Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

University of Sussex

University of Sussex


University of Sussex Hakkında

1961 yılında kurulan ve kısa zamanda sadece İngiltere’de değil dünya genelinde bir “araştırma” ve “eğitim” üniversitesi olarak öne çıkan Sussex University’nin en büyük özellikleri, eğitimini uluslararası düzeyde vermesi, araştırmada öncü rol oynaması ve disiplinler arası eğitim ve araştırmaya ağırlık vermesidir.

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına giren Sussex University İngiltere’nin güneyinde Brighton şehrinde bir kampüs üniversitesidir. Akademik kadrosunda 50 farklı ülkeden öğretim görevlisine yer veren üniversitede 120 farklı ülkeden 2,300 yabancı öğrenci vardır. Sussex University Campus, Brighton şehir merkezinde 10 dakika uzaklıktadır. Brighton İngiltere’nin en önemli turistik merkezlerinden birisi olduğu için sosyal ve kültürel yaşam çok canlıdır. Üniversite kampüsünden trenle Londra 50 dakika uzaklıktadır. 

 

University of Sussex, öğrencilerine özgür ve eleştirel düşünme becerileri kazandırarak onları gelecekteki kariyerlerine hazırlar. Buna ek olarak Sussex Üniversitesi, öğrencilere araştırma, öğrenme ve öğretme becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan eğitim ve öğretim programları sunar. Ayrıca öğrenciler, kültürel zenginlikleri deneyimleyebilmek için öğrenci kulüpleri, sosyal aktiviteler, konserler, tiyatro ve sanat etkinlikleri gibi birçok fırsattan yararlanabilirler.

 

Sussex, önde gelen bir araştırma üniversitesi olarak da bilinmektedir. Üniversite, dünya genelinde birçok alanda öncü araştırmalar yürütmektedir. Araştırma faaliyetleri arasında enerji, sürdürülebilirlik, dijital teknolojiler, sağlık ve biyoteknoloji yer almaktadır. Sussex, birçok uluslararası ortaklık ve iş birliği ile araştırma ağını genişletmektedir.

 

Sonuç olarak, University of Sussex, öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunan, özgür ve eleştirel düşünme becerileri kazandıran, öncü araştırmalar yürüten, zengin kültürel deneyimler sunan eşsiz bir üniversitedir.

Neden University of Sussex


University of Sussex, dünya genelinde saygın bir akademik üne sahiptir ve birçok farklı alanda geniş bir yelpazede lisans ve lisansüstü programları sunmaktadır. Öğretim üyeleri, konularındaki uzmanlıkları ve araştırmalarıyla tanınmaktadır.

 

Bir diğer sebep ise Kariyer Fırsatlarıdır; University of Sussex, öğrencilerin mezuniyet sonrası kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için birçok fırsat sunar. Öğrenciler, öğretmenler, şirketler ve mezunlarla bağlantında kalarak güçlü network oluşturmaktadır. Ayrıca üniversite, öğrencilerin iş deneyimi kazanmalarına yardımcı olmak için staj ve yerleştirme fırsatları sunar.

 

 Bir diğer sebep ise Öğrenci Yaşamıdır; University of Sussex, öğrencilere akademik çalışmaları dışında sosyal faaliyetlere katılma fırsatı sunar. Üniversitenin öğrenci kulüpleri ve toplulukları, öğrencilerin farklı ilgi alanlarına göre aktiviteler yapmalarını sağlar. Ayrıca üniversitenin modern tesisleri, spor ve fitness imkanları da öğrencilerin sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine yardımcı olur. Bu nedenlerden dolayı, University of Sussex birçok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilmektedir.


Bir diğer sebep ise üniversitenin muazzam kütüphanesidir, 800.000 adet kitap, 20.000 adet dergi ile İngiltere’nin en büyük üniversite kütüphanelerinden birisidir. Kütüphane 24 saat açıktır. Ülkemizde bu sayılarda kütüphanesi olan hiçbir üniversite yoktur. Öğrenciler lisans veya yüksek lisans öncesi dil eğitimi alabildiği gibi, eğitimleri esnasında da “English Support” kurslarından ücretsiz faydalanabilirler.

 

 

 

 

University of Sussex Öğrenci sayıları

 

2023 yılı itibariyle, University of Sussex'te yaklaşık 18.500 öğrenci kayıtlıdır. Bu öğrencilerin yaklaşık 14.500'ü lisans öğrencisidir, geri kalan 4000’i ise yüksek lisans ve doktora öğrencileridir. Ayrıca, üniversiteye kayıtlı öğrencilerin yaklaşık %30'u uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.


University of Sussex Dünya Başarı Sıralamaları

 

University of Sussex, dünya genelinde yüksek bir akademik ününe sahip bir üniversitedir. Birçok uluslararası sıralamada yer almıştır. University of Sussex, 2022 QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda 226. sırada yer almıştır.  University of Sussex başka bir sıralama sistemi olan World University Rankings 2023, dünya Üniversite Sıralamasında 201–250th arasında yer almaktadır. Dünya genelindeki üniversiteleri değerlendiren bir diğer sıralama sistem olan Academic Ranking of World Universities(ARWU)’da ise 151-200 arasında bir sıralama almaktadır. Birleşik Krallık’taki sıralaması ise 17-21’dir.

 

University of Sussex Sosyal Olanakları

University of Sussex, öğrencilerine geniş bir yelpazede sosyal olanaklar sunan canlı bir üniversite kampüsüne sahiptir. Kampüste birçok öğrenci kulübü, toplulukları ve etkinlikleri bulunur. Öğrenciler ilgi alanlarına uygun etkinliklere katılabilirler. Sussex University Student Union” bünyesinde 100 farklı kulüp ve topluluğu barındırır. Her öğrenci farklı kulüp ve topluluklara katılabilmektedir. Kampüs içerisinde cafeler, restoranlar, barlar, manav, gazete bayi, kitapçı, postane, eczane ve banka şubeleri bulunmaktadır.

 

Üniversitenin iki adet büyük spor kompleksi öğrencilere sürekli hizmet vermektedir, spor salonları, futbol sahaları, tenis kortları, fitness merkezleri, yüzme havuzları, koşu parkurları ve yoga dersleri gibi birçok spor olanakları University of Sussex tarafından öğrencilerine sunulur. Ayrıca öğrenciler, sosyal kulüpler ve organizasyonlar aracılığıyla çeşitli spor takımlarına katılabilirler. University of Sussex ayrıca, öğrencilerin sağlıklı yaşam tarzlarını sürdürmelerine yardımcı olmak için diyetisyenler, psikologlar ve diğer sağlık uzmanlarından oluşan bir sağlık merkezine sahiptir.

 

University of Sussex ayrıca öğrencilerin sanatsal yönlerini geliştirmeleri için de fırsatlar sunar. Kampüste birçok sanat sergisi, tiyatro ve konser etkinliği düzenlenir. Öğrenciler, tiyatro kulüplerine, müzik kulüplerine, edebiyat topluluklarına veya sanat atölyelerine katılarak kendi yaratıcılıklarını keşfedebilirler.

 

Ayrıca, Brighton şehrine yalnızca 10 dakikalık bir mesafede yer alan University of Sussex, öğrencilerin şehirdeki birçok aktiviteye ve etkinliğe kolayca katılma fırsatı sunar. Brighton'da birçok restoran, bar, kulüp, sinema, tiyatro, müze ve sanat galerisi bulunur.

 

University of Sussex Ünlü mezunlar

·       Steve Toussaint: HBO'nun fantastik dizisi House of the Dragon'da Corlys Velaryon'u canlandıran ünlü oyuncu.

·       Ralf Rangnick: Alman eski futbolcu ve teknik direktör.

·       Koh Dong-Jin: Eski Samsung CEO'su

·       Billy Idol: İngiliz müzisyen

 

University of Sussex İş Olanakları

 

Sussex University, İngiltere’nin güneyinde Brighton şehrindedir. Brighton sahildeki Londra olarak adlandırmaktadır. Özellikle yabancı öğrenciler için part-time iş olanakları otel, turizm, restoran ve kafeler gibi yerlerde bulunmaktadır. 

University of Sussex, mezunlarına iş olanakları sağlamak için çeşitli kaynaklar sunmaktadır. Üniversitenin kariyer merkezi, öğrencilere ve mezunlara kariyer planlamaları, staj ve iş fırsatları, özgeçmiş ve mülakat hazırlığı konusunda destek sağlar. Ayrıca, öğrencilerin iş dünyasına entegre olmalarını sağlamak için işverenlerle bağlantı kurmaya yönelik etkinlikler ve fuarlar düzenlenmektedir.

 

 

Buna ek olarak, University of Sussex, öğrencilerine girişimcilik konusunda da destek sağlamaktadır. Üniversitenin girişimcilik merkezi, öğrencilere iş fikirleri geliştirme, iş planı hazırlama ve girişimcilik konusunda mentorluk sağlamaktadır. Ayrıca, üniversitenin girişimcilik merkezi, öğrencilere iş fikirlerini hayata geçirmeleri için maddi destek sağlamaktadır.

 

Sonuç olarak, University of Sussex, mezunlarının iş hayatında başarılı olmaları için gereken tüm kaynakları sağlayarak mezunlarını birçok şekilde desteklemektedir. 

 

 

 

University of Sussex Türk Öğrenciler için Giriş Koşulları ve Popüler Bölümleri

University of Sussex Türk Öğrenciler için Başvuru Koşulları

University of Sussex’e birçok ülkeden olduğu gibi ülkemizden de yoğun başvuru yapılmaktadır. Diğer öğrencilere uygulanan başvuru koşulları Türk öğrenciler için geçerlidir. Akademik yeterlilik, İngilizce yeterliliği, vize ve uygun finansal koşulların sağlanması gereklidir. Her başvuru bireysel değerlendirilir.

International Foundation Year (Hazırlık Yılı) için gerekli koşullar

·        IELTS:5.0

·        Minimum 18 yaşında olmak.

·        %65 ortalamasını sağlayan lise diploması

 

Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

·        Dil seviyesini gösteren belge (IELTS:6.0, TOEFL 80, DUALINGO 120)

·        En az 5 üzerinden 4 ya da 80/100 ortalamaya sahip lise diploması


Gerekli koşulları sağlayamayan öğrenciler hazırlık programına başvurabilir.

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

·        Dil seviyesini gösteren belge (IELTS:6.0, TOEFL 80, DUALINGO 120)

·        Lisans Diploması: 2.6- 2.8/4.0

University of Sussex Popüler Bölümleri

University of Sussex, geniş bir yelpazede lisans ve lisansüstü programları sunmaktadır.

100 ülkeden akademisyen ve öğrencinin ortak buluşma noktası olan University of Sussex’de belirli bölümler diğerlerine oranla öne çıkmaktadır.

 

 

University of Sussex En çok talep gören Lisans Bölümleri

University of Sussex Lisans bölümleri genellikle 3 yıldan oluşmaktadır. Industrial placement ya da hazırlık entegreli bölümler 4 seneyi bulmaktadır.

Okulun en popüler lisans bölümleri:

·       Computer Science

·       Computer Science and Artificial Intelligence

·       Computing for Business and Management

·       Business and Management Studies

·       Banking and Digital Finance

·       Business, Management and Economics

·       Marketing and Management

·       Digital Media and Culture

·        

University of Sussex En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri

University of Sussex'te yüksek lisans bölümleri genellikle 1 sene sürmektedir. Industrial placement içeren bölümler ise 2 sene sürmektedir.

Okulun en popüler yüksek lisans bölümleri:

·       LLM

·       MSc 5G Mobile Communications and Intelligent Embedded Systems

·       Advanced Computer Science

·       Data Science

·       Management

·       International Management

·       Master of Business Administration

·       International Business and Development

·       Management and Finance

 

 

 

 

 

University of Sussex PHD programları

University of Sussex 140’tan fazla PHD programı bulunmaktadır. PHD programlarının sayılarının fazla olması okulun araştırmaya ne kadar çok önem verdiğinin bir kanıtıdır. Tam zamanlı olarak PHD programları 4 senede bitirilebilmektedir.


Pre-Sessional Kursları

Sussex University lisans veya yüksek lisans programlarına şartlı kabul almış ancak istenilen IELTS veya TOEFL sonucunu elde edememiş öğrenciler için temmuz ve ağustos aylarında pre-sessional kursları verilir. 4 hafta süren programlar Sussex University İngilizce departmanı tarafından düzenlenmektedir.


İşletme ve Yönetim, Mühendislik ve Bilgisayar, Hukuk ve Sosyal Bilimler ve Doğa Bilimler alanlarında verilen hazırlık yılı eğitimi sonrası öğrenciler Sussex Üniversitesinde veya başka bir İngiliz Devlet Üniversitesinde doğrudan 1. sınıftan eğitiminde başlayabilir.


Sussex Üniversitesi Uluslar arası Öğrenim Merkezi

Hazırlık programı, liseyi bitirmiş olmakla birlikte Birleşik Krallık Üniversite giriş şartlarını tam olarak taşımayan öğrencilere lisans eğitimine doğrudan geçiş için fırsat sunar. Akademik konular, öğrenim becerileri ve İngilizce dil eğitimini kapsayan üç dönemlik kurs, uluslararası öğrencilere lisans düzeyindeki eğitimlerinde başarılı olabilmelerini sağlamak için gerekli beceri ve bilgileri sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Beş seçenek vardır:
- Ticari ve İdari Bilimler 

- Mühendislik ve Bilgisayar 

- Hukuk ve Sosyal Bilimler 

- Yaşam Bilimleri 

- Medya İncelemeler

Hazırlık Yılı programı çeşitli bölümlerde lisans eğitimine geçiş için fırsat sunar. Bunlar arasında: Antropoloji, Astronomi, Biyokimya, Biyoloji, Ticari ve İdari Bilimler, Kimya, Bilgisayar, Ekoloji & Çevre Koruma Bilimi, İktisat, Mühendislik, Coğrafya, İnsan Bilimleri, Uluslararası İlişkiler, Bilgi Teknolojisi, Hukuk, Matematik, Medya & Film, Moleküler Genetik, Moleküler Tıp, Nörobilim, Fizik, Politika, Psikoloji ve Sosyoloji bulunmaktadır. 

 Sussex University Medical School Preparation program- Pre Medical Program

Sussex University, İngiltere ve Avrupa’da tıp lisans programı yapmak isteyenler için bir yıl süren Medical School hazırlık programı vermektedir. Bu programa girmek için en az iki farklı alanda A Level, IB, International Foundation belgesi gerekir. IELTS en az 6.5 olmalıdır.

İngiltere’de tıp fakültelerine girmek için en az 3 farklı alanda A Level veya IB gerekir. Bu program sayesinde öğrenciler bazı İngiltere ve Avrupa Tıp fakültelerine giriş yapabilirler. İngiltere Tıp Fakültelerine giriş için ayrıca The UK Clinical Aptitude Test (UKCAT) sınavında başarılı olmak gerekir. 

 

University of Sussex Online, Uzaktan eğitimler

 

University of Sussex, çevrimiçi olarak tamamen uzaktan yürütülen bir dizi master/yüksek lisans eğitim programı sunmaktadır. University of Sussex Online programları öğrencilerine uzman akademisyen kadrosuyla kaliteli eğitim vermektedir. Öğrencilerin aldıkları eğitim, hayatlarındaki bir sonraki adımı atmalarına olanak tanımaktadır.

University of Sussex Program Ücretleri, Burslar ve Konaklama Seçenekleri

University of Sussex Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

 

University of Sussex Hazırlık Ücreti: 20.000 £

University of Sussex Lisans ücretleri: 19.000 £- 24.000 £

University of Sussex Yüksek Lisans Ücretleri: 19.000 £- 27.000 £

University of Sussex MBA Programı: 24.000 £

 

University of Sussex Burs olanakları: Kabul alan her Türk öğrenciye £3,000 bursları bulunmaktadır. Ayrıca ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan öğrencilere başarısına göre £5,000 burs imkânı sağlanmaktadır.

 

University of Sussex Konaklama Seçenekleri

 

University of Sussex, öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunmaktadır. Üniversitenin konaklama ofisi, öğrencilere kampüs içi ve kampüs dışı konaklama seçenekleri sunarak, öğrencilerin ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun seçim yapmalarına yardımcı olur.

 

Kampüs içi konaklama seçenekleri arasında, öğrenci yurtları, stüdyo daireler ve paylaşımlı daireler bulunmaktadır. Öğrenci yurtları, öğrencilerin bir oda kiralayarak diğer öğrencilerle ortak kullanabileceği mutfak, banyo ve sosyal alanlar gibi olanaklar sunar. Stüdyo daireler ise, öğrencilere kendi özel mutfak, banyo ve oturma odası gibi özel alanlar sunar. Paylaşımlı daireler ise, birkaç öğrencinin bir arada yaşayabileceği ve mutfak, banyo ve oturma odası gibi alanları paylaşabileceği bir seçenektir.

 

Kampüs dışı konaklama seçenekleri arasında, özel sektör kiralamaları ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler, konaklama ofisinden yardım alarak, kiralama yapacakları evleri arayabilirler. Aile yanı konaklama seçeneği ise, öğrencilerin yerel bir aile yanında konaklamasını sağlar.

 

University of Sussex, tüm öğrencilere eşit konaklama fırsatları sunmaya çalışır ve özellikle ilk yıl öğrencileri için kampüs içi konaklama imkanları sunar.  Öğrenciler, kampüs içi ve kampüs dışı konaklama seçenekleri arasından seçim yapabilirler.

 

 

 

University of Sussex yurt fiyatları

 

University of Sussex, İlk yıl yabancı öğrencilere yurt garantisi vermektedir. 3,500 öğrenci kapasiteli yurtları “self-catering” dir. ” Sussex University The International and Study Abroad Office” yabancı öğrencilere her konuda yardımcı olmaktadır.

University of Sussex'te öğrenci yurtlarında konaklama ücretleri, öğrencinin tercih ettiği konaklama türüne ve oda tipine göre değişmektedir. Öğrenci yurtlarında konaklama ücretleri haftalık 120 £ ile 200 £ arasında değişmektedir.

 

Öğrenci yurtları arasında, paylaşımlı odalar ve stüdyo daireler de dahil olmak üzere farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Paylaşımlı odalar genellikle 5 ila 8 kişi arasında paylaşılır ve haftalık ücretleri 120 £ ile 180 £ arasında değişmektedir. Stüdyo daireler, öğrencilere kendi özel banyo, mutfak ve oturma alanı gibi özel alanlar sunar ve haftalık ücretleri genellikle 190 £ ile 218 £ arasında değişir.

 

Üniversite ayrıca kampüs dışı konaklama seçenekleri sunar. Onların fiyatları ise 150 £ 180 £ arasında değişmektedir. Öğrencinin tercih ettiği konaklama türüne ve oda tipine göre fiyatlandırma değişmektedir.

 

Belirtilen haftalık fiyatlara elektrik, su ve doğalgaz faturaları dahildir. Ortak alanların temizliği okul tarafından üstlenilmiştir. Öğrenciler kendi banyolarını ve odalarını temizlemekle yükümlüdür. Tüm odalara eşya sigortası yapılıdır. Yurtların bakım, güvenlik ve yönetimleri okul tarafından karşılanmaktadır. 

University of Sussex Şehir ve Bölge Hakkında

University of Sussex, İngiltere'nin güney sahilinde, Sussex bölgesinde, Brighton şehrine yakın bir konumda yer almaktadır. Sussex, İngiltere'nin en güzel bölgelerinden biridir ve doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve zengin kültürü ile ünlüdür.

 

Brighton, özellikle turizm sektörü, kültür, sanat ve eğlence açısından oldukça canlı bir şehirdir. Üniversite, Brighton'a sadece 10 dakikalık bir mesafede yer alır ve öğrencilerin şehrin imkanlarından kolayca yararlanmalarını sağlar. Brighton'da, ünlü Brighton Pier, Brighton Kraliyet Pavilyonu, Brighton Müzesi ve Sanat Galerisi gibi birçok turistik yer vardır. Ayrıca, Brighton'ın plajı, yürüyüş yolları ve su sporları için ideal bir ortam sunar.

 

Sussex, ayrıca İngiltere'nin kültürel ve ticari merkezlerine yakın bir konumdadır. Londra'ya sadece bir saatlik tren yolculuğu mesafesinde olan bölge, öğrencilerin ülkenin diğer yerlerine kolayca seyahat etmelerini sağlar. Gatwick Havalimanı da bölgede yer alır ve Avrupa'nın birçok yerine düzenli uçuşlar bulunmaktadır.

University of Sussex Başvuru Tarihleri ve Vize Hakkında

University of Sussex Başvuru Tarihleri

 

University of Sussex de eğitim eylül ayında başlar, buna müteakiben, eğitim öğretim başladıktan 1 ay sonra okul tarafından yeni başvurular değendirilmeye alınır. Erken başvurmak burada kritik öneme sahiptir çünkü kontenjanı dolan bölümlere alımlar kapatılmaktadır. Başvurular uluslararası öğrenciler için bölümün başlama tarihinden 2 ay önce kapanmaktadır. Çeşitli bölümlerde başvuru tarihleri daha erkenden kapanabilmektedir.

 

 

University of Sussex, İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

 

University of Sussex de eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin tıpkı diğer üniversitelerde olduğu gibi TIER 4 vizeye sahip olmak zorundadır. Bu vizeye sahip olan tüm Türk öğrenciler aynı zamanda çalışma hakkına sahiptir. Vize konusunda daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım