Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Princeton University

Princeton University

Princeton University - Princeton Üniversitesi , 1746 yılında kurulan Princeton Üniversitesi, dünyanın en seçkin özel üniversitelerinden birisi olarak bilinir. 5 binden fazla lisans öğrencisiyle orta büyüklükte bir kurum sayılan Princeton University'nin kabul oranı yalnızca % 6 olduğundan katılım için büyük bir rekabet gerekiyor. 

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Princeton Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Princeton Üniversitesi fiyatları

Öğrencilerinin %60’ından fazlasının finansal yardım aldığı Princeton Üniversitesi’nde eğitim ve konaklamanın yıllık ücreti 73.000 - 80.000 dolar arasında değişiyor.

 

Princeton Üniversitesi başvuru zamanı

 Princeton Üniversitesi’ne erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 1 Ocak.


Princeton Üniversitesi'nde öğrenim görmüş tanınmış kişiler

 ABD Devlet Başkanları James Madison ve Woodrow Wilson, başkan yardımcısı Aaron Burr, eski First Lady Michelle Obama, Amazon CEO’su Jeff Bezos, ünlü bilim insanları Richard Feynman, John Nash, Alan Turing ve Daniel Kahneman.


Princeton Üniversitesi lisans bölümlerinden bazıları:

Architecture

Astrophysical Sciences

Chemistry

Classics

Computer Science

Economics

Geosciences

Molecular Biology

History

Mathematics

Music

Neuroscience

Near Eastern Studies

Physics

Politics

Psychology

Sociology
Electrical Engineering

Lokasyon

Princeton Üniversitesi, New Jersey eyaletinin 30 bin nüfuslu Princeton şehrinde bulunuyor. Lisans öğrencilerinin %98’inin yaşadığı 242 hektarlık kampüse sahip Princeton University’yi yılda ortalama 860 bin kişi ziyaret ediyor. Bu ziyaretçilerin 200 bini, Princeton Üniversitesi’nin 100 binden fazla sanat eseri barındıran sanat müzesine uğruyor. Her beş öğrenciye bir öğretim görevlisinin düştüğü Princeton University’de yirmiden fazla Nobel ödüllü öğretim görevlisi eğitim veriyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Sınıf içerisinde ve dışarısında gelişim için geniş ölçüde fırsatlar sunan Princeton University, dünyanın en iyi 15 üniversitesinden birisi sayılıyor. Princeton Üniversitesi’nin matematik, tarih, sanat ve ekonomi bölümleri ise dünya genelinde ilk onda.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Genel başvuru için ek yazı

  • Lise transkripti

  • Okul raporu

  • ACT veya SAT puanı

  • TOEFL, IELTS veya PTE puanı

  • İki eğitimciden tavsiye mektupları

Princeton Üniversitesi yüksek lisans bölümlerinden bazıları:

Architecture

Bioengineering

Chemistry

Computer Science

East Asian Studies

Environmental Studies

Finance

Geosciences

History

Mathematics

Media and Modernity

Molecular Biology

Musicology

Politics

Plasma Physics

Social Policy
Sociology

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım