Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programı

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programı

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programı yani İngilizce bilinen adıyla Yurtdışı Information Systems Security Programı en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programındaki eğitimler adı üzerinde var olan bilginin güvenliğine odaklanır. Öğrenciler eğitimleri süresince IT güvenliğinin geliştirilmesi ve desteklenmesi alanında dersler görür. Öğrenciler Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programlarında uygun maliyetli ve güvenli bilgi işlem ortamları oluşturmayı öğrenir. Programlar kapsamında; bilgi sistemlerinin güvenliğini sağlamak için teknik sistemler tasarlamayı, uygulamayı ve entegre etmeyi başarabilecekleri bilgi ve beceriye sahip olurlar. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Diploma Programlarında eğitim alan öğrencilere teknik bilgi/becerinin yanı sıra doğru iletişim kurma ve problem çözme becerileri de kazandırılır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programlarında Security Management, Network Security 1, Windows Systems Security, Linux Systems Security, Applied Cryptography, Cloud Security, Contingency Planning and Disaster Recovery, Network Security 2, Digital Forensics, Hacking Techniques and Exploits, Monitoring and Log Management, Application Security gibi ilgi çekici dersler verilir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programları 2 sömestre sınıflarda alınan eğitim ve 1 sömestre da çalışma denetimi olarak tercih edilebilmektedir. Şu an en çok tercih edilen süre bu şekildedir. Öğrenci isterse part-time eğitim programını seçerek süreyi 3 yıla kadar uzatabilir. Anlaşılacağı üzere öğrenciler farklı eğitim kurumlarında kendileri için özelleştirilmiş sürelerde de eğitim alabilmektedir. Bu sebeple Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programlarına katılmak isteyenlerin süre konusunda Global Vizyon danışmanlarıyla görüşerek karar vermesini önermekteyiz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Diploma Programları genellikle uzun süreli programlardır. Bu sebeple öğrencilerin çalışma izinleri bulunmaktadır. Öğrenciler eğitimde geçen süre kadar bir süreyi hatta bazen daha fazlasını çalışma kısmında da geçirir. Öğrenciler çalıştıkları süre boyunca maaş alır. Çalışma dönemlerinde Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Program ücretlerini karşılayabilecek meblağlar kazanmak mümkündür.

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programlarını bilgisayar bilimleri, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar network sistemleri hakkında eğitim almış olanlar tercih etmelidir. Eğitim geçmişi olmayan fakat bilgisayar network sistemleri, operasyonel sistemler ve programlama alanında çalışma deneyimi olanlarda Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programını tercih edebilmektedir. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programları günümüzde önemli olan ve gelecekte bu önemi koruyacak bir meslek olduğundan bu programı iş kaygısı olmadan tercih edebilecektir. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Diploma Programlarından mezun olanlar iş hayatına hızla atılmak ve iyi şartlarda çalışmak isteyenleri tercih edeceği programlardır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programları yurtdışında eğitim almanın önemini anlamış öğrencilerin tercih edeceği programlardır. Bilgisayar sistemleri ve son teknolojiye dair alanlarda kariyer düşünenlerin bu alanda öncü ülkelerde eğitim alması en yeni bilgiye ve en son iş yapma biçimlerine hâkim olmalarını sağlar. Bu da öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde yenilikçi sistemleri ve yenilikçi iş yapma biçimlerini çalışacakları kurumlara aktarmalarına ve öncü insanlar olmalarına yol açar.

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Diploma Programları öğrencilerin kısa sürede iş deneyimi kazanarak meslek hayatına atılmalarını sağlar. Öğrenciler Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programlarından aldıkları eğitimin ardından öğrendiklerini çalışma hayatında deneyimleme fırsatı yakalar. Teorik eğitimi iş hayatı pratiğiyle birleştirebilmek büyük bir avantajdır. Çünkü rakipler sadece teorik alıp çalışma hayatına atılırken Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Diploma Programına katılanlar bir de üzerine iş pratiği yapmış olarak sektöre giriş yapar. Bu da işverenlerin gözünde önemli bir ek donanımdır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği eğitimi alan öğrenciler sektöre donanımlı çalışanlar olarak atılır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği eğitimlerinde alanında uzman isimlerden eğitim alma ve onların akıl hocalığından yararlanma fırsatı bulurlar. Bu sayede kariyer planlarını yaparken sektörün öncü kişilerinden fikir alma şansı yakarlar ve bu doğrultuda hareket ederler. Son olarak Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği program ücretlerine de değinmek isteriz. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programı fiyatları üniversitelerin bu alanda açılan bölümlerine nazaran daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için bu programlar avantajlıdır. Öğrenciler eğitimleri esnasında ve sonrasında çalışabildikleri için eğitim masraflarını ve cep harçlıklarını çıkarabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışında Bilgi Sistemleri Güvenliği eğitimi alan bir öğrenci en güncel bilgiye, en son sistemdeki programlarla ulaşma imkanına sahiptir. Bu öğrenciler Yurtdışı Bilgi sistemleri Güvenliği eğitimleri süresince eğitmenlerinden en güncel bilgiyi öğrenme şansına sahiptir. Eğitim sonrası çalışma dönemine geçtiklerinde ise çalıştıkları kurumlarda son sistem programları kullanma ve bu programlarda karşılaşılabilecek problemleri görme fırsatı bulurlar. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği programları öğrencilerin kısa sürede iş hayatına atılmasını sağladığı için vakit kaybetmeden para ve deneyim kazanmak isteyenler için idealdir. Bu programlar kapsamında çalışma izninin olması, okurken para kazanma fırsatı sunulması öğrencinin maddi olarak da rahat bir öğrencilik dönemi geçirmesini sağlar. Öğrencinin kazandığı iş deneyimi de yanında cabasıdır… Yurtdışında edinilen bu iş deneyimi iş bulma sürecinde öğrencinin çok işine yaracaktır. Yurtdışı iş deneyimi olan bir öğrenci iş mülakatlarında pek çok rakibini geride bırakarak tercih edilme şansını artıracaktır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programından mezun olanlar; finans, sağlık, eğitim vb. alanlarında hizmet veren kamu ve özel sektör kurumlarından iş bulabilecektir. Kurumların ihtiyaç duyduğu güvenli ağ ve bilgi sistemleri nedeniyle bu alanda yeterliliğe sahip kişiler hemen hemen istedikleri tüm sektörlerde çalışabilmektedir. Çünkü onlara her sektörde ihtiyaç vardır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği eğitimi alanlar Bilgi Teknolojileri Yöneticisi, Baş Bilişim Yöneticisi, Güvenlik Uzmanı, Güvenlik Analisti, Sızma Testi Uzmanı, Teknisyen gibi görevlerde çalışabilecektir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.