Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Yurtdışında Üniversiteye Girmenin Yolları

1. Araştırma

Yurt dışında üniversite eğitimi almak istiyorsanız, sizin için en uygun üniversiteye kabul almanız 6 kritik aşamadan geçiyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz…

1. Araştırma

Yurt dışı üniversite seçimindeki ilk adım; hangi ülkenin hangi şehrinde, hangi bölümü okumak istediğinizi belirlemekle başlıyor. Burada hem sizin yaşam biçiminize hem de finansal durumunuza en uygun üniversiteleri belirlemeniz gerekiyor. Yurt dışı eğitim konusunda uzman Global Vizyon olarak ilk adımdan son adıma kadar size rehberlik ediyoruz. 

2. Organizasyon

Üniversite listesi hazırladıktan sonra başvuru tarihi ve gerekli belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Başvuru koşulları üniversitelere göre değişiklik gösterebiliyor. Genel olarak istenilen belgeler; öğrenci başvuru formu, lise diploması veya mezuniyet belgesi, transkript, kimlik kartı fotokopisi, akademik referanslar, niyet mektubu ve CV olsa da bazı programlar IELTS, TOEFL ve SAT gibi sınavların sonuç belgelerini isteyebiliyor.

3. Niyet mektubu

Yurt dışında lisans, yüksek lisans, doktora, burs ve değişim programlarına başvuran öğrenciler, genellikle niyet mektubu talebiyle karşılaşıyor. Niyet mektubu, öğrencinin hedeflediği üniversite için spesifik alandaki çalışmalarını, mesleki yeterliliğini ve amacını ortaya koyduğu resmi doküman olarak biliniyor.

Niyet mektubu yazarken; eğitim hayatınızı, akademik geçmişinizi, varsa iş tecrübelerinizi, başvurduğunuz program ile uyumunuzu, yurt dışında eğitim almak istemenizin nedenlerini, başvurduğunuz okulu seçme nedenlerinizi ve eğitim sonrası planlarınızı kısaca özetlemeniz bekleniyor.

4. Tavsiye mektubu

Çoğu üniversite, lisedeki danışmanınızdan veya öğretmeninizden (veya her ikisinden) en az bir tavsiye mektubu istiyor. Yapılan araştırmalar, üniversitelerin yarısından fazlasının öğretmen tavsiyelerini en azından orta derecede önemli bulduğunu gösteriyor. Bu nedenle, başvurunuz için mükemmel öneri mektupları hazırlamanız önem kazanıyor.

Eğer öğretmeninizden tavsiye mektubu istiyorsanız, yüksek not aldığınız ve yeteneklerinizi, arzularınızı ve ilgi alanlarınızı bilen bir öğretmeni seçtiğinizden emin olmalısınız. Öğretmeninize ihtiyaç duyabileceği bütün bilgi ve malzemeyi sağlamayı da unutmamalısınız.

5. Mülakat

Başvuruda bulunduğunuz üniversite ve bölüm hakkındaki bilginizi ve niteliklerinizi ölçen görüşmeler olarak özetlenebilen mülakatlarla yurt dışı eğitim başvurularınızda sıklıkla karşılaşırsınız. Genellikle problem çözme yeteneğinizi, entelektüel esnekliğinizi ve analitik akıl yürütme becerinizi ölçen bu mülakatlarda genel sorular ise şunlardır:

- Bu üniversitede okumayı neden istiyorsunuz?

- Neden bu bölümü tercih ettiniz?

- Bu üniversiteye ne kazandırabilirsiniz?

- Kendinizi nasıl tanımlarsınız?

- Mezun olduktan sonra ne yapmak istiyorsunuz?

- Başlıca ilgi alanlarınız neler?

- Sizi üniversitemize neden seçmeliyiz?

6. Zamanlama

Üniversite başvurularında en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de her üniversitenin kendine göre belirlediği son kayıt başvuru tarihleri. Bu tarihi bir gün bile geciktirdiğiniz takdirde, yeni kayıt dönemini beklemek zorunda kalacağınızı unutmayın. Okuyacağınız lisans seviyesine göre aşağıdaki belgeleri doğru ve temiz bir şekilde posta yoluyla (İadeli taahütlü veya ekspress olarak) son kayıt tarihine kadar okullara göndermeniz gerekiyor:

- Uluslararası öğrenci başvuru formu ve başvuru ücreti

- Orijinal lise transkripti

- Lise mezuniyet belgesi

- Referans mektupları

- TOEFL ve SAT skorları

- Kendini ve kariyer amaçlarını anlatan bir komposizyon (Okulun talep ettiği ek komposizyonlar olabilir.)

- Banka referans mektubu


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım