Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Türkiye'de Üniversite 'den Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı?

Türkiye'de Üniversite Okurken,Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı?

Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı? Sorusu ülkemizde eğitim gören ve hayatını, kariyerini yurt dışında ki imkânlar doğrultusunda şekillendirmek isteyen tüm öğrencilerin ortak noktası diyebiliriz. Özellikle denklik ve sınav durumları bu konuda ön plana çıkarken, öğlencilerin tercih edecekleri üniversitelerinde kendi bünyelerinde ki işleyişleri temel faktörleri belirler nitelikte. Global Vizyon olarak sizler için hem geçiş sürecini hem de olabilecek seçenekler dâhilinde ki periyodu kaleme aldık.

Ülkemizde üniversite eğitimini alırken yurt dışında eğitim görmeye devam etmek pek çok öğrencinin hayalini kurduğu bir olay. Öğrenciler geçiş yapmak için önce uygunluk sormak zorundalar ve eğer uygunluğu (denklik) varsa şayet, geçiş sürecini başlatabilirler ancak geçiş süreci de kendi arasında 2 ayrı kategoride ele alınabiliyor. Dikey geçiş önlisans mezunlarının ÖSYM tarafından belirlenen bölümlere göre dikey geçiş yapacağı bölümler tablosundaki bölümlere geçişine imkan tanıyan ve muafiyetleri sonrası en az 2 yıllık bir eğitim sonrası lisans derecesi almaya yarayan sistemdir.  Yatay Geçiş ise  tüm yükseköğretim derecelerinde birbirine yakın alanlar arasından geçiş yapılmasına olanak tanıyan sistemdir. Bu geçişlerin şartları YÖK ve üniversite senatolarınca belirlenmektedir.

YÖK, diploma aldığınız üniversiteyi tanıyor ise denklik işlemlerine başvurabilirsiniz. Yurt dışında almış olduğunuz diplomanızın ülkemizde de geçerli olması ve sizin iş hayatına atılabilmeniz için denklik işlemlerini YÖK ile birlikte yapmanız gerekir şayet yurt dışında yatay geçiş ile üniversite okuduktan sonra orada kalmayı planlıyorsanız; tanıma ve denklik işlemleri sizin için önemsiz olacaktır. 

Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Yapmanın Avantajları Nelerdir? Diye soran tüm öğrencilerin aklında muhakkak yurt dışında kariyer planı yapmak yatıyor çünkü ülkemizde hak ettiği yere gelemeyen veya geleceğine inancı olmayan öğrencilerin, en uygun maliyetle yurt dışında akademik kariyer yaparak hayatlarını idame ettirmek istemeleri oldukça doğal. Bu bağlamda Global Vizyon olarak ülkemizde ki öğrencilere yurt dışına yönelik yapacakları yatay veya dikey geçiş avantajlarını ileterek tercih yaparlarken en sağlıklı şekilde yapmalarına destek oluyoruz.

Bazı ülkelerdeki yurt dışı üniversite ücretleri Türkiye’deki özel üniversite ücretlerine yakındır. Bu da yurt dışı üniversitelerin tercih edilmesini etkilemektedir.  Buna ek olarak yurt dışı üniversitelerinin çoğunun dünya sıralamasında ilk 700 içerisinde olması, eğitim açısından ne denli ilerleme kaydettiklerini gösteriyor. 

Peki, ya yaşam standartları? Dediğinizi duyar gibiyiz.

Yurt dışına eğitim için giden öğrencilere oturma izni ve çalışma izni verilmektedir. Bu sayede öğrenciler maddi gelir elde etme fırsatı bulmakta ayrıca kariyer için bir başlangıç elde etmektedir. Tercihiniz Avustralya ise iş artık hiç dert değil! İşe yerleştirme garantisi olan ülkede alacağınız sıkı dil eğitim programı sayesinde iş arama sürecine son verebilir, hem eğitim görürken hem de haftada maksimum 12-15 saat çalışarak gelir sağlayabilirsiniz. Hemen hemen üniversitelerin tamamında 2 dil öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? İngilizcenin yanı sıra ek olarak öğreneceğiniz dil sayesinde, akademik kariyer yaparken avantajı daima elinizde tutuyorsunuz.

Network’unuz var mı?

Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Yapmanın Avantajları listesine farklı kültürlerden kişilerle çevre edinerek network oluşturma imkânına sahip olabiliyorsunuz. Üstelik aldığınız diploma uluslararası tanındığından, Türkiye’ye dönmeniz veya dünyanın herhangi bir yerine giderek kariyeriniz için adım atmak istediğinizde rakiplerinizden çok önde olmanın ayrıcalığı ile tanışmalısınız!

Üniversiteler genellikle öğrenci kabul işlemlerinde lise not ortalamasını kabul etmektedir. İngilizcesi yeterliliği olmayan öğrenciler kabul edildikleri okulların dil okullarında(anlaşmalı) eğitim almayı sınava girmeye tercih etmektedir. Bu tercih ile bazı öğrenciler bir ülkede dil eğitimi almayı başka bir ülkede de lisans/önlisans/yükseklisans eğitimi almayı amaçlamaktadır. Yurtdışı üniversitelerde eğitim almak isteyenlerin GMAT, GRE ve SAT sınavlarına girmesi ve en az barajı geçmiş olması gerekmektedir. Ancak yatay ve dikey geçişte sınav şartı yoktur. Yurtdışında eğitim almanın avantajları söz konusudur. Bölüm ne olursa olsun yurt dışında okuyanların ilk izlenimleri daha güçlü ve olumludur. Bu nedenle bu prestiji ve avantajı kazanmak ve özgeçmişte yer vermek önemlidir. Yurt dışında eğitim görmenin tartışmasız en büyük avantajı yabancı dilin gelişmesidir. Bu gelişim iş dünyasında daha kalifiye kabul edilmeye yaramaktadır. Ayrıca yabancı dil seviyesinin iyi olması iş fırsatlarında sadece Türkiye ile sınırlı kalmamaya olanak tanımaktadır.

Her birimizin zamanı kıymetli ve içine bulunduğumuz 2022 dijital dünyada zamanla yarışır vaziyetteyiz. Kariyerinize odaklandığınız dönemde önemli olan en iyi eğitimi en verimli sürede almak. Bu doğrultu da Avrupa’daki lisans eğitimlerinin birçoğu 3 yıllık bir süreden oluşuyor ve böylece Türkiye’de üniversite eğitimi almaya nazaran 1 sene kazanabilir, iş hayatına veya lisansüstü eğitiminize daha erkenden başlayabilirsiniz.

Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Nasıl Yapılır?

Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Nasıl Yapılır? Akıllarda olan ve eğitimini yurt dışında sürdürecek herkesin merak ettiği önemli bir detay. Gelin Global Vizyon olarak sizler için yakın markaja aldığımız Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Nasıl Yapılır? Sorusunun detaylarına bakalım.

Elbette her üniversitenin öğrencilerden istediği belirli kriterler var. Yeterli İngilizce seviyesi bu kriterlerin ilki ve en önemlisidir. IELTS sınavından 7 ve üzeri bir puana sahip olmak gerekmektedir. Bu puan İngilizce C1 seviyesine denk gelmektedir. Çoğu yurt dışı üniversitesi için bu puanlar ve seviyeler geçerlidir. Şayet İngilizce seviyeniz yeterli seviyede değil ise, yaz aylarında yapılan “pre-sessional” programlarına katılarak İngilizcenizi geliştirebilme imkânına sahipsiniz. Akabinde diploma notunuzun 5.00'lik sistem üzerinden en az 3.7 ve üzeri olması yurt dışında yatay geçiş ile üniversitelere alınmanızı sağlayacak olumlu bir etmendir.

Yurtdışına yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin gitmek istedikleri üniversitenin yatay geçiş başvuru tarihlerini takip etmesi gerekmektedir. Bu nedenle internet sayfaları sık sık takip edilmelidir. Ayrıca birden fazla ülkeye ve üniversiteye de başvuru yapmak mümkündür.

İşin içerisine ekonomiyi de eklemek gerekmez mi?

Üniversitelerde öğrenciler bir harç ödeyerek eğitim görmektedir. Bu yurtdışı üniversitelerde de geçerlidir. Yatay geçiş yapan öğrenci yatay geçiş yaptıkları üniversitelere harç ödemek zorundadır. Bu harç ortalama 1.000€’dan başlamaktadır. Yüksek harçlarla ekonomik açıdan baş etmesi zor olan öğrenciler için burs olanakları vardır. Burs programlarına başvuru yapmak mümkündür. Burs başvuruları eğitim görülen üniversite ve ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu burs programlarından bölüme uygun olanın tespit edilmesi ve başvuru yapılması ile burstan faydalanılabilmektedir.

 

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım