Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışında IB Diploması

Yurtdışında IB Diploması

IB diploması ile çocuğunuzun en iyi okullarda üniversite eğitimi almasını garanti altına alın.

International Baccalaureate (IB) programı  iki yıl süren ve 16 - 19 yaşları arasındaki öğrenciler için düzenlenen bir progamdır.  Öğrenciler üniversite öncesi yoğun bir programı 2 yıl süreyle izlerler. Program tek bir ülkenin eğitim anlayışına göre düzenlenmemiştir. IB`nin temel amaçları öğrenciye dengeli ve mükemmel bir eğitim sunarak coğrafi ve kültürel bir bakış açısı geliştirmesini sağlarken, öğrencinin uluslararası bir anlayış geliştirip dünyanın önde gelen üniversitelerine giriş yapmalarını sağlamaktır.
IB eğitimi yapan öğrencileri  kabul eden üniversiteler arasında Oxford, Harvard, Sorbonne gibi dünyanın en iyi üniversiteleri vardır.  IB günümüzde, Amerika, Kanada, İngiltere ve pek çok Avrupa ve Avustralya Üniversiteleri tarafından kabul edilmektedir. IB diploması 90 farklı ülkede 700’ den fazla okul tarafından verilmektedir. Türkiye’de ise 20 civarında özel lise tarafından IB programı verilmektedir. 
IB Programında tüm öğrenciler iki dil üzerine eğitim yaparlar. Bunlardan biri genellikle ana dil, diğeri de son zamanlarda popülerliği artan modern dillerden biri olmaktadır; İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Japonca, Almanca ya da Çince. Öğrenciler aşağıdaki her gruptan en az 4  dersi almak zorundadırlar: Matematik, Kimya, Biyoloji, Fizik, Çevre Sistemleri, Tarih, Coğrafya, Ekonomi, Bilgi Teknolojileri, İşletme ve Organizasyon, Sosyal Antropoloji, Sanat ve Dizayn, Müzik, Tiyatro Sanatı, Bilgisayar Bilimi ve 3. bir dil.

Devamını Oku
IB Programı Veren Okullar

İngiltere

Mill Hill School

Queen Ethelburga’s College

Dulwich College

Oxford Tutorial College

Brighton College

Cardiff Sixth Form College

Cats Colleges, Cambridge

Concord College

Bellerbys College, Cambridge

D’overbroeck’s College

King’s School

Brockenhurst College

King’s College Saint Michaels

Taunton School

Buckswood School

Lime House School

Royal Russell School

Claremont Independent School

David Game College

St Michael’s School

The Royal School

Ardingly College

Swansea Sixth Form College

Woodbridge School

Moreton Hall School

Lucton School

Shaftesbury School

Whitgift School 

Cambridge Education Group

Millfield School

Headington School Oxford

Stover School

Bucksmore Education

Sidmouth International School

St. Edmund's College

Boundary Oak School

Chase Grammar School-UK

Felsted School -UK

Blackburn College-UK

INTO UK

Niçin IB Diploma?

Yurtdışındaki en iyi üniversitelere girebilmek için bir öğrencinin ihtiyacı olan en sağlam hazırlık programıdır. Öğrenci lise sonrası sene kaybetmeden en iyi üniversitelere IB programı ile hazırlanır

IB programı tüm İngiltere Üniversiteleri yanı sıra dünya genelinde pek çok üniversite tarafından kabul edilir.
IB programını başarıyla tamamlayan öğrenciler bazı Amerikan Üniversitelerinde IB’lerini 1 yıla kadar kredi olarak saydırabilir.
IB programını yapan öğrenciler İngilizcelerini mükemmel hale getirirken ikinci bir dil öğrenebilir.

Yurtdışında IB Diploması
Alabileceğiniz Okullar

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon