Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Harçsız Öğrenci Pasaportu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Harçsız Öğrenci Pasaportu Nedir?

Harçsız öğrenci pasaportu, 25 yaş altında olan ve eğitimlerine devam eden öğrencilerin harç ödemeden alabildikleri bordo pasaport türüdür. Harçsız öğrenci pasaportu ve standart bordo pasaport arasında, harç ödenmemesi dışında herhangi bir fark bulunmuyor.

Kimler Harçsız Öğrenci Pasaportuna Başvurabiliyor?

25 yaşın altında ve eğitimlerinize devam eden bir öğrenciyseniz, pasaport harç bedeli ödemeden, yani yalnızca defter bedeli ödeyerek bordo pasaport sahibi olabiliyorsunuz. Üstelik harçsız öğrenci pasaportu almanız için Türkiye’de okumak zorunluluğu bulunmuyor. Öğrenci değişim programlarıyla yurt dışındaki üniversite veya dil okullarında eğitim gören öğrenciler de harçsız bordo pasaport alma hakkına sahip oluyor.

25 yaş altında olan ve halihazırda öğrenci olan herkes, ister eğitim ister tatil amaçlı olsun, yurt dışına çıkmak için harçsız bordo pasaporta başvurabiliyor. Eğer 18 yaşının altında bir öğrenciyseniz, o zaman defter bedeli ödemeniz gerekiyor. Bu durumda size maksimum 5 yıllık pasaport veriliyor. 18-25 yaş arasındaki öğrencilerin pasaportları ise eğitimleri devam ettiği sürece geçerliliğini koruyor.

Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Çıkarılır?

Harçsız öğrenci pasaportu çıkarmak istiyorsanız gerekli belgeler şunlardan oluşuyor:

- Üzerinde T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanınızın aslı

- 2 adet standartlara uygun biometrik fotoğrafınız

- Öğrenci durumunuzu gösteren belge

- Varsa daha önce aldığınız eski pasaportlar

- Pasaport defter bedeli ödediğinizi gösteren dekont

Öğrenci olduğunuza dair belgeyi iki farklı yolla çıkarabilirsiniz. Eğer Türkiye’de eğitim görüyorsanız, kendi okulunuzdan ıslak imzalı öğrenci belgesi alabilir veya başvurunuzdan önceki 60 gün içerisinde e-Devlet platformu üzerinden öğrenci belgenizi çıkarabilirsiniz. Eğer Türkiye dışında bir ülkede eğitim görüyorsanız, okulunuzdan aldığınız öğrenci belgesiyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne veya Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu’na başvurabilirsiniz. Bir diğer seçenekte ise okulunuzdan aldığınız belgeyi tasdik ettirebilir ve yeminli bir tercüman aracılığıyla Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Daha sonra hem tercüme hem de onay belgesiyle birlikte Türkiye’de harçsız pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz.

Harçsız pasaport için gerekli belgeleri elde ettikten sonra internet üzerinden başvuru için randevu alabilirsiniz. Randevu günü geldiğinde belgelerinizle birlikte seçtiğiniz Nüfus Müdürlüğü’ne giderek başvurusunuzu tamamlayabilirsiniz. Onaylanan harçsız öğrenci pasaportunuz 3-7 gün içinde adresinize kargolanır.

Açık öğretimde Okuyorsanız Harçsız Pasaport Alabilir Misiniz?

Açık öğretimde okuyan öğrenciler de harçsız öğrenci pasaportu çıkartabiliyor. 492 sayılı Harçlar Kanununun “Harçtan Müstesna İşlemler” başlıklı 85 inci maddesinin birinci fıkrasına eklenen (h) bendi ile “Tahsilde olup 25 yaşını doldurmamış olanlara verilecek pasaportlar” hükmü getirildi:

“Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi/özel örgün ve yaygın eğitim-öğretim, yükseköğretim kurumlarında örgün, ikinci öğretim, açık öğretim ve uzaktan öğretim kapsamında ön lisans, lisans, lisansüstü düzeyde eğitim görmekte olan 25 yaşını doldurmamış aktif öğrenci durumunda bulunanlar pasaport birimlerine, yurt dışında aynı statüde olan öğrenciler Dış temsilciliklerimize müracaat edebileceklerdir.”

Harçsız öğrenci pasaportuyla (belirli bir süre için) vizesiz giriş yapılabileceğiniz ülkeler arasında Bosna Hersek, Karadağ, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Moldova, Sırbistan, Ukrayna, Kosova, Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Filipinler ve Hong Kong bulunuyor.

Harçsız Öğrenci Pasaportunun Avantajları

- Öğrenciler pasaport için harç bedeli ödemiyor, yalnızca defter bedeli ödüyor.

- Öğrencinin harçsız öğrenci pasaportu almak için Türkiye’de okumak zorunluluğu bulunmuyor. Öğrenci değişim programlarıyla yurt dışında lisans, yüksek lisans veya dil eğitimi alan öğrenciler de harçsız bordo pasaport alma hakkına sahip oluyor.

- Öğrenci pasaportuyla, normal bordo pasaport arasında dolaşım gücü olarak hiçbir fark bulunmuyor. Bordo pasaportla girilebilen her ülkeye, harçsız öğrenci pasaportlarıyla da giriş yapılabiliyor.

Harçsız öğrenci pasaportuyla (belirli bir süre için) vizesiz giriş yapılabilen ülkeler arasında;  Andorra, Belarus, Bosna Hersek, Karadağ, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Moldova, Sırbistan, Ukrayna, Kosova, Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Filipinler, Hong Kong, Irak, İran, Japonya, Kamboçya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Güney Kore, Lübnan, Makau, Maldivler, Malezya, Moğolistan, Singapur, Sri Lanka, Suriye, Tayland, Tayvan, Umman, Ürdün, Özbekistan, Botsvana, Fas, Güney Afrika, Kenya, Mauritius, Seyşeller, Svaziland, Tunus, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Honduras, Jamaika, Kolombiya, Kosta Rika, Meksika, Nikaragua, Panama, Peru, St. Lucia, Trinidad ve Tobago, Uruguay, Venezuela, Fiji, Gürcistan, Brunei, Endonezya, Guatemala, Haiti bulunuyor.


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım