Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Harvard University

Harvard University

Harvard dünya üniversiteleri sıralamasında ilk sırada yer almaktadır. Amerika ve dünyanın en zengin ve en elit öğrencilerini bünyesinde bulunduran üniversite, aynı zamanda yıllık 23 Milyar dolarlık bütçesi ile uluslararası bir holding olarak faaliyetini yürütmektedir. Harvard Üniversitesinin bahçesinde meşhur bir heykel vardır. Bu heykelin 3 yalandan ibaret olduğu bilinir. Birincisi, heykel üniversitenin kurucusu John Harvard’a ait olduğu söylenmesine rağmen değildir. İkinci yanlış ise, John Harvard Üniversitenin kurucusu değil, döneminde en fazla bağış yapanıdır. Üçüncü yanlış bilgi ise; üniversitenin kuruluş yılıdır. Üniversite 1636 yılında kurulmasına rağmen, heykelde 1620 yılı olarak gösterilmektedir.

Bu üç yanlış bilgiye rağmen, Harvard Üniversitesi, Amerika’nın ve dünyanın en gözde bilimsel araştırma merkezidir. Üniversitenin öğretim üyeleri 40 Nobel, 44 Pulitzer ödülü kazanmışlardır. Bu bir rekordur ve hiçbir üniversitenin bu rakama ulaşabileceği düşünülmemektedir. Üniversite, Amerika’ya yedi Başkan yetiştirmiştir. Franklin D. Roosevelt, John F. Kennedy and George W. Bush bunlardan sadece 3’dür.

Nobel ödüllü bazı Harvard akademisyenleri ise; David Hubel and Torsten Wiesel (Tıp 1981), Nicolaas Bloembergen (Fizik 1981), Carlo Rubbia (Fizik 1984), Amartya Sen (Ekonomi 1998), Riccardo Giacconi (Fizik 2002).

Üniversitenin kütüphanesi 15 milyon kitaba sahiptir. Üniversite, tıp, hukuk, siyaset bilimleri ve işletme alanlarında dünyanın en ünlü akademisyenlerine ev sahipliği yapmaktadır. Yılda 300 milyon dolarlık araştırma bütçesi Amerikan Hükümeti tarafından üniversiteye verilmektedir. Okula kabul oranı oldukça düşüktür. Örneğin 2000 yılında 19,000 civarında lisans programı başvurusundan sadece 2100  kişi kabul edilmiştir. Öğrencilerin yüzde yedisi yabancı öğrencilerden oluşmaktadır.

Gözde lisans programları; İktisat %12, Siyaset Bilimi %9, Biyoloji %8, Edebiyat %7

Okul ücreti yıllık 26,000 dolar civarındadır. Konaklama ve yaşam maliyeti ise; 8,000 dolar civarındadır. 

Kuşkusuz, dünyanın en iyi üniversitesi olması hiç eleştiri almaması anlamına gelmemektedir. Özellikle, mezunlarının çok yüksek notlarla (%91) mezun olması, ve üniversitenin (endowment) lara yaptığı yatırımlardır. Çok yüksek rakamlara ulaşan (endowment) larının hükümet politikaları ve iş dünyasını ciddi biçimde yönlendirdiği yönünde eleştireler alamaktadır. Ayrıca, yıllık 40.000 doları bulan sadece eğitim ücretleri (konaklama ve diğer harcamalar hariç) üniversiteyi elitlerin ve zenginlerin okulu olarak eleştiriye açık hale getirmektedir.

Devamını Oku

Harvard Üniversitesi nerede?

Boston’ın kuzey batısındaki Cambridge, Massachusetts’te bulunan 209 dönümlük Harvard Üniversitesi’nin kampüsünde, Radcliffe Advanced Study Enstitüsü, tiyatrolar, müzeler, dijital koleksiyonlar ve 18 milyon cilt, 180.000 başlık, yaklaşık 400 milyon makale ve 10 milyon fotoğrafa sahip olan dünyanın en büyük akademik kütüphanesi bulunuyor. Akademik çalışmaları ve araştırmaları destekleyen Harvard University’de laboratuvarlar ve araştırma merkezleri de yer alıyor. Harvard Sanat Müzeleri, Tasarım Enstitüsü, Harvard Tabiat Tarihi Müzesi’ne sahip okulun araştırma müzeleri ise halka açık değil.

Harvard Üniversitesi fiyatları

Harvard’da üniversite eğitimi ücretleri yıllık 52.000-65.000 dolar arasında değişiyor. Uluslararası öğrencilerine de değişen oranlarda burs fırsatı sunan Harvard University, erken başvuruları 1 Kasım’da, karar başvurularını ise 1 Ocak’ta alıyor.

Harvard Üniversitesi’ndeki lisans üstü programlardan bazıları:

DMD/MBA - Master of Business Administration

Doctor of Philosophy (PhD) in Applied mathematics
Doctor of Philosophy (PhD) in Economics

Doctor of Philosophy (PhD) in Astronomy

Doctor of Philosophy (PhD) in Biophysics

Doctor of Philosophy (PhD) in History

Doctor of Philosophy (PhD) in Marketing

Doctor of Philosophy (PhD) in Music theory

Master in Architecture

M.E in Electrical Engineering

MD/Doctor of Philosophy (PhD) in Immunology

MD/Doctor of Philosophy (PhD) in Psychology

MD/Doctor of Philosophy (PhD) in Neuroscience

Master of Science in Data Science

Master of Arts in Statistics

Master in Landscape Architecture

M.A in Medical Anthropology

Lokasyon

Boston’ın kuzey batısındaki Cambridge, Massachusetts’te bulunur.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım