Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Boston College

Boston College – Boston Koleji

Yaklaşık 15.000 öğrenciye eğitim veren Boston Koleji, Carnegie Sınıflandırması’na göre “çok yüksek araştırma faaliyetli” olarak tanımlanıyor. Lynch Eğitim Fakültesi, Boston College Hukuk Fakültesi, Carrol Yönetim Fakültesi, Morrissey Bilim ve Sanat Fakültesi gibi yüksek okullara sahip olan Boston Koleji’nin yaklaşık % 10’unu yabancı öğrenciler oluşturuyor. Boston College’ın 70 hektarlık ana kampüsünün içinde 120 bina bulunuyor. Kampüs içerisindeki 200’den fazla öğrenci kulüp ve organizasyonuna katılabilen Boston Koleji öğrencilerinin en çok tercih ettiği bölümlerin başında iktisat, finans ve psikoloji geliyor. Boston College’ın her yıl yaklaşık 1.000 öğrencisi, yurt dışı eğitim programlarından yararlanıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Boston Koleji başvuru zamanı

Boston College’a erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 1 Ocak.

Boston Koleji bölümleri

Chemistry

Physics & Astronomy

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Mathematics & Statistics

Art, Performing Arts & Design

Languages, Literature & Linguistics

History, Philosophy & Theology

Business & Management

Economics & Econometrics

Accounting & Finance

Medicine & Dentistry

Education

Communication & Media Studies

Sociology

Politics & International Studies

Law

Biological Sciences

Psychology
Computer Science

Lokasyon

Boston College Boston’un merkezine 10 kilometre uzaklıkta olan Chestnut Hill bölgesinde yer almaktadır. 

Üniversitenin Başarıları

  • Boston Koleji, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 100’de bulunuyor.

  • Boston Koleji’nin; teoloji, eğitim ve felsefe bölümleri dünyada ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 100 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7.5 IELTS puanı

  • En az 650 SAT Evidence-Based Reading and Writing puanı

  • En az 29 ACT English puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım