Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Harvard University

Harvard University

Harvard University  Harvard Üniversitesi, Amerika’da okumak deyince akla ilk gelen, çoğu öğrencinin hayalini süsleyen bir okul Harvard University. Birçok iş alanında “lider” yetiştiren, yüksek puanları ve kriterleriyle girilmesi en zor okullardan biri olan Harvard Üniversitesi, 1636'da kurulmasıyla Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski yüksek öğrenim kurumu unvanına da sahip.

Eğitim Programları

Yurtdışında IB Diploması

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Harvard Üniversitesi nerede?

Boston’ın kuzey batısındaki Cambridge, Massachusetts’te bulunan 209 dönümlük Harvard Üniversitesi’nin kampüsünde, Radcliffe Advanced Study Enstitüsü, tiyatrolar, müzeler, dijital koleksiyonlar ve 18 milyon cilt, 180.000 başlık, yaklaşık 400 milyon makale ve 10 milyon fotoğrafa sahip olan dünyanın en büyük akademik kütüphanesi bulunuyor. Akademik çalışmaları ve araştırmaları destekleyen Harvard University’de laboratuvarlar ve araştırma merkezleri de yer alıyor. Harvard Sanat Müzeleri, Tasarım Enstitüsü, Harvard Tabiat Tarihi Müzesi’ne sahip okulun araştırma müzeleri ise halka açık değil.

Harvard Üniversitesi fiyatları

Harvard’da üniversite eğitimi ücretleri yıllık 52.000-65.000 dolar arasında değişiyor. Uluslararası öğrencilerine de değişen oranlarda burs fırsatı sunan Harvard University, erken başvuruları 1 Kasım’da, karar başvurularını ise 1 Ocak’ta alıyor.

Lokasyon

Boston’ın kuzey batısındaki Cambridge, Massachusetts’te bulunur.

Üniversitenin Başarıları

  • Akademik kriterlere göre yapılan en iyi üniversite, istihdam, bölüme göre başarı sıralamalarda her zaman ilk 5’te, çoğu zaman da 1. sırada olan Harvard Üniversitesi’nin mezunları arasında; dünyaca ünlü politikacılar, başarılı iş insanları, bilginler, Olimpiyat madalyası ve Pulitzer, Nobel, Akademi ödülü sahipleri bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • ACT veya SAT

  • 2 SAT konu testi

  • AP veya diğer sınav sonuçları

  • Okul raporu ve lise transkript

Harvard Üniversitesi’ndeki lisans üstü programlardan bazıları:

DMD/MBA - Master of Business Administration

Doctor of Philosophy (PhD) in Applied mathematics
Doctor of Philosophy (PhD) in Economics

Doctor of Philosophy (PhD) in Astronomy

Doctor of Philosophy (PhD) in Biophysics

Doctor of Philosophy (PhD) in History

Doctor of Philosophy (PhD) in Marketing

Doctor of Philosophy (PhD) in Music theory

Master in Architecture

M.E in Electrical Engineering

MD/Doctor of Philosophy (PhD) in Immunology

MD/Doctor of Philosophy (PhD) in Psychology

MD/Doctor of Philosophy (PhD) in Neuroscience

Master of Science in Data Science

Master of Arts in Statistics

Master in Landscape Architecture

M.A in Medical Anthropology

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım