Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Kanada’da Üniversite / Lisans Eğitim

Yurtdışında eğitimin en sık tercih edilen ülkelerinden olan Kanada; dünyanın en güvenli ülkesinde, dünyanın en saygın üniversitelerinde eğitim alma fırsatı sağlar. Dünyanın en güvenli ve en yaşanabilir ülkelerinden olan Kanada; kaliteli eğitim sistemiyle, lisans eğitimini yurtdışında almak isteyenler için doğru adrestir Sıcak, samimi ve güvenilir bir halka, eşsiz ve göz kamaştırıcı doğal güzelliklere sahip olan ülke; dünyanın dört bir yanından binlerce uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Kanada üniversitelerine eğitim almaya gelen gençler pek çok olumlu etkenin bir araya gelmesiyle ülkeye kolayca adapte olabilmektedir.

Devamını Oku

Eğitim Sistemi

Eyalet sistemiyle yönetilen ülkede her eğitim kurumu bağlı olduğu eyaletin kuralları dahilinde karar almaktadır. Denetleme mekanizmasının gelişmişliği ve eğitime verilen önem nedeniyle üniversiteler arasında eğitim kalitesi yüksek seviyelere çıkartılmıştır. Kanada’da üniversiteler arasında iyi, orta veya kötü diye bir sıralama yapılması mümkün değildir. Çünkü her üniversite yüksek standartlarda eğitim vermektedir ve birbiriyle eşdeğerdir. Kanada’da YGS, LYS gibi üniversite sınavları yoktur. Öğrenci liseden sonra hangi bölüme girmek isterse doğrudan girebilir. Öğrenci bölümünü seçerken özgürdür. Bu sistem; Türkiye’de puanına göre bölüm seçmek zorunda olan öğrenciler için büyük bir şanstır. Bu özgürlükçü yapı öğrencinin tüm eğitim hayatı boyunca devam etmektedir çünkü üniversitelerin amacı özgür ve özgün bireyler yetiştirebilmektir.

Devamını Oku

Kanada Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları

Kanada eyalet sistemiyle yönetilen bir ülkedir. Bu da üniversitelerin kabul ve başvuru şartlarının eyaletten eyalete farklılık göstermesini sağlar. Ülkenin yüksek eğitim standartlarının devamlılığını sağlamak için baz alınan bir takım şartlar vardır. Devlet üniversitelerinin ve özel kolejlerin genellikle benzer, ortak bir standartları vardır. Bazı durumlarda aranan şartlar değişebilir. 


Kanada’da üniversite yerleştirme sınavı olmadığından uluslararası öğrencilerden herhangi bir sınava girmelerini beklemezler. Kanada’da üniversite eğitimi almak için iyi ortalamaya sahip bir lise diplomasına, iyi derece dil yeterlilik seviyesine sahip olmak ana kriterdir. Kolejlere başvuracak öğrencilerin diploma notu 100 üzerinden minimum 70, devlet üniversitesine başvuracak olanların ise 100 üzerinden minimum 80 puana sahip olması temel kriterdir. Kimi okullarda bu ortalamalar yükselebilir. Öğrenciler; TOEFL, IELTS gibi sınavlarla İngilizce seviyelerini kanıtlamak zorundadır. TOEFL’dan minimum 79-80, IETLS’den ise minimum 6.0, 6.5 puan istenir. Öğrenci Fransızca dilinde eğitim alacaksa Fransızca yeterlilik belgesine sahip olmalıdır. 


Kanada üniversitelerine başvuracak öğrencilerin özgeçmiş hazırlamaları da gerekir. Öğrencilerin akademik başarıları kadar sosyal, kültürel, sportif başarıları da önemlidir. Öğrencilerin bu alanlarda başarılara sahip olması okula kabul oranlarını artırır. Öğrencilerin yaptığı gönüllü hizmetler, kısa çalışma deneyimleri ön plana çıkmalarını sağlar. 

Devamını Oku

Kanada’da Çalışma Fırsatı

Kanada ülkesinde eğitim alan uluslarararsı öğrencilere çalışma izni vermektedir. Öğrenciler eğitim hayatları süresince haftada 20 saat çalışabilmektedir. Öğrenci yaz aylarını ülkesine dönmeden Kanada’da geçirmek isterse çalışma izni tam güne çıkartılır. Ülkenin sunduğu en ilgi çekici fırsatlardan biri de öğrencilerin üniversiteden mezun olduktan sonra 3 yıl ülkede yasal olarak çalışma iznine sahip olmasıdır.

Devamını Oku

Konaklama ve Yaşam

Öğrenciler pek çok ülkede olduğu gibi Kanada’da da devlet veya özel yurtlarda, aile yanında yada kendi özel evlerinde yaşama fırsatına sahiptir. Kanada üniversitelerinin yurtları genellikle kampüs içerisinde bulunmaktadır. Ulaşım kolaylığı ve masrafları düşürme imkanı sunan bu fırsattan yararlanabilmek için hızlı davranmak gerekmektedir. Özel yurtlar ise maliyet olarak üniversite yurtlarından biraz daha fazladır. Tek veya çift kişilik odalarda kalmak isteyenler genellikle bu yurtları tercih etmektedir. Alternatiflerden diğeri de aile yanı konaklamadır. Bu tip konaklama öğrencilerin aile sıcaklığından kopmadan ev konforunda yaşamalarını sağlar. Herbir aile devlet ve üniversiteler tarafından özenle seçildiğinden oldukça güvenli bir alternatiftir. Maddi olarak rahat olan ve rahatına önem veren öğrencilerin kimi zaman ev kiralama yolunu tercih ettiği de görülmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
 • KANADA’DAKİ PARTNER ÜNİVERSİTELERİMİZ

  1) NAVITAS / SIMON FRASER UNIVERSITY 

  2) NAVITAS / UNIVERSITY OF MANITOBA  

  3) CAPILANO UNIVERSITY  

  4) CENTENNIAL COLLEGE 

  5) MANITOBA UNIVERSITY  

  6) SENECA COLLEGE 

  7) THOMPSON RIVERS UNIVERSITY 

  8) GEORGE BROWN COLLEGE

  9) LAKEHEAD UNIVERSITY 

  9) ROYAL ROADS UNIVERSITY

  10) CANADA ARBUTUS COLLEGE

 • Neden Kanada’da Üniversite Eğitimi Almalısınız

  Yurtdışında eğitimin gözde lokasyonlarından olan Kanada, dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Kanada’da suç oranları düşük, sosyal refah yüksektir. Ülke pek çok özelliğiyle dünyanın en yaşanabilir ülkeleri listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Kanada üniversitelerinde eğitim kalitesi çok yüksektir. Kanada’da üniversite eğitimi almaya karar veren bir genç; yaşam standartları yüksek bir ülkede, dünyanın dört bir yanında saygı duyulan bir eğitim alacaktır. Kanada üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamalarında başı çekmektedir. 


  Kanada’da üniversite fiyatları Amerika, İngiltere gibi ülkelere kıyasla daha caziptir. Kanada Dolarının; Amerikan Doları ve Sterline kıyasla daha düşük olması, Kanada üniversitelerinin fiyat politikası ve ülkedeki yaşam maliyetlerinin düşük olması gibi sebeplerle Kanada’da lisans eğitimi almak diğerlerine göre daha uyguna gelir. 


  Kanada’da üniversite eğitimi alan bir öğrenci; ülke halkının sıcak kanlı ve yardımsever yapısı sayesinde ülkeye hızla adapte olur. Kanada üniversitelerinde çok fazla uluslararası öğrencinin eğitim alması ve ülkenin kozmopolit yapısı Kanada’da lisans eğitimi alan gençleri rahatlatır. Öğrenciler yardımlaşma duygusunun yüksek olduğu bu ülkeye kısa sürede adapte olur. Kanada’nın çok kültürlü yapısı sosyal hayatın renkli ve eğlenceli olmasını sağladığından öğrenciler güzel anılar da biriktirme şansı da bulur.


  Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen gençler iki dilde eğitim veren üniversitelerle karşılaşacaktır. Kanada üniversitelerinde eğitim dili sadece İngilizce değildir. Kanada’nın bazı bölgelerinde ve üniversitelerinde kullanılan dil Fransızcadır. Arzu eden öğrenciler Fransızca dilinde de eğitim alma fırsatı yakalar. 


  Kanada’da üniversite eğitimi almanın en cazip kısmı ise ülkenin lisans eğitimi alan gençlere çalışma izni sunmasıdır. Kanada’da lisans eğitimi alan gençler eğitim dönemlerinde yarı zamanlı, tatil dönemlerinde tam zamanlı çalışma iznine sahip olur. Öğrenciler bu çalışma izinleri sayesinde ülkedeki giderlerini karşılayabilir. Bunun yanı sıra Kanada’da lisans eğitim alanlar mezuniyetlerinin ardından 3 yıla kadar oturma ve çalışma iznine sahip olur. Yurtdışında bir hayat planlamak ve yurtdışında çalışma deneyimi edinmek isteyenler için güzel bir fırsattır. 

 • Kanada’da Lisans Eğitimi için Gerekli Belgeler

  • Lise diploması
  • Transkript
  • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL, IELTS)
  • Referans mektubu
  • Özgeçmiş

 • Nasıl Başvuru Yapabilirim?

  Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla süreci yönetmesi hem doğru kararlar almasına hem de kabul oranını  artırmasına yardımcı olacaktır. Global Vizyon'un deneyimli danışmanları öğrencilerin başvuru sürecini en doğru şekilde yönetmektedir. Öğrenciler başvuracakları okulu ve bölümü danışmanlarıyla seçtikten sonra doğru yönlendirmelerle evraklarını hazırlayıp süreci başlatacaktır. 


 • Süreç Nasıl İşlemektedir

  Kanada’da lisans eğitimi alacak öğrenci danışmanlarıyla birlikte üniversite ve bölüm seçimini yapar. Gerekli evrakları danışmanlarının yönlendirmesiyle hazırlar. Evraklar okulun başvuru dönemlerinde iletilir ve gelen cevabın ardından öğrencinin Kanada’ya gidiş işlemleri başlatılır. Öğrencinin konaklaması, uçuşları ayarlanır, gerekli oryantasyondan geçirilir ve Kanada’ya gidişi sağlanır. Öğrenci eğitim süresi boyunca yaşadığı sıkıntılı durumlarda Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilir.

 • Kanada Üniversite Fiyatları

  Kanada’da üniversite fiyatları Amerika ve İngiltere gibi ülkelere göre daha caziptir. Kanada Dolarının daha düşük seviyede olması ve Kanada’da üniversitelerinin fiyat politikası gereği Kanada üniversitelerinde eğitim almanın maliyeti daha düşüktür. Kanada’da üniversite fiyatları hakkında aşağıdan bilgi edinebilirsiniz. Daha detaylı sorular için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. 

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım