Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

The University of Edinburgh

The University of Edinburgh

Öğrencilerinin dörtte birini uluslararası öğrencilerin oluşturduğu, tarihi ve kültürel güzelliklerin arasında muhteşem bir eğitim sunan, yemyeşil kampüsü çevreye duyarlılık ödüllerine layık görülen ve 1538 yılında şehir koleji olarak kurulan Edinburgh Üniversitesi öğrencileri arasında Gordon Brown, Chris Hoy, Ian Rankin, Kirsty Wark, David Hume, Joseph Black, Charles Darwin ve Sir Arthur Conan Doyle bulunuyor. 

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Edingburh Üniversitesi başvuru zamanı

Kozmopolit ve çok kültürlü öğrenme ortamına 130 farklı ulustan gelen öğrenci yenilikleriyle katkı sağlayan İskoç üniversitelerinden olan Edinburgh Üniversitesi için son başvuru tarihi 15 Ocak.

Edingburh Üniversitesi fiyatları

Uluslararası öğrenciler için çok çeşitli öğrenci desteği ile kendinizi evinizde hissedeceğiniz Edinburgh Üniversitesi için eğitim ücreti 30.000-40.000 Dolar arasında değişiyor.

Lokasyon

Edingburh Üniversitesi nerede?

Öğrencilerine sanat merkezi, spor merkezi, kütüphane imkanları sunan Edinburgh Üniversitesi, İskoçya’nın başkenti Edinburgh şehrinde bulunuyor. Yenilikçi ve geliştirilebilir projelerde kullanılan 20 laboratuvarı ve İskoçya’nın en büyük üniversite kütüphanesi ile dünya üniversiteleri arasında öne çıkan Edinburgh Üniversitesi’nin deneyimli akademik kadrosu mükemmelliğe odaklanan bir bakış açısıyla hareket ediyor. Lokanta ve restoranların öğrenci dostu olduğu Edinburgh, Edinburgh Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Hem kültürel olarak doyuma ulaşabileceğin hem mimarisine hayran kalacağın Edinburgh’un yaşam standartları yüksek olanakları bu özel şehri bir cazibe merkezi haline getirirken, Edinburgh Üniversitesi şehrin tüm güzelliklerine çok yakın bir konumda yer alıyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 100 TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

Edingburh Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • The University Edinburgh, en iyi dünya üniversiteleri sıralamasında üst sıralarda bulunuyor.

  • The University Edinburgh, en iyi Avrupa üniversiteleri arasında ilk 40’ta yer alıyor.

  • The University Edinburgh, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 40’ta bulunuyor.

Edingburh Üniversitesi bölümleri:

Accounting and Finance MSc

Acoustics and Music Technology MSc

Advanced Arabic MSc

Advanced Chemical Engineering MSc

Bioinformatics PgDip

Biotechnology MSc, PgDip

Book History and Material Culture MSc

Business Administration, Master of MBA

Business Analytics MSc

Carbon Finance MSc

Carbon Innovation (Online Learning) PgCert

Carbon Management (Online Learning) MSc

Carbon Management MSc

Celtic and Scottish Studies MSc

Chinese Society and Culture MSc

Chinese Studies MCS

Design Informatics Master of Fine Art, MA (eca)

Design Informatics MSc

Developmental Cognitive Science MSc

Developmental Linguistics

Digital Education (Online Learning) MSc, PgDip (ICL), PgCert (ICL)

Digital Media Design (Online Learning) MSc

Digital Society MSc

Doctor of Veterinary Medicine DVetMed

Drug Discovery and Protein Biotechnology (Online Learning)

Drug Discovery and Translational Biology MSc, PgDip

Earth Observation and Geoinformation Management MSc

East Asian Relations MSc

Ecological Economics MSc

Economics / Economics (Econometrics) / Economics (Finance) MSc

Education MSc

Electrical Power Engineering MSc

Electronics MSc

Endodontology DClinDent

Energy, Society and Sustainability MSc
English Language MSc

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım