Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
 • dil öğrenme
 • Öğrenci Yaşamı
 • yurtdışı eğitim

TOEFL Sınavı Nedir, Nasıl Hazırlanılır?

TOEFL Sınav Yapısı Nasıldır?

TOEFL, dünya genelinde İngilizce dil becerilerini ölçmek için kullanılan en tanınmış sınavlardan biridir. Bu sınav hakkında blog yazımızda detaylı bilgilere yer verdik. Keyifli okumalar dileriz.

TOEFL, "Test of English as a Foreign Language" kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu uluslararası bir standart testtir ve özellikle İngilizce dil bilgisini ölçmek için kullanılır. TOEFL genellikle yabancı dilde eğitim almak isteyen kişiler veya yabancı dilde çalışmak isteyen kişiler için gereklidir.

TOEFL, akademik veya mesleki amaçlarla İngilizce dil becerilerini değerlendirmek için kullanılabilir. Öğrenciler, genellikle üniversitelere kabul için TOEFL sonuçlarını sunarlar. Aynı zamanda işverenler de adayların dil becerilerini ölçmek için TOEFL sonuçlarını talep edebilirler. TOEFL testi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini ölçer. Sonuçlar, İngilizce dil becerilerinin seviyesini belirlemeye ve uygun eğitim veya iş fırsatlarını değerlendirmeye yardımcı olur.

TOEFL Testi Amacı Nedir?

TOEFL testinin amacı, katılımcıların İngilizce dil becerilerini değerlendirmektir. Bu test, kişilerin okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini ölçer. Amaçları şunlardır:

 • Akademik Amaçlar: Yabancı dilde eğitim almak isteyen öğrencilerin İngilizce dil becerilerini değerlendirmek ve üniversitelere kabul için gereken minimum dil gereksinimlerini karşılayıp karşılamadıklarını belirlemek.

 • Mesleki Amaçlar: Yabancı dilde çalışmak isteyen veya yurt dışında iş arayan kişilerin İngilizce dil becerilerini değerlendirmek ve işverenlerin dil yeterliliğini doğrulamak.

Örneğin İngiltere, dünya çapında saygın üniversiteleri ve zengin akademik geçmişi ile uluslararası öğrenciler için popüler bir eğitim merkezidir. Oxford ve Cambridge gibi prestijli üniversitelerin yanı sıra, birçok kurum yenilikçi programlar ve geniş araştırma olanakları sunmaktadır. İngiltere'de lisans programları genellikle üç yıl sürmektedir, ancak bazı disiplinlerde bu süre dört yıla çıkabilir. Eğitim dili İngilizce olduğundan, TOEFL puanınız başvurunuzda önemli bir rol oynar. İngiltere'de lisans eğitimi hakkında daha fazla bilgi için İngiltere'de Lisans Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kanada, öğrenci dostu ortamı, kaliteli eğitimi ve çeşitliliği ile tanınan bir başka popüler eğitim destinasyonudur. Ülkenin dört bir yanına yayılmış üniversiteleri, geniş yelpazede lisans programları sunar ve öğrencilere araştırma ve staj imkanları sağlar. Kanada'da lisans eğitimi genellikle dört yıl sürmektedir ve İngilizce'nin yanı sıra bazı programlar Fransızca olarak da sunulmaktadır. Kanada üniversitelerine başvururken TOEFL puanınız önemli bir kabul kriteridir. Kanada'da lisans eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için Kanada'da Lisans Eğitimi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

TOEFL Sınavı Türleri Hangileridir? 

TOEFL sınavı iki farklı türde sunulmaktadır. Bunlar internet tabanlı test olan TOEFL iBT ve kağıt tabanlı test olan TOEFL PBT şeklindedir. Aşağıda bu sınav türlerinin detaylı açıklamalarını bulabilirsiniz.

1. İnternet tabanlı test - TOEFL iBT

TOEFL iBT(R) sınavı Türkiye, ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere dünya çapında 150'yi aşkın ülkede 11.000'den fazla üniversite ve kurumda size avantaj sağlar. Ayrıca, Türkiye'deki tüm üniversiteler TOEFL iBT sınavını kabul etmektedir; TOEFL iBT sınavı, Türkiye'de ÖSYM tarafından kabul edilen ve YDS sınavına denkliği bulunan bir sınavdır. TOEFL iBT sınavı, lisans, yüksek lisans yada doktora programlarına başvurularında kullanılır. Dünya genelinde binlerce TOEFL iBT sınav merkezi bulunmaktadır. Sınav, ülkemizde de başta büyük şehirler olmak üzere pek çok şehirde, üniversitelerde ya da bazı özel eğitim kurumlarında bulunan merkezlerde bilgisayar aracılığıyla İnternet üzerinden yapılır. Sınav sonuçları yaklaşık 6 iş günü içerisinde açıklanır.

TOEFL iBT sınavı, reading, listening, speaking ve writing olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır ve yaklaşık 3 saat sürmektedir.

2. Kağıt tabanlı test - TOEFL PBT

Bu sınav, TOEFL iBT'nin yerine geçen bir seçenektir. Bazı yerlerde TOEFL iBT mevcut olmayabilir ve bu nedenle TOEFL PBT tercih edilebilir. TOEFL PBT, okuma, dinleme, yazma ve dilbilgisi becerilerini değerlendiren bir testtir. Ancak, TOEFL iBT'den farklı olarak, konuşma becerisini ölçmez ve sınav kağıt üzerinde gerçekleştirilir.

TOEFL iBT Sınavının Avantajları

 • TOEFL iBT sınavı, dünya genelinde en yaygın olarak kabul edilen İngilizce yeterlilik sınavıdır.

 • TOEFL iBT sınavının sahibi olan ETS (Educational Testing Service) adlı kurum, ülkemizde en çok tercih edilen ve en fazla test merkezine sahip olan kurumdur.

 • TOEFL iBT sınavının Türkiye'de ÖSYM tarafından YDS denkliği bulunmaktadır.

 • Tüm Türk üniversitelerinde kabul edildiği gibi dünya genelinde 150'den fazla ülkede 11.000'den fazla kurum tarafından kabul edilir.

 • Sadece lisans, yüksek lisans doktora başvuruları için değil, aynı zamanda akademisyenlik dil yeterliliği, pek çok özel veya devlet kurumunda iş başvuruları için de TOEFL iBT sınavına girmeyi tercih edebilirsiniz. 

 • Dilediğiniz tarihte dilediğiniz merkezde sınava girebilirsiniz.

 • Sınav yaklaşık 3 saat sürmektedir.

 • Sınavda verilen cevaplar, 4 farklı akademik İngilizce becerisine göre notlandırılır.

 • Sınav sonuçları sınav tarihinden yaklaşık 6 gün içinde kişisel TOEFL iBT hesaplarında yayınlanmaktadır.

 • Birebir aslına uygun deneme sınavına uygun bir fiyat ile uygulayarak, gerçek sınavda kaç puan alabileceğinizi görebilirsiniz.


TOEFL IBT Home Edition Nedir?

2020 yılında tüm dünyayı etkileyen COVID-19 sonrasında, ETS (Educational Testing Service) TOEFL iBT sınavına öğrencilerin evinde girmesine olanak sağlamıştır. Türkiye'nin de içinde bulunduğu pek çok ülkede öğrenciler artık kendi evinde de sınava girebilir.

Gerekli teknik altyapıya sahip bilgisayarla herkes, evinde özel bir protector tarafından izlenerek, tıpkı bir sınav merkezinde olduğu gibi, güvenli bir şekilde sınava girebilir. Sınav, günün herhangi bir saatinde yapılabilir. Haftanın 4 günü sınav uygulaması yapılmaktadır; adaylar, sınav 24 saat öncesine kadar sınava kayıt yaptırabilirsiniz. 

TOEFL Sınav Yapısı Nasıldır?

TOEFL sınavı, beş ana bölümden oluşur:

 1. Okuma (Reading): Bu bölümde, çeşitli akademik metinler okunur ve ardından metinlerle ilgili sorular cevaplanır. Okuma becerilerini, anlama, çıkarım yapma ve bilgiyi sentezleme gibi alanlarda ölçer.

 2. Dinleme (Listening): Bu bölümde, çeşitli konuşma ve diyaloglar dinlenir ve ardından dinlediklerinizle ilgili sorular cevaplanır. Dinleme becerilerini, ana fikri anlama, detayları belirleme ve konuşmacıların tutumunu anlama gibi alanlarda ölçer.

 3. Konuşma (Speaking): Bu bölümde, belirli konular hakkında konuşma yapmanız istenir. Genellikle bir konu üzerine birkaç dakika düşünme süreniz olur ve ardından belirli bir süre içinde konuşmanızı kaydedersiniz. Konuşma becerilerini, akıcılık, kelime dağarcığı ve konuşma organizasyonu gibi alanlarda ölçer.

 4. Yazma (Writing): Bu bölümde, belirli bir konu üzerine bir kompozisyon yazmanız istenir. Genellikle bir görüşü destekleyen veya karşı çıkan bir deneme yazmanızı talep eder. Yazma becerilerini, dil bilgisi, kelime dağarcığı ve argümantasyon gibi alanlarda ölçer.

 5. Resmi Yazışma (TWE - Test of Written English) (Yalnızca PBT için): Yalnızca TOEFL PBT sınavında bulunan bu bölüm, belirli bir konu hakkında bir kompozisyon yazmanızı gerektirir. Bu bölüm genellikle ayrı bir test olarak alınır ve TOEFL PBT sınavının bir parçası olarak değerlendirilir.


Yurt Dışında TOEFL Sınav Hazırlık Kursları

Kurs İçeriği: Çeşitli nedenlerden dolayı İngilizce yeterlilik sertifikasına sahip olması gereken kişilerin dünya çapında kabul gören seviye tespit sınavlarına hazırlanmasını sağlayan yoğun kurslardır.

Kimler Katılabilir: Her İngilizce seviyesinden 16 yaş ve üzeri herkes

Tarih: Eğitimler aylık olarak açılabilmektedir. Bazı okullar sadece Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında eğitimleri başlatabilirler.

Süre: 20, 24, 32, 36 ve 48 hafta

Haftalık Ders Sayısı: 15, 20, 25, 30 ders

Avantajı: Program sonunda katılımcı TOEFL sınavının inceliklerini öğrenerek, sınavda başarılı olacak yeterlilikte İngilizce bilgisine sahip olur.

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavı, ana dili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’nın New Jersey Eyaletinde bulunan ETS-Educational Testing Services (http://www.ets.org) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. Bu sınav, dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4,300 kolej ve üniversite tarafından; lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır.

Yurt dışında dil eğitimi alarak dil seviyenizi ilerletebilirsiniz. Yurt dışında dil eğitimi almayı düşünüyorsanız sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Yurt Dışında TOEFL Sınav Hazırlık Kursu İçeriği

Türkiye de dahil dünya genelinde pek çok kurum, üniversite, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir sonucu İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul eder. TOEFL sınavını başarılı bir şekilde geçen kişinin İngilizce dil yeterliliği dünya çapında kabul görür.

Bu sebeple İngilizce eğitim veren bir üniversite/kolej/enstitüde eğitim almak isteyenler, uluslararası bir kuruluşta çalışacak olanlar, akademik kariyerine devam edecekler ya da İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamayı arzu edenler yurtdışında TOEFL sınav hazırlık kurslarına giderek sınava hazırlanabilir. 

ABD, Kanada ve İngiltere’de pek çok eğitim kurumunda açılan TOEFL sınav hazırlık kurslarında öğrencilerin sınav teknikleri, test yeteneği, okuma yetenekleri, not alma ve dinleme yeteneklerinin geliştirmesi amaçlanmaktadır. 

TOEFL sınav hazırlık kursları, Amerika ve Kanada’da genelde haftada 25 ders olarak verilmektedir. Bunların 15 dersi konu anlatımı ve ders olarak, 10 saati de etüt çalışması halinde sunulur. Kurslar en fazla 15 kişilik sınıflarda yapılır ve kurs süreleri 4-16 hafta arasında değişiklik gösterir. 

İngiltere’de sunulan kurslar da diğerleri ile benzerlik gösterir. Fakat İngiltere’de en düşük seviye, yüksek orta seviyedir ve kurs süreleri 8 haftadır. İngiltere'de TOEFL hazırlık kursuna kayıt yaptıran öğrenciler, uzman öğretmenler eşliğinde deneme sınavları yaparak soru çözme tekniklerini geliştirirler. Öğrencilerin kullanacakları kurs kitapları ve deneme sınavları sık sık güncelleştirilmekte olup en son soru tekniklerini kapsayacak şekilde kursun bir parçası olarak öğrencilere sunulur.

Yurtdışında TOEFL IBT Hazırlık Kursları


İngiltere

Amerika

Kanada

İrlanda

Malta

Anglo-Continental, Bournemouth

Kaplan English, Boston 

Kaplan English, Toronto 

Kaplan English, Dublin 

ESE Malta

Oxford International London, Brighton, Oxford

FLS International Dil Kursu  Boston  

ILAC - International Language Academy of Canada, Toronto

ELI English, Dublin

ACE Malta

LSI - Language Studies International, Brighton

Kings Dil Okulları Boston 

EC English, Toronto 

Berlitz English 

EP- English Path  Malta 

LSI - Language Studies International, Cambridge

OHC English dil kursu Boston 

EC English, Vancouver 

Twin English

IELS Malta , Sliema 

Kaplan English, London, Bournemouth, Oxford, Cambridge

LSI- Language Studies International Dil kursu Boston

Quest Language Studies, Toronto


International House, St Julians

St Giles International, London, Brighton, Cambridge

TLA-The Language Academy, Fort Lauderdale

ACCESS International English Language Centre, TorontoLSI - Language Studies International, Central London

FLS - Saint Peters University, Jersey City 

English Language School, Toronto London School of English

Kaplan English, Los Angeles 

LSI - Language Studies International, Vancouver International House London

FLS Citrus College, Los Angeles 

International House , Vancouver 
Kings Dil Okulları Los Angeles

ILAC - International Language Academy of Canada, Vancouver
CEL College of English Language Santa Monica, Los Angeles 

St Giles International, Vancouver
OHC English, Miami 

OHC English, New York

Kaplan English, New York 

LSI - Language Studies International, New York 

Oxford International, San Diego

LSI - Language Studies International, San Diego

Converse International School of Languages, San Diego

LSI - Language Studies International- San Francisco
TOEFL Sınavına Kimler Girmelidir?

TOEFL sınavına genellikle İngilizce dil becerilerini ölçmek isteyen ve aşağıdaki kategorilere giren kişiler girmelidir:

 • Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler

 • Akademik veya profesyonel amaçlarla yurt dışında çalışmak isteyenler

 • Birçok burs programı, uluslararası öğrencilerden TOEFL sonuçlarını kabul koşulu olarak talep edebilir. Burs başvurusunda bulunan öğrenciler, dil becerilerini kanıtlamak için TOEFL sınavına girebilirler.

 • Bazı ülkeler, göçmenlik başvurularında dil yeterliliğini değerlendirmek için TOEFL sınav sonuçlarını kullanabilir. Göçmenlik sürecinde, adayların İngilizce dil becerilerini kanıtlamaları gerekebilir. 


TOEFL Sınavı Ne Zaman?

TOEFL sınavı tüm yıl boyunca yapılmaktadır. Başvurular ise TOEFL web sitesinden yapılmaktadır. Yılda 50’den fazla düzenlenir ve 12 gün ara vererek istenildiği kadar girilme hakkı bulunmaktadır. 

TOEFL Kaç Yıl Geçerli? 

TOEFL sınav sonuçları, iki yıl boyunca geçerlidir. Bu süre, sınav sonuçlarının alındığı tarihten itibaren başlar. Yani, TOEFL sınavını aldıktan sonra iki yıl içinde sonuçlarınızı başvurduğunuz üniversitelere veya diğer kurumlara gönderebilirsiniz. 

TOEFL Sınavına Nasıl Girilir?

TOEFL iBT sınavına katılacaksanız, yaşadığınız şehirdeki test merkezlerinden birinde kayıt yaptırmanız gerekir. Türkiye genelinde birçok şehirde sınav düzenlenir ve bu, talep ve test merkezinin uygunluğuna bağlı olarak haftada bir ayda 4 veya 5 kez olabilir. Ancak, TOEFL iBT Home Edition sınavına girecekseniz, istediğiniz saati haftanın 4 günü seçebilirsiniz. Kayıt işlemi genellikle resmi TOEFL internet sitesi üzerinden gerçekleştirilir. 

TOEFL Başvuru Nereye Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi TOEFL başvuruları web sitesi üzerinden yapılır. Başvuru sürecinde adaylar, kişisel bilgilerini ve sınav tercihlerini belirten bir hesap oluştururlar. Ardından, uygun bir sınav tarihi ve sınav merkezi seçerek kayıtlarını tamamlarlar. Ödeme işlemi de genellikle çevrimiçi olarak gerçekleştirilir ve başvuru onaylandıktan sonra adaylar kayıt belgesini alırlar.

TOEFL’dan yeterli puan aldıktan sonra yurt dışında lisans veya yurt dışı yüksek lisans eğitimine başvuru yapabilir ve kariyeriniz için güzel adımlar atabilirsiniz.

Bu blog yazımızın sonuna geldik. Daha fazla bilgi edinmek için Global Vizyon ile iletişime geçebilir, profesyonel destek alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL sınav ücreti ne kadar?
  TOEFL sınav ücreti 157 dolardır.
IELTS ve TOEFL farkı nedir?
  IELTS ve TOEFL, İngilizce dil becerilerini ölçen uluslararası standart testlerdir. IELTS, dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere dört bölümden oluşurken, TOEFL sınavı okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini ölçer. IELTS genellikle İngiltere ve Avustralya gibi İngilizce konuşulan ülkelerde kabul edilirken, TOEFL özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde kabul edilir. Bu farklar, adayların tercihlerine ve hedeflerine göre hangi sınavı seçeceklerine yardımcı olur.
TOEFL'a kaç defa girilebilir?
  TOEFL sınavına yılda sınırsız sayıda girilebilir. Sadece 12 gün arayla girilebilmektedir.
TOEFL sınavı zor mu?
  Sınav zorluk derecesi, kişinin İngilizce dil seviyesine göre değişir. Düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışarak sınavda başarılı olmak mümkündür.
TOEFL sınavı kaç saat sürer?
  TOEFL sınavı genellikle 3 saat sürmektedir.
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım