Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Estonya'da Master & MBA

Estonya'da Master (Yüksek Lisans)

Baltık’ın Silikon Vadisi olarak Biline Geleceğini Planlamak İsteyenler Estonya’yı Tercih Ediyor…

Estonya 1600’lü yıllardan bu yana var olan köklü eğitim kurumlarıyla uluslararası öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Ülke güvenli ve teknolojiyle iç içe yapısı, kaliteli eğitim kurumları, dünya çapında geçerli diplomaları, cazip eğitim ücretleri ve düşük yaşam masraflarıyla öğrencileri cezbetmektedir.
Ülke teknoloji olarak Avrupa’nın en ileri ülkelerinden bir tanesidir. Ülkedeki pek çok iş internet üzerinden kısa sürede halledilmektedir. Ülke ‘free internet’in en yaygın olduğu ikinci ülkedir. Ülkede yaşayan herkes ücretsiz internetten faydalanabilmektedir. Ülkedeki okullar internet erişiminde dünyada 2. Sıradadır. Bu da öğrencilerin bilgiye erişimini kolaylaştırmaktadır. Singapur ve Güney Kore’den sonra 4G kapsamı %95 ile en geniş ülkelerden biridir. Teknolojiyle bu kadar iç içe yaşayan ülkenin Baltık’ın Silikon Vadisi olarak adını duyurması oldukça normaldir. Ülkeden dünya çapında üne kavuşmuş IT alanında pek çok şirket çıkmıştır. Bunlardan en önemlisi Skype’dır. Hali hazırda ana merkezi Estonya’da bulunan Skype uluslararası pek çok öğrenciye burs imkanı sunmaktadır. Böyle bir ülkede yüksek lisansını yapan öğrenci başarılı olması takdirinde bu uluslararası şirketlerden birinde iş bulma imkanı yakalayabilmektedir. IT alanında bölümlerden mezun olan öğrencilere 1 yıl kendi alanında çalışma hakkı tanınması öğrencilerin kendilerini gösterebilmesi için bir şanstır.
Teknolojik gelişmelerle bu kadar iç içer olan bir ülkede yüksek lisans öğrencilerinin araştırma konularına önem verilmektedir. Parlak fikirlere sahip öğrencilerin projeleri maddi olarak desteklenmektedir. Üniversiteler araştırma projeleri için yüksek seviyede imkanlara sahiptir. Üniversitelerde sınıfların az kişiden oluşması öğrencilerin eğitmenleriyle birebir irtibatta olmasının ve projelerini onlarla birlikte geliştirmelerine olanak sağlar. Bu da öğrenci için bulunmaz bir imkandır. 

Devamını Oku
Program

Estonya’da yüksek lisans programlarının süresi genellikle 1-2 yıldır. Yüksek lisans süresince alınan kredi miktarı 60-120 ECTS’dir.
Estonya’da yüksek lisans programlarına kayıt olmak için lisans diplomasına sahip olmak ve Türkiye’de yapılan ALES sınavından taban puan almak yeterlidir. Yüksek lisans yapacak olan öğrencilerin dil yeterliliğinin olması zorunludur. Pek çok üniversite İngilizce dilinde eğitim verdiğinden TOEFL/IELTS gibi sınavlardan geçerli not almak yeterlidir. Her okulun kendine özel puan aralığı olduğundan karar verebilmek için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçilmesi gereklidir.
Ülkedeki üniversitede sınıflar kalabalık değildir. Bu da öğrencilerin eğitmenleriyle birebir iletişim kurmasına ve onların bilgilerinden en iyi şekilde faydalanmalarına imkan sağlar. Başarılı öğrenciler üniversitelerde hızla fark edilebilir. 

Devamını Oku
Şartlar ve Koşullar

Estonya’da yüksek lisans yapmak için lisans diplomasına ve ALES’ten geçerli taban puana sahip olmak gerekmektedir. Ayrıca dil yeterliliği de zorunlu olan ülkede, öğrencilerin TOEFL’dan en az 70, IELTS’den en az 5.5 alması beklenir. Öğrenciler başvuru yaparken mezun olduğu lisans bölümüyle ilişkili bir yüksek lisans programı seçmelidir. Kimi üniversiteler, başvurulan bölüme göre portfolyo ve proje talebinde bulunabilir.

Konaklama

Öğrenciler genellikle yurtlarda kalmaktadır. Yurtlar oda paylaşımlı ya da özel odalar olabilir. Yurtların aylık ücretleri oldukça makuldür. Genellikle aylık 90-100 Euro verilerek yurtlarda kalınabilir. Konforuna daha düşkün öğrenciler ise ev kiralama yöntemine başvurabilir. 250-400 Euro arasında değişen ev kiraları 3-4 arkadaş tarafından paylaşılarak öğrenci evinde uygun fiyatlarla yaşanabilir. Estonya’da öğrenci hayatı oldukça eğlenceli ve keyifli geçmektedir. Ülkedeki renkli şehir hayatı ve ülkenin muhteşem doğası öğrencilerin unutulmaz anılar biriktirmelerini sağlar. Dünyadaki en temiz havalardan birine sahip Estonya’da okuyan bir öğrenci pek konuda kendini şanslı hisseder. 

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım