Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Kanada'da Çalışma İzinli Co-op Programları

Kanada Co-op Programı Nedir?

Kanada co-op diploma programları, öğrencilere hem teorik eğitim hem de staj deneyimi kazanma fırsatı sunan eğitim programlarıdır. Co-op diploma programları; Kanada’da devlet üniversiteleri veya özel kolejler tarafından uygulanan diploma programlarını maaşlı staj programlarıyla birleştiriyor. Böylelikle ülkeye gelen yabancı öğrenciler hem eğitim hem de iş tecrübesi kazanmaktadır.

Kanada Co-op Programına Kimler Katılabilir?

Kanada Co-op programına katılmak isteyen kişiler yüksek lisans veya lisans öğrencisi olmalıdır. Bazı co-op programları meslek eğitimi alan öğrencilere de olanaklar sağlar. Co-op programına başvurmadan önce başvuru koşullarını incelemeniz önemlidir.

Kanada Co-op Programı Kabul ve Başvuru Şartları

Kanada Co-op programına katılmak için belirli şartlar vardır. Co-op programına katılmak için İngilizcenizin iyi olması gerekmektedir. IELTS veya TOEFL puanlarınızı gösterebilir veya dil okullarından sertifika alabilirsiniz. Sertifika için advanced seviyesi yeterli olmaktadır.

Kanada Co-op Programı Başvuru Tarihleri

Kanada Co-op başvuru tarihleri her programa göre değişiklik göstermektedir. Başvuru süreçleri ve tarihleri hakkında daha fazla bilgi almak için Global Vizyon ile iletişime geçebilirsiniz. Güncel bilgiler için Global Vizyon her zaman danışmanlık sağlamaktadır.

Kanada Co-op Programı Bölümleri

Kanada’da Co-op programı sunan üniversiteler arasında, George Brown, ILAC College, Greystone College, TSOM ve Cornerstone College bulunmaktadır. Üniversitelerdeki Co-op programlarının bazıları ise aşağıda sıralanmıştır:

 • Human Resources Management
 • Marketing Management - Financial Services 
 • Sport and Event Marketing
 • Strategic Relationship Marketing 
 • Digital Media Marketing 
 • Business Administration
 • Business Essentials
 • Sales and Marketing 
 • Service Excellence for Businesses
 • Service Excellence with Business Communication
 • Cybersecurity Specialist 
 • International Business Management
 • Hospitality and Tourism Management
 • Customer Relations Specialist
 • Digital Marketing Specialist
 •  Web and Mobile App Development
 • Network and System Solutions Specialist

Kanada Co-op ve Postgraduate Sertifika Programları

Özellikle göçmenlerin başvurduğu ve Kanada vatandaşlığına giden yol olarak bilinen postgraduate sertifika programları 2 sene sürmektedir. Devlet üniversiteleri veya özel kolejler tarafından uygulanan sertifika programlarını birleştiren co-op programlarına katılan öğrenciler, programın ilk yarısında sertifika alıp, diğer yarısında ise maaşlı staj yaparak hem deneyim hem de para kazanmaktadır.

Öğrenciler, Vancouver’in merkezinde eğitim veren tek özel üniversite olan University Canada West’te postgraduate sertifika programlarına katılabilmektedir. Devlet koleji statüsünde olan ve Türk öğrencilere verdiği ciddi burs imkanlarıyla tanınan üniversitede öğrenciler, bir yandan yüksek lisans yaparken bir yandan da yarı zamanlı çalışma fırsatına sahip olmaktadır. University of Canada West’te 2 yıllık MBA programını bitiren öğrenciler, 3 yıl oturma ve çalışma hakkı kazanmaktadır. Üstelik Kanada’daki diploma programları ile aynı fiyatta olmasına rağmen, MBA programı olduğu için vize dosyalarında daha prestijli görülüyor.

Kanada’da Co-op Postgraduate Sertifika Programları sunan üniversiteler arasında, George Brown ve ILAC College da bulunuyor.

George Brown Üniversitesi’nde Co-op Postgraduate Sertifika Programları

Human Resources Management program 

Marketing Management - Financial Services program 

Sport and Event Marketing program 

Strategic Relationship Marketing program 

Digital Media Marketing program 

ILAC College 2 yıllık Co-op Postgraduate Programları

ILAC College Business Administration (92 Hafta): 8500 CAD 

(+ 200 CAD kayıt ücreti, 750 CAD materyal ücreti bulunuyor.)

ILAC College Sales and Marketing (92 Hafta): 8500 CAD

(+ 200 CAD kayıt ücreti, 750 CAD materyal ücreti bulunuyor.)

Service Excellence for Businesses (48 Hafta): 7200 CAD

(+ 200 CAD kayıt ücreti, 750 CAD materyal ücreti bulunuyor.)

Service Excellence with Business Communication (60 Hafta): 7500 CAD

(+ 200 CAD kayıt ücreti, 750 CAD materyal ücreti bulunuyor.)

ILAC College’ın 2 yıllık Co-op Postgraduate Programları sayesinde kazanacaklarınız


 • 2 senenin sonunda İngilizceniz çok ileri seviyeye ulaşmaktadır.
 • Marketing, Business, Sales, Service Industry gibi popüler alanlarda postgraduate diplomanız olmaktadır.
 • 2 senelik programın ilk yılında yarı zamanlı, son yılında ise tam zamanlı çalışarak hem iş deneyi kazanıyor, hem de gelir elde edebilirsiniz.
 • Eğer Kanada’da eğitim ve oturuma devam etmek isterseniz 2 yılın sonunda devlet kolejleri veya üniversitelerde diploma, lisans veya yüksek lisans yaparak 2+3 yıl daha oturma ve çalışma izni alabiliyor ve toplamda Kanada’da 7 yıl kesintisiz kalabilme imkanınız olmaktadır. Üstelik ILAC College Co-op Programı’na 2 yıl için sadece 8500 CAD ödüyorsunuz, yıllık ücreti ise 4250 CAD olmaktadır.

Kanada’da co-op postgraduate sertifika programlarına katılmak isteyen öğrencilerin; öncelikle eğitim durumu, dil seviyesi, ihtiyaçları ve kariyer hedefleri belirlenmektedir. Bu analizden sonra potansiyel şehirlerin sosyal, kültürel ve yaşam koşullarına bakılıp öğrenci için en uygun seçenek saptanmaktadır. Ardından gerekli vize koşullarına bakılır ve öğrencinin şartlara uyum sağlayıp sağlamadığı kontrol edilir. Vize analizi yapıldıktan sonra, öğrencinin bütçesine en uygun okullar ve programlar listelenir. Öğrencinin kısmi burs veya özel indirim oranlarından yararlanıp yararlanmadığı kontrol ediliyor ve en uygun seçenek belirlenir.

Devamını Oku

Kanada Co-op Programları Çalışma Saatleri Nedir?

Kanada’da devlet üniversiteleri ve özel kolejler tarafından düzenlenen, sertifika programlarıyla maaşlı staj programlarını birleştirmesiyle ünlü co-op programları; öğrencilere bir yandan meslekleriyle ilgili yüksek kalitede eğitim verirken, diğer yandan kazanç elde etme fırsatı sunuyor. Üstelik öğrenciler kendi meslekleriyle ilgili alanlarda çalışabilmektedir.

Kanada Co-op programlarına katılan öğrenciler teorik eğitimleri boyunca yarı zamanlı, haftada 20 saat; co-op döneminde tam zamanlı 40 saat çalışma fırsatı elde etmektedir. Eğitimin ardından verilen çalışma izninde ise tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Öğrencilerin kazandıkları minimum saatlik ücret eyaletlere göre değişse de ortalama bir co-op öğrencisi saatte 20 dolar kazanabilmektedir.

Kanada Co-op Programının Avantajları

Kanada’da Co-op eğitimi alan öğrenciler, eğitim alırken saha deneyimine sahip olabilmektedir. Bu sayede öğrenciler, eğitim sürecinde edindikleri teorik bilgileri gerçek iş hayatlarında uygulayabilir. Farklı bir kültürde eğitim aldıkları, çalıştıkları ve yaşadıkları için iletişim becerileri de muazzam derecede gelişir. Bu becerilerin başında ise mülakat teknikleri ve kendini ifade edebilme becerisi gelmektedir. Kanada co-op programına katılan ve bitiren öğrenciler, ülkelerine gelişmiş bir network ağıyla döner. Böylelikle kariyer amaçları için çok büyük bir adım atmış olurlar. Kanada Co-op programının avantajları ise şu şekilde özetlenebilir;

 • Öğrenci eğitim gördüğü alan ile ilgili saha deneyimi kazanırlar.
 • Eğitim sırasında edindiği teorik bilgiler gerçek iş hayatında uygulanabilir. 
 • Öğrenci, iş hayatında başarılı olabilmek için gerekli becerileri geliştirir.
 • Kişiler, gelecekte kendisine faydası olacak kişilerden oluşan network ağını kurabilir.
 • Öğrenci, farklı alanlarda da iş deneyimi kazanabilir. Eğitim boyunca çalışarak gelir elde edebilir, eğitim ve yaşam maliyet yükü azalabilir.
 • Öğrenci, farklı bir kültürde eğitim ve iş deneyimi kazandığı için kendini, farkında olmadığı özelliklerini, kabiliyetlerini ve yeteneklerini keşfedebilir. 
 • İş görüşmesi ve kendisini ifade etme konusundaki becerilerini geliştirebilir.
 • Kanada’da eğitime ve oturmaya devam etmek isterseniz, 2 yılın sonunda devlet kolejlerinden veya üniversitelerden diploma, lisans veya yüksek lisans yaparak 2+3 yıl daha oturma ve çalışma izni alabiliyor, böylelikle Kanada’da 7 yıl kesintisiz kalabiliyorsunuz.

Kanada Co-op Programı Konaklama

Kanada’ya co-op programına gitmeyi düşünen öğrencilerin konaklama için farklı seçenekleri bulunmaktadır. Konaklama şekilleri şehirden şehire göre değişmektedir. Kanada kültürünü daha yakından tanımak istiyorsanız aile yanı konaklamayı tercih edebilirsiniz. İsterseniz yurtlarda da kalabilir ya da ev kiralayabilirsiniz.


Kanada Co-op Vizesi Şartları Nedir?

Kanada’da hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programların başında gelen co-op programlarına katılmak hiç zor değil. Programa başvuran öğrencinin en az lise mezunu olması, IELTS’ten 5.0-6.5 puan arasında bir skorunun olması ve banka hesabında bir miktar para bulundurması yeterli sayılıyor. Eğer öğrencinin IELTS puanı daha düşükse, eğitim kurumunun anlaşmalı olduğu bir dil okuluna kayıt olup İngilizcesini geliştirebiliyor. Yeterli İngilizce seviyesine ulaşan öğrenciler hızlıca co-op programına dahil olmaktadır. Ayrıca başvuru yapan öğrencinin; Kanada’yı tercih etme sebeplerini ve kariyer planlarını anlatan, kesinlikle kopyalanmamış, eşsiz bir niyet mektubu sunması gerekmektedir. Global Vizyon’un uzman danışmanlarının yardımıyla öğrenciler, başvuru şansını artıracak etkili niyet mektubunu kolaylıkla yazabilmektedir. 

Kanada Co-op Programı Çalışma İzni

Kanada’da Co-op eğitimi almak için öğrencilerin Study Permit adlı vizeye başvurmaları gerekmektedir. Öğrenci vizesi 180 günden uzun olan dil eğitimlerini, sertifika, lisans ve yüksek lisans programlarını kapsayarak kişilere çalışma izni sağlamaktadır.

Kanada Co-op Programı Fiyatları

Kanada co-op programı fiyatları 5.000 CAD - 11.000 CAD arası değişiklik göstermektedir. Fiyatlar programa, süreye ve okula bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kanada Co-op fiyatları için Global Vizyon ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kanada Co-op Programları Fiyatları

Okul

Bölüm

Süre

Co-op Programı Ücretleri

ILAC College

Business Administration 

92 Hafta

8.500 CAD

ILAC College

Sales and Marketing 

92 Hafta

8.500 CAD

ILAC College

Service Excellence for Businesses

48 Hafta

7.200 CAD 

Greystone College

International Business Management Co-op 

50 Hafta

6996 CAD 

TSOM

Diploma in Cybersecurity Specialist Co-op 

51 Hafta

9500 CAD 

TSOM

Certificate in Business Essentials Co-op

31 Hafta

4500 CAD

TSOM

Advanced Diploma in Hospitality and Tourism Management Co-op

109 Hafta

8500 CAD

Cornerstone College 

Hospitality Management Co-op 

2 Yıl

7500 CAD

Cornerstone College

Customer Relations Specialist Co-op Diploma

52 Hafta

7975 CAD


Cornerstone College 

International Business Management Co-op Diploma

52 Hafta

9130 CAD

Global Vizyon Kanada Eğitim Danışmanlığı

Global Vizyon yurtdışı danışmanı olarak öğrencilere yıllardır Kanada Co-op programı hizmeti sunmaktadır. Öğrencilerin güvenli bir eğitim almasına destek olan Global Vizyon, öğrencilerin kabul oranlarını artırmaktadır. Siz de Kanada’da Co-op programına başvuru yapmak ve süreci hızlandırmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin!

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak

Sıkça Sorulan Sorular

Co-op programları ne tür fırsatlar sunar?
  Co-op programları; öğrencilere iş dünyasını deneyimleme, network ağı kurma ve kariyerlerine yön verme fırsatları sunar. Ayrıca, teorik bilgileri pratik uygulamayla birleştirme şansı da verir.
Co-op programlarına nasıl başvurulur?
  Co-op programlarına başvuru süreci her program için farklı olabilir. Ancak genellikle üniversitenin veya kolejin resmi web sitesinden başvuru yapmanız gerekmektedir.
Co-op programları ne kadar sürer?
  Co-op programları 6 ila 24 ay arasında sürer. Ancak bu süre programdan programa göre değişebilir.
Co-op programları hangi ülkelerde var?
  Co-op programları; Kanada, Almanya, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde vardır.
Kanada’ya co-op programına gittiğimde çalışabilir miyim?
  Kanada’ya co-op programına giden öğrenciler teorik eğitimleri boyunca haftada 20 saat, co-op döneminde ise tam zamanlı haftada 40 saat çalışabilirler.
Kanada co-op work permit nasıl alınır?
  Kanada co-op programları, öğrencilere uzmanlık eğitimi verirken bir yandan da meslekleriyle ilgili işlerde staj imkanı sağlıyor. Öğrencilerin Kanada’da co-op work permit almaları için öncelikle geçerli bir öğrenci vizelerinin bulunması gerekiyor; ayrıca Kanada’daki eğitimlerini tamamlaması için çalışmanın zaruri olduğunu, yani çalışmanın programın bir parçası olduğunu göstermeliler. Toplam çalışma süresinin de eğitim süresinin yarısından az olması şart koşuluyor.
Kanada Co-op diploma programları nedir?
  Kanada Co-op diploma programları, Kanada'daki devlet üniversiteleri veya özel kolejlerin sunduğu diploma programlarını ücretli staj programlarıyla birleştirerek ülkeye gelen yabancı öğrencilerin hem eğitim hem de iş deneyimi kazanmalarını sağlıyor.
Bizimle konuşun

Kanada Sertifika ve Diploma Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım