Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Chalmers University of Technology

Chalmers University of Technology – Chalmers Teknoloji Üniversitesi

İsveç’teki araştırma üniversitelerinin başında gelen Chalmers Teknoloji Üniversitesi, 10.000’den fazla öğrenciye eğitim veriyor. 39 İngilizce yüksek lisans programı sunan Chalmers University of Technology, açık fikirli ve cesaretlendirici eğitimiyle tanınıyor. Saygın bir teknoloji ve bilim üniversitesi olan Chalmers Teknoloji Üniversitesi, misyonu gereğince hem bireylere hem de topluma fayda sağlayan bilgiler ve çözümler üretip yayılmasını sağlıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Chalmers Teknoloji Üniversitesi başvuru zamanı

Chalmers University of Technology’ye kayıt için son başvuru tarihi 15 Ocak.

Chalmers Teknoloji Üniversitesi bölümleri

Biological Sciences

Mechanical & Aerospace Engineering

Civil Engineering

Chemical Engineering

General Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Education

Business & Management

Economics & Econometrics

Mathematics & Statistics

Chemistry

Physics & Astronomy

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Architecture

Art, Performing Arts & Design
Computer Science

Lokasyon

Chalmers Teknoloji Üniversitesi nerededir?

Chalmers Teknoloji Üniversitesi İsveç’in Gorhenburg şehrinde yer almaktadır. 1829 yılında kurulan Chalmers Teknoloji Üniversitesi, İsveç’in en büyük ikinci şehri olan Gothenburg’da bulunuyor. 2.300 araştırma ve öğretim üyesine sahip Chalmers University of Technology, biyolojiden iklim değişikliğine, trafik güvenliğinden yakın galaksilere kadar neredeyse her konu hakkında araştırma yapıyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Chalmers Teknoloji Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de yer alıyor.

  • Chalmers Teknoloji Üniversitesi, İsveç’teki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Chalmers Teknoloji Üniversitesi’nin; mimarlık, kimya mühendisliği ve elektronik mühendisliği bölümleri dünyada ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Writing bölümünden minimum 20 olmak kaydıyla en az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • Writing bölümünden minimum 4.5 olmak kaydıyla en az 575 (PBT) TOEFL puanı

  • Her bölümden minimum 5.5 olmak kaydıyla en az 6.5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım