Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
 • Kariyer

Öğrencilere Okurken Çalışma İzni Veren Ülkeler ve Şartları

Başka bir ülkede eğitim görürken çalışma izni almak, uluslararası öğrencilere ek gelir sağlamak ve yaşam masraflarını hafifletmek açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu yazımızda yurt dışında okurken çalışma izni veren ülkelerden ve çalışma şartlarından detaylı bir şekilde bahsettik. Keyifli okumalar dileriz.

Yurt Dışında Okuyan Öğrenciler Çalışabilir mi?

Yurt dışına okumaya giden öğrencilerin kafasında “uluslararası öğrenciler çalışabilir mi?” gibi bir soru olabilir. Yurt dışında okuyan öğrencilerin çalışma izni bulunmaktadır. Ancak ülkeden ülkeye göre çalışmak için bazı şartlar bulunabilir. Öğrencilerin hangi ülkelerde çalışabileceğini ve ülkelerin şartlarını merak ediyorsanız, aşağıda bulabilirsiniz. 

Hangi Ülkeler Çalışma İzni Veriyor?

 • İngiltere
 • Kanada
 • Avustralya
 • Dubai
 • Malta
 • Amerika
 • Yeni Zelanda
 • İrlanda
 • Almanya
 • Japonya
 • İtalya
 • İspanya
 • Güney Kore
 • Singapur 
 • Fransa
 • İsviçre
 • Norveç
 • Finlandiya
 • Hollanda
 • İsveç
 • Polonya

Ülkelere Göre Çalışma İzinleri

Ülkelere göre çalışma şartları değişiklik gösterebilmektedir. Aşağıda bazı ülkeler ve çalışma şartları, çalışma izinleri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz:

İngiltere Öğrenci Vizesi Çalışma İzni

İngiltere'de öğrenci vizesi (Tier 4 visa) altında çalışma izni almak isteyen uluslararası öğrenciler, tam zamanlı eğitim alırken haftada 20 saat, tatil dönemlerinde ise tam zamanlı olarak çalışma izni alabilirler. Ancak, bu izni elde etmek için öğrencinin eğitim kurumu tarafından onaylanmış bir öğrenci olduğunu kanıtlaması ve çalışmanın eğitimini etkilemeyeceğini belgelemesi gerekmektedir. Daha fazla detaylı bilgi için İngiltere’de Work and Study yazımızı okuyabilirsiniz. 

Kanada Öğrenci Vizesi Çalışma İzni

Kanada'da uluslararası öğrencilere eğitimleri sırasında çalışma izni verilebilir. Öğrenci, tam zamanlı eğitim alırken haftada 20 saat, tatil dönemlerinde ise tam zamanlı olarak çalışabilir. Ancak, çalışma izni almak için öğrencinin eğitim programının en az 6 ay süreyle tam zamanlı olması ve ilgili eğitim kurumundan onaylı öğrenci olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. Ayrıca, öğrenci vizesi başvurusu sırasında çalışma izni talep edilmelidir. Genellikle kasiyerlik, otel temizliği ve bakımı, bulaşıkçılık, resepsiyon, satış temsilciliği, çocuk bakıcılığı, garsonluk gibi işlerde çalışan öğrenciler böylelikle eğitim maliyetlerini karşılayabilmektedir. Her ne kadar Kanada’daki asgari ücretler bölgelere göre değişiklik gösterse de her zaman yaşam maliyetleriyle orantılı olmaktadır. Bu nedenle Kanada’da hem çalışıp hem de okuyan öğrenciler ekonomik yönden zorlanmamaktadır. Daha fazla detaylı bilgi için Kanada’da Work and Study yazımızı okuyabilirsiniz.

Avustralya Öğrenci Vizesi Çalışma İzni

Avustralya’da okuyan öğrenciler, öğrenci vizeleri ile 2 haftada 40 saat çalışma hakkına sahiptir. Tatil dönemlerinde ise tam zamanlı çalışarak daha çok para kazanabilirler. Çalışma izniyle öğrenciler, genellikle hizmet sektöründe, perakende, turizm gibi alanlarda iş bulabilirler. Böylelikle eğitim ve yaşam giderlerinin bir kısmını karşılayabilirler. Daha fazla detaylı bilgi için Avustralya’da Work and Study yazımızı okuyabilirsiniz. 

İrlanda Öğrenci Vizesi Çalışma İzni

İngiltere’ye ve İngiliz kültürüne yakınlığı ve uygun maliyetleri nedeniyle uluslararası öğrenciler hem çalışıp hem öğrenmek için İrlanda’yı seçmektedir. İrlanda dil okullarında 25 hafta ve üzeri süren dil programına katılan öğrenciler, eğitimleri boyunca haftada 20 saat yarı zamanlı işlerde çalışma izni elde etmektedir. Genellikle cafe, bar, otel, mağaza ve restoranlarda çalışan öğrenciler eğer yeterli donanıma sahipse Google, Takeda, Bayer, Microsoft, IBM, Huawei, Allianz, Fujitsu, Deutsche Bank gibi uluslararası şirketlerde çalışabilmektedir. Özellikle teknoloji alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler; vergi avantajı nedeniyle İrlanda’da temsilcilikleri bulunan Facebook, Google, Apple, Linkedin, Twitter, Amazon, Oracle, PayPal gibi şirketlere iş başvurusunda bulunuyor.Daha fazla bilgi için İrlanda Work and Study yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Öğrenci Vizesi Çalışma İzni

Almanya, öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biridir. Çünkü Almanya’da eğitim ücretsizdir. Bu sebeple ilgi odağı olan bir ülkedir. Almanya, uluslararası öğrencilerine haftalık 20 saat çalışma izni hakkı vermiştir. Federal İş Bulma Kurumu ve yabancı ofisinden çalışma izni alan öğrenciler ise yılda 240 gün part time, 120 gün full time olarak çalışabilirler. Daha fazla detaylı bilgi almak için Almanya’da Work and Study yazımızı okuyabilirsiniz. 

Dubai Öğrenci Vizesi Çalışma İzni

Dubai’de en az 12 hafta ve üzeri dil eğitimine katılan öğrenciler, haftada 20 saat çalışma izni kazanıyor. Dubai’nin bir avantajı da Dubai dil okullarının öğrencilere iş bulma konusunda yardımcı olması. Her ne kadar garanti vermeselerde okulların bünyelerinde barındırdığı uzmanlar yurt dışından gelen öğrencilere rehberlik ediyor. Dubai’de yarı zamanlı işlerde çalışan öğrenciler saatlik ücret olarak 130 AED kazanmaktadır. Genellikle garsonluk, mağaza satış elemanlığı, kasiyerlik gibi hizmet sektöründeki işlerde çalışan öğrenciler eğer orta seviye ve üstü İngilizce bilgisine ve sosyal yeteneklere sahipse, kendi mesleklerine uygun alanda iş bulma şansına da sahip olmaktadır. Daha fazla detaylı bilgi almak için Dubai’de Work and Study yazımızı okuyabilirsiniz.

Malta Öğrenci Vizesi Çalışma İzni

Malta’ya eğitime giden öğrencilerin çalışma izni bulunmaktadır. Öğrenciler haftalık 20 saat çalışarak yaşam masraflarını ve eğitim giderlerini karşılayabilir. Ancak 13 haftadan daha fazla Malta’da kalacak öğrenciler uzatma vizesi alıp çalışma izni başvurusunda bulunabilir. Böylelikle öğrenciler daha fazla çalışma fırsatı elde edebilir. Daha fazla detaylı bilgi almak için Malta’da Work and Study yazımızı okuyabilirsiniz. 

Eğitim Sonrası Çalışma İzni Veren Ülkeler

Bazı ülkeler eğitim sonrasında da çalışma izni vermektedir. Bu ülkelerden bazıları şu şekildedir: 

 • İngiltere
 • Kanada
 • Avustralya
 • Amerika
 • Almanya
 • İrlanda


“Yurt Dışında Okurken Çalışma İzni Veren Ülkeler ve Şartları” yazımızın sonuna geldik. Daha fazla bilgi almak için Global Vizyon ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurt dışında okurken hangi işlerde çalışabilirim?
  Çalışma izniniz ile genellikle part-time (yarı zamanlı) işlerde çalışabilirsiniz. Part time olarak mağazalarda, otellerde, restoranlarda çalışabilirsiniz.
Çalışma iznim bittikten sonra ne olacak?
  Çalışma izniniz bittikten sonra, çalışma izninizi uzatabilirsiniz. Uzatma işlemleri ülkeden ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
Yurt dışında okuyan öğrenciler kaç saat çalışabilir?
  Yurt dışında okuyan öğrenciler genellikle part time haftalık 20 saat, okullar tatil olduğu zaman ise haftalık 40 saat çalışabilirler. Ancak bu çalışma saatleri ülkeye göre farklılık gösterebilmektedir.
Çalışma izni alabilmek için hangi şartları sağlamak gerekmektedir?
  Genellikle öğrencinin geçerli bir öğrenci vizesine sahip olması, eğitim kurumundan onay alması gerekmektedir.
Hangi ülkeler yurt dışında okurken çalışma izni verir?
  Yurt dışında okurken çalışma izni veren ülkelerden bazıları; Kanada, İngiltere, Malta, Dubai, Almanya, Malta, İrlanda şeklindedir.
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım