Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Bize Ulaşın
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

  • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

    Merkez Santral: 444 1 287 

    +90 212 249 19 81

    +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş

Rusya'da Master & MBA

Rusya'da Master (Yüksek Lisans)

Dünyanın Önde Gelen Ülkesinde Standartların Ötesinde Yüksek Lisans Eğitimi Alabilirisiniz…

Dünyanın en büyük ve en güçlü ülkelerinden olan Rusya’da eğitim alarak geleceğinize büyük bir yatırım yapabilirsiniz. Rusya’nın güçlü ekonomisi, dünya ticaretine yön veren güçlerden olması, günden güne etki alanını geliştirmesi sebebiyle ülkede eğitim almak, bu ülkedeki iş yapma biçimlerini öğrenmek, ülke kültürünü yakından tanımak oldukça önemlidir. 

Köklü bir eğitim geçmişine sahip olan, edebiyattan bilime, sanattan teknolojiye kadar pek çok alanda söz sahibi olan ve son gelişmelere yön veren ülkede eğitim almak bir öğrencinin geleceğini tamamen şekillendirecek bir husustur. Ülkedeki üniversitelerden; Nobel ödüllü pek çok bilim insanı, dünya edebiyatına yön veren yazarlar, siyasi dünyayı şekillendiren siyasetçiler, enerji sektöründe adından söz ettiren işadamları çıkmıştır. 

Ülke; pek çok gelişmeye yön vermesi ve kaliteli eğitim sistemiyle pek çok uluslararası öğrenciyi üniversitelerinde ağırlamaktadır. Rusya; kaliteli eğitimi ve pek çok gelişmeye ev sahipliği yapmasının yanı sıra cazip eğitim ve yaşam masraflarıyla da dikkat çekmektedir. Rusya’da eğitim masraflarının büyük bölümü devlet tarafından karşılanmaktadır. Devletin karşıladığı meblağ haricinde öğrenciler üniversitelere düşük harçlar vermektedir. Türkiye’de bir vakıf üniversitene ödenen meblağlardan daha uygun fiyatlara Rusya’da eğitim almak mümkündür. 

Rusya’da verilen yüksek lisans eğitimi birçok ülkenin doktora(PhD) derecesine eşittir. Ülkede üst düzey, standartların ötesinde bir eğitim verilmektedir. Bu sebeple bu ülkede yüksek lisans yapan gençler ister akademik kariyer planları ister uluslararası kariyer planları yapsın, her ikisinde de Rusya üniversitelerinden alınan yüksek lisans diploması pek çok kapıyı açacaktır. Ülke; akademik alt yapısı ve öğrenci başına düşen profösör sayısı ile diğer ülkelere fark atmaktadır. Disiplinli eğitimi ile Rusya dünya çapında ün kazanmış isimler yetiştirmektedir. 

Rusya’da yüksek lisans yapmanın en olumlu yönlerinden biri de ikinci yabancı dili öğrenebilme şansıdır. İngilizce eğitim veren bir üniversite yüksek lisansını yapan öğrenci kendi isteği doğrultusunda Rusça da öğrenebilmektedir. Yabancı dili öğrenmenin en iyi şeklinin dili anavatanında öğrenmek olduğundan öğrenciler kısa sürede Rusça dil becerilerini iyi dereceye ulaştırabilmektedir. 

Dünya çapında geçerliliği olan Rus diplomaları YÖK tarafından da tanınır, öğrenciler bu sebeple ülkeye döndüklerinde sorun yaşamazlar. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları bu noktada öğrencileri en doğru üniversiteye yönlendirerek herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçecektir.

Devamını Oku
Program

Rusya’daki eğitim sistemi pek çok ülkeden farklı ve kendine has olduğundan öğrencilerin sistemi en iyi şekilde öğrenerek tercihlerini yapması doğru olacaktır… Rusya’da yüksek lisans derecesi aday doktor derecesi yani bilim adamı statüsünü onaylayan ilk derecedir. Yüksek lisans aşamasından sonra öğrenci doktora kademesine devam eder. Öğrenci yüksek lisans derecesini başarıyla tamamladığı takdirde ‘Aday Doktor’ statüsüne sahip olur. Yüksek lisans bölümleri teknik,  fizik, matematik, felsefe, pedagoji, gibi somut alanlardadır. 

Pek çok ülkede master/yüksek lisans programları üniversite sonrası eğitimdir. Fakat Rusya’da yüksek lisans mesleki eğitimin ikinci derecesi olarak tanımlanır. Rusya’da yüksek lisans herhangi bir alanda en az 6 yıl eğitim almayı öngörür. Öğrenci 4 yıllık bakalorya eğitimi/bilimsel çalışma yada bilimsel pedagojik çalışma odaklı en az 2 yıl master eğitimi almak zorundadır. Master eğitimi sırasında öğrenci daha önceden belirlediği konu hakkındaki tezini yazar. Tezi kabul edilen öğrenci başarıyla aday doktor derecesini alır. 

Öğrenci yüksek lisansını başarıyla tamamlamak için yüksek mesleki eğitim diplomasına sahip olmak, üç ayrı adaylık sınavını başarıyla bitirmek, tezini savunmak ve Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Bakanlığı Yüksek Öğretim Kurumunda tez savunma sonuçlarının kontrolünden geçmek zorundadır. 

Rusya’da yüksek lisans titizlikle çalışılan, adanmışlık gerektiren zorlu bir süreçtir. Yukarıda verilen bilgiler Rusya’da yüksek lisans hakkında kısa bir bilgilendirme amaçlıdır. Konu çok daha kapsamlı ve detaylıca öğrenilmesi gereken bilgileri içerir. Bu sebeple Global Vizyon danışmanlarıyla yapılacak detaylı bir görüşme akıllardaki soru işaretlerinin aydınlatılması için gereklidir.

Devamını Oku
Başvuru Şartları ve Koşullar

Rusya’da yüksek lisans yapabilmek için 4 yıllık bir lisans programından mezun olmak gereklidir. Uluslararası öğrenci kendi ülkesinde yüksek lisans yapabilmek için gerekli yeterlilik ve belgelere sahipse Rusya’da da yüksek lisans yapabilmektedir. Rus üniversitelerinin ayrıca bir giriş sınavı yoktur. Yalnızca kültür-sanat bölümleri öğrencileri yetenek sınavlarına tabi tutabilir. 

Rusya’daki üniversitelerin büyük bölümü Rusça dilinde olduğundan bu dilde yeterlilik gereklidir. Fakat ülkede, İngilizce ve Fransızca dilinde de eğitim almak mümkündür. Bu dillerde eğitim veren üniversiteleri seçen öğrencilerin de o dillerde yeterliliklerini üniversiteler tarafından yapılan sınavlarda ispatlaması gerekir. TOEFL, IELTS, CAE, DALF, TCF gibi sınavlar zorunlu değildir. 

Bunun yanı sıra Rusça eğitim veren bir bölüme kabul edilen öğrenci bir eğitim dönemi boyunca hazırlık programına devam edebilir. Bu program süresince öğrenci hem Rusçasını geliştirme hem de okuyacağı bölüme dair dersleri alma fırsatı yakalar. Bunun yanı sıra öğrenciler Rus tarihi, kültür-sanatı hakkında da bilgi sahibi olur. 

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım