedir. Çocuklar yaz okulu programlarından İngilizcelerini geliştirirken ilgi alanlarına yönelik etkinliklere de katılırlar. 

Yaz okulu programlarında öğrenciler her gün sunulan etkinliklere katılırken her haftasonu da şehir ve doğa gezileri yaparlar. Okullarda futbol, basketbol, binicilik, yüzme, su sporları, okçuluk gibi spora dair etkinlikleri tercih edebilirler. Sanatsal alana ilgi duyan çocuklar ise açılan müzik, resim, tiyatro, seramik, heykel, dans gibi sınıflarda eğitim alır ve kendilerini geliştirirler. Hafta sonları ise öğrenciler için ayrı heyecanlar yaratılır. Öğrenciler başlarında gözetmen eğitmenleriyle birlikte şehir ve doğa gezilere katılırlar. Bu sayede öğrenciler Yeni Zelanda’nın turistik ve doğal güzelliklerini keşfederken, yerli halkla sosyalleşme imkânı da yakalarlar.

Devamını Oku
Konaklama

Konaklama okul yurtları, kampüs yurtları ve aile yanı konaklama olarak yapılabilir. Belli bir yaşın altındaki çocuklar kampüs yurtlarında konaklatılırlar. Bu kampüs yurtlarında küçük yaştaki çocuklar için özel gözetmenler bulunmaktadır. Bu kişiler çocukların günlük ihtiyaçlarında kendilerine yardımcı olur ve onları gözetirler. Aile yanı konaklama kendi sorumluluklarını yerine getirebilen öğrenciler içindir. Aile yanında konaklayan öğrenci Yeni Zelanda halkının sıcak misafirperverliğini deneyimleme imkânı bulurken, ana dili İngilizce olan insanlarla iletişim kurarak hızlı gelişme sağlarlar. Aile yanında konaklayan gençler genellikle bu ailelerle gelecekte de kopmaz bağlar kurarlar.

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım