Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Sertifika Programı
Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Sertifika Programı

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programı son yılların en fazla talep gören sertifika programları arasındadır. Bu program öğrencilerin web geliştirici ya da aplikasyon geliştirici olarak iş hayatına atılmasını amaçlamaktadır. Günümüzde en küçük işletmelerden en büyük organizasyonlara kadar tüm kurumlar, web geliştirme ve aplikasyon geliştirmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programlarından mezun olanlar sektörün gözde elemanları olacaktır. 
Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programlarında öğrencilere programlamanın temelleri öğretilmektedir. Öğrenciler; HTML, CSS, JavaScript gibi programlar çerçevesinde web dizayn becerilerini geliştirir. Bunun yanı sıra aplikasyon geliştirmenin temellerini de Java, Android, Swift gibi programlarla ilgili dersler alarak atarlar.
Öğrenciler Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programlarının ilk 3 ayında programlamanın temellerini öğrendikten ve tüm modülleri başarıyla tamamladıktan sonra web geliştirme ya da aplikasyon geliştirme konusunda uzmanlaşmayı seçmektedir. Bundan sonraki süreçte öğrencilerin dersleri bu seçimleri doğrultusunda değişir. 
Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programlarında; Bilgi İşleme Giriş, Alogritmalar ve Problem Çözme, Java, Web Geliştirme 1, Web Geliştirme 2, React.js ve Modern Javascript, Android Aplikasyonu Geliştirme, Swift Programlama, Objective-C Programlama, İOS Aplikasyon Geliştirme, Programlama Projesi gibi dersler verilmektedir. Bu dersler kurumdan kuruma değişebilmektedir.

Devamını Oku

Program Süresi

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programları süre olarak en uzun programlar arasındadır. Bu programa katılanlar genellikle 24 ay süreli olanı seçmektedir. Öğrenciler 12 ay akademik eğitim aldıktan sonra 12 ay çalışma dönemini sürdürürler. Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programı süreleri eğitim kurumlarına göre değişebilmektedir. Sizin için en uygun süreyi seçmek için Global Vizyon danışmanlarıyla görüşebilirsiniz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Diploma Programlarında öğrenciler çalışma izni almaktadır. Özellikle Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Diploma programlarında hem akademik eğitim süresi hem de çalışma süresi oldukça uzun olabilmektedir. Öğrenciler genellikle 12 ay akademik eğitim, 12 ay çalışma dönemi olanı tercih eder. Öğrenciler çalışma süresinde full-time olarak çalışır.

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Diploma Programları üniversitede bilgisayar mühendisliği gibi ilgili bölümlerden mezunlar olanlar tarafından ya da henüz üniversite eğitimi almamış fakat bu alana ilgisi bulunan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme eğitimi alan bir öğrenci günümüz iş dünyasının aranan elemanlarından olacaktır. Bu yüzden gelecekte işi hakkında kaygı duymak istemeyen ve iyi şartlarda çalışmak isteyenler tarafından bu program tercih edilmektedir. Yurtdışı eğitim ücretleri kimi zaman öğrencilerin bütçesini aşabilmektedir. Fakat Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme program ücreti üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar bu programı tercih ederek kaliteli eğitimi uygun fiyatlara alabilirler. Öğrenciler Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme eğitimi sırasında gelecekte meslektaşları olacak kişilerle tanışmaktadır. Bu kişilerin pek çok birbirinden farklı ülkelerde ve farklı sektörlerde çalışacaklarından dolayı öğrenciler çok geniş bir alana yayılmış network’e sahip olacaktır. Günümüz iş dünyasında küresel bir network’e sahip olmak çok önemli olduğundan bunu hedefleyen öğrenciler Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programlarına dahil olmalıdır.

Devamını Oku

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme eğitimi almanın pek çok avantajlı noktası bulunmaktadır. Özellikle geleceğin dünyasında iş sıkıntısı yaşamak istemeyenler için Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programları en uygun programlardır. Büyüğünden küçüğüne tüm şirketlerin hali hazırda ihtiyaç duyduğu ve ilerleyen dönemde bu ihtiyacın giderek artacağı düşünüldüğünde bu programdan mezun olmak çok avantajlıdır. Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programları öğrencilere 2 farklı alanda uzmanlaşma fırsatı sunmaktadır. Öncelikli olarak hem web dizayn hem de aplikasyon geliştirme hakkında öğrenciler eğitim alır. Sonrasında ise öğrenci çalışmayı daha fazla istediği alanda uzmanlaşma yolunu seçer. Fakat yine de her iki alanında temel bilgileri sahip olur. Böylece bir alanda uzmanlaştıktan sonra dilerse kariyerinin devamında diğer alanla ilgili de kendini geliştirebilir. Böylece öğrenci 2 farklı alan hakkında temel bilgilere sahip fakat bir alanda çok iyi donanım kazanmış olarak mezun olur. 2 önemli konunun temel bilgilerine sahip olma noktasında Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Diploma Programları çok avantajlıdır. Öğrenciler Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programları kapsamında uzun süreli bir çalışma dönemine girerler. Öğrenciler çalıştıkları işlerde ortalama saatlik 24.45 CAD kazanır. Öğrencilerin full-time çalıştıkları düşünüldüğünde güzel bir kazançları olduğu görülür. Bu kazanç sayesinde öğrenci Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme program ücretini çıkarabilir.

Devamını Oku

Neden Yurtdışında Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme eğitimi alınması için pek çok sebep bulunur. Öğrencinin bu alana ilgisi olması, bu alanın gelecekteki en gözde mesleklerden olacak olması, sektördeki kazançların yüksek olması, bu alanda eğitim alanların hızlı iş bulabilmesi başlıca sebeplerdir. Web dizayn ve mobil aplikasyon geliştirme alanları günümüzde çok revaçtadır ve ilerleyen dönemde popülaritesi daha da artacaktır. Gelecekte programlama bilmeyen insan kalmayacağı söylenmektedir. Bu sebeple öğrenciler kendilerini bu alanda ne kadar geliştirirlerse geleceğe o kadar iyi hazırlanırlar. Bir de bu alanda kendilerini Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programlarıyla eğittikleri düşünüldüğünde gelecekte ne kadar ihtiyaç duyulan elemanlar olacakları anlaşılacaktır. Hali hazırda bu iki sektörde eleman açığı bulunmaktadır. Öğrenciler ellerini ne kadar hızlı tutup bu alanda eğitim almaya başlarlarsa sektörden o kadar hızlı iş teklifleri alacaklardır. Pek çok genç genel geçer bölümlerden mezun olup, yoğun iş bulma süreçlerine girerken Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Programlarından mezun olanlar hızlıca iş bulabilmektedir. Hem de bu işler çalışma hayatındaki ücretlere ve sunulan haklara bakıldığında diğerlerine göre çok daha iyi şartlarda olabilmektedir. Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme programı fiyatları da üniversite ve yüksek lisans ücretlerine göre daha uygun olduğundan bu eğitim tercih edilerek tasarruf yapılabilmektedir. Yurtdışı Web Dizayn ve Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Web Dizayn ve Aplikasyon Geliştirme eğitimi alanlar hemen hemen her sektörde aranan kişilerdir. En büyüğünden en küçüğüne şirketlerin web dizayn ve mobil aplikasyon ihtiyacı olduğu ve olacağı düşünüldüğünde neden her sektörde çalışabilecekleri anlaşılır. Fakat genellikle Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programından mezun olanlar bilişim sektörü, IT sektörü gibi sektörlerde çalışmayı tercih etmektedir. Yurtdışı Web Dizayn ve Mobil Aplikasyon Geliştirme Sertifika Programından mezun olanlar; Web Developer, Web Designer, Mobile App Developer, Quality Assurance Tester, Front-end Developer, Back-end Developer, Full Stack Developer gibi pozisyonlarda çalışabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar