Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

The University of Edinburgh

The University of Edinburgh

Öğrencilerinin dörtte birini uluslararası öğrencilerin oluşturduğu, tarihi ve kültürel güzelliklerin arasında muhteşem bir eğitim sunan, yemyeşil kampüsüyle çevreye duyarlılık ödüllerine layık görülen ve 1538 yılında şehir koleji olarak kurulan Edinburgh Üniversitesi; Gordon Brown, Chris Hoy, Ian Rankin, Kirsty Wark, David Hume, Joseph Black, Charles Darwin ve Sir Arthur Conan Doyle gibi isimleri mezun eden bir okul.  


Yenilikçi ve geliştirilebilir projelerde kullanılan 20 laboratuvarı ve İskoçya’nın en büyük üniversite kütüphanesi ile dünya üniversiteleri arasında öne çıkan Edinburgh Üniversitesi, deneyimli akademik kadrosu mükemmelliğe odaklanan bir bakış açısıyla hareket ediyor. Edinburgh Üniversitesi bölümleri; öğrencilerine sanat merkezi, spor merkezi, kütüphane, rahat ve konforlu bir kampüs hayatı sunuyor. 


Edinburgh Üniversitesi bölümleri arasında en çok tercih edilen Güzel Sanatlar ve Sosyal Beşeri Bilimler Enstitüleri yer alıyor. Bu alanlardaki başarıları ile dünya çapında ismini duyuran Edinburgh Üniversitesi’nde; 500’den fazla Lisans, 300 Yüksek Lisans, 60’ın üzerinde online eğitim programı ve 135 geniş çaplı araştırma grubu mevcut. Edinburgh Üniversitesi, Türkiye’den başvuru yapan Lisans öğrencileri için özel avantajlar da sunuyor. Eğer mezun olduğunuz lise  A Level veya IB diploması sunuyorsa, Edinburgh Üniversitesi’nde hazırlık eğitimi almak zorunda olmuyorsunuz. Edinburgh Üniversitesi'nin bu avantajı sayesinde, 1 yıllık hazırlık programına katılım gerçekleştirmeden hızlı bir şekilde eğitim hayatınıza başlamanız mümkün. Liseniz belirtilen özelliklere sahip değilse; okulun kendi içinde bulunan Üniversite Hazırlık Programı’na (International Foundation Programme) katılım gerçekleştirerek mükemmel bir İngilizce eğitimi alabilir, aynı anda bölüm dersleri de alarak etkili bir oryantasyon süreci avantajına sahip olabilirsiniz. Online Yüksek Lisans programı ile uluslararası diplomaya ve başarılara ulaşmanız için “Edinburgh Üniversitesi nasıl girilir?” diye merak ediyorsanız, Edinburgh Üniversitesi başvuru için aşağıda yer alan kabul şartlarını okumanızı öneririz.


130 farklı ulustan gelen öğrencisiyle kozmopolit ve çok kültürlü öğrenme ortamına sahip, yaptığı yeniliklerle katkı sağlayan İskoç üniversitelerinden biri olan Edinburgh Üniversitesi bölüm ücretleri 30.000-40.000 dolar arasında değişiyor. Edinburgh Üniversitesi başvurusu yapmak öğrencilerin, 15 Ocak tarihine dek belgelerini iletmesi gerekiyor. Edinburgh Üniversitesi bölüm ücretleri hakkında detaylı bilgi için ise Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. 


Devamını Oku

Edinburgh Üniversitesi Hakkında

Edinburgh Üniversitesi Hakkında

Tarihi ve kültürel güzelliklerin arasında muhteşem bir eğitim sunan, yemyeşil kampüsüyle çevreye duyarlılık ödüllerine layık görülen ve 1538 yılında şehir koleji olarak kurulan Edinburgh Üniversitesi; Gordon Brown, Chris Hoy, Ian Rankin, Kirsty Wark, David Hume, Joseph Black, Charles Darwin ve Sir Arthur Conan Doyle gibi isimleri mezun eden bir okuldur.  

 

İnovasyon projelerde kullanılan 20 laboratuvarı ve İskoçya’nın en büyük üniversite kütüphanesi ile dünya üniversitelerin arasında öne çıkan Edinburgh Üniversitesi, deneyimli akademik kadrosu mükemmelliğe odaklanan bir bakış açısıyla çalışmaktadır.

 

Edinburgh Üniversitesi öğrencilerine sanat merkezlerle, spor merkezlerle, kütüphanelerle, rahat ve konforlu bir kampüs hayatı sunmaktadır.

 

Edinburgh Üniversitesi'nin çeşitli binaları Eski Şehir'in bir parçasıdır ve bu nedenle büyük bir tarihi değere sahiptir. UNESCO Edinburgh Üniversitesi'nin kampüsünü Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilmektedir. Edinburgh Üniversitesi, Birleşik Krallık'taki araştırma üniversitelerden oluşturan Russell grubunun bir parçasıdır.

 

 

Neden Edinburgh Üniversitesi?

 

Edinburgh Üniversitesi, prestijli üniversitelerin Coimbra Group, LERU, Una Europa, Universitas 21'in uluslararası derneklerin bir üyesidir.

Edinburg Üniversitesi, ülkedeki edebiyat ve filoloji eğitiminin kurucusudur. Birleşik Krallık'taki İlk edebiyat ödülü The James Tait Black Prizes Edinburg Üniversitesi’nde kurulmuştur.

İngiltere'deki ilk öğrenci gazetesi Edinburgh Üniversitesi'nde çıkmıştır ve editörlüğünü geleceğin yazarı Robert Lewis Stevenson yapmıştır. Ülkedeki en eski öğrenci tiyatrosu olan Bedlam Tiyatrosu da Edinburgh Üniversitesi'nde kurulmuştur ve şimdi tiyatro ünlü Edinburgh Sanat Festivali'nin ana mekanıdır.

1967 yılında öğrencilerin ve bilim adamlarının fikir ve projelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için üniversite bünyesinde bir Ticari Destek Servisi açılmıştır ve çalışmaya devam etmektedir. Var olduğu süre boyunca, İskoçya'nın en büyükleri arasında yer alan 500'den fazla şirket, üniversitenin Ticari Servisin destek ile açılmıştır.

Edinburgh Üniversitesi, Birleşik Krallık'taki en zengin ve en kârlı üniversitelerden biri olarak kabul edilmektedir ve toplam yıllık gelir açısından Cambridge ve Oxford'dan sonra üçüncü sıradadır. Üniversite, yalnızca araştırma hibeleriyle ve sözleşmelerle yılda yaklaşık 300 milyon sterlin almaktadır. Üniversitenin yıllık net gelir yaklaşık 200 milyon sterlindir.

Devamını Oku

Edinburgh Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Edinburgh Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Edinburgh Üniversitesi 2024 QS World University sıralamasına göre 15.sırada ve US Report & World Global Rakings sıralamasına göre 34. sırada yer almaktadır.

Üniversite, bağımsız THE üniversite sıralamasında 58.sirada yer almaktadır. The Times Higher Education 2024 sıralamasına göre Edinburgh Üniversitesi’nin Arts & Humanities fakültesi dünyada 9. sıradadır.

Birleşik Krallık'ta Edinburgh Üniversitesi, 2024 Complete University Rehberi'nde 12.sırada yer almaktadır.

 

Edinburgh Üniversitesi’nden Öğrenci sayıları;

Edinburgh Üniversitesi'nde 32.000’den fazla öğrencisi eğitim almaktadır ve %45’den fazlası uluslararası öğrencilerdir. Edinburgh Üniversitesi 130 farklı ulustan gelen öğrencisiyle kozmopolit ve çok kültürlü öğrenme ortamına sahip olan üniversitedir.

 

Edinburgh Üniversitesi’nde kadınların erkeklere öğrenci oranı 62:38’dir. Edinburgh Üniversitesi'nde öğretmenlerin öğrencilere oranı 11'e 1'dir.

 

 

 

Edinburgh Üniversitesi’nden Mezun olan Ünlüler;

VII. Edward Birleşik Krallığı’n kralı, Hindistan imparatoru 

Charles Darwin – İngiliz doğa bilimci ve gezgin, evrim teorisinin yazarı

Alexander Graham Bell Mühendis, telefonun mucidi ve AT&T'nin kurucusu

Arthur Conan Doyle – Sherlock Holmes'un yazarı

James Gordon BrownBirleşik Krallık'ın eski başbakan

Mehmet Aydın  – Eski Türkiye Hükûmette Devlet Bakanı
Hikmat Abu Zayd – Mısır'ın ilk kadın Kabine Bakanı

Theodoros Roussopoulos – Eski Yunanistan Devlet Bakanı

Ian Frazerİmmünolog, HPV aşısının geliştiricisi

 

 

 

Edinburgh Üniversitesi Sosyal Olanakları;

Edinburgh Üniversitesi’nde öğrenci hayatı çok canlıdır. Üniversite düzenli olarak spor yarışmalar, konserler, festivaller ve çeşitli gösteriler düzenlemektedir. Üniversitenin öğrencilere sanat dersleri de verilmektedir. Öğrencilerin ilgi alanlara göre kulüpler ve spor takımlar mevcuttur. Üniversite hafta sonları, öğrenciler için İskoçya ve İngiltere'ye turistik gezileri organize etmektedir.

Üniversite her sene, yaratıcı öğrenme ve yeniliğe adanmış Yaratıcı Öğrenme Festivali'ne ev sahipliği yapmaktadır. Festival, yeni bilgi ve beceriler kazanmak, networking büyütmek, tüm üniversiteden öğretmenlerle tanışmak ve fikirleri bir ortamda paylaşmak için harika bir fırsattır. Üniversitenin çalışanlar ve öğrenciler, Akademik Gelişim Enstitüsü tarafından desteklenen Festival etkinliklerine katılmak için başvuruda bulunabilmektedir.

Üniversite kampüsünde eğitim binaları, kütüphane ve konut apartmanları bulunmaktadır. Ayrıca, kampüs bölgede dinlenme alanları, kafeler ve çeşitli dükkanları yer almaktadır. Üniversitenin sınıfları, amfileri, laboratuvarları akademik çalışmaları için gerekli tüm donanıma sahip olmaktadır.

Edinburgh Üniversitesi'ndeki mükemmel spor ve eğitim tesisleri Birleşik Krallığı’n en iyileri arasında kabul edilmektedir. Üniversitenin modern spor salonları, öğrenciler ve öğretmenler için çeşitli spor aktiviteleri seçmelere olanak tanıtmaktadır. Üniversitede Pleasance & Gym merkezi, Peffemill oyun alanları, Firbush açık hava spor merkezi ve havuz bulunmaktadır. Kampüste sağlık iyileştirme için özel bir FASIC Spor ve Egzersiz Tıbbı Kliniği yer almaktadır.

 

Edinburgh Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında;

Edinburgh Üniversitesi, İskoçya’nın başkenti Edinburgh şehrinde bulunmaktadır. Edinburgh’un kafeler ve restoranlar fiyat ve konum konusunda üniversitenin öğrenciler için yemek yemeye ve ders çalışmaya uygundur.

Edinburgh kenti Edinburgh Fringe Festivali’ne ev sahipliği yapmaktadır. Fringe Festivali’nde üç hafta boyunca sanatçılar, her zevke uygun gösterileriyle, Edinburgh’ta kurulan yüzlerce sahnelere çıkmaktadır. Hem kültürel olarak doyuma ulaşabilecek hem mimarisine hayran kalacak Edinburgh’un sosyal olanakları çok sayıdadır. Edinburgh Üniversitesi, bu şehrin tüm güzelliklerine çok yakın bir konumda yer almaktadır.

Edinburgh Havaalanı kampüse arabayla sadece 20 dakikalık mesafesinde yer almaktadır. Öğrenciler üniversiteye çok yakın olan mağazalara, otellere ve süpermarketlere yürüyerek 15 dakikada ulaşılabilmektedir.

Edinburgh, çok sayıda tarihi ve mimari eseriyle ünlüdür. Şehir kalelerle, müzelerle ve galerilerle, kültürel etkinliklerle ve festivallerle bütün dünyada ünlüdür. 1995 yılında UNESCO, Edinburgh'un Eski ve Yeni Kent bölgelerini Dünya Mirası Listesi'ne eklemiştir.

Devamını Oku

Edinburgh Üniversitesi’nin Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

Edinburgh Üniversitesi’nin Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

 

Edinburgh Üniversitesi’nin bölümleri arasında en çok tercih edilen Güzel Sanatlar ve Sosyal Beşeri Bilimler bölümleri olmaktadır.  Edinburgh Üniversitesi’nde; 500’den fazla Lisans, 300 Yüksek Lisans, 60’ın üzerinde online eğitim programı ve 135 geniş çaplı araştırma grubu mevcuttur. 

 

Edinburgh Üniversitesi’nin The Faculty of Linguistics dünyanın en iyi üç liderinden biridir. Buna ek olarak, üniversitenin İngiliz Edebiyatı, Filoloji ve Felsefe eğitimi için mükemmel programlar vardır. Edinburgh Üniversitesi'nde Tıp ve Hemşirelik programlarla beraber Veterinerlik Fakültesi de mükemmel akademik performansa sahiptir. Yukarıdakilere ek olarak, Coğrafya ve Sosyoloji programları üniversitede öğrenciler arasında çok popülerdir.


 • Accounting and Finance MSc
 • Acoustics and Music Technology MSc
 • Advanced Arabic MSc
 • Advanced Chemical Engineering MSc
 • Bioinformatics PgDip
 • Biotechnology MSc, PgDip
 • Book History and Material Culture MSc
 • Business Administration, Master of MBA
 • Business Analytics MSc
 • Carbon Finance MSc
 • Carbon Innovation (Online Learning) PgCert
 • Carbon Management (Online Learning) MSc
 • Carbon Management MSc
 • Celtic and Scottish Studies MSc
 • Chinese Society and Culture MSc
 • Chinese Studies MCS
 • Design Informatics Master of Fine Art, MA (eca)
 • Design Informatics MSc
 • Developmental Cognitive Science MSc
 • Developmental Linguistics
 • Digital Education (Online Learning) MSc, PgDip (ICL), PgCert (ICL)
 • Digital Media Design (Online Learning) MSc
 • Digital Society MSc
 • Doctor of Veterinary Medicine DVetMed
 • Drug Discovery and Protein Biotechnology (Online Learning)
 • Drug Discovery and Translational Biology MSc, PgDip
 • Earth Observation and Geoinformation Management MSc
 • East Asian Relations MSc
 • Ecological Economics MSc
 • Economics / Economics (Econometrics) / Economics (Finance) MSc
 • Education MSc
 • Electrical Power Engineering MSc
 • Electronics MSc
 • Endodontology DClinDent
 • Energy, Society and Sustainability MSc
 • English Language MSc
 • English Literature: Literature and Modernity: 1900 to the Present MSc
 • Environmental Sustainability MSc
 • Epistemology, Ethics and Mind (Online Learning) MSc, PgDip (ICL), PgCert (ICL), PgDip
 • Equine Science (Online Learning) MSc, PgDip (ICL), PgCert (ICL), PgProfDev
 • Financial Mathematics MSc
 • Financial Modelling and Optimization MSc
 • Food Safety (Online Learning) MSc, PgDip (ICL), PgCert (ICL), PgProfDev
 • Food Security MSc
 • General Surgery (Online Learning) ChM (General Surgery)
 • Geographical Information Science and Archaeology MSc
 • Geographical Information Science MSc
 • Glass Master of Fine Art, MA (eca)
 • Global Challenges (Online Learning) MSc
 • Global Crime, Justice and Security MSc
 • Global Development Challenges (Online Learning) PgCert (ICL), PgCert
 • Global eHealth (Online Learning) MSc, PgDip, PgCert, PgProfDev
 • History MSc
 • History of Art, Theory and Display MSc
 • Human Anatomy MSc
 • Human Cognitive Neuropsychology MSc
 • Human Complex Trait Genetics MSc, PgDip
 • Human Osteoarchaeology MSc
 • Human Resource Management MSc
 • Human Rights LLM
 • Illustration Master of Fine Art, MA (eca)
 • Imaging (Online Learning) MSc, PgDip (ICL), PgCert (ICL), PgProfDev
 • Mathematical Physics MSc
 • Medical Anthropology MSc
 • Operational Research with Risk MSc
 • Professional Graduate Diploma in Education (Primary) PGDE
 • Professional Graduate Diploma in Education (Secondary) PGDE
 • Professional Legal Practice Diploma
 • Prosthodontics DClinDent, MClinDent
 • Quantitative Genetics and Genome Analysis MSc, PgDip
 • RCVS Certificate in Advanced Veterinary Practice (Online Learning) PgProfDev
 • Statistics with Data Science MSc
 • Stem Cells and Translational Neurology (Online Learning) MSc, PgProfDev
 • Strength and Conditioning MSc, PgDip (ICL), PgDip
 • Structural and Fire Safety Engineering MSc
 • Surgical Sciences (Online Learning) MSc
 • Sustainable Energy Systems MSc
 • Sustainable Plant Health MSc
 • Synthetic Biology and Biotechnology MSc, PgDip
 • Systems and Synthetic Biology MSc, PgDip
 • Teaching English to Speakers of Other Languages (TESOL) MSc, PgDip (ICL), PgCert(ICL), PgCert, PgDip
 • Textiles Master of Fine Art
 • Theatre and Performance Studies MSc
 • Vascular and Endovascular Surgery (Online Learning) ChM (Vascular and EndovascularSurgery)

Devamını Oku

Edinburgh Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Edinburgh Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

 

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

Edinburgh Üniversitesi Türkiye’den başvuru yapan Lisans öğrencileri için özel avantajlar sunmaktadır.

Eğer mezun olduğunuz lise  A Level veya IB diploması sunuyorsa, Edinburgh Üniversitesi’nde hazırlık eğitimi almak zorunda olmuyorsunuz. Edinburgh Üniversitesi'nin bu avantajı sayesinde, 1 yıllık hazırlık programına katılım gerçekleştirmeden hızlı bir şekilde eğitim hayatınıza başlamanız mümkündür. Liseniz belirtilen özelliklere sahip değilse; okulun kendi içinde bulunan Üniversite Hazırlık Programı’na (International Foundation Programme) katılım gerçekleştirerek mükemmel bir İngilizce eğitimi alabilir, aynı anda bölüm dersleri de alarak etkili bir oryantasyon süreci avantajına sahip olabilirsiniz.

 

Türk öğrencilerden Lisans programları için 6.5 IELTS sonucu, TOEFL-iBT 92 sonucu istenir. Bölümden bölüme istenilen sonuç değişiklik göstermektedir.

 

Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık bir üniversiteden lisans diploması sahibi olan herkes yüksek lisans başvurusu yapabilmektedir. Türk öğrencilerden Yüksek lisans programları için 7.0 IELTS sonucu, TOEFL-iBT 100 sonucu istenir. Bölümden bölüme istenilen sonuç değişiklik göstermektedir.

 

 

 

Edinburgh Üniversitesi Burs ve İş Olanakları ve Kurs Fiyatları

Edinburgh Üniversitesi Burs ve  İş Olanakları ve Kurs Fiyatları

 

Üniversite programları, öğrencilerin eğitimlerine ara vermeden değerli iş deneyimler kullanabilecekleri, bir yıla kadar staj içerilmektedir.  Edinburgh Üniversitesi, mezunların istihdam konusunda İskoçya'daki en iyi üniversitelerden biridir. HESA anketin sonuçlara göre, üniversitenin mezunların %96’si mezun olduktan sonraki 6 ay içinde bir iş bulunmaktadır. Birçok mezun, HSBC, Microsoft, L'Oreal, Accenture, British Petroleum ve Ernst & Young gibi büyük uluslararası şirketlerde çalışmaktadır.

 

Edinburgh Üniversitesi'nden diploma almak, küresel işgücü piyasasına geçiştir. Edinburgh Üniversitesi'nin diploması birçok ülkede değerlidir. Edinburgh Üniversitesi'nde meslek edinmiş uzmanlar İngiltere ve Avrupa'dan işverenlerin her zaman ilgisini çekmektedir.

 

Edinburgh Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Lisans Programları; 25.000 – 37.000 Sterlin arası

Yüksek Lisans Programları; 25.000 – 37.000 Sterlin arası
MBA;
 39.000 Sterlin

 

Burs Olanakları;

 

Edinburgh Üniversitesi, başarılı akademik sonuçları olan öğrencilere burslar sunmaktadır. Burs alabilmek için ortalama notlarla çok yüksek diplomaya sahip olmanız gerekmektedir. Üniversite sınırlı sayıda bursları vermektedir. Lisansüstü öğrenciler için burs programları da mevcuttur, üniversite dikkat çekici araştırma projelerini finanse etmektedir.

 

 

 

Edinburgh Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

 

 

Edinburgh Üniversitesi, öğrencilere yurt konutlarda yaklaşık 5000 yer sunmaktadır. Her lisans öğrencisi için yurtta konforlu konaklama garanti edilmektedir. Yurtlar, özel olanaklara sahip ve rahat odalarla donatılmaktadır.  Yurtlarda tek kişilik ve çift kişilik konaklama mevcuttur. Üniversite, öğrencilere modern veya tarihi yurtlarda geniş bir oda seçeneği sunmaktadır. Çoğu odalarda mutfak mevcuttur, ayrıca yurt restoranı öğrencilere hazır yemekler servisi sunmaktadır. Tüm yurtlar merkez kampüse yürüme mesafesindedir.

 

Yüksek lisans öğrencilere rezidanslarda veya apartman dairelerde konaklama imkanı sunmaktadır. Bazı durumlarda ek ücretli temizlik ve yemek hizmetler mümkündür.

 

Konaklama fiyatları yıllık 5000-10000 sterlik arasındadır. Konaklama ücreti konaklama tipine göre değişmektedir.

 

 

 

Edinburgh Üniversitesi Başvuru Tarihleri;

 

Edinburgh Üniversitesinde yer alan tüm programlar için çok yüksek bir rekabet olmaktadır. Kabul edilme şansı artırmak için mümkün olduğunca erken başvur yapmayı öneriyoruz. Türk öğrenciler konut başvurusunda bulunmanın yanı sıra vize başvurusunda bulunmanın da zaman alacağını aklında tutmalıdırlar. Edinburgh Üniversitesi’nin gelecek öğrencileri en geç Nisan ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmalıdırlar.

 

Üniversitenin kesin başvur tarihler için mutlaka Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmelerini öneririz.

 

 

Edinburgh Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu;

 

Edinburgh Üniversitesinde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım