Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programı

Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programı

Yurtdışı Marka Yönetimi Programları sıklıkla tercih edilen sertifika programlarındandır. Yurtdışı Marka Yönetimi Programlarını öğrencilerini müşteri odaklı marka stratejilerini geliştirebilecek yeteneklerle donatır. Program kapsamında öğrenciler markayı tüm yönleriyle algılayacak ve başarılı marka değeri yaratabilmek için gerekli planlamayı yapabileceklerdir. Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programında öğrenciler marka stratejileri geliştirmeyi, ürün lansmanı planlamayı, iş analizi yapmayı, araştırma yapmayı, markalaşmayı öğrenmektedir. Yurtdışı Marka Yönetimi eğitimlerinde derslerin vaka örnekleriyle zenginleştirilmesine önem verilir. Vaka örnekleri sayesinde öğrenciler iş hayatında karşılaşabilecekleri zorlukları önceden tahmin edebilme ve bu bilgiler ışığında çözümler üretebilme şansı yakalayacaktır. Yurtdışı Marka Yönetimi Diploma Programlarına katılabilmek için ilgili alanlarda geçmiş eğitim deneyimine sahip olmak gereklidir. Eğer eğitim deneyimi yoksa öğrenciler bu alanda üç yıllık bir çalışma deneyimine sahip olduklarını ispatlayarak programa başvurabilirler. Yurtdışı Marka Yönetimi Programlarında Brand Strategy, Brand Metrics, Advertising and Promotion, Process and Patterns, Applied Marketing Research, Presenting Complex Material, Integral Brand Communications, Digital Marketing, Interactive Marketing gibi dersler verilmektedir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Marka Yönetimi Programları iki sömestre yani bir yıla yakın bir süre sürmektedir. Tüm yurtdışı sertifika programlarında olduğu gibi Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programında da eğitim süresi öğrencinin isteği ve ihtiyaçlarına göre şekillenebilmektedir. Öğrenci farklı dönemlerde farklı uzunluklarda açılan programlara katılabilir. Eğitim kurumları yarım gün, tam gün eğitim seçenekleri sunuyorsa bunlar arasında tercih yapabilir. Öğrencinin yapacağı tercih eğitim süresini belirler.

Çalışma İzni

Yurtdışı Marka Yönetimi Diploma Programında öğrenciler çalışma iznine sahiptir. Öğrenci eğitim süresinin uzunluğuna bağlı olarak çalışma izni alır. Çalışma izni; yurtdışı çalışma deneyimi edinme gibi bir şansın yanı sıra Yurtdışı Marka Yönetimi Program ücretlerini ve cep harçlıklarını çıkarma şansı da yaratır.

Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Marka Yönetimi eğitimi daha önce bu alana yakın alanlarda eğitim almış ya da bu alanda iş deneyimi elde etmiş kişiler tercih etmelidir. Pek çok eğitim kurumunun kabul şartları arasında da bu iki madde bulunur. Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programını günümüz dünyasında gelişen teknolojiyle birlikte değişen marka yönetimi stratejilerini öğrenmek isteyenler, markalaşmayı tüm aşamalarıyla ele almak isteyenler tercih etmelidir. Marka Yönetimi gibi alanlarda çalışan kişilerin geniş bir çevreye ve güçlü bağlantılara sahip olması önemlidir. Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programlarında öğrenciler dünyanın dört bir yanından gelen meslektaşlarıyla tanışacak, çalışma dönemine geçtiklerinde iş dünyasında aktif meslektaşlar edinecek ve değerli eğitmenlerinin çevrelerini kullanabileceklerdir. Böylesi geniş bir çevreye sahip olmak öğrencilerin gelecek yıllarda işlerine yarayacaktır. Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programları bunları hedefleyen öğrencilerin tercih etmesi gereken programlardır.

Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Marka Yönetimi Diploma Programları öğrencilerine en güncel marka stratejilerini öğrenme avantajı sunar. Yurtdışındaki marka stratejilerini ve markalaşmayı öğrenen öğrenciler ülkelerine döndüklerinde öncü adımlar atabilir. Bu da onları sektörde avantajlı konuma getirir. Yurtdışında eğitim almak ve yurtdışında çalışma deneyimi elde etmek başlı başına bir avantajdır. Yurtdışı Marka Yönetimi eğitimi alan bir öğrenci rekabetin yoğun olduğu bu alanda yurtdışı eğitim ve çalışma deneyimini özgeçmişine ekleyerek rakipleri arasından sıyrılabilir. Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programının çalışma döneminde öğrenciler saatlik olarak iyi ücretlere çalışabilmektedir. Diğer programlara nazaran Yurtdışı Marka Yönetimi Programında çalışılan işlerde ücretler daha avantajlıdır. Bu da öğrencilerin Yurtdışı Marka Yönetimi Program ücretlerini çıkarmalarını ya da yaşam maliyetlerini çıkarmalarına olanak sağlar. Neden Yurtdışında Marka Yönetimi Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Marka Yönetimi Programları bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişilere kapsamlı bir eğitim sunmaktadır. Öğrenciler marka yönetimini tüm aşamalarıyla öğrenme ve uygulama fırsatı yakalar. Yurtdışında bir üniversitede bu alanda eğitim alan öğrenci sadece teorik bilgiler öğrenirken Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programlarında öğrenciler öğrendikleri teorik bilgiyi pratiğe aktarma şansı da bulur. Bu şans öğrencilerin iş arma döneminde işverenler tarafından tercih edilmesini sağlar. Kısa sürede ve iyi şartlarda iş bulmak isteyenler için Yurtdışı Marka Yönetimi Programları işe yaracaktır. Yurtdışında Marka Yönetimi Sertifika Programları öğrencilerin çokça vaka çalışması inceleyebilecekleri ve bu sayede proaktif olmayı öğrenecekleri programlardır. Marka yönetimi alanında proaktif olabilmek ve gelecek riskleri önceden kestirebilmek önemli bir beceridir. Bu beceriye sahip kişiler sektörde zamanla ön plana çıkacaktır.

Devamını Oku
Yurtdışı Marka Yönetimi Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Marka Yönetimi eğitimi alanlar çeşitli sektörlerin satış ve pazarlama departmanlarında çalışabilmektedir. Yurtdışı Marka Yönetimi Programından mezun olanlar Marka Yönetici Asistanı, Pazarlama Yöneticisi Asistanı, Ürün Yöneticisi, Marka Danışmanı, Marka Stratejisti gibi pozisyonlarda çalışabilir. Öğrenciler; Satış ve Pazarlama sektörünün ürün yönetimi tarafında da kariyer yapmayı tercih edebilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.