Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Sertifika Programı

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Sertifika Programı

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programı son yılların en fazla talep gören sertifika programları arasındadır. Bu program öğrencilerin web geliştirici ya da aplikasyon geliştirici olarak iş hayatına atılmasını amaçlamaktadır. Günümüzde en küçük işletmelerden en büyük organizasyonlara kadar tüm kurumlar, web geliştirme ve aplikasyon geliştirmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programlarından mezun olanlar sektörün gözde elemanları olacaktır. 
Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programlarında öğrencilere programlamanın temelleri öğretilmektedir. Öğrenciler; HTML, CSS, JavaScript gibi programlar çerçevesinde web dizayn becerilerini geliştirir. Bunun yanı sıra aplikasyon geliştirmenin temellerini de Java, Android, Swift gibi programlarla ilgili dersler alarak atarlar.
Öğrenciler Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programlarının ilk 3 ayında programlamanın temellerini öğrendikten ve tüm modülleri başarıyla tamamladıktan sonra web geliştirme ya da aplikasyon geliştirme konusunda uzmanlaşmayı seçmektedir. Bundan sonraki süreçte öğrencilerin dersleri bu seçimleri doğrultusunda değişir. 
Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programlarında; Bilgi İşleme Giriş, Alogritmalar ve Problem Çözme, Java, Web Geliştirme 1, Web Geliştirme 2, React.js ve Modern Javascript, Android Aplikasyonu Geliştirme, Swift Programlama, Objective-C Programlama, İOS Aplikasyon Geliştirme, Programlama Projesi gibi dersler verilmektedir. Bu dersler kurumdan kuruma değişebilmektedir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programları süre olarak en uzun programlar arasındadır. Bu programa katılanlar genellikle 24 ay süreli olanı seçmektedir. Öğrenciler 12 ay akademik eğitim aldıktan sonra 12 ay çalışma dönemini sürdürürler. Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programı süreleri eğitim kurumlarına göre değişebilmektedir. Sizin için en uygun süreyi seçmek için Global Vizyon danışmanlarıyla görüşebilirsiniz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Diploma Programlarında öğrenciler çalışma izni almaktadır. Özellikle Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Diploma programlarında hem akademik eğitim süresi hem de çalışma süresi oldukça uzun olabilmektedir. Öğrenciler genellikle 12 ay akademik eğitim, 12 ay çalışma dönemi olanı tercih eder. Öğrenciler çalışma süresinde full-time olarak çalışır.

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Diploma Programları üniversitede bilgisayar mühendisliği gibi ilgili bölümlerden mezunlar olanlar tarafından ya da henüz üniversite eğitimi almamış fakat bu alana ilgisi bulunan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme eğitimi alan bir öğrenci günümüz iş dünyasının arana elemanlarından olacaktır. Bu yüzden gelecekte işi hakkında kaygı duymak istemeyen ve iyi şartlarda çalışmak isteyenler tarafından bu program tercih edilmektedir. Yurtdışı eğitim ücretleri kimi zaman öğrencilerin bütçesini aşabilmektedir. Fakat Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme program ücreti üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar bu programı tercih ederek kaliteli eğitimi uygun fiyatlara alabilirler. Öğrenciler Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme eğitimi sırasında gelecekte meslektaşları olacak kişilerle tanışmaktadır. Bu kişilerin pek çok birbirinden farklı ülkelerde ve farklı sektörlerde çalışacaklarından dolayı öğrenciler çok geniş bir alana yayılmış network’e sahip olacaktır. Günümüz iş dünyasında küresel bir network’e sahip olmak çok önemli olduğundan bunu hedefleyen öğrenciler Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programlarına dahil olmalıdır.

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme eğitimi almanın pek çok avantajlı noktası bulunmaktadır. Özellikle geleceğin dünyasında iş sıkıntısı yaşamak istemeyenler için Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programları en uygun programlardır. Büyüğünden küçüğüne tüm şirketlerin hali hazırda ihtiyaç duyduğu ve ilerleyen dönemde bu ihtiyacın giderek artacağı düşünüldüğünde bu programdan mezun olmak çok avantajlıdır. Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programları öğrencilere 2 farklı alanda uzmanlaşma fırsatı sunmaktadır. Öncelikli olarak hem web dizayn hem de aplikasyon geliştirme hakkında öğrenciler eğitim alır. Sonrasında ise öğrenci çalışmayı daha fazla istediği alanda uzmanlaşma yolunu seçer. Fakat yine de her iki alanında temel bilgileri sahip olur. Böylece bir alanda uzmanlaştıktan sonra dilerse kariyerinin devamında diğer alanla ilgili de kendini geliştirebilir. Böylece öğrenci 2 farklı alan hakkında temel bilgilere sahip fakat bir alanda çok iyi donanım kazanmış olarak mezun olur. 2 önemli konunun temel bilgilerine sahip olma noktasında Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Diploma Programları çok avantajlıdır. Öğrenciler Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programları kapsamında uzun süreli bir çalışma dönemine girerler. Öğrenciler çalıştıkları işlerde ortalama saatlik 24.45 CAD kazanır. Öğrencilerin full-time çalıştıkları düşünüldüğünde güzel bir kazançları olduğu görülür. Bu kazanç sayesinde öğrenci Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme program ücretini çıkarabilir.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme eğitimi alınması için pek çok sebep bulunur. Öğrencinin bu alana ilgisi olması, bu alanın gelecekteki en gözde mesleklerden olacak olması, sektördeki kazançların yüksek olması, bu alanda eğitim alanların hızlı iş bulabilmesi başlıca sebeplerdir. Web dizayn ve mobil aplikasyon geliştirme alanları günümüzde çok revaçtadır ve ilerleyen dönemde popülaritesi daha da artacaktır. Gelecekte programlama bilmeyen insan kalmayacağı söylenmektedir. Bu sebeple öğrenciler kendilerini bu alanda ne kadar geliştirirlerse geleceğe o kadar iyi hazırlanırlar. Bir de bu alanda kendilerini Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programlarıyla eğittikleri düşünüldüğünde gelecekte ne kadar ihtiyaç duyulan elemanlar olacakları anlaşılacaktır. Hali hazırda bu iki sektörde eleman açığı bulunmaktadır. Öğrenciler ellerini ne kadar hızlı tutup bu alanda eğitim almaya başlarlarsa sektörden o kadar hızlı iş teklifleri alacaklardır. Pek çok genç genel geçer bölümlerden mezun olup, yoğun iş bulma süreçlerine girerken Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programlarından mezun olanlar hızlıca iş bulabilmektedir. Hem de bu işler çalışma hayatındaki ücretlere ve sunulan haklara bakıldığında diğerlerine göre çok daha iyi şartlarda olabilmektedir. Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme programı fiyatları da üniversite ve yüksek lisans ücretlerine göre daha uygun olduğundan bu eğitim tercih edilerek tasarruf yapılabilmektedir. Yurtdışı Web Dizayn ve Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Web Dizayn ve Aplikasyon Geliştirme eğitimi alanlar hemen hemen her sektörde aranan kişilerdir. En büyüğünden en küçüğüne şirketlerin web dizayn ve mobil aplikasyon ihtiyacı olduğu ve olacağı düşünüldüğünde neden her sektörde çalışabilecekleri anlaşılır. Fakat genellikle Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programından mezun olanlar bilişim sektörü, IT sektörü gibi sektörlerde çalışmayı tercih etmektedir. Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programından mezun olanlar; Web Developer, Web Designer, Mobile App Developer, Quality Assurance Tester, Front-end Developer, Back-end Developer, Full Stack Developer gibi pozisyonlarda çalışabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.