Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of British

University of British– British Üniversitesi

1908’te kurulan, araştırma odaklı bakış açısıyla yüz yılı aşkın süredir modern bilimin gelişmelerine destek olan ve 40.000’i aşkın öğrencisiyle akademik kariyerin tüm gerekliliklerini sunan bir eğitimin mihenk taşı olarak gösterilen British Üniversitesi (UBC), kurulduğu günden bu yana daha iyi bir gelecek için hizmet veriyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

British Üniversitesi başvuru zamanı

Kanada’nın en eski okullarından olan ve köklü geçmişini modern bakış açısıyla sentezleyen British Üniversitesi’ne (UBC), son başvuru tarihi 15 Ocak.

British Üniversitesi bölümleri

Computer science

Computer Science

Chemistry

Mathematics & Statistics

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Physics & Astronomy

Law

Politics & International Studies (incl Development Studies)

Sociology

Geography

Communication & Media Studies

Agriculture & Forestry

Sport Science

Biological Sciences

General Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

Civil Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Chemical Engineering

Medicine & Dentistry

Other Health

Architecture

Languages, Literature & Linguistics

History, Philosophy & Theology

Art, Performing Arts & Design

Archaeology

Psychology

Education

Lokasyon

British Üniversitesi nerede?

Sürekli olarak dünyanın en iyi 20 devlet üniversitesi arasında yer alan ve son zamanlarda Kuzey Amerika’nın en uluslararası üniversitesi olarak tanınan British Üniversitesi (UBC), Vancouver’da bulunuyor. Öğrenci kulüplerinin yoğunlukla hizmet verdiği ve kişisel gelişimi destekleyen grupların bulunduğu British Üniversitesi’nde (UBC), sağlık merkezleri, spor alanları, kütüphane ve restoranlar bulunurken, öğrencilerine burs ve yurt fırsatları da sunuyor. Öğretim, öğrenme ve araştırma için küresel bir merkez olan British Üniversitesi (UBC), öğretim üyelerine ve personeline de yenilikçiliği benimseme ve daima başarılı olma hedeflerini aşılıyor. Cesur düşünmeyi, merakı ve inisiyatifleri teşvik eden British Üniversitesi (UBC), her yıl 600 milyon doların üzerinde araştırma fonu alıyor. British Üniversitesi (UBC), sayısız yeni ürün, tedavi ve hizmet oluşturmak için endüstri, üniversite ve devlet ile birlikte çalışırken, tıp öğrencileri üniversitede klinik eğitim de alıyor.

British Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • University of British, dünyanın en iyi Kanada üniversiteleri arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • University of British, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 85 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım