Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Finlandiya'da Master & MBA

Finlandiya'da Master (Yüksek Lisans)

Dünya Devi Şirketlerinin Merkezi Finlandiya’da Yüksek Lisans Yaparak Geleceğinize Yön Verin…

Gelişmiş bir İskandinav ülkesi olan Finlandiya birçok konuda dünyaya öncülük etmektedir. Gelişmiş eğitim sistemi, güçlü ekonomisi, güvenlikli şehirleri, yüksek yaşam standartları, kültür seviyesi yüksek halkıyla refah içerisinde bir ülkedir.
Teknolojik gelişmelerin tamamını yakından izleyen hatta bu gelişmelere yön veren ülke aynı zamanda doğal güzelliklerini de korumayı başarmıştır. Finlandiya’da eğitim alan bir öğrenci sadece yüksek kalitede eğitim almakla kalmaz eşsiz bir coğrafyanın da tadını çıkarma şansı yakalar. Refah toplumu olan Finlandiya’da insanlar birbirine saygılı, kültürlü, eğitim seviyesi yüksek ve hoşgörülüdür. Bu sebeple bu ülkede yaşayan bir öğrenci vizyonunu geliştirerek, bambaşka bir birey olma yolunda önemli adımlar atar. Zaten eğitim sadece sınıflarda öğrenilen değil yaşayarak da deneyimlenendir. Bu sebeple Finlandiya bir öğrenciye eğitim, kültür, vizyon anlamında değerli kazanımlar sağlayacak bir ülkedir.
Teknoloji alanında dünyanın konuştuğu şirketlere sahip olan Finlandiya’da yüksek lisans yapan bir öğrenci geleceği için tahmin edemeyeceği adımlar atma şansını yakalayabilir. Öğrenci başarısı ve girişkenliği oranında kendini gösterme şansı yakalayacaktır. 

Devamını Oku
Program

Finlandiya üniversiteleri kaliteli ve dünya çapında saygı gören eğitim sistemleri ile her yıl binlerce uluslararası öğrenciyi topraklarında ağırlamaktadır. Finlandiya üniversiteleri İngilizce dilinde de eğitim vermekte olduğundan bu ülkeye başvuralar gün geçtikçe artmaktadır. Yaklaşık 200’ün üzerinde bölümde İngilizce eğitim verilmektedir.
Öğrencilerin yüksek lisans bölümlerinin seçimini yaparken lisans bölümleriyle ilişkili bir bölümü tercih etmeleri beklenir. Yüksek lisans süresi boyunca ortalama 120 kredi toplanması gerekmektedir. Bu da yaklaşık 1 – 1,5 senelik bir eğitim süresine eşdeğer gelmektedir.
İngilizce dilinde eğitim almak isteyen öğrenciler; Makine Mühendisliği, Biyoloji, Medya, İletişim, Sanat Yönetimi, İşletme, Pazarlama, Ekonomi… gibi alanlarda rahatlıkla bölüm bulabilirler. Diğer bölümler için aşağıdaki linklerde yapılan yönlendirmelerden faydalanabilirsiniz.
Hemen hemen tüm bölümler tezlidir. Öğrencilerin tez konusunu titizlikle seçmesi ve danışman eğitmenleriyle detaylı görüşmeler yapmaları beklenir. 

Devamını Oku
Başvuru Şartları ve Koşullar

Başvuru şartları öğrencinin gitmeyi arzu ettiği bölüme göre değişmektedir. Fakat öncelik İngilizce yeterliliğidir. Öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini IELTS yada TOEFL sınavlarıyla ispatlamaları gerekmektedir. Bu sınavların skorları üniversiteden üniversiteye değişmektedir. Net bilgi edinmek için Global Vizyon danışmanlarıyla yüz yüze görüşmeler yapmanızı önermekteyiz.Yüksek lisansa başvuracak öğrencilerden iş tecrübesi istenebilir. Her bölüm ve her üniversitenin kendi şartları olduğundan detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla görüşmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım