Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Tavsiye

İsviçre'de Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

İsviçre Yaşam Maliyeti

İsviçre Yaşam Maliyeti, özellikle Türkiye başta olmak üzere yaşamını orada idame ettirmek isteyen tüm aile ve bireylerin merak konusu haline geldi. Dünya dengesi üzerinde refah ve kaliteli yaşam düzeyi en yüksek ülkelerden biri olan İsviçre’ye göç etmeyi planlayan veya bulunduğu yerle yaşam giderleri arasında kıyas yapmak isteyen kişiler için İsviçre de ki yaşam maliyetlerini Global Vizyon olarak kaleme alarak oldukça enteresan bir tabloyla karşınızdayız.

İsviçre denizi kıyısı alan bir ülkedir. 41.287 Km2 yüz ölçümüne sahiptir. Ülke Alpler, İsviçre Platosu ve Jura Dağları arasında bölünmektedir. Kendine has yapısı ile zengin görünümünün altında ki maskeyi hafiften kaldırdığında aslında İsviçre’de hayatın çokta uygun olmadığını görebilirsiniz. Birbirinden farklı ceza sistemleri ise cabası.

Zürih şehrinin her kavşağında kural ihlallerini takip edebilmek için fotoğraf çeken kameralar bulunmaktadır. Bu kameralar aracılığıyla tespit edilen kural ihlalleri e-postalara mesaj yoluyla gönderilmektedir. Ayrıca otoparklar hem pahalıdır hem de kısıtlı zaman aralığında park edilmeye izin vermektedir. Bu park alanları kişilerce en fazla 1,5 saat kullanılabilmektedir. Bu zorlukları aşmak için kişiler bisiklet kullanmaktadır. 

Ana masraflara da değinelim istedik.

Masraf kalemlerinin tümü ve sosyalleşme aktiviteleri hesaba katıldığından ortalama 1300-1500 CHF’ye ihtiyaç bulunmaktadır. Masraflar arasından konaklama önemli bir bölümdür. Konaklama aile yanı, stüdyo daire veya öğrenci yurdu seçenekleri ile sağlanmaya çalışılmaktadır. Bunlar dışında yeme içme ve ulaşım masrafları da söz konusudur. Ortalama giderlerin Türk Lirası karşılığı kura göre değişmekle birlikte en az 5000 TL olarak düşünmek mümkündür. Avustralya ya giden kişilerin ana amacı oraya daimi olarak yerleşmektir. Bu nedenle gitmeden önce yakinen tanınmak istenmektedir. 

İsviçre Yaşam Maliyeti Avantajlı mı?

İsviçre Avrupa’nın kabinde yer alan küçük bir kara ülkesidir. Zürih, Cenevre ve Basel gibi Dünyada tanınan şehirlere sahiptir. Muhteşem manzaraları olan Alp Dağları bu ülkedir. Bu dağlar çoğu kişi için çizgi filmlerin ve çocuk romanlarının karakteri olan Heidi ile özdeşleşmiştir. Bu ülkenin kartpostlara yaraşır manzaraları ve çok lezzetli çikolataları vardır. Tüm bu özellikleri ile çoğu kişinin akıllarında yer alan bir ülkedir. İsviçre yüksek yaşam kalitesine sahip ülkelerin başında gelmektedir. Almanca, İtalyanca, Fransızca ve Romanca resmi dillerdir.  Dünyanın en iyi üniversiteleri kabul edilen ETH Zürich ve Ecole Polytechnique İsviçre’dedir. Bu ülkenin kültür çeşitliliği ve iş fırsatları ilgilerin bu ülkenin üzerinde olmasını sağlamaktadır. Kişiler yurt dışında yaşama hayali kurduğunda ilk akla gelen ülkelerden biridir ve İsviçre Yaşam Maliyeti Avantajlı mı? Diye soruların düşünülmesine neden olmaktadır. Global Vizyon olarak akla gelen soruların cevaplarını sunmak isteriz.

İsviçre istikrarlı ekonomisi sayesinde kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu ülkelerdendir. Ülkeler arasında yapılan istatistiksel analizlerde dünyanın en mutlu insanlarının olduğu ülkeler arasında 2.sıradadır. Bu ülkede güvenlik, gelir ve yaşam dengesi en yaşanabilir düzeydedir.

İsviçre, “Dünya Mutluluk Raporu” verilerine göre yaşam beklentisi, özgürlük, sağlık, çalışma koşulları ve ülke memnuniyeti gibi sekmenler göz önüne alındığında yaşanılabilirlik kriterinin de çok üstüne çıkarken ek olarak uluslararası öğrenciler için en popüler eğitim ve kariyer destinasyonlarından biri haline gelmeyi başarmış. Dünyanın en pahalı yerlerinden biri olarak görülse de, maaşların yüksek olması ülkede yaşamayı kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda ülkedeki üniversitelerin çoğu istihdam oranı en yüksek olanlar arasında ve bunun öğrencilere katkısı oldukça yüksek.

İlk 3 ayda iş bulabilirsiniz desek inanır mısınız?

İsviçre Yaşam Maliyeti ve İş İmkânı

İsviçre Yaşam Maliyeti ve İş İmkânı yalnızca öğrenciler için değil, her yaştan birey içinde çokça önemli bir husus. 2022 döneminde artan maliyetler, yerinde durmak bilmeyen döviz kurları, her yeni sabaha uyanır uyanmaz aldığımız zam haberleri ve işsizliğin geldiği %15,7’lik korkutucu tabloya bakınca haliyle ülke değiştirmek gibi büyük bir adım atmadan önce her türlü imkânı cebimizde bulundurmak isteriz. Bu nedenledir ki İsviçre Yaşam Maliyeti ve İş İmkânı ilgi odağı haline geldi. Biraz daha yakından bakalım istedik.

İsviçre adından finans ve bankacılık alanında bahsettirmektedir. UBS ve Credit Suisse bankaları dünyanın en büyük bankaları arasında yer almaktadır. Bu bankalar hizmet sektöründe birinciliği ellerinde bulunmaktadır. Bu ülkede kariyer yapabilecek çok sayıda sektör vardır. Eczacılık, inşaat, mühendislik, elektronik, kimya ve bilgi teknolojileri bu kariyer alanının başında gelmektedir. Rolex, Novartis, Nestle ve Swatch Group şirketleri İsviçre menşeli şirketlerdendir. Bu şirketlerde iş olanağı bulmak mümkündür. Ayrıca İngilizce konuşanlar için kariyer imkanlarının mevcut olduğu Adecco, Google ve Zürih Sigorta da uluslararası kariyer imkânı sağlamaktadır.

Sınır tanımayan ülke, aynı zamanda uluslararası kuruluşların da merkezi!

İsviçre, hemen hemen her ülke ile diplomatik ilişkilerini sürdürürken, tarafsız politikası ile geçmişten günümüze devletlerarasında aracı olarak görevini sürdürmekte. Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke, Kızılhaç’ın doğduğu yer olarak da bilinirken; Kızılhaç 1863’de İsviçre vatandaşı olan 25 üye ile Cenevre kentinde kurulmuştur. Kızılhaç’ın yaptığı çalışmalar 3 kere Nobel Barış Ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca yapılan çalışmalar bunlarla sınırlı değildir daha kapsamlıdır. 2006 yılından bu yana Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyine ev sahipliği yapan İsviçre, Birleşmiş Milletlere ait çok sayıda örgütün de genel merkezini kendi bünyesinde barındırır. Barındırdığı örgütler arasından WHO-Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Çalışma Örgütü önemlidir. Bunlar dışında önemli olan diğer örgütleri aşağıdaki şekilde sıralamak mümkündür.

·         Davos şehrinde olan Dünya Ekonomik Forumu-WEF,

·         Nyon şehrinde bulunan Avrupa Futbol Federasyonları Birliği-UEFA,

·         Lozan şehrinde yer alan Uluslararası Olimpiyat Komitesi,

·         Cenevre'de Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi-CERN

·         Aigle şehrinde Uluslararası Bisiklet Birliği

Tabi ki buna ek olarak İsviçre’nin sıradan halka kattığı faydalar da yok denilemez.

Ülkenin en büyük ve anakent şehri olan Zürih, aynı zamanda ekonomi ve kültür merkezi olarak dünya tarafından bilinirlik sağladı. İsviçre Federal Teknoloji Entitüsü ve Zürih Üniversitesi İsviçre’de yer almaktadır ve dünyanın en iyi iki üniversitesi olarak kabul edilmektedir. Bu üniversiteler uluslararası öğrenciler tarafından ilk tercih edilen üniversiteler arasında yer almaktadır. Mühendisler için dünyanın en yaşanabilir çalışma şartlarına sahiptir. İsviçre öğrenciler için en güvenilir ve en temiz şehir olarak zirveyi sırtlanmış durumdadır. Genellikle kaliteli yaşam koşulları ve pahalı olması nedeniyle İsviçre’nin Zürih şehri göz korkutmaktadır. Ancak Zürih sunduğu iş fırsatları ve yüksek maaşlar ile oldukça cazip bir şehirdir. Ayrıca Zürih Gölü’nün ve Alp Dağ’larının muhteşem manzaraları görülemeye değer olarak kabul edilmeye devam etmektedir.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım