Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programı

Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programı

Teknolojinin gelişmesi, bulut bilişim ve veri analitiğinin ortaya çıkmasıyla birlikte iş yapma biçimlerinde devrim niteliğinde değişimler meydana geldi. Bu değişimler meydana gelirken sektörde bu alanda çalışacak eleman ihtiyacı arttı. Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Programları bu ihtiyacı karşılamaya yönelik mezunlar vererek sektördeki açığı doldurmayı amaçlıyor. Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programları öğrencilerine bulut sisteminin en son teknolojilerini öğretiyor. Bunun yanı sıra Yurtdışı Cloud Computing for Big Data eğitimlerinde Büyük Veriyi yakalama, iyileştirme, depolama, arama, paylaşma ve görselleştirme de anlatılıyor. Unutulmaması gereken nokta bu programın Büyük Veri Analitiği programı olmadığıdır... Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programı; Büyük Veri analizini gerçekleştirmek için gereken altyapıya odaklanan bir bulut bilişim programıdır. Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programlarında Database Design, Networking Foundations, Operating Systems Foundations, Virtualization, Big Data Fundamentals- Data Storage Networking, Java Development, Big Data Strategies, Network Routing and Switching, Introduction to Cloud Computing, Server Admin I, Programming Java II, Enterprise Middleware, Data Mining and Analysis, Distributed Systems and Cloud Computing, Cloud Computing Capstone Project gibi dersler verilmektedir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Cloud Computing for Big Data programları 2 yıl süren, uzun soluklu programlardır. Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programları zorlu ve sıkı çalışma gerektiren programlar arasında yer alır. Öğrencinin bu motivasyonla programı tercih etmesi önemlidir. Bu programların süresinde herhangi bir değişiklik yapılıp yapılamayacağına dair Global Vizyon danışmanlarıyla görüşebilirsiniz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programlarında öğrencilere çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler Yurtdışı Cloud Computing for Big Data eğitimleri süresinde çalışma hakkına sahip olur. Bu sayede öğrenci programdan mezun olmadan çalışma deneyimi de edinmiş olacaktır. Bu öğrenci için büyük şanstır. Bunun haricinde öğrenci çalıştığı süre boyunca kazandığı para ile Yurtdışı Cloud Computing for Big Data program ücretlerini de karşılayabileceğinden maddi olarak zorlanmayacaktır.

Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Öncelikli olarak Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programını tercih edecek kişilerin belirli alanlarda eğitim almış olması beklenir. Mühendislik, teknoloji, IT, bilgisayar bilimleri ve elektronik gibi alanlarda eğitim geçmişi olanlar bu programı tercih edebilir. Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Diploma Programında kabul süreci rekabetçidir. Öğrencilerin bazı gereklilikleri yerine getirmesi istenir. Bu gereklilikler eğitim kurumları arasında farklılık gösterebilir. Gitmek istediği eğitim kurumunu seçen öğrencilere danışmanları hangi gereklilikleri sağlamaları gerektiğini açıklayacaktır. Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Diploma Programlarındaki bu titiz seçim süreci öğrencilerin bu programı tercih ederken kararlı ve istekli olmaları gerektiğini gözler önüne serer. Yurtdışı Cloud Computing for Big Data eğitimleri de en az seçim süreci kadar zorludur. Bu programı tercih eden öğrencilerin azimli, kararlı ve çalışkan olması beklenir. Öğrenci bu özellikleri taşıyor ve bulut sistemleri sektöründe kendine yer edinmek istiyorsa Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Diploma Programını tercih etmelidir.

Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Programı bu alanda çalışmak üzere donanımlı elemanlar yetiştirir. Bu alan yeni gelişmeye başlayan ve eleman açığı olan bir sektördür. Bu sebeple Yurtdışı Cloud Computing for Big Data eğitimi almış öğrenciler iş hayatına başladığında bunun avantajına sahip olacaktır. Öğrenciler mezuniyetlerinin ardından iş aramaya başladığında hızlıca iş bulabilecek ve iyi şartlarda çalışabilecektir. Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programlarında öğrenciler farklı ülkelerden meslektaşlarıyla tanışarak, alanında çok deneyimli isimlerden dersler alarak ve çalışma döneminde iş dünyasından isimlerle iletişime geçerek networklerini geliştirirler. Bu network öğrenciler yurtdışında bir kariyer planı yapmak istiyorsa bunu hayata geçirebilmeleri için güzel bir fırsattır. Öğrenci kendi ülkesinde bu alanda çalışmak da istiyorsa bile yurtdışında böyle bağlantılara sahip olması onun güncel gelişmelerden kopmamasını sağlayacaktır. Yani öğrencinin tercihi ne yönde olursa olsun kurduğu bağlantılar ona büyük avantajlar sağlayacaktır.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Cloud Computing for Big Data Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Diploma Programları öğrencilere bakir bir alanda çalışma fırsatı sunar. Dünyada gelişmekte olan bu alan ülkemizde henüz çok yenidir. Bu sebeple yurtdışında bu alanda sağlam eğitim almış bir öğrenci ülkemize döndüğünde büyük firmalar tarafından aranan isimler olacaktır. İş bulma sıkıntısı çekmek istemeyen ve sektörde öncü konumda olmak isteyen öğrencilerin Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Programını tercih etmesi uygun olacaktır. Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Programı ülkemizdeki üniversitelerde çok sık karşılaştığımız bir program değildir. Bu yüzden yurtdışında bu alanda eğitim alıp geri dönmek öğrencilerin rakiplerinden hızla sıyrılmasını sağlamaktadır. Ülkemizde çok sık karşılaşmadığımız bu programda eğitim alan kişiler çok avantajlı konumda olacağından gerekli kapasiteye sahip öğrencilerin bu eğitimi almalarını öneririz. Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Cloud Computing for Big Data Sertifika programından mezun olan kişiler Cloud Sistemlerinin kullanıldığı her sektörde çalışabilmektedir. Öğrenciler Yönetim Sistemleri alanında kariyer yapabilir. Ağ Veri Merkezi Yöneticisi olarak görev alabilir. Uygulama Uzmanı, Ağ Veri Merkezi Yöneticisi, Sanal Sunucu Yöneticisi, Ağ Uygulama Ekibi Yöneticisi, Depolama Teknolojisi Yöneticisi, Ağ Destek ve Yardım Masası Uzmanı, Ağ Altyapısı Destek Elemanı olarak çalışabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.