Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

İngiltere'de Lisans Eğitimi

İngiltere'de Lisans Eğitimi

Üniversiteyi İngiltere’de Oku Kariyer Basamaklarını Herkesten Önce Çıkmaya Başla…
Üniversite eğitiminin sadece 3 yıl sürdüğü İngiltere’de öğrencilerin hayata erken atılması için güzel bir şanstır… Öğrenciler; dünya çapında saygınlığı olan bir İngiliz üniversitesinden mezun olarak iş hayatına, harika bir CV ile hem de yaşıtlarından bir yıl erken başlamaktadır. 
İngiltere, Türk öğrencilerin üniversite eğitimi için tercih ettiği ülkeler arasında ilk sırada yer alır. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasına giren pek çok okula sahip olan İngiltere’de yüksek kaliteli bir eğitim sistemi vardır. İngiltere’deki üniversitelerden okuyan öğrenciler dünya çapında geçerliliğe sahip diplomalarla mezun olurlar. Yapılan araştırmalara göre İngiltere’de eğitim görmeye giden öğrencilerin %90’ından fazlası mükemmel bir eğitim aldıklarını ve iyi standartlarda yaşadıklarını beyan etmiştir. 

Devamını Oku
Eğitim Sistemi

İngiltere’de lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans eğitimi 1 yıl sürer. Türk ve İngiliz eğitim sistemleri örtüşmediğinden Türk öğrenciler İngiliz üniversitelerine başlamadan önce bir yıl ‘Foundation’ adı verilen hazırlık eğitimi almak zorundadır. ‘Foundation’ aşaması İngilizce’nin öğretildiği bir dönem değildir. Bu dönemde öğrenci üniversite derslerine hazırlanmaktadır. Eğer öğrencinin İngilizce seviyesi yeterli değilse öğrenci ‘Foundation’a başlamadan önce İngilizce kurslarına katılır. 
3 yıl süren üniversite döneminden başarıyla mezun olan öğrenci, yüksek lisans eğitimine direkt olarak başlayabilir. Mezuniyetinin ardından IELTS sınavından yeterlilik alamayan öğrenci yüksek lisans hazırlık programı olan pre-master ve pre-sessional İngilizce kurslarına katılarak yeterlilik belgesini alır ve yüksek lisans eğitimlerine başlar. 

Devamını Oku
Neden İngiltere’de Üniversite Eğitimi Almalısınız ?

Dünya çapında kabul gören üniversite eğitimi alırsınız. ‘Dünyanın En İyi Okulları’ listesine çok sayıda okul sokmayı başarak İngiltere’de hemen hemen her üniversitenin dünya çapında geçerliliği vardır.
Dünya çapındaki tüm işverenler ve akademisyenler İngiliz üniversitelerine saygı duymaktadır. Bu sayede iş bulma şansınız artar.İngilizce’nin anavatan olan İngiltere’de akademik düzeyde bir İngilizce’ye sahip olursunuz.
Sosyal imkanları yüksek üniversitelerde sadece akademik olarak değil sportif, kültürel ve sanatsal alanda da kendinizi geliştirme imkanı bulursunuz.
Pek çok ülkeden öğrenci İngiltere’ye eğitim görmek amacıyla gittiğinden çok fazla milletten kişiyle tanışma şansı bulursunuz. Bu da dünyaya geniş bir perspeftikten bakmanızı sağlar. Türkiye’ye 3.5 saat uzaklıkta olduğundan dolayı ülkeye gidiş-gelişlerinizde zorlanmazsınız.
İngiltere’de üniversite eğitimi 3 yıl olduğundan yaşıtlarınızdan daha erken mezun olursunuz ve daha az eğitim harcaması yaparsınız.
Tatil dönemlerinde çalışma hakkına sahip olursunuz, böylece masraflarınızın bir kısmını kendiniz karşılayabilirsiniz.
Yüksek lisans ve master programlarına devam etmek için gerekli bağlantıları ve networkleri kurabilirsiniz. 

Konaklama

Üniversite seviyesine gelen öğrenciler genellikle üniversite yurtlarında yada özel yurtlarda konaklamayı tercih etmektedir. Başvurulan pek çok üniversite öğrencilere ilk seneler için yurt garantisi sunmaktadır. Yurtlarda konaklayan gençler yaşıtlarıyla iletişim halinde olduklarından yeni bir ülkeye ve yeni bir ortama daha çabuk alışır. Sosyalleşme ve oryantasyon konusunda sıkıntı yaşamazlar. Üniversite yurtlarında öğrenciler genellikle 3-4 kişilik odalarda kalırlar. Yurtlar; kampüs içerisinda yada üniversiteye yürüme mesafesinde bulunurlar.  Bazı yurtlarda öğrenciler kendi yemeklerini yaparak yaşam masraflarını düşürebilmektedir. Özel yurtlar da ise öğrencilere özel odalar sunulabilmektedir fakat özel yurt fiyatları üniversite yurtlarına göre biraz daha yüksek olabilir.
Diğer konaklama alternatifleri de aile yanı yada ev kiralamaktır. Aile yanı konaklama daha hesaplı olurken, ev kiralamak maddi olarak bütçeleri zorlayacaktır. Her bir seçeneğin kendine özel artı özellikleri bulunmaktadır. Öğrencilere  maddi imkanlarıyla doğru orantılı seçimler yapmalarını önermekteyiz. Unutulmaması gereken nokta aile yanı konaklamalarda öğrenciler ev sahiplerinin kurallarına uymak zorundadır. 

READING UNIVERSITY 
BRUNEL UNIVERSITY
BOURNEMOUTH UNIVERSITY 
COVENTRY UNIVERSITY 
UNIVERSITY OF EAST ANGLIA UNIVERSITY 
LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY 
KINGSTON UNIVERSITY 
ROEHAMPTON UNIVERSITY 
SWANSEA UNIVERSITY
UNIVERSITY OF ARTS LONDON 
UNIVERSITY OF WEST ENGLAND 
MIDDLESEX UNIVERSITY 
UNIVERSITY OF BRIGHTON 
SOUTHAMPTON SOLENT UNIVERSITY 
UNIVERSITY OF CENTRAL LANCASHIRE 
WOLVERHAMPTON UNIVERSITY 
WEST LONDON COLLEGE
LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY
LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY 
OXFORD BROOKES UNIVERSITY 
QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON 
UNIVERSITY OF EXETER 
UNIVERSITY OF LEICESTER 
KING’S COLLEGE LONDON 
UNIVERSITY OF SUSSEX 
ROYAL HOLLOWAY UNIVERSITY OF LONDON 
GLAMORGAN UNIVERSITY 
KEELE UNIVERSITY 
BUCKS UNIVERSITY  

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım