Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Avustralya'da Lise Eğitim

Avustralya'da Lise Eğitim

Çocuğuna Yurtdışında Lise Eğitimi Aldırmak İsteyen Aileler İçin Güvenilir Yaşam ve Kaliteli Eğitimin Adresi Avustralya
Ülkemizde ailelerin ve gençlerin yurtdışında lise eğitimine olan ilgisi gün geçtikçe artmaktadır. Bundan önceki yıllarda yurtdışında eğitim denilince akla üniversite ve yüksek lisans gelirken son dönemde yurtdışında lise başvurularında büyük bir yükseliş göze çarpmaktadır. Çocuklarına yurtdışında eğitim aldırmak isteyen ailelerin en büyük endişesi güvenlik ve çocuklarının koruma altında olmasıdır. Bu sebeple yurtdışı eğitim için seçim yaparken ülkelerin güvenlik seviyelerine de bakmaktalar. Avustralya güvenli bir ülke olması sebebiyle ailelerin bu arayışlarında ön plana çıkan adres olmaktadır. Birleşmiş Milletler tarafından dünya sıralamasında en güvenli ve en yaşanabilir ülkeleri listesinde başı çeken Avustralya sıcak ve yardımsever halkı, yüksek standartlardaki eğitim kalitesiyle ailelerin tercihi olmaktadır.

Devamını Oku
Programlar

Avustralya eğitim sistemiyle dünya çapında saygı gören ülkelerden birisidir. Avustralya özelikle lise eğitiminde dünyanın en başarılı ülkeleri arasında gösterilmektedir. Ülkedeki devlet okulları ve özel okullar arasında eğitim kalitesi açısından fark bulunmaz. Ülkede bulunan liselerin hepsi devlet tarafından denetlenmektedir. Eğitimde yüksek standartın tüm eğitim kurumlarında eşitlenmesi adına çalışmalar yürütülmektedir. Okulların teknolojik ve donanımsal olarak ileri teknolojiye sahip olması gerekmektedir. Okullarda verilen eğitiminde ise son teknikler uygulanmaktadır. Öğrenciler özgür düşünceyi benimseyerek, bilimsel bir eğitime tabi tutulurlar… Öğrenciler sadece fen, matematik, fizik gibi temel dersler değil kişisel gelişim konusunda da eğitim alırlar. Böylece öğrenci kendini bireysel ve vizyonel olarak geliştirme imkanı yakalar. Aileler için en cazip konulardan birtanesi çocuklarından sadece 1 sene ayrı kalarak yurtdışı lise diploması alabilmeleridir. Avustralya’da lise okumak isteyen öğrenciler tüm lise eğitimlerini Avustralya liselerinde tamamlayabilir yada lisenin son sınıfında kendi ülkelerindeki liselerden Avustralya’daki liselere geçiş yapabilirler. Böylece 1 senesini yurtdışında okuyan öğrenci saygın bir lise diploması edinme şansı yakalar. Avustralya liselerinden alınan diplomalar dünya çapında saygınlığa ve geçerliliğe sahiptir.
Ülkede liseler Ocak sonunda başlar ve Aralık ayı sonunda biter. Liseler ülkemizdeki gibi 2 dönemden oluşur ve öğrencilerin yılda 2 kez tatili vardır.

Devamını Oku
Avustralya'da Lise Eğitim Eğitimi Alabileceğiniz Okullar
Başvuru Şartları

Avustralya’da liseye başvuracak olan öğrencinin dil yeterliliği önem taşımaktadır. Öğrenci TOEFL yada IELTS’ten istenilen skoru almalıdır. Öğrenci tüm diğer şartları karşılıyor fakat dil konusunda sıkıntı yaşıyorsa 1 yıl hazırlık sınıfına devam ederek İngilizcesini geliştirir ve liseye başlamaya hak kazanır. Dil haricinde öğrencinin en son mezun olduğu diploma notu ve transkripti de önem taşımaktadır.  Öğrenci yüksek bir diploma notuna sahipse, bunun yanı sıra sportif, kültürel ve sanatsal başarılara da imza atmışsa okullara kabul şansı yükselir. 13-19 yaş arasındaki lise çağındaki tüm öğrenciler gerekli şartları yerine getirmeleri takdirinde başvurularını yapabilirler.

Gerekli Belgeler

Önceki eğitim kurumundan alınmış diploma ve transkript
Akademik referans mektupları
Öğrencinin; Avustralya’da neden lise eğitimi almak istediği, ilgi alanları, bugüne kadar yaptıkları ve gelecek planlarını anlatan bir niyet mektubu.
Dil yeterlilik belgesi (TOEFL, IELTS)

Konaklama

Avustralya’da lise okumak isteyen bir öğrenci yurt konaklaması yada aile yanı konaklama tercih edebilir. Yatılı okulların kampüsleri içerisinde bulunan yurtlar bir öğrencinin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmıştır. Kız-erkek ayrı yurtlarda odalar 2-4 kişiliktir. Yurtta kalan öğrencinin tüm öğünleri okul tarafından verilir. Aile yanı konaklamalarda da aynı şekildedir. Aile çocuğa tam pansiyon hizmet sunar. Çocuk konforlu bir evde, aile sıcaklığından uzaklaşmadan yaşar. Her iki seçenek de oldukça güvenlidir. Konaklama alanları devlet ve okullar tarafından sıkı bir şekilde denetlenmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım