Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • dil öğrenme

Film ve dizi izleyerek İngilizce öğrenmek mümkün mü?

Film ve dizi izleyerek İngilizce öğrenmek mümkün mü?

Yurt dışında dil eğitimi veya akademik eğitim almak isteyen öğrenciler; film, dizi ve belgesel izleyerek İngilizce öğrenmenin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Uzmanlara göre sadece film veya dizi izleyerek sıfırdan İngilizce öğrenmek mümkün, ama pek de kolay değil. Ancak, öğrendiklerinizi pekiştirmek ve geliştirmek için dizi ve film izlemek mükemmel bir yöntem. Üstelik dijital platformların büyümesiyle birlikte alt yazılı, alt yazısız, dublajlı, dublajsız; binlerce dizi, film ve belgesel gibi içeriklere kolaylıkla ulaşabiliyoruz.

Film ve dizilerden İngilizce öğrenmenin klasik metotlarla öğrenmeye kıyasla en önemli avantajı, izleyenlerin gündelik hayat dilindeki İngilizce’ye maruz kalması. İzlediğiniz film veya diziye göre sokakta, iş yerlerinde, spor salonlarında, bankalarda, hastanelerde yani gündelik hayatta nasıl İngilizce konuşuluyorsa siz de onu öğrenebilirsiniz.

Film ve dizilerin bir bağlam içerisinde olması da önemli bir avantaj. Örneğin; tıpla ilgili bir dizi izlediğinizde bir süre sonra tıpla ilgili terimlere, deyimlere ve kısaltmalara aşina olursunuz. Film veya dizi izleyerek İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, işte size birkaç ipucu:

Daha önce izlediğiniz ve çok beğendiğiniz bir dizi veya filmle başlayın:

Aşina olduğunuz dizi veya filmleri izlediğinizde, zaten konuyu ve konuşmaları bildiğiniz için sözlüğe ihtiyaç duymadan yeni kelimeleri ve deyimleri öğrenebilirsiniz. Üstelik sahneleri anlayıp anlayamadığınıza yönelik endişe de duymazsınız.

Seviyenize göre alt yazılı veya alt yazısız izleyin:

Alt yazılı izlemenin avantajı kelimelerin hem görsel, hem de duyusal olarak işlenmesi. Eğer film veya dizi izlerken yanınızda kalem kağıt bulundurup sık kullanılan kelime ve terimleri not alırsanız, daha sonra araştırabilir ve böylelikle bu kelime ve deyimleri pekiştirebilirsiniz. İngilizce seviyeniz yükseldikçe alt yazısız izlemeyi deneyebilirsiniz.

Eğleneceğiniz dizi veya filmleri seçin:

Öğrenmenin en büyük düşmanı sıkılmaktır. Bu nedenle eğlenebileceğiniz dizi veya filmleri seçerseniz, kolay kolay sıkılmaz ve izlemeyi bırakmazsınız. 

İngilizce seviyenize uygun dizi veya filmleri seçin:

Eğer İngilizce seviyeniz nispeten düşükse daha yavaş konuşulan, daha az karmaşık dizi veya filmleri seçebilirsiniz. İngilizce seviyeniz geliştikçe daha hızlı ve daha komplike dizi veya filmleri izleyebilirsiniz

Yanınızda sözlük bulundurun:

İzleme esnasında, filmi veya diziyi durdurup kelimelerin anlamlarına bakabilirsiniz. Yine de bunu sık sık yapmayın, önce bağlamdan yola çıkarak anlamaya çalışın. Film veya dizi bittiğinde sözlüğe bakıp doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol edebilirsiniz. Bu sayede aklınızda daha iyi kalacaktır.

Kısa deyimleri tekrarlayın ve notlar alın:

Sahnelerde sık sık karşılaştığınız kısa deyimleri kesinlikle not alın ve gündelik hayatınızda kullanmaya çalışın.

İngilizcenizi geliştirmek ve farklı aksanlara aşina olmak için önerilen diziler arasında şunlar var:

Amerikan İngilizcesi için; Friends, Grace and Frankie, Brooklyn 99, Stranger Things, Russian Doll, The Good Place, Modern Family.

Britanya İngilizcesi için; Misfits, The Crown, Downton Abbey, The Great British Bake Off, Call the Midwife, Sherlock, Killing Eve.


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım