Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

The University of Tokyo

The University of Tokyo

Tarım, sanat ve bilim, ekonomi başta olmak üzere 10 akademik bölümden oluşan; Japon üniversiteleri arasında araştırma için en büyük hibeyi alan üniversite olarak da bilinen ve enstitülerinde yer alan akademisyenleri ile Japonya başta olmak üzere tüm dünyanın bilimsel gelişmelerine katkıda bulunan Tokyo Üniversitesi, 1877 yılında kurulmuş olup temel eğitim dili Japonca haricinde İngilizce eğitim de veriyor. 

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Tokyo Üniversitesi başvuru zamanı

Yapılan araştırmalarda çoğunlukla Japonya’nın en iyi üniversitesi olarak görebileceğimiz ve öğrenciler tarafından ortaya çıkarılan tezlerin yanı sıra akademik kadro açısından dünya üzerinde birçok öğrencinin hayallerini kurduğu Tokyo Üniversitesi’ne Nisan ve Ekim ayının başına kadar başvurmalısın.

Tokyo Üniversitesi fiyatları

Japonya’nın öncü araştırma üniversiteleri arasında sayılan Tokyo Üniversitesi’nde yıllık öğrenim ücretinin 20.000 ile 40.000 dolar arasında değişiyor.

Lokasyon

Tokyo Üniversitesi nerede?

Tokyo Üniversitesi, farklı ülkelerden gelen yaklaşık 40.000 öğrenci ile Japonya’nın Tokyo şehrinde bulunuyor. Görkemli kampüsünde öğrencilerini ağırlayan Tokyo Üniversitesi’nde öğrenciler için birçok aktivite fırsatı ve eğitim hayatlarını destekleyecek birçok araştırma merkezi yer alıyor. Japonya’nın bilimsel gelişmelerini destekleyen akademisyenleri ile eğitim fırsatını bulabileceğiniz Tokyo Üniversitesi, Japon kültürünün getirdiği disiplinli eğitim anlayışı ile öğrencilerine bilginin temel alındığı bir öğrenim olanağı ve araştırmanın hiç bitmediği bir hayat stili öğretiyor.

Tokyo Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • The University Of Tokyo, QS Dünya Üniversiteleri listesinde ilk 30’da yer alıyor.

  • The University Of Tokyo, en iyi ulusal üniversiteler arasında ilk 3’te yer alıyor.

  • The University Of Tokyo, en iyi Asya üniversiteleri arasında ilk 30’da yer alıyor.

Lisans programları kabul şartları

  • En az 6,5 IELTS puanı

  • En az 90 TOEFL puanı

Tokyo Üniversitesi bölümleri

Biological Chemistry and Biotechnology

Applied Biology

Forest Life Science
Aquatic Life Sciences
Animal Life Sciences
Bio-based Materials Chemistry
Environmental and Resource Sciences Course
Landscape Ecology and Planning
Forest Environmental and Resource Science
Aquatic Production and Environmental Science
Wood Science and Timber Engineering
Biological and Environmental Engineering
Agricultural and Resource Economics
Social and International Relations
Japan in East Asia (PEAK): International program offered in English
Department of Interdisciplinary Sciences
Science and Technology Studies
Geography and Spatial Design
Informatics
General System
Evolutionary Biology
Environmental Sciences (PEAK): International program offered in English
Department of Integrated Sciences
Mathematical Sciences
Matter and Materials Science
Integrated Life Sciences
Cognitive and Behavioral Sciences
Sports Sciences Sub-course
Cross-disciplinary Programs
Global Ethics
General Legal Studies Course

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım