Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • dil öğrenme

Essay Yazma Teknikleri: Yazdığınız Kompozisyonu Daha Akademik Yapan 7 İngilizce Kelime

Firstly, secondly, thirdly

Gerek yurt dışında üniversite eğitimi gerekse master - mba için olsun, İngilizce essay yazmak eğitiminizin önemli bir bölümünü oluşturur. Makalelerinizi daha akademik göstermek için bazı kelimelerden yararlanabilirsiniz. Bunlardan en önemli 7 tanesini sizin için listeledik.

1. Firstly, secondly, thirdly

Makale yazarken fikirlerinizi doğru sırayla sunmanız savınızı daha net bir şekilde ortaya koymanızı sağlar. Bu nedenle “ilk olarak / her şeyden önce” anlamına gelen “firstly” kelimesiyle savınıza başlayabilir, “ikinci olarak” ve “üçüncü olarak” anlamlarına gelen “secondly” ve “thirdly” kelimeleriyle savlarınızı sıralayabilirsiniz.

Örnek:

At the same time he admits, firstly, that to mark the barrier between unconscious and conscious is difficult; secondly, that it is impossible to trace the first beginning of consciousness in the lower animals; and, thirdly, that "However certain we are of the fact of this natural evolution of consciousness, we are, unfortunately, not yet in a position to enter more deeply into the question."

2. In view of

“’-den dolayı / göz önüne alındığında” anlamına gelen “in view of” kelimesi genellikle makalenize daha güçlü bir şekilde başlamanıza yardımcı olur. Bu sayede savınız hakkında başka yazarların ne söylediklerini veya genel olarak ne konuşulduğunu belirtebilirsiniz.

Örnek:

“Their original centre was Rome, but in view of the hostile attitude of the Salandra-Sonnino Government they transferred their activities to Paris and London early in 1915.”

3. According to 

Yazdığınız konu hakkında uzman ve kapsamlı bilgi sahibi kişilerin sözlerini alıntılamak akademik bir makalenin olmazsa olmazı olarak görülür. “…’e göre” anlamına gelen “According to” bu konuda size yardımcı olur.

Örnek:

“According to Albert Einstein, a human being is a part of the whole called by us universe, a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feeling as something separated from the rest, a kind of optical delusion of his consciousness.”

4. Moreover

“Dahası… / üstelik…” anlamına gelen “moreover” kelimesi sayesinde halihazırda işaret ettiğiniz bir konuya yazı akışını bozmadan eklemeler yapabilirsiniz.

Örnek:

“Many of the species of these spiders, moreover, are very conspicuously coloured, being either wholly black or black relieved by fiery red spots, forcibly suggesting that they are warningly coloured.”

5. In order to

“-mek amacıyla” anlamına gelen “in order to” kelimesi sayesinde makaledeki amacınız belirtebilir ve savlarınıza açıklama getirebilirsiniz.

Örnek:

“We must learn to issue from ourselves, transport ourselves back to other times, and become children again in order to comprehend the infancy of the human race.”

6. In other words

Karmaşık fikirleri basitçe özetlemek için kullanabileceğiniz en faydalı kelimelerin başında “başka bir ifadeyle / diğer bir ifadeyle” anlamına gelen “in other words” kelimesi gelir.

Örnek:

“Hormone fluctuations, careless or hurtful words overheard, financial problems, in other words life, can make us feel unhappy or unattractive.”

7. Similarly

“Benzer bir şekilde / benzer bir biçimde” anlamına gelen “similarly” kelimesi sayesinde makalenizde savınızı desteklemek için verdiğiniz örneklere bir yenisini katabilirsiniz.

Örnek:

“Thus oxygen varies according as whether it is linked to hydrogen (hydroxylic oxygen), to two atoms of carbon (ether oxygen), or to one carbon atom (carbonyl oxygen); similarly, carbon varies according as whether it is singly, doubly, or trebly bound to carbon atoms.”


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım