Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Kanada’da Lisans Eğitimi

Kanada'da Üniversite Okumak

Yurt dışında eğitimin en sık tercih edilen ülkelerinden olan Kanada; dünyanın en güvenli ülkesinde, dünyanın en saygın üniversitelerinde eğitim alma fırsatı sağlar. Dünyanın en güvenli ve en yaşanabilir ülkelerinden olan Kanada; kaliteli eğitim sistemiyle, lisans eğitimini yurt dışında almak isteyenler için doğru adrestir. Sıcak, samimi ve güvenilir bir halka, eşsiz ve göz kamaştırıcı doğal güzelliklere sahip olan bu ülke; dünyanın dört bir yanından binlerce uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Kanada üniversitelerine eğitim almaya giden gençler pek çok olumlu etkenin bir araya gelmesiyle ülkeye kolayca adapte olabilmektedir.

Kanada’da Lisans Eğitimi ve Süresi

Kanada’da lisans eğitim süresi 3 ila 5 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Eyalet sistemiyle yönetilen bu ülke, her eğitim kurumunun bağlı olduğu eyaletin kuralları dahilinde karar almaktadır. Denetleme mekanizmasının gelişmişliği ve eğitime verilen önem nedeniyle üniversiteler arasında eğitim kalitesi yüksek seviyelere çıkartılmıştır. Kanada’da üniversiteler arasında iyi, orta veya kötü diye bir sıralama yapılması mümkün değildir. Çünkü her üniversite yüksek standartlarda eğitim vermektedir ve birbiriyle eş değerdir. Kanada’da YKS, TYT gibi üniversite sınavları yoktur. Öğrenci liseden sonra hangi bölüme girmek isterse doğrudan girebilir. Öğrenci bölümünü seçerken özgürdür. Bu sistem; Türkiye’de puanına göre bölüm seçmek zorunda olan öğrenciler için büyük bir şanstır. Bu özgürlükçü yapı öğrencinin tüm eğitim hayatı boyunca devam etmektedir. Çünkü üniversitelerin amacı özgür ve özgün bireyler yetiştirebilmektir.

Kanada Üniversiteleri YÖK Denkliği

Kanada’daki tüm üniversitelerde YÖK denkliği bulunmaktadır. Şartları sağlayan öğrenciler, Kanada’ya üniversite eğitimine gidebilmektedir. Kanada, uluslararası öğrencilere açık bir ülke olup dünya genelinde eğitim kalitesi ve çeşitliliği ile bilinir.

Kanada Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları

Kanada eyalet sistemiyle yönetilen bir ülkedir. Bu da üniversitelerin kabul ve başvuru şartlarının eyaletten eyalete farklılık göstermesini sağlar. Ülkenin yüksek eğitim standartlarının devamlılığını sağlamak için baz alınan bir takım şartlar vardır. Devlet üniversitelerinin ve özel kolejlerin genellikle benzer, ortak bir standartları vardır. Bazı durumlarda aranan şartlar değişebilir.

Kanada’da üniversite yerleştirme sınavı olmadığından uluslararası öğrencilerden herhangi bir sınava girmelerini beklemezler. Kanada’da üniversite eğitimi almak için iyi ortalamaya sahip bir lise diplomasına, iyi derece dil yeterlilik seviyesine sahip olmak ana kriterdir. Kolejlere başvuracak öğrencilerin diploma notu 100 üzerinden minimum 70, devlet üniversitesine başvuracak olanların ise 100 üzerinden minimum 80 puana sahip olması temel kriterdir. Kimi okullarda bu ortalamalar yükselebilir. Öğrenciler; TOEFL, IELTS gibi sınavlarla İngilizce seviyelerini kanıtlamak zorundadır. TOEFL’dan minimum 79-80, IELTS'den ise minimum 6.0, 6.5 puan istenir. Öğrenci Fransızca dilinde eğitim alacaksa Fransızca yeterlilik belgesine sahip olmalıdır.

Kanada üniversitelerine başvuracak öğrencilerin özgeçmiş hazırlamaları da gerekir. Öğrencilerin akademik başarıları kadar sosyal, kültürel, sportif başarıları da önemlidir. Öğrencilerin bu alanlarda başarılara sahip olması okula kabul oranlarını artırır. Öğrencilerin yaptığı gönüllü hizmetler, kısa çalışma deneyimleri ön plana çıkmalarını sağlar.

Kanada Lisans Eğitimi Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Kanada lisans eğitimi için başvuru dönemi ve tarihleri aşağıdaki tabloda verilmiştir:

Güz Dönemi

Mayıs

Bahar Dönemi

Eylül

Üniversite Eğitiminde Kanada

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada’ya üniversite eğitimine gidecek olan öğrencilerin öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Öğrenci vizesi için gerekli belgeler ise şu şekildedir: 

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Öğrenci belgesi
 • Kanada’da Çalışma İzni

Kanada’ya lisans eğitimine giden öğrencilerin çalışma imkanı bulunmaktadır. Kanada’ya üniversite eğitimine giden öğrenciler haftalık 20 saat çalışarak yaşam giderlerini karşılayabilmektedir.

Kanada Yaşam Masrafları

Kanada’ya üniversite eğitimine giden öğrencilerin yaşam masrafları konaklama şekline ya da birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak yaşam masrafları 2.000 - 2.500 Kanada Dolarıdır.

Kanada’da Konaklama

Kanada’da lisans eğitimi gören öğrencilerin birçok farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler, öğrenci yurtlarında, aile yanında, öğrenci evlerinde kalabilirler. Her öğrenci farklı tercihlere sahip olduğu için, Kanada'da lisans eğitimi gören öğrenciler için ideal konaklama seçeneği kişisel ihtiyaçlara ve yaşam tarzına uygun olanıdır. Ayrıca, konaklama seçenekleri arasında seçim yapmadan önce bütçeyi ve diğer özel gereksinimleri dikkate almak önemlidir.

Kanada’da Üniversite Fiyatları

Kanada’da üniversite fiyatları bölüme ve okula bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ancak ortalama olarak yıllık üniversite fiyatları 15.000 CAD ile 30.000 CAD şeklindedir. Net bir bilgi almak için Global Vizyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Global Vizyon Kanada Lisans Eğitimi Danışmanlığı

Kanada’ya lisans eğitimine gitmek istiyorsanız, Global Vizyon danışmanlığıyla sürecin daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Global Vizyon’un profesyonel danışmanları, her yıl birçok öğrenciye Kanada lisans eğitim danışmanlığı sağlamaktadır. Siz de detaylı bilgi almak istiyorsanız Global Vizyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da lisans eğitim süresi ne kadar?
  Kanada’da üniversite eğitimi 3-5 yıl sürmektedir. Bu süre okula ve bölüme bağlı olarak değişmektedir.
Kanada’da üniversite okurken çalışmak mümkün mü?
  Kanada’da üniversite okurken çalışmak mümkündür. Öğrenciler haftalık 20 saat çalışabilirler.
Kanada’da lisans okumanın avantajı nedir?
  Kanada’da lisans okumanın birçok avantajı vardır. Yurtdışında eğitimin gözde lokasyonlarından olan Kanada, dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Kanada’da suç oranları düşük, sosyal refah yüksektir. Ülke pek çok özelliğiyle dünyanın en yaşanabilir ülkeleri listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Kanada üniversitelerinde eğitim kalitesi çok yüksektir. Kanada’da üniversite eğitimi almaya karar veren bir genç; yaşam standartları yüksek bir ülkede, dünyanın dört bir yanında saygı duyulan bir eğitim alacaktır. Kanada üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamalarında başı çekmektedir.
Bizimle konuşun

Kanada Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım