Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programı

Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programı

Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programı son yılların gözde programlarındandır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ön plana çıkan programlardan olan Yurtdışı Data Analitiği Programı her yıl binlerce öğrencinin tercihi olmaktadır. Genellikle işletme, iktisat, ekonomi, mühendislik gibi sayısal geçmişe sahip olan öğrenciler Yurtdışı Data Analitiği eğitimine yönelse de daha farklı eğitim geçmişine sahip öğrenciler de programı tercih edebilmektedir. Yurtdışı Data Analitiği programına katılanlar; proaktif karar alabilmek ve iş performansını optimize edebilmek için gerekli olan data analizini geleneksel metotlarla ya da ileri teknolojiyi kullanarak nasıl yapacağını öğrenir. Büyük datanın içinden gelecek tahminleri üretebilecekleri bir eğitim sürecinden geçerler. Yurtdışı Data Analitiği Programından mezun olanlar zorlu bir eğitim hayatından geçerler fakat sonunda tüm dünyanın gözde mesleklerinden birinin sahibi olmayı başarırlar. Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programına ilgi duyan fakat bu programın kendileri için uygun olup olmadığını düşünen öğrencilerin özgeçmişlerini Global Vizyon’un deneyimli danışmanlarıyla paylaşmaları yeterli olacaktır. Danışmanlar öğrencilerin tercihleri konusunda yardımcı olabilmektedir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Data Analitiği Diploma Programı genellikle 1 yıl sürmektedir. Yurtdışı Data Analitiği Programına katılanlar 24 hafta sınıfta eğitim alır kalan sürede ise iş yerinde çalışma deneyimi kazanırlar. Yurtdışı Data Analitiği eğitimlerinde daha uzun ya da daha kısa süreler arayan öğrencilerin Global Vizyon danışmanlarıyla görüşmesini öneririz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Data Analitiği Programına katılanlar diğer programlardaki öğrenciler gibi çalışma iznine sahip olmaktadır. Uzun süreli Yurtdışı Data Analitiği eğitimi alanlar, eğitim aldıkları süre kadar çalışma iznine de sahip olabiliyor. Öğrencilerin çalışacaklar işler; eğitim aldıkları kurumlar tarafından organize ediliyor. Yurtdışı Data Analitiği eğitimi alan öğrenciler, onlar için ayarlanan işlerde tam gün çalışabiliyor.

Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programını genellikle işletme, iktisat, ekonomi, mühendislik gibi alanlarda eğitim görenler tercih etmektedir. Öğrencilerin Yurtdışı Data Analitiği Diploma Programında başarılı olabilmesi için matematik temellerinin olması gerekmektedir. Mesleklerin değişmeye ve dönüşmeye başladığı bu dönemde kimi meslekler yok olurken daha önce hiç bilinmeyen meslekler de ortaya çıkabiliyor. Data analistleri, veri madencileri, veri analistleri de son yıllarda ortaya çıkan ve önem kazanan meslekler arasında ilk sıralarda. Bu sebeple Yurtdışı Data Analitiği eğitimi alıp, bu sektörde çalışmaya başlayacak olanları güzel bir kariyer bekliyor. Mesleki olarak yükselmek, dolgun maaşlarla çalışmak isteyenlerin Yurtdışı Data Analitiği Programını tercih etmesi doğru bir adım olacaktır.

Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Bu programa katılmanın en büyük avantajı gözde bir sektörde meslek hayatına atılacak olmaktır. Bu alanda büyük bir eleman açığı bulunmaktadır. Kendini bu sektörün ihtiyaçlarına göre donanım kazandıran kişiler kısa sürede aranan elemanlar haline gelecektir. Yurtdışı Data Analitiği programından mezun olanlar hem iş bulma konusunda sıkıntıya düşmeyecek hem de gelecekte mesleklerinin ne olacağı konusunda endişe etmeyeceklerdir. Sektörün çok genç ve dinamik bir sektör olması en büyük avantajlarındandır. Bunun yanı sıra Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programından mezun olanlar tüm dünyada aranan elemanlardır. Bu sebeple kariyerine yurtdışında devam etmek isteyenler için Yurtdışı Data Analitiği Diploma Programını tercih etmek büyük bir avantaj sağlayacaktır. Yurtdışı Data Analitiği programı fiyatlarının cazip olması da avantajlarından bir tanesidir. Gözde bölümlerden biri haline gelen Data Analitiği bölümünün üniversite fiyatları oldukça yüksektir. Yurtdışı Data Analitiği program ücretleri üniversitelere göre daha uygun olunca bu sertifika programlarına olan ilgiyi de artırmaktadır. Neden Yurtdışında Data Analitiği Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışında Data Analitiği Sertifika Programına katılmak için pek çok neden vardır. Bu programdaki derslerin alanında uzman isimlerden alınması önemidir. Bu yeni sektör ülkemizde gelişme aşamasındadır fakat yurtdışında bu alanda pek çok donanımlı eğitmen bulunmaktadır ve bunlar uzun süredir bu alanda eğitimler vermektedir. Yurtdışı Data Analitiği Diploma Programına katılan öğrenciler alanında uzman, donanımlı isimlerden kaliteli eğitim alma fırsatını yakalar. Bu sektördeki eleman açığı ülkemizde de yurtdışında da çok fazladır. Yurtdışında kariyer planı yapan öğrenciler eğitimlerini de yurtdışında alıp bir de burada çalışma deneyimi kazanırlarsa planlarını daha hızlı bir şekilde gerçeğe dönüştürebilirler. Bu sebeple Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programına katılmak geleceğe yapılacak önemli bir yatırımdır. Data Analitiği bölümünün üniversite ücretleri yüksektir. Fakat Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programı ücretleri üniversitelere nazaran daha düşüktür. Üniversitelerde 4 yıl eğitim alınırken sertifika programında 1 yıl eğitim alındığından kısıtlı bütçeler için çok iyi bir alternatif olacaktır.

Devamını Oku
Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Data Analitiği Programına katılanlar veri analizine ihtiyaç duyan her türlü şirkette çalışabilmektedir. Şirketlerin içerisinde veri analizine ihtiyaç duyan her departman Yurtdışı Data Analitiği Programından mezun olan öğrencilerle çalışmayı talep etmektedir. Yurtdışı Data Analitiği Sertifika Programına katılanlar çalışma dönemlerinde data analisti, veri madenciliği analisti, iş analisti gibi pozisyonlarda çalışabilmektedir. Bu sektör son yıllarda çok geliştiğinden ve gözde bir sektör olduğundan ötürü, Yurtdışı Data Analitiği Diploma Programından mezun olanlar hızlıca iş bulabilmekte ve buldukları işlerde yükselebilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.