Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Brown University

Brown University

1764 yılında kurulan Brown Üniversitesi, dünyaca ünlü eğitmenlere ev sahipliği yapan önde gelen bir araştırma üniversitesi. Öğrencilerini; merak etmeye, yaratıcılığa ve entelektüelliğe teşvik eden Brown University, Amerika’nın en yenilikçi eğitim kurumlarından biri sayılıyor. Brown Üniversitesi’nin bilgi geliştirmeye ve keşfetmeye dair misyonu, gücünü, sahip olduğu öğrencilerinin entelektüel seslerinin ve fikirlerinin karışımından alıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Brown Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Brown Üniversitesi’ne erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 2 Ocak


Brown Üniversitesi’nde öğrenim görmüş tanınmış kişiler:

Ünlü siyasiler John Hay, Richard Olney, Charles Evans Hughes; iş insanları John Rockfeller Jr, Jim Yong Kim, Ted Turner; sanatçılar Emma Watson ve John Krasinski, Brown Üniversitesi’nde öğrenim görmüş tanınmış kişilerden bazıları.

.

Brown Üniversitesi bölümleri:

Politics & International Studies

Sociology

Communication & Media Studies

Biological Sciences

Computer Science

Physics & Astronomy

Chemistry

Mathematics & Statistics

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Education

History, Philosophy & Theology

Archaeology

Art, Performing Arts & Design

Languages, Literature & Linguistics

Architecture

Electrical & Electronic Engineering

Chemical Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

General Engineering

Psychology

Clinical, pre-clinical & health

Medicine & Dentistry

Economics & Econometrics
Business & Management

Lokasyon

Brown Üniversitesi nerededir?

Brown Univesity Amerika’nın Providence şehrindedir. Sahip olduğu College Hill ve Jewelry District’teki mülkleriyle Providence’in en büyük kurumsal arazi sahibi olan Brown Üniversitesi, 10.000’den fazla öğrenciye eğitim veriyor. Brown University’nin 235 binadan oluşan ana kampüsü, Warren Alpert Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Mesleki Araştırmalar Fakültesi’ne ev sahipliği yapıyor.

Üniversitenin Başarıları:

  • Brown University, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 25’te bulunuyor.

  • Brown Üniversitesi’nin İngiliz dili ve edebiyatı, arkeoloji, iktisat ve matematik bölümleri dünyada ilk 50’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları:

  • SAT veya ACT (Writing bölümleri isteğe bağlı)

  • En az iki SAT subject testi tavsiye ediliyor.

  • TOEFL ve IELTS zorunlu tutulmuyor ancak tavsiye ediliyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım