Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programı
Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programı

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programı yani İngilizce bilinen adıyla Yurtdışı Information Systems Security Programı en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programındaki eğitimler adı üzerinde var olan bilginin güvenliğine odaklanır. Öğrenciler eğitimleri süresince IT güvenliğinin geliştirilmesi ve desteklenmesi alanında dersler görür. Öğrenciler Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programlarında uygun maliyetli ve güvenli bilgi işlem ortamları oluşturmayı öğrenir. Programlar kapsamında; bilgi sistemlerinin güvenliğini sağlamak için teknik sistemler tasarlamayı, uygulamayı ve entegre etmeyi başarabilecekleri bilgi ve beceriye sahip olurlar. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Diploma Programlarında eğitim alan öğrencilere teknik bilgi/becerinin yanı sıra doğru iletişim kurma ve problem çözme becerileri de kazandırılır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programlarında Security Management, Network Security 1, Windows Systems Security, Linux Systems Security, Applied Cryptography, Cloud Security, Contingency Planning and Disaster Recovery, Network Security 2, Digital Forensics, Hacking Techniques and Exploits, Monitoring and Log Management, Application Security gibi ilgi çekici dersler verilir.

Devamını Oku

Program Süresi

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programları 2 sömestre sınıflarda alınan eğitim ve 1 sömestre da çalışma denetimi olarak tercih edilebilmektedir. Şu an en çok tercih edilen süre bu şekildedir. Öğrenci isterse part-time eğitim programını seçerek süreyi 3 yıla kadar uzatabilir. Anlaşılacağı üzere öğrenciler farklı eğitim kurumlarında kendileri için özelleştirilmiş sürelerde de eğitim alabilmektedir. Bu sebeple Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programlarına katılmak isteyenlerin süre konusunda Global Vizyon danışmanlarıyla görüşerek karar vermesini önermekteyiz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Diploma Programları genellikle uzun süreli programlardır. Bu sebeple öğrencilerin çalışma izinleri bulunmaktadır. Öğrenciler eğitimde geçen süre kadar bir süreyi hatta bazen daha fazlasını çalışma kısmında da geçirir. Öğrenciler çalıştıkları süre boyunca maaş alır. Çalışma dönemlerinde Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Program ücretlerini karşılayabilecek meblağlar kazanmak mümkündür.

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programlarını bilgisayar bilimleri, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar network sistemleri hakkında eğitim almış olanlar tercih etmelidir. Eğitim geçmişi olmayan fakat bilgisayar network sistemleri, operasyonel sistemler ve programlama alanında çalışma deneyimi olanlarda Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programını tercih edebilmektedir. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programları günümüzde önemli olan ve gelecekte bu önemi koruyacak bir meslek olduğundan bu programı iş kaygısı olmadan tercih edebilecektir. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Diploma Programlarından mezun olanlar iş hayatına hızla atılmak ve iyi şartlarda çalışmak isteyenleri tercih edeceği programlardır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programları yurtdışında eğitim almanın önemini anlamış öğrencilerin tercih edeceği programlardır. Bilgisayar sistemleri ve son teknolojiye dair alanlarda kariyer düşünenlerin bu alanda öncü ülkelerde eğitim alması en yeni bilgiye ve en son iş yapma biçimlerine hâkim olmalarını sağlar. Bu da öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde yenilikçi sistemleri ve yenilikçi iş yapma biçimlerini çalışacakları kurumlara aktarmalarına ve öncü insanlar olmalarına yol açar.

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Diploma Programları öğrencilerin kısa sürede iş deneyimi kazanarak meslek hayatına atılmalarını sağlar. Öğrenciler Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programlarından aldıkları eğitimin ardından öğrendiklerini çalışma hayatında deneyimleme fırsatı yakalar. Teorik eğitimi iş hayatı pratiğiyle birleştirebilmek büyük bir avantajdır. Çünkü rakipler sadece teorik alıp çalışma hayatına atılırken Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Diploma Programına katılanlar bir de üzerine iş pratiği yapmış olarak sektöre giriş yapar. Bu da işverenlerin gözünde önemli bir ek donanımdır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği eğitimi alan öğrenciler sektöre donanımlı çalışanlar olarak atılır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği eğitimlerinde alanında uzman isimlerden eğitim alma ve onların akıl hocalığından yararlanma fırsatı bulurlar. Bu sayede kariyer planlarını yaparken sektörün öncü kişilerinden fikir alma şansı yakarlar ve bu doğrultuda hareket ederler. Son olarak Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği program ücretlerine de değinmek isteriz. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Programı fiyatları üniversitelerin bu alanda açılan bölümlerine nazaran daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için bu programlar avantajlıdır. Öğrenciler eğitimleri esnasında ve sonrasında çalışabildikleri için eğitim masraflarını ve cep harçlıklarını çıkarabilmektedir.

Devamını Oku

Neden Yurtdışında Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışında Bilgi Sistemleri Güvenliği eğitimi alan bir öğrenci en güncel bilgiye, en son sistemdeki programlarla ulaşma imkanına sahiptir. Bu öğrenciler Yurtdışı Bilgi sistemleri Güvenliği eğitimleri süresince eğitmenlerinden en güncel bilgiyi öğrenme şansına sahiptir. Eğitim sonrası çalışma dönemine geçtiklerinde ise çalıştıkları kurumlarda son sistem programları kullanma ve bu programlarda karşılaşılabilecek problemleri görme fırsatı bulurlar. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği programları öğrencilerin kısa sürede iş hayatına atılmasını sağladığı için vakit kaybetmeden para ve deneyim kazanmak isteyenler için idealdir. Bu programlar kapsamında çalışma izninin olması, okurken para kazanma fırsatı sunulması öğrencinin maddi olarak da rahat bir öğrencilik dönemi geçirmesini sağlar. Öğrencinin kazandığı iş deneyimi de yanında çabasıdır… Yurtdışında edinilen bu iş deneyimi iş bulma sürecinde öğrencinin çok işine yaracaktır. Yurtdışı iş deneyimi olan bir öğrenci iş mülakatlarında pek çok rakibini geride bırakarak tercih edilme şansını artıracaktır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği Sertifika Programından mezun olanlar; finans, sağlık, eğitim vb. alanlarında hizmet veren kamu ve özel sektör kurumlarından iş bulabilecektir. Kurumların ihtiyaç duyduğu güvenli ağ ve bilgi sistemleri nedeniyle bu alanda yeterliliğe sahip kişiler hemen hemen istedikleri tüm sektörlerde çalışabilmektedir. Çünkü onlara her sektörde ihtiyaç vardır. Yurtdışı Bilgi Sistemleri Güvenliği eğitimi alanlar Bilgi Teknolojileri Yöneticisi, Baş Bilişim Yöneticisi, Güvenlik Uzmanı, Güvenlik Analisti, Sızma Testi Uzmanı, Teknisyen gibi görevlerde çalışabilecektir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar