Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

İsviçre'de Lisans Eğitimi

İsviçre'de Lisans Eğitimi

Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olan İsviçre; yurtdışında lisans eğitimi almak isteyenler tarafından, kaliteli eğitimi sebebiyle tercih edilir. İsviçre küçük bir ülke olmasına rağmen güçlü bir ekonomiye ve yüksek yaşam standartlarına sahiptir. Ülkede eğitim alanına oldukça fazla yatırım yapılır. İsviçre üniversitelerinden mezun olan bir genç dünyanın dört bir yanında saygı gören diplomaya sahip olur.

İsviçre Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları

İsviçre’de lisans eğitimi almak isteyenler lise diplomasına güvenmelidir. İsviçre üniversiteleri lise diploma notunun yüksek olmasına önem verir. İsviçre’de üniversite eğitimi almak isteyenler 12 yıllık temel eğitim almış olmalıdır. İsviçre üniversiteleri, 3 yıllık liselerden mezun olan öğrencilerin başvurularını geri çevirir. İsviçre’de lisans eğitimi almak için 4 yıllık bir liseden mezun olma şartı vardır.

İsviçre’de lisans eğitimi almak isteyenlerinde dil yeterliliklerini kanıtlamaları gereklidir. İngilizce eğitim alacak bir öğrenciden TOEFL ve IELTS skoru beklenir. Bazı İsviçre üniversiteleri kendi yeterlilik sınavlarını da açar. İsviçre üniversitelerini online olarak inceleyip Global Vizyon danışanlarından detaylı bilgi alınabilir.

İsviçre’de üniversite okumak isteyenlerin bireysel başarıları da önemlidir. Öğrencilerin katıldıkları sertifika programları, yaptıkları toplumsal hizmetler, sportif ve kültürel alandaki yatkınlıkları İsviçre üniversitelerinden kabul almayı kolaylaştırır.

İsviçre’de Lisans Eğitimi için Gerekli Belgeler 

Akademik Not Çizelgesi (Transkript)

Mezuniyet Diploması

İngilizce Yeterlilik Sertifikası – IELTS/TOEFL/PTE Test/Diğer.

Niyet Mektubu (Personal Statement)

Referans Mektupları

CV(özgeçmiş)

Nasıl Başvuru Yapabilirim? 

İsviçre’de üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla süreci yönetmesi hem doğru kararlar almasına hem de kabul oranını  artırmasına yardımcı olacaktır. Global Vizyon'un deneyimli danışmanları öğrencilerin başvuru sürecini en doğru şekilde yönetmektedir. Öğrenciler; başvuracakları okulu ve bölümü danışmanlarıyla seçtikten sonra, doğru yönlendirmelerle evraklarını hazırlayıp süreçlerini başlatır. Ayrıca İsviçre üniversitelerine online olarak da başvuru yapılır. 

Süreç Nasıl İşlemektedir 

İsviçre’de lisans eğitimi alacak öğrenci danışmanlarıyla birlikte üniversite ve bölüm seçimini yapar. Gerekli evrakları danışmanlarının yönlendirmesiyle hazırlar. Evraklar okulun başvuru dönemlerinde iletilir ve gelen cevabın ardından öğrencinin İsviçre’ye gidiş işlemleri başlatılır. Öğrencinin konaklaması, uçuşları ayarlanır, gerekli oryantasyondan geçirilir ve İsviçre’ye gidişi sağlanır. Kayıt süreci hakkında linkten detaylı bilgi alınabilir. Öğrenci eğitim süresi boyunca yaşadığı sıkıntılı durumlarda Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilir. 


Devamını Oku

Neden İsviçre’de Eğitim Almalısınız?

İsviçre yüzölçümü olarak Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olsa da Birleşmiş Milletler, UNICEF, Kızılhaç… gibi kurumların merkezidir. Bu sebeple pek çok yabancı uyruklu kişiye ev sahipliği yapar. Çok kültürlü bir ülke olan İsviçre’de hoşgörü ön plandadır. 

Ülkede Almanca, Fransızca, İngilizce ve İtalyanca konuşulur. İsviçre üniversiteleri tüm bu dillerde eğitim verir. İsviçre üniversitelerinde; İngilizce, İtalyanca, Almanca yada Fransızca dillerinden birini seçerek eğitim almak mümkündür.

İsviçre’de lisans eğitimi genellikle 3 yıl sürmektedir. Yüksek öğrenim hizmeti veren kurumların hepsi devlete aittir. İsviçre'de 10 Kanton Üniversitesi ve 2 tane Federal Teknik Enstitüleri bulunmaktadır. Öğrenim süresi 4-5 yıl olabilmekle birlikte üniversite eğitimi temelde 3 yıl sürmektedir. Üniversiteler 3 gruba ayrılmaktadır. Normal üniversiteler, uygulamalı bilimler üniversiteleri ve öğretmen yetiştiren yüksekokullar. Normal üniversiteler ülkemizdeki gibi akademik ağırlıklı eğitim vermektedir. Öğrencilerin bilimsel çalışmalara yönlenmesi de bu eğitim programı dahilinde arzu edilmektedir. Bu üniversitelerde eğitim genellikle 3 yıl sürmektedir. Uygulamalı bilimlerde, uygulamaya dair eğitim verilmektedir. Uygulamalı bilimler üniversitesinden mezun olan bir öğrencinin pratik bilgisi daha engin olacaktır. Uygulamalı bilimler üniversitesi 4 yıl sürmektedir. Öğretmenlik eğitimi veren yüksekokullarda da uygulama ön plandadır. Öğrenciler mesleki hayata hazırlanır. İsviçre üniversitelerinin hemen hepsinde bölümden mezun olabilmek için tez hazırlamak zorunludur. Tez yazma süreci için öğrencilere ayrıca zaman verilir. 

İsviçre üniversiteleri alışılagelmişin dışında bir sistemine sahiptir. Öğrenciler birden fazla üniversiteden ders alabilir ve bu derslerin hepsi kredi olarak kabul edilir.

Türkiye’den İsviçre’ye giden öğrenciler 6 aylık bir sürecin ardından çalışma izni için başvuruda bulunabilirler. Çalışma izni çıkan öğrenci haftada 15 saat çalışma hakkında sahiptir.

Avrupa’da küçük bir ülke olduğundan ulaşım çok kolaydır. Hem ülkenin içerisinde hem de Avrupa’nın farklı ülkelerini görmek için çok para harcamak gerekmez. İsviçre’de üniversite okuyan bir öğrenci, Avrupa’da dilediği gibi gezmenin tadını çıkarır.  

Ülkede çok fazla kurum, şirket ve kuruluş vardır. Öğrenciler, dünyanın önde gelen bu kurumlarında kısa dönemli olarak çalışarak yurtdışında iş deneyimi edinebilir.

İsviçre’ üniversite fiyatları İngiltere, ABD ve Kanada’ya göre daha caziptir.


Devamını Oku

İsviçre’de Üniversite Fiyatları

İsviçre’de üniversite fiyatları İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelere kıyasla daha uygundur. İsviçre’de üniversite fiyatlarına ilişkin en doğru bilgi için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçilmesini öneririz. 


Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak
Bizimle konuşun

İsviçre Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım