Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

University of Sussex

Sussex Üniversitesi

1961 yılında kurulan ve kısa zamanda sadece İngiltere’de değil dünya genelinde bir “araştırma” ve “eğitim” üniversitesi olarak öne çıkan Sussex University’nin en büyük özellikleri, eğitimini uluslararası düzeyde vermesi, araştırmada öncü rol oynaması ve disiplinler arası eğitim ve araştırmaya ağırlık vermesidir.

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına giren Sussex University İngiltere’nin güneyinde Brighton şehrinde bir kampüs üniversitesidir. Akademik kadrosunda 50 farklı ülkeden öğretim görevlisine yer veren üniversitede 120 farklı ülkeden 2,300 yabancı öğrenci vardır. Sussex University Campus, Brighton şehir merkezinde 10 dakika uzaklıktadır. Brighton İngiltere’nin en önemli turistik merkezlerinden birisi olduğu için sosyal ve kültürel yaşam çok canlıdır. Üniversite kampüsünden trenle Londra 50 dakika uzaklıktadır. 


Neden University of Sussex

Akademik Başarısı

Sussex University dünyanın en iyi üniversitesi sıralamalarında her zaman önlerde olan bir üniversitedir. The Times Best Universities in the World sıralamasında 200 üniversite arasında 107.sırada yer alır. The Top 500 Universities in the World sıralamasında ise 102-150 arasında gösterilmektedir.

“The Times Good Universities Guide in the UK” sıralamada 30. sıradadır. Aynı araştırmanın “Subject Ranking”lerinde ise; Antropology 5, Chemistry 6, Communication and Media 9, Computer Science 27, Economics 51, Education 15, Electrical and Electronic Engineering 27, English 25, Geography 24, History 30, Architecture and Design 19, Law 36, Mathematics 18, Mechanical Engineering 20, Music 7, Philosophy 12, Politics 31, Sociology 4. sırada yer alır. The Guardian Newspaper Ranking’inde ise 24 . sırada bulunmaktadır. 

 

Öğrenciye Olanakları

Sussex University Library, 800,000 adet kitap, 20,000 adet dergi iel İngiltere’nin en büyük üniversite kütüphanelerinden birisidir. Kütüphane 24 saat açıktır. Öğrenciler lisans veya yüksek lisans öncesi dil eğitimi yapabildiği gibi, eğitimleri esnasında da “English Support” kurslarını ücretsiz izleyebilirler. İlk yıl yabancı öğrencilere yurt garantisi verilir. 3,500 öğrenci kapasiteli yurtları “self-catering” dir. ”Sussex University The International and Study Abroad Office” yabancı öğrencilere her konuda yardımcı olmaktadır.

Öğrenci Yaşamı

“Sussex University Student Union” bünyesinde 100 farklı kulüp ve topluluğu barındırır. Her öğrenci farklı klüp ve topluluklara katılabilmektedir. Kampüs içerisinde cafeler, restoranlar, barlar, manav, gazete bayi, kitapçı, postahane, eczane ve banka şubeleri bulunmaktadır. Üniversitenin iki adet büyük spor kompleksi öğrencilere sürekli hizmet verir. Fitness salonları, squash kortları, futbol ve rugby sahaları, tenis kortları, dans salonları bulunmaktadır.

Çalışma Olanakları

Sussex University, İngiltere’nin güneyinde Brighton şehrindedir. Brighton sahildeki Londra olarak adlandırmaktadır. Özellikle yabancı öğrenciler için part-time iş olanakları otel, turizm, restoran ve kafeler gibi yerlerde bulunmaktadır. 


University of Sussex Lokasyon

İngiltere’nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Brighton’daki Sussex Üniversitesi, şehir merkezine sadece birkaç dakika, Londra’ya ise trenle yaklaşık 50 dakika uzaklıkta bulunuyor. Çarpıcı sahili, dünyanın en uzun hareketli gözlem kulesi ve ikonik Kraliyet Köşkü ile ünlü Brighton; açık fikirli topluluğu, bohem atmosferi ve çevre dostu ruhuyla tanınıyor.

University of Sussex Türk Öğrenciler için Giriş Koşulları

Sussex University’de 40 civarında Türk öğrenci lisans veya yüksek lisans yapmaktadır. 


Sussex Foundation Year Kabul Kriterleri

Sussex Foundation Programı, Study Group tarafından verilmektedir. Lise mezunu olan her öğrenci Sussex Foundation programına katılabilir. İngilizce yeterlilik olarak 5.0 IELTS gerekir. 5.0 IELTS sonucu elde edemeyen öğrenciler için İngilizce hazırlık kursu verilmektedir. 


Sussex University Lisans Programları kabul koşulları

Lise mezunu olmak Sussex University lisans programlarına kabul için ön koşuldur. A-levels or the International Baccalaureate Diploma (IB) sahibi olan öğrenciler direk 1. sınıftan lisans eğitimlerine başvuru yapabilirler. Sussex International Foundation programını tamamlayan öğrencilerde 1. sınıftan eğitimlerine başlarlar.

Lisans programlarına, üniversitelerin 1 ve 2 sınıfından öğrenciler başvuru yapabilirler. Transfer statüsünde olan bu öğrenciler için tek kriter aldıkları derslerin listesi ve not dökümü ve IELTS sonuçu olarak 6.0 puan elde etmeleridir. Sussex University Mühendislik Fakültesi Lisans programlarına başvuru için 6.0 IELTS veya 80 IBT Toefl, diğer fakülteler için 6.5 IELTS veya 90 IBT Toefl gerekir.

Sussex University Yüksek Lisans Programlarına başvuru için 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak yada son sınıf öğrencisi olmak gerekir. Son sınıf öğrencileri, Kasım ayından itibaren başvurularını yapabilirler. Mayıs-Haziran ayına kadar şartlı kabul elde ederler ve en geç Temmuz ayında mezuniyet belgeleri ve İngilizce yeterlilik belgelerini sunmaları gerekir.

Yüksek lisans İngilizce yeterlilik belgesi olarak IELTS 6.0, 6.5 veya 7.0 gerekir. IBT Toelf ise 80, 90 veya 100 olmalıdır.  IELTS veya Toefl sonucu bölümden bölüme değişiklik gösterir. Yüksek lisans başvurusu yapacak öğrencilerin en az 2.8 not ortalaması sahibi olması gerekir. Bazı bölümler için 3.0 not ortalaması istenebilir. Sussex University bir sömestr veya akademik yıl süren “Study Abroad- Exchange” programı verir. Not ortalaması 3.0 ve üzeri olan ve IELTS sonucu 6.0 ve üzeri olan öğrenciler bir sömester veya akademik yıl değişim programına katılabilir.


Burs Olanakları

Sussex University başarılı lisans öğrencilerine yıllık 2.500 Sterline kadar kısmi burs vermektedir. Ayrıca, bazı spor alanlarında başarılı öğrenciler spor bursları ile ödüllendirilirler. Sussex University yüksek lisans bursları başarılı öğrencilere verilmektedir. Kısmi burslar 2.500 Sterlinden başlamaktadır. Ayrıca tam burslar da verilmektedir.


Pre-Sessional Kursları

Sussex University lisans veya yüksek lisans programlarına şartlı kabul almış ancak istenilen IELTS veya Toefl sonucunu elde edememis öğrenciler için Temmuz ve Ağustos aylarında pre-sessional kursları düzenlenir. 4 hafta süren programlar Sussex University İngilizce departmanı tarafından düzenlenir.


Foundation Courses - Hazırlık Kursları

Sussex Universitesi İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden birisidir. İngiltere’nin güneyinde bulunan Brighton şehrinde büyük bir kampüs içerisinde eğitim veren Sussex University, yabancı öğrenciler için bir akademik yıl süren foundation eğitimi vermektedir.

İşletme ve Yönetim, Mühendislik ve Bilgisayar, Hukuk ve Sosyal Bilimler ve Doğal Bilimler alanlarında verilen hazırlık yılı eğitimi sonrası öğrenci Sussex Üniversitesinde veya başka bir İngiliz Devlet Üniversitesinde 1. sınıftan eğitiminde başlayabilir.


Sussex Üniversitesi Uluslar arası Öğrenim Merkezi

Hazırlık programı, liseyi bitirmiş olmakla birlikte Birleşik Krallık Üniversite giriş şartlarını tam olarak taşımayan öğrencilere lisans eğitimine doğrudan geçiş için fırsat sunar. Akademik konular, öğrenim becerileri ve İngilizce dil eğitimini kapsayan üç dönemlik kurs, uluslar arası öğrencilere lisans düzeyindeki eğitimlerinde başarılı olabilmelerini sağlamak için gerekli beceri ve bilgileri sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Beş seçenek vardır:
- Ticari ve İdari Bilimler 

- Mühendislik ve Bilgisayar 

- Hukuk ve Sosyal Bilimler 

- Yaşam Bilimleri 

- Medya İncelemeler

Hazırlık Yılı programı çeşitli bölümlerde lisans eğitimine geçiş için fırsat sunar. Bunlar arasında: Antropoloji, Astronomi, Biyokimya, Biyoloji, Ticari ve İdari Bilimler, Kimya, Bilgisayar, Ekoloji & Çevre Koruma Bilimi, İktisat, Mühendislik, Coğrafya, İnsan Bilimleri, Uluslar arası İlişkiler, Bilgi Teknolojisi, Hukuk, Matematik, Medya & Film, Moleküler Genetik, Moleküler Tıp, Nörobilim, Fizik, Politika, Psikoloji ve Sosyoloji bulunmaktadır. 


Sussex University Medical School Preparation program- Pre Medical Program

Sussex University, İngiltere ve Avrupa’da tıp lisans programı yapmak isteyenler için bir yıl süren Medical School hazırlık programı vermektedir. Bu programa girmek için en az iki farklı alanda A Level, IB, International Foundation belgesi gerekir. IELTS en az 6.5 olmalıdır.

İngiltere’de tıp fakültelerine girmek için en az 3 farklı alanda A Level veya IB gerekir. Bu program sayesinde öğrenciler bazı İngiltere ve Avrupa Tıp fakültelerine giriş yapabilirler. İngiltere Tıp Fakültelerine giriş için ayrıca  The UK Clinical Aptitude Test (UKCAT) sınavında başarılı olmak gerekir. 


University of Sussex Kurs Fiyatları

Lisans Programları; 16.000 sterlin

Yüksek Lisans Programları; 16.000 sterlin

Foundation- Hazırlık; 15.000 sterlin

University of Sussex Yüksek Lisans Programları

American studies

Anthropology

Archaeology

Art history

Astronomy and cosmology

Biochemistry

Biology

Chemistry

Computing, artificial intelligence and IT

Contemporary European studies

Creative writing

Development studies (in CDE)

Development studies (in IDS)

Economics

Education and teaching

Engineering and design

English language teaching

English literature

Environmental science

Gender studies

Geography

Globalisation, ethnicity and culture

History

Human rights

Humanities - interdisciplinary programmes

International relations

Law

Linguistics and English language

Management

Mathematics

Media and film studies

Migration studies

Music

Neuroscience

Philosophy

Physics

Politics

Psychology

Science and technology policy and management

Social and political thought

Social work and social care

Sociology

Visual and applied arts


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım