Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

İngiltere'de Üniversite Okumak

İngiltere'de Üniversite Okumak

İngiltere, Türkiye’deki öğrencilerin üniversite eğitimi için tercih ettiği ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor. İngiltere’deki üniversiteler, dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde yer alarak öğrencilere kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan İngiltere’de üniversite okumak, öğrencilerin hayata 1-0 önde başlamasını sağlamaktadır. 

İngilizcenin anavatanı olan İngiltere’de üniversite eğitimi alan bir öğrenci akademik düzeyde bir İngilizceye sahip olur. İngiltere'nin en iyi üniversitelerinde eğitim gören gençler, hem kendi alanlarında en iyi eğitimi alarak, hem de tüm dünyada saygı duyulan bir diplomaya sahip olarak mezun olma şansına sahip olurlar. Yapılan araştırmalara göre İngiltere'de üniversite eğitimine giden öğrencilerin %90'ından fazlası mükemmel bir eğitim aldıklarını ve iyi standartlarda yaşadıklarını beyan etmişlerdir. 

İngiltere üniversitelerinin sosyal imkanları yüksek olduğundan; öğrenciler sadece akademik olarak değil sportif, kültürel ve sanatsal alanda da kendini geliştirme imkanı bulurlar. Pek çok ülkeden öğrenci, İngiltere’ye lisans eğitimi görmek amacıyla gittiğinden çok fazla milletten kişiyle tanışma imkanı yakalanır. Bu da öğrencilerin dünyaya geniş bir perspektiften bakmasını sağlar. Ayrıca İngiltere'de üniversite okumanın iyi taraflarından biri de Türkiye'ye olan yakınlığıdır. İngiltere Türkiye’ye arası uçuş 3.5 saat sürmektedir.

İngiltere Üniversite Eğitim Sistemi ve Süresi

İngiltere'de lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 1 yıl sürmektedir. Lisans eğitimi genellikle Eylül veya Ekim aylarında başlar. İngiltere’nin lisans eğitimi üç dönemden oluşmaktadır. Her dönem on ila on dört hafta uzunluğa sahiptir. Dönemler arasında Noel ve Paskalya Bayramı gibi özel tatiller bulunmaktadır. Türk ve İngiliz eğitim sistemleri örtüşmediği için Türkiye'deki öğrenciler genellikle İngiliz üniversitelerine başlamadan önce bir yıl boyunca Foundation adı verilen bir hazırlık eğitimi almak zorundadır. Foundation eğitimi, İngilizcenin öğretildiği bir dönem değildir. Bu dönemde öğrenci üniversite derslerine hazırlanır. Eğer öğrencinin İngilizce seviyesi yeterli değilse öğrenci hazırlıktan önce İngilizce kurslarına katılır.

Hazırlık eğitimi almadan doğrudan İngiltere’de lisans eğitimine başlamak isteyen öğrencilerin IB diploması veya A Level diploması veren liselerden mezun olmalarının yanı sıra, yüksek ortalamaya ve yeterli seviyede İngilizceye sahip olmaları gerekmektedir. Öğrenci bu şartları sağlayamıyorsa 1 yıl boyunca foundation eğitimi alır. Özel eğitim kurumlarının yanı sıra birçok İngiltere üniversitesi kendi bünyelerinde Foundation Year sunmaktadır. 

İngiltere Üniversiteleri Yök Denkliği

İngiltere üniversitelerinin çoğu Türkiye’de YÖK tarafından denklik verilen kurumlardır. 20 Şubat 2016 yılında kabul edilen yönetmeliğe göre İngiltere’de lisans diploması Türkiye’de geçerlidir. Ancak lisans eğitimini İngiltere’de tamamlayan öğrenciler, Türkiye’ye geldiklerinde diploma ve transkriptlerinin geçerli olması için denklik başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

İngiltere Üniversite Başvuru ve Kabul Şartları

İngiltere’de lisans eğitimi almak için öğrencinin üniversite koşullarını yerine getirmesi gerekmektedir. Öncelikle liseden mezun olan öğrenci, lisans için yeterli İngilizce seviyesini kanıtlamalıdır. Ardından öğrencinin İngiltere’de lisans eğitimine başlayabilmek için foundation adlı hazırlık programını başarıyla geçmesi gerekmektedir. Öğrencilerin, İngiltere üniversitelerinden kabul alması için yaklaşık 5.5 IELTS puanına sahip olması gerekir. Ancak İngiltere'de üniversite okumak için gerekenler sadece İngilizce yeterlilik, yüksek not ortalamasıyla sınırlı kalmaz. Bunların yanı sıra öğrencinin ders dışı aktivitelerde de başarılı olması kabul oranını artıracaktır. Sportif, kültürel, sanatsal ya da gönüllülük esaslı etkinliklere katılım gösteren öğrenci rakipleri arasından öne çıkar. İngiltere’deki üniversitelerin kabul ve başvuru şartları ise şu şekilde özetlenebilir:


 • Lise diploması 

 • Transkript

 • Yeterli seviyede IELTS veya TOEFL puanı 

 • Niyet Mektubu

 • Referans Mektubu

 • Okul içi ve dışı aktiviteler

 • CV

 • Varsa A+ veya IB Diploması

İngiltere Üniversite Başvuru Dönemi ve Tarihleri

İngiltere Lisans Başvuru Dönemi

Genel Başvuru Tarihi

Güz Dönemi

Ekim - Kasım

Bahar Dönemi

Ocak


**Tabloda yer alan bilgiler genel İngiltere lisans başvuru tarihlerini ifade etmektedir. Üniversiteye göre tarihlerde farklılık olabilmektedir. Kesin bilgi için İngiltere’de ilgilendiğiniz üniversitenin sayfasını da kontrol ediniz. 

İngiltere En İyi Üniversite Sıralamaları

İngiltere’deki üniversiteler dünya çapında bilinen bir kaliteye sahiptir. Üniversitelerin kalitesi ve saygınlığı, öğrencilerin mezuniyetlerinin ardından iyi şirketlerde iş bulma şansını artırır. İngiltere'de lisans eğitimi alan bir öğrenci yüksek lisans ve master programlarına devam etmek için gerekli bağlantıları, networkleri kurabilir ve akademik hayatının ilerlemesini daha kolay sağlayabilir. Öğrenciler tarafından sıklıkla lisans eğitimleri için İngiltere devlet üniversiteleri tercih edilir. İngiltere’de eğitim alabileceğiniz en iyi üniversiteler ise şu şekildedir:

Üniversite Eğitiminde İngiltere

İngiltere Öğrenci Vizesi


İngiltere’de lisans eğitimi için öğrencilerin Tier 4 General Student Visa adlı belgeyi almaları gerekmektedir. İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda yeterli İngilizce yeterliliğini kanıtlamak ve yaşam masraflarının en az 28 günlük ücretinin banka hesabında bulundurulması önemlidir. İngiltere eğitim vize başvurusunda geçerli İngilizce seviyesi bulunmayan öğrencilerin ise alacakları dil eğitimini kanıtlamaları şarttır.

İngiltere Çalışma İzni


İngiltere’de lisans eğitimi alan öğrencilerin çalışma izinleri bulunmaktadır. Öğrenciler ders zamanlarında haftada 20 saat part time olarak çalışabilmektedir. Tatil dönemlerinde ise öğrenciler full time çalışma hakkına sahiptir. İngiltere lisans eğitiminden mezun olan kişilere ülkede 2 yıl çalışma izni de vermektedir. Böylece öğrenciler İngiltere’de iyi bir kariyer yaparak hayatlarını kurma şansını elde etmektedirler. İngiltere'de lisans eğitimi alırken çalışma olanakları hakkında daha fazla bilgi almak için "İngiltere'de Öğrencilere Çalışma İzni ve Olanakları" yazımızı okuyabilirsiniz.

İngiltere’de Konaklama


İngiltere’de lisans eğitimi almak isteyen bir öğrenci yurtta, aile yanında ya da özel dairede kalarak konaklama sorununa çözüm getirebilir. Bu konaklama seçeneklerinin her birinin kendine göre avantajları bulunmaktadır. İngiltere'de lisans eğitimi alan gençler genellikle yurt konaklamasını tercih eder. Yurtlar; üniversite yurdu ve özel yurtlar olarak ayrılır. İngiltere’deki üniversitelerin çoğunlukla kendi yurtları bulunur. Pek çok üniversite öğrencilere ilk yıl yurt garantisi vermektedir. Yurtlarda konaklayan gençler yaşıtlarıyla iletişim halinde olduklarından yeni bir ülkeye ve yeni bir ortama daha çabuk alışırlar. Sosyalleşme ve oryantasyon konusunda sıkıntı yaşamazlar. Üniversite yurtlarında öğrenciler genellikle 3-4 kişilik odalarda kalırlar. Yurtlar, kampüs içerisinde ya da üniversiteye yürüme mesafesinde bulunur. Diğer konaklama alternatifleri de aile yanında kalmak ya da ev kiralamaktır. Aile yanı konaklama daha hesaplı olurken, ev kiralamak biraz daha maliyetli olabilir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler, İngiliz kültürünü daha yakından tanıma ve anadili İngilizce olan kişilerle uzun vakit geçirme imkanı bulurlar. Tek başına ya da arkadaşları ile birlikte yaşamayı tercih eden öğrenciler ise üniversite çevresinde ev veya oda kiralayabilirler.

İngiltere Yaşam Masrafları


İngiltere’de lisans eğitimi alırken yaşam masrafları, bölgeye ve kişisel tercihlere göre değişmektedir. Örneğin lisans eğitiminde yurtta kalan bir öğrencinin yaşam masrafları, ev kiralayan öğrenciye göre daha düşüktür. İngiltere’de üniversite eğitimi sırasında öğrencilerin 1 aylık ortalama minimum giderleri 620 GBP maksimum giderler ise 2600 GBP aralığında değişmektedir. Bu maliyetler tamamen öğrencinin nasıl bir yaşam tarzına sahip olduğu ile doğrudan orantılıdır. 

İngiltere Yaşam Masrafları

Yıllık İngiltere Üniversite Fiyatları

£9.000 - £32.000

Konaklama

£350 - £1.500 

Beslenme

£120 - £500 

Ulaşım

£50 - £100

Diğer
£100 -£ 500


**Tabloda yer alan 1 aylık İngiltere lisans yaşam masrafları ortalama olarak verilmiştir. Lisans programına ve yaşam koşullarına göre rakamlarda değişiklik olmaktadır.

Devamını Oku

İngiltere Üniversite Fiyatları

İngiltere’de Üniversite

Fiyatları

Bournemouth University 

£12.000

University of Greenwich

£15.000

University of East Anglia 

£16.000

Brunel University London 

£16.000

University of Westminster 

£17.000

University of Nottingham

£24.000

Queen Mary University of London 

£24.000

Global Vizyon İngiltere Üniversite Danışmanlığı

Global Vizyon, 1996 senesinden beri öğrencilere İngiltere’de lisans eğitimi konusunda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. İngiltere’deki en iyi üniversiteler ile anlaşmalarını sürdüren Global Vizyon, öğrencilere kaliteli ve güvenilir lisans eğitimi almaları için yardımcı olmaktadır. Öğrenciler, profesyonel İngiltere danışmanları aracılığıyla lisans başvuru sürecini rahat bir şekilde organize ederek kabul alma şanslarını artırmaktadır. 

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

İngiltere Lisans Eğitimi
Alabileceğiniz Popüler Üniversiteler

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere lisans eğitiminde konaklama seçenekleri nelerdir?
  İngiltere’de lisans eğitimi alırken; üniversite yurdunda, özel dairede, aile yanında veya öğrenci evlerinde oda kiralayarak konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
İngiltere’de lisans okumanın avantajı nedir?
  İngiltere'de üniversite eğitimi alan bir öğrenci dünya çapında kabul gören bir diplomaya sahip olur. Dünyanın en iyi okulları listesine çok sayıda okul sokmayı başaran İngiltere’de hemen hemen her üniversitenin dünya çapında geçerliliği vardır.
İngiltere’de lisans eğitim süresi ne kadar?
  İngiltere’de lisans eğitim süresi 3 yıldır. Mesleki eğitimlerin lisans süresi ise genellikle 4 yıldır.
Foundation programı zorunlu mu?
  Türkiye’den İngiltere’ye lisans eğitimi için giden öğrencilerin foundation programına katılması zorunludur.
İngiltere üniversitelerinde YÖK denkliği var mı?
  Evet, İngiltere üniversitelerinde YÖK denkliği vardır.
İngiltere’de okurken çalışmak mümkün mü?
  İngiltere’de lisans eğitimi sırasında part time çalışmak mümkündür.
Bizimle konuşun

İngiltere Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım