Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

İngilizceyi Kolay, Eğlendirici ve Ödüllendirici Yoldan Öğrenmek İsteyenlerin Tercihi...

Kanada Toronto’da Kaliteli İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenlerin Tercihi Oxford House College !

Oxford House College Dil Okulu – Toronto

Toronto’daki dil okullarını incelediğimiz yazılarımızda sıra son okul, Oxford House College’da… Toronto’da bulunan dil okulları arasında bahçesi ve avlusu bulunan tek okul olan Oxford House College öğrencilere keyifli bir atmosferde eğitim alma imkânı sunuyor.

Toronto’da bulunan okullar içerisinde uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Oxford House College gerek eğitim kalitesi gerekse öğrencilerine sunduğu atmosferle tercih ediliyor…

Haydi gelin Oxford House College’ı size yakından tanıtalım…

Keyifli Bir Atmosferde Kaliteli Eğitim Almak İsteyenlerin Tercihi Oxford House College Olacak!

1974 yılından bu yana eğitim veren ve dünyanın pek çok noktasında şubesi olan Oxford House College kaliteli eğitimi uygun fiyatlarla sunmaya gayret eden bir kurum… İngiltere, Amerika, Avustralya ve Kanada’da okulları bulunan OHC, tüm şubelerinde eğitim kalitesini yüksek bir standarda oturtmuştur. Okulun eğitime bakış açısı “İngilizce öğrenmek kolay, eğlenceli ve ödüllendirici olmalıdır!” Bu sebeple öğrenciyi sıkıcı bir eğitimin içerisine hapsetmeden, günün ilgi çekici konu başlıklarıyla harmanlanmış, deneyime ve pratiğe dayalı bir eğitim vermektedir. Bu da öğrencilerin kısa sürede gelişim göstermesini sağlıyor.

Okuldaki tüm eğitmenler çok donanımlı ve her biri oldukça yardımsever… Öğrenciler ile tek tek ilgilenmeye çalışıyorlar. Öğrencinin eksik kaldığı noktaları tespit edip, bunun üzerine yoğunlaşmasını sağlıyorlar. Sınıfların maksimum 16 kişilik olması eğitmenlerin öğrencilerle birebir ilgilenmesini olumlu yönde etkiliyor.

Okulda her Pazartesi seviye belirleme sınavı yapılarak, yeni gelen öğrenciler sınıflara yerleştiriliyor. Öğrenciler, OHC’nin diğer şubelerine transfer olabilme şansına sahip…

Okulda; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Cambridge Sınav Hazırlık, TOEFL Sınav Hazırlık, Teacher Training programları açılıyor. Okul özellikle ‘Teacher Training’ kursuna büyük ilgi görüyor. Mesleğinde daha başarılı olmak isteyen öğretmenler kendi eğitimleri için OHC’yi tercih ediyor.

Sosyalleşmeden İngilizceni Geliştiremezsin!

Yurtdışında dil eğitimi almanın bu kadar hızlı geliştirici etkisi olması dili sürekli pratik edebilmenizden kaynaklıdır. İngilizceyi günlük hayatın içerisinde ne kadar kullanırsanız dile o kadar alışır, konuşma çekingenliğinizi üzerinizden atar ve güven kazanırsınız. Bu yüzden yurt odanızda ya da aile yanında kaldığınız odada kendinizi kapatmaktan ve sadece derslerde İngilizce konuşmaktansa sosyal hayata karışmanız sizin için yararlı olacaktır. Toronto aktivitelerle dolu ve hareketli bir şehir olduğundan ne yapacağınıza dair sıkıntı yaşamazsınız. Sokağa çıkıp uzun yürüyüşler yapıp, market alışverişine bile gitseniz sıcak Kanada halkıyla küçük sohbetleriniz olacaktır. Zaten doğası da harika olan şehirde doğa yürüyüşleri yapıp kendinizi rahatlatabilir ve stresinizi üzerinizden atabilirsiniz. Eğer “ben kendi başıma sosyalleşemiyorum” diyorsanız okul size bu konuda da yardımcı oluyor.

Şehrin merkezinde avantajlı bir konuma sahip olan Oxford House College; Wellesley metro istasyonuna yürüme mesafesinde, Eaton’ın merkezine ve CN Kulesi’ne 10 dakika mesafededir. Bu da günlük hayatın içerisine dahil olmanızı sağlar. Kendi başına yapacağınız etkinliklerin yanı sıra okulun düzenlediği etkinliklere da katılabilirsiniz. Film gecesi, buz pateni, kaya tırmanışı, dart geceleri gibi aktiviteler düzenleyen okul bunların yanı sıra CN Kulesi, Niagara Şelaleleri ve akvaryuma da geziler düzenliyor. Okulda eğitim aldığınız süre boyunca etkinlik programlarını takip ederseniz pek çok farklı deneyim kazanabilir ve ilginç yerler keşfedebilirsiniz.

Konaklama

Okul; aile yanı ve yurt konaklaması sunmaktadır. Aile yanı konaklamalar okula 15 ve 60 dakika mesafede olmaktadır. Yurtlar ise aile yanı konaklamaya göre daha yakın mesafede olabilmekte. Yurtlar farklı lokasyonlarda olabildiğinden kesin bir mesafe vermemiz zor. Bu sebeple Global Vizyon danışmanlarıyla konaklama seçeneklerinizi görüşmenizi öneririz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım