Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Tavsiye

Yurt Dışında Üniversite Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üniversitenin sağladığı olanaklar

Yurt dışında üniversite eğitimi geleceğiniz ve kariyeriniz için mükemmel bir adım olabilir. Ancak üniversite seçimi yaparken çok dikkat etmeniz gerekir. Sizin için dikkat etmeniz gereken faktörleri derledik.

Ülke seçimi

Yurt dışında üniversite okumaya karar verdiğinizde yapacağınız en önemli seçim, hangi ülkede eğitim almak istediğinize karar vermektir. Bu kararı alırken bazı faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Bunları kısaca gitmek istediğiniz ülkenin eğitim ve yaşam maliyetleri, ülkedeki hakim kültürün sizin yaşam tarzınıza uyumu, lisans, yüksek lisans ve kariyeriniz hakkında yaptığınız planların ülke için gerçekleştirilebilirlik durumu, üniversite eğitimi sonrası ülkenin staj ve iş imkanları ve ülkenin genel güvenlik durumu olarak özetleyebiliriz.

Yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Almanya ve İrlanda geliyor. Güvenliğe ve yaşam kalitesine önem veren öğrenciler daha çok Kanada ve Avustralya’yı seçerken, ekonomik maliyetleri düşünen öğrenciler son yıllarda genellikle İrlanda ve Almanya’yı seçiyor.

Bölüm seçimi

Yurt dışında üniversite eğitimi alma sürecinde verilmesi gereken önemli kararlardan biri de hangi bölümde okumak istediğiniz. Bölüm seçerken dikkat etmeniz gereken öğelerin başında ise eğitim sistemi, sahip olduğunuz yabancı dil seviyesinin seçeceğiniz bölüme yeterli olması, bölümü bitirdikten sonra sahip olacağınız iş ve staj imkanları, mezun olduğunuz takdirde kazanacağınız ortalama ücret geliyor. Seçeceğiniz bölüm hangi ülkede okumak isteyeceğinizi de etkileyebilir. Çünkü bazı ülkeler bazı bölümlerdeki kaliteleriyle ve olanaklarıyla ünlenmiştir; Almanya’da mühendislik ve Amerika’da bilgisayar bilimleri gibi.

Eğitim süresi

Yurt dışında üniversite okumayı planlıyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör ise eğitimin ne kadar süreceği. Eğitim süresi ülkelere göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin İngiltere’de lisans eğitim programları çoğunlukla 3 yıl, Amerika’da ise ülkemizdeki gibi 4 yıl sürüyor. Seçeceğiniz bölümün eğitim süresi de değişiklik gösterebilir. Örneğin mühendislik gibi bölümler genellikle 4 yıl sürerken, tıp eğitiminin tamamlanması 6 yılı buluyor.

Üniversitenin sağladığı olanaklar

Her üniversitenin öğrencileri için sağladığı olanaklar farklılaşabiliyor. Sosyal etkinlikler, kültürel yaşam ve genel güvenlik gibi unsurlar şehirden şehire değişiklik gösteriyor. Üniversitenin yer aldığı kampüsün ne kadar geniş olduğu, içinde ne kadar kütüphane, müze, galeri, öğrenci grubu ve araştırma merkezi bulundurduğu, staj için anlaşmalı olduğu kurumların prestiji ve kalitesi de büyük önem kazanıyor. Örneğin teknoloji devlerinin bulunduğu California veya Boston gibi bölgelerde bilgisayar bilimleri okuyan öğrenciler daha çok avantaj sağlıyor.

Okulun yurt dışından gelen öğrencilere sağladığı olanaklar da önemli bir seçim kriteri olabiliyor. Bazı üniversiteler uluslararası öğrencilerin yerleşmesine, oryantasyonuna ve diğer öğrencilerle kaynaşmasına yardımcı oluyor.

Başvuru şartları

Üniversitelere başvururken rutin olarak istenilen bazı belgeler bulunuyor. Bunların en önemlileri; öğrenci başvuru formu, lise diploması veya mezuniyet belgesi, transkript, kimlik kartı fotokopisi, akademik referanslar, niyet mektubu ve CV. Ancak bazı üniversiteler ekstra belgeler isteyebiliyor. Global Vizyon danışmanlarına ulaşarak üniversite seçim sürecinin her aşamasında yardım alabilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım