Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Doktorlar için İngilizce – Medikal İngilizce

Doktorlar için İngilizce – Medikal İngilizce

Medical English- Tıp İngilizcesi kursları; Tıp fakültesi, eczacılık, diş hekimliği fakültesi öğrencileri veya mezunlarına yönelik olarak düzenlenen kısa dönem dil kurslarıdır.

Yurtdışında doktorlar için İngilizce dil kursları; doktorlar, hemşireler ya da tıp öğrencileri için uygun olarak tasarlanmış medikal İngilizce programları sunmaktadır. Bu kursların hedefi, yabancı uyruklu hastalarla sağlıklı iletişim kurabilmek ya da meslektaşlarıyla bilgi alışverişinde bulunabilmek gibi nedenlerle, öğrencilerin sözlü veya yazılı İngilizcelerini güçlendirmektir. Yurtdışında doktorlar için İngilizce dil kursları, hasta koşullarını ve tıbbi durumları araştıran vaka çalışmalarını kullanarak tıbbi terminolojideki temel bilgileri verirken bir yandan da grup çalışmaları ve sunumlarla öğrencinin İngilizceyi etkin kullanma konusunda bilgi, beceri ve özgüvenini arttırır.

Yurtdışında Medikal İngilizce programa katılan öğrenciler, bir yandan İngilizcelerini geliştirirken bir yandan da çevrede bulunan Tıp Fakültelerini ziyaret edip irtibata geçebilirler ve uzmanlık veya araştırma amaçlı olarak bu üniversitelere başvuru yapabilirler. Örneğin, University Of California San Diego, Amerika’nın en iyi  Tıp Fakültelerinden birisidir. Bu üniversitede verilen Tıp İngilizcesi kursu Ağustos ayında yapılır ve 4 hafta sürer. Bir Tıp öğrencisi bu sürede Amerika’daki Tıp Fakülteleri ve sistemlerini tanıma olanağı da bulur.

Devamını Oku
Yurtdışında Medikal İngilizce Programı Süresi

En az 1 en çok 12 hafta süreyle düzenlenen bu kurslara dünyanın farklı ülkelerinden öğrenci veya mezun katılmaktadır. 

Yurtdışında Medikal İngilizce Eğitimi Veren Okullar:

LSI – Language Studies International
ETC International
ILSC
MLS College Bournemouth
University of California, San Diego
University of New South Wales
Wimbledon School of English
Regent Language School


Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon