Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programı

Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programı

Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programı yani Türkçesiyle Yurtdışı Sağlık İdaresi Sertifika Programı sağlık alanında çalışmak isteyenlerin teorik ve pratik eğitimi birlikte alabilecekleri bir programdır. Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programından mezun olanlar sağlık alanında çalışabilecek nitelikli elemanlar olur. Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programından mezun olan öğrenciler sağlık alanındaki bir işletmenin en verimli şekilde idare edilmesinden sorumludur. İyi yönetilen bir sağlık merkezinde alınan sağlık hizmetinin başarısı artmaktadır. Bu sebeple Yurtdışı Health Care Administration Programından mezun olan öğrenciler bu işletmeler için önemli elemanlardır. Yurtdışı Health Care Administration Programında öğrenciler bir sağlık idarecisinin sorumluluklarını öğrenir. Öğrenciler tıbbi terminolojiden finansa kadar pek çok alanda eğitim alır. Öğrenci böylesine geniş bir alanda bilgi sahibi olduğunda en iyi ve kaliteli müşteri hizmetini sunmayı da başarır. Yurtdışı Health Care Administration Programı öğrencilerin sadece sağlık sektöründe kullanabileceği bilgileri içermez burada öğrenilen bilgiler diğer sektörlere de aktarılabilir. Yurtdışı Health Care Administration Programında sağlık hizmetleri idaresi, tıbbi terminoloji, anotomi ve fizyoloji, dijital pazarlama, sağlık hizmetleri iletişimi gibi dersler verilir. Öğrenciler alanında uzman kişilerden aldıkları eğitimlerin ardından, eğitim aldıkları kurumun organize ettiği işlerde çalışmaya başlar. Bu çalışma döneminde öğrenciler eşsiz deneyimler kazanır. Öğrenciler genellikle tıbbi ofis asistanı, tıbbi sekreter, hasta kayıt asistanı, tıbbi kabul asistanı gibi görevlerde çalışır.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programlarının süresi değişebilmektedir. Öğrenciler kendilerine en uygun süreyi tercih edebilmektedir. Yurtdışı Health Care Administration programlarında genellikle 2 süre ön plana çıkmaktadır. Biri 52 hafta diğeri 92 hafta süren programlardır. Öğrencilere zaman kısıtlamaları yoksa uzun süreli programlara katılmaları önerilir. Yurtdışı Health Care Administration Diploma Programlarının süreleri hakkında en doğru bilgiyi Global Vizyon danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Health Care Administration Programı kapsamında öğrencilere çalışma izni verilmektedir. Örneğin 92 hafta süren Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programına katılan bir öğrencinin 40 hafta eğitim, 12 hafta okuma ve 40 hafta çalışma süresi vardır. Çalışma izinleri her programda farklılık gösterir. Bu sebeple Yurtdışı Health Care Administration programı süreleri hakkında Global Vizyon’un deneyimli danışmanlarına ulaşmanızı öneririz.

Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir

Yurtdışı Health Care Administration eğitimlerini kariyerine sağlık alanında yön vermek isteyenler tercih etmelidir. Yurtdışı Health Care Administration eğitimine katılan öğrenciler tıbbi merkezlerin en verimli şekilde çalışmasına yardımcı olduğundan işverenler tarafından tercih edilmektedir. Öğrenci iyi bir eğitim kurumundan mezun olduysa ve başarılı bir çalışma deneyimi kazandıysa işverenlerin tercih edeceği bir aday olacaktır. Yurtdışı Health Care Administration Diploma Programına katılanlar mesleki olarak kendilerini geliştirme imkânı bulur. İster üniversiteden mezun olup programa katılsın ister liseden mezun olup Yurtdışı Health Care Administration Diploma Programına katılanlar eğitimlerini tamamladıktan sonra meslek sahibi olur. Kısa sürede meslek sahibi olmak ve işverenlerin aradığı bir aday olmak isteyenler için Yurtdışı Health Care Administration Programı uygun bir tercih olacaktır. Yurtdışı Health Care Administration Eğitimlerine uzun süreli katılanlar yurtdışında bir hayat kurmak istiyorsa iyi bir başlangıç yapmış olur. 92 haftayı bulan süreleriyle Yurtdışı Health Care Administration Eğitimleri vatandaşlık başvurusu yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği programlardır.

Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programına Katılmanın Avantajları

Sağlık alanı tüm dünyadaki en önemli sektörler arasındadır. Sağlık sektöründe çalışanlar toplumun gözünde saygı duyulan kişilerdir ve maaşları diğer sektörlere göre daha cazip olabilmektedir. Yurtdışı Health Care Administration Diploma Programından mezun olanlar sadece hastanelerde değil diş klinikleri, fizyo terapi klinikleri, sağlıklı yaşam merkezleri gibi geniş çaplı bir alanda çalışma fırsatı bulur. Bu sebeple mezuniyetlerinin ardından iş sıkıntısı yaşamazlar. Bu büyük bir avantajdır. Ayrıca Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programından mezun olan bir öğrenci yurtdışındaki gelişmiş sağlık sistemini öğrenerek ülkesine döndüğünde rakiplerinden bir adım önde olur. Bunun yanı sıra Yurtdışı Health Care Administration eğitimi alan öğrenci yabancı dil avantajına sahip olacaktır. Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programının bir diğer avantajı ise fiyatlarıdır. Öğrenciler Yurtdışı Health Care Administration Program ücretlerini üniversite ücretlerinden daha rahat bir şekilde karşılarlar. Ayrıca Yurtdışı Health Care Administration diploma programının süreleri diğer programlara göre uzun olduğundan öğrenciler uzun çalışma izinlerine sahip olacak ve arzu ettikleri takdirde birikim yapabilecektir. Neden Yurtdışında Health Care Administration Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Health Care and Administration eğitimi alan bir öğrenci, ülkeden ülkeye sağlık sektörünün ne gibi farklılıklar gösterdiğini analiz edebilecektir. Ülkeler arasındaki sektörel farklılıkları görebilecek, hangi kültürden insanların ne gibi beklentileri olduğunu öğrenecek ve hastalarla nasıl iletişim kurulması gerektiğini deneyimleyecektir. Bunların her biri öğrencinin donanımlı bir şekilde sektöre atılmasını sağlayacaktır. Yurtdışı Health Care Administration programı fiyat avantajı nedeniyle tercih edebileceğiniz eğitimlerdendir. Program kapsamında çalışma izni olan öğrenciler Yurtdışı Health Care Administration program ücretine ödedikleri miktar kadar hatta daha fazlasını kazanma imkânı bulacaktır.

Devamını Oku
Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Eğitimi Alanlar Nerede Çalışabilir?

Yurtdışı Health Care Administration eğitimi alanlar sağlık sektörünün çeşitli alanlarında çalışabilir. Yurtdışı Health Care Administration Sertifika Programı mezunları hastaneler, aile sağlığı merkezleri, doktor ofisleri, fizyoterapi klinikleri, tıbbi laboratuvarlar, bakım tesisleri ve sağlıklı yaşam işletmelerinde iş bulabilmektedir. Mezunlar sadece hastanelerde çalışmakla sınırlı kalmadıkları için mezuniyetlerinin ardından iş ararken geniş bir alanları olacaktır.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.