Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Malta'da Yaz Okulu

Malta'da Yaz Okulu

Yaz Aylarında İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin Akdeniz’de Bir Adadan Daha Güzel Adres Olabilir mi?

Yoğun bir yılı geride bırakan fakat yaz aylarını en verimli şekilde geçirmek isteyenler için hazırlanan yaz okulları Malta’da çok daha keyifli… Akdeniz’in ortasında bir ada ülkesi olan Malta bir turizm ülkesi olması dolayısıyla yaz aylarını oldukça renkli ve eğlenceli geçirir. Yaz okulları için Malta’ya gidenler bir yandan eğitim alırken diğer yandan unutulmaz bir yaz geçirebilirler. 

Dünyada suç oranı en düşük ülkelerden olan Malta’da yaz okullarında öğrencilerin güvenliği en önem verilen noktadır. Gruplara ayrılan öğrencilerin başlarına lider gözetmenler atanmaktadır. Öğrenciler tüm faaliyetlerinde liderler çocukların yanında bulunur, onları gözlemler ve güvenliklerini sağlar. Aileler arzu ettiklerinde liderlere ulşarak çocukları hakkında bilgi alabilirler.

Devamını Oku
Program

Her yaş grubuna ayrı ayrı düzenlenen, birbirinden farklı etkinlik ve aktiviteler içeren programlar sayesinde keyifli ve verimli bir yaz geçirmek mümkün oluyor. Malta’da eğitim kalitesinin her geçen gün daha da yükselmesi ve dünyanın en iyi eğitim kurumlarının standartlarını zorlaması sebebiyle uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ülkede dil okulları ve üniversitelerin verdiği eğitim kadar yaz okullarının kalitesi de oldukça yüksektir. 

Malta’da yaz okullarının en ilgi çeken tarafı çocuklarının küçük yaşta İngilizce’yi öğrenmesini isteyen ailelerin çocuklarına eğitim aldırırken kendilerinin de yaz tatili yapma fırsatı yakalamasıdır. Çocuklarının yabancı bir ülkede yalnız bırakmak istemeyen aileler; Malta’da denizin ve güneşin tadını çıkarırken çocuklarına eğitim aldırabilir ve onlara unutalmayacakları bir tatil yaşatabilirler. 

Malta’da yaz okullarında haftalık ders saati ortalama 15-20 saat arasındadır. Sabah saatlerinde başlayan eğitim, öğle saatlerine kadar devam eder. Sonrasın da ise öğrencilerin sosyalleşebilecekleri, sportif ve kültürel faaliyetler yapılır. Bu sayede öğrenciler bedensel ve sosyal olarak gelişme gösterirler. Kalabablık gruplarla düzenlenen etkilikler sayesinde öğrenciler İnglizce’yi günlük hayatın içerisinde kullanır ve sosyalleşir.

Her yaz okulunun kendi içerisinde ağırlık verdiği aktiviteler vardır. Kimi okul futbol, basketbol ve yüzme gibi sportif faaliyetlere yönelirken diğerleri müzik, drama, resim gibi sanatsal alanlara ağırlık verir. Bu sebeple okulu seçerken öğrencinin ilgi alanı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu aktivitelerin haricinde çeşitli doğa ve şehir gezileri de yapılmaktadır. Hayvanat bahçelesi ziyaretleri, deniz ve havuz saatleri, tekne turları, şehir turları, film gösterileri, karaoke… gibi pek çok etkinlik de düzenlenemektedir. Etkinlikler kapsamında öğrenciler öğretmenlerinin gözetimi ve koruması altındadır. Uzak mesafe seyahatlerde gidiş-gelişler, öğrencilerin yme-içmeleri başlarındaki lider eğitmenler tarafından titizlikle takip edilir. 

Malta’da yaz okulu programları dünyanın diğer ülkelerine kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır. Ülkedeki yaşam maliyetlerinin düşüklüğü de göz önünde bulundurulduğunda Malta ekonomik bir tercih yapmak isteyen aileler için uygundur.

Devamını Oku
Malta'da Yaz Okulu Eğitimi Alabileceğiniz Okullar
Konaklama

Yaz okullarında öğrencilere aile yanı yada yurt konaklaması sunulmaktadır. Aile yanı konaklama yapabilmek için 16 yaş ve üzeri olmak gerekmektedir. 16 yaş altı çocuklara yurt konaklaması önerilir. Yurtlarda odalar en fazla 3-4 kişiliktir. Odalar genellikle farklı milletten öğrencilerden oluşturulur bu şekilde öğrencilerin vizyonel anlamda gelişmesi ve iletişimlerini kuvvetlendirmeleri amaçlanır. 

Küçük yaşta çocuklarını yaz okullarına gönderen aileler de onlarla birlikte ülkeye gelmeyi tercih etmeleri durumunda Malta’daki apart yada otellerde konaklama yapabilmektedir. Unutulmaması gereken nokta ister aile yanı ister yurt konaklaması olsun her iki seçenekte de konaklama yapılan yerlerin oldukça güvenli olduğudur. Önerilen konaklama adresleri devlet tarafından denetlenmekte ve çocukların güvenliği sağlanmaktadır. 

Malta’daki Başlıca Yaz Okullarımız:

EC
LAL
SPRACHCAFFE

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım