Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Yurtdışında Öğrenci Çalışma Vizesi Çıkarmak İçin Gerekli Olan İşlemler

Work and Study Vizesi nasıl alınır?

Yurt dışında bir yandan eğitim görürken diğer yandan çalışarak para kazanmak birçok öğrencinin hayallerini süsler. İrlanda, Avustralya, Malta, Dubai gibi bazı ülkeler, eğitim vizesiyle birlikte yarı zamanlı çalışma izni de verir. Eğitim vizesi için talep edilen belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterse de genellikle istenilen evraklar şu şekildedir:


- Vize başvuru formu

- Pasaport

- Adli sicil kaydı

- Kabul mektubu

- Öğrencinin maddi durumunu gösteren evraklar

- İkametgah belgesi

- Seyahat sigortası

- Diploma ve transkript

- Öğrenci belgesi

- Dil tercih formu

- İdari harç belgesi

- Mülkiyet tapuları (varsa)

- Öğrencinin yurt dışı masraflarını karşılayacak kişinin onaylı SGK işe giriş ve aylık sigorta belgesi

- Askerlik durum belgesi (varsa)

- Vize harcının ödendiğine dair makbuz

- Öğrenci eğitim sırasında çalışacaksa, çalışma izni

- Öğrenci reşit değilse, velinin izin belgesi

- Öğrencinin İngilizce bilgisini gösteren sınav belgeleri


İrlanda’da çalışma vizesi

İrlanda’da hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrenciler, 25 hafta ve üzeri dil eğitimine katıldıklarında, eğitimleri boyunca haftada 20 saat yarı zamanlı işlerde çalışma hakkı elde ediyor. Çoğunlukla bar, kafe ve restoranlarda çalışan öğrenciler, eğer yeterli ihtisaslara sahipse Google, Bayer, Microsoft, IBM, Huawei, Allianz, Fijutsu, Deutsche Bank gibi dünyaca ünlü firmalarda çalışabiliyor. Özellikle teknoloji alanında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler, İrlanda’da temsilcilikleri bulunan Facebook, Google, Apple, Linkedin, Twitter, Amazon, Oracle, PayPal gibi şirketlere başvuruda bulunabiliyor. İrlanda’da saatlik ücret olarak ortalama 9,6 euro kazanan öğrenciler, eğitime ara verilen dönemlerde tam zamanlı çalışabiliyor. 

Kanada’da çalışma vizesi

Kanada’da hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrenciler, dil programına kayıt olduktan sonra çalışma izni veren co-op ve akademik programlara rahatlıkla geçiş yapabiliyor. Kanada’da 1 yıllık diploma programına katılan öğrenciler, programın ardından 1 yıl oturma ve çalışma hakkına, 2 yıllık diploma programına katılanlar ise eğitimin ardından 3 yıl oturma ve çalışma hakkına sahip oluyor.


Kanada devlet okullarında yapılan yüksek lisans diploma programlarında ise öğrenciler 1 yıllık programlarda, eğitimleri boyunca yarı zamanlı, eğitimlerinden sonra 1 yıl tam zamanlı oturma ve çalışma hakkı elde ediyor. Öğrenciler eğer 2 yıllık yüksek lisans diploma programına katılırsa, eğitimleri boyunca yarı zamanlı, eğitimlerinden sonra 3 yıl tam zamanlı çalışma ve oturma hakkı kazanıyor; böylelikle Kanada’da 5 yıl boyunca oturmuş ve çalışmış oluyor.

Avustralya’da çalışma izni

Dünyanın en güvenli ülkelerinden olan Avustralya’da Work and Study yapmak isteyen öğrenciler, dil programlarına katıldıklarında haftalık 20 saat yarı zamanlı çalışma hakkı kazanıyor. Avustralya’da dil okuluna kayıt olan öğrenciler genellikle restoran, kafe ve marketlerde çalışsa da daha yüksek İngilizce seviyesine sahip öğrenciler farklı sektörlerdeki şirketlere iş başvurusunda bulunabiliyor.

Dubai’de çalışma izni

Dubai’de hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrenciler, en az 12 hafta ve üzeri dil programına katıldıklarında haftada 20 saat çalışma hakkına sahip oluyor. Her ne kadar okullar, öğrencilere iş bulma konusunda yardımcı olsalar da herhangi bir garanti verilmiyor.  Öğrenciler genellikle garsonluk, mağaza satış elemanlığı, kasiyerlik gibi işlerde çalışıyor. Ancak sosyal, kibar ve girişken öğrenciler, orta seviye ve üstü İngilizce bilgisine de sahipse, kendi uzmanlıklarına uygun yerlerde de iş bulabiliyor.

Malta’da çalışma izni

Malta’da 24 hafta ve üzeri dil programına katılan öğrenciler haftada 20 saat çalışma hakkı elde ediyor. Saatlik ücret minimum 5 euro olsa da bazı mesleklerdeki öğrenciler saatte 20 euro’ya kadar kazanabiliyor. Öğrencilerin Malta’da çalışabilecekleri yerlerin başında restoranlar, kafeler, barlar ve gece kulüpleri bulunuyor.

Amerika’da çalışma izni

Yurt dışında çalışmanın bir diğer yolu ise Amerika’da Work and Travel yapmak. Üniversite öğrencilerinin yaz tatili dönemlerinde en fazla 4 ay süre ile Amerika’da hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir kültürel değişim programı olan Work and Travel’a katılmak isteyen öğrencinin şu koşulları sağlaması bekleniyor:

- 18-26 yaş arasında olması

- 4 yıllık lisans eğitimi alıyor olması

- En az orta seviye İngilizce bilgisine sahip olması

- Programa katılacağı dönem aktif olarak üniversiteye devam ediyor olması

- Programa katılacağı dönem aktif olarak en az 2 ders alıyor olması

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım