Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Tavsiye

Öğrenciler için Schengen Vizesi

Bir Öğrenci Schengen Vizesini Nasıl Alır?

Bir Öğrenci Schengen Vizesini Nasıl Alır? Sorusu öğrencilerin dünya tarihini ve dünya kültürünü yakından görmek istemesiyle birebir orantılı doğar. Eğitim – öğretim hayatlarında farklı hayatlara temas ederek gerek kişisel gerekse uzmanlık alanlarında gelişim göstererek belirli periyotta hayat standartlarını yükseltmek isteyen her öğrencinin talebi Schengen vizesi ile hayatına yepyeni bir soluk kazandırmak. Global Vizyon olarak Schengen vizesi alma sürecine geçmeden önce, Schengen vizesinin ne olduğuna dair kısa bir dipnot ile başlayalım istedik.

Schengen herkesin almak istediği bir vize türüdür. Bu vize Schengen’e üye ülkeler içinde seyahate fırsat vermektedir. Bu belge bu alanda görevli kurumlarca verilmektedir. Bu belgeyle üye ülkelere ve bazı özel şartlarla birden fazla başka ülkeye de seyahat etme hakkı tanımaktadır.

Alım süreci ise oldukça kolay. Schengen üyesi ülkelere elektronik başvuru yapılabildiği gibi, başvuru formlarını elektronik ortamda doldurup imzalayıp başvurular iletilebiliyor. Gitmek istediğiniz ülkenin temsilciliği vasıtası ile de Schengen vizesi alabilirsiniz. Vize başvuru işlemleri internet üzerinden e- randevu ile gerçekleştirilmektedir. Ancak randevu talep etmeden önce  kurumun istediği belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Bu işlemlerin seyahat tarihinden 6 ay önce yapılması gerekmektedir. Eğitim vizesi başvurularının da seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapılması lazımdır.

Seyahat nedeni Eğitim olanların ilgili alanda eğitim/öğrenci bilgisini girmesi gerekmektedir. Bu bilginin girilmesinden sonra da schengen bölgesine kaç kez giriş yapacağını belirlemesi gerekmektedir. Gerekli tüm belgeler hazırlanıp tüm işlemler yapıldıktan sonra  artık bekleme sürecine geçmek ve inanmak gerekmektedir. Vize onay işlemleri tamamlandıktan sonra gezi rotası oluşturmaya hazır olunmalıdır. 

Schengen Vizesini Avantajları

26 üye ülkeye seyahat izni veren Schengen vizesi seyahat edecek öğrencilere çok fazla avantaj sağlamaktadır. Bu belge ile 90-180 gün alt ve üst sınırları içerisinde Schengen bölgesi ülkelerinde bulunma izni verilmektedir. Malta ve İzlanda hariç tüm Schengen bölgesi ülkeleri Avrupa toprağında bulunmaktadır ve tüm bu ülke sınırları içerisinde sınır kontrolü olmadan geçiş yapmak mümkündür. Schengen devletlerinin sınırları boyunca seyahat ederken vizeden muaf olan bazı ülkeler vardır. Bu ülkeler dışında da 103 ülke vardır. Bu 103 ülke vatandaşı Schengen ülkelerini ziyaret etmek istediklerinde muhakkak vize almalıdır. Ayrıca bu bölgedeki hava alanlarından geçiş yapan 103 ülke vatandaşlarının bir de Schengen transit vizeli alması gerekir.

Elbette vize işlemleri de belirli bir süreye tabii. Schengen vizelerinin genel işlem süresi 15 ila 30 gün arasında değişirken vize bazen iki hafta içinde alınabildiği gibi, nadir durumlarda olsa konsolosluğun işleri halletmesi 60 gün kadar sürebilir. Vize başvurusu eğer yasal ikametgâhın olduğu yerden farklı bir ülke konsosluğundan veyahut vize merkezinden yapılacaksa kabul edilebilir bir sebebin varlığı gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz alınmayacağı gibi bir sonraki vize alış girişiminizde bazı yasal prosedürler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tek tip Schengen vizesi Schengen bölgesinde ki bütün üye ülkelere giriş yapabilmenizi sağlar. USV’ler için tercihinizi tek giriş, çift giriş ve çoklu giriş olarak seçebilir, vize alış işlemlerinizi bu bağlamda başlatabilirsiniz.

 

 

Schengen Vize Ücretlerini Biliyor Musunuz?

Schengen vizesi almayı düşünenlerin yetkililere sormak istediği ilk soru Schengen Vize Ücretlerini Biliyor musunuz? Olmaktadır. Bu sorunun cevabını Global Vizyon olarak tüm ayrıntıları(maliyetler hakkındaki bilgilendirmeler) vermek isteriz.

Schengen vizelerinde sabit fiyatlar söz konusudur. Vize maliyetleri herhangi bir amaç, giriş sayısı ya da türden etkilenmeyerek aynı fiyata sahiptir. Yetişkinler için standart Schengen vizesi ücreti 80 avro iken bu tutar 6 - 12 yaş aralığındaki çocuklar için 40 avroluk daha düşük bir ücrete tabidir. Başvuran kişilerin bazıları ki bu kategori bebek ve 06 yaş grubundan da ufak olan kişiler için geçerliliğini koruduğundan; türlü vize ücretinden muaftır. Bu aşamaya kadar her şey güzel ilerlerken Schengen vize başvurusunun ücretinden ayrı olarak, dış hizmet sağlayıcıları ek hizmet ücreti alabileceğini ve hiçbir ücretin iade edilemeyeceğini hatırlatmak isteriz. Ola ki başvurunuz reddedilirse, paranızı geri alamazsınız.
Bu listede öğrencileri de baz alacağımızdan üniversite eğitimi için vize tercih edildiğinden bireyler yetişkin kategorisinden değerlendirilmeye alınırlar.

Schengen Vize Sürecinde Bilmeniz Gerekenler Var!

Eğer sadece sıradan bir başvuru ile anında vize alacağınızı düşünüyorsanız, Schengen vize sürecinde bilmeniz gerekenler var diyerek sizi uyarmalıyız çünkü standart başvuruyu dahi yaparken yapmanız ve bilmeniz gereken detaylardan en ufağı dahi eksik/yarım kalırsa ne yazık ki başvurunuz kapıdan dönebilir. Kâğıt-kalemler hazırsa Global Vizyon olarak vize sürecinde sizi bekleyen aşamalardan söz etmeye başlayalım.

Vize açısından her başvuru türü için farklı farklı belgeler verilir. Çoğu başvuru için standart temel belgelerin yanı sıra, doldurulup imzalanmış Schengen vize başvuru formu verilmesi şarttır. Akabinde geçerli pasaportunuz, 2 adet fotoğraf, parmak izi, seyahat sigortası ispatı, gideceğiniz bölge için Schengen bölge uçak rezervasyonu listeye en üst sıralardan girerken; geçim ispatı isteniyor. Banka ekstresi veya göstereceğiniz teminat mektubu ile eğitim hayatınıza devam edebilir, aksi halde havaalanından geri döndürülebilirsiniz.

Otel veya yurt rezerviniz hazır mı? Değilse elinizi çabuk tutmanızda fayda var çünkü konaklama ispatınız olmadan gereken vize işleminiz yarıda kalacağı gibi, tercih ettiğiniz ülke tarafından veto yemeniz çok olası. Davet mektubunuz? Ah, evet eğer davet mektubunuz varsa şansınız yüksek diyebiliriz ama yoksa da bunu başvuru yaptığınız yere muhakkak iletin ve gerekli vize işlemine devam edilmesini istediğinizi iletin çünkü davet mektubu en aciller listesinde yer almıyor.

Bir Schengen akademik kurumundan gelen kabul mektubu/resmî davet, eğitim programınız hakkında bilgiler (bölüm/çalışma alanı, ders kaydı ispatı vb.) programın uzunluğu, eğitim ücretini nasıl karşılayacağınız gibi detayların yer aldığı evrakınız yoksa öğrenci olduğunuzu ispat edemediniz demektir. Bu süreçte üniversiteniz ile kontak kurabilir, gerekli evrakın ivedi şekilde elinize ulaşması gerektiği konusunda bilgilendirebilirsiniz.

Schengen Eğitim Vizesi için işlem süresi genellikle iki hafta kadar sürer. Bu süre zarfında gerekli işleminiz tamamlanır ve hayalini kurduğunuz ülkeye, üniversiteye doğru yola çıkmak için adeta kanatlanabilirsiniz. Tüm akademik kariyerinizi yekten değiştirebilen ve dünya kültürlerini yakından görmenize olanak sunan Schengen Eğitim Vizesi ile yarınlarınız için hayata atacağınız bir adımla, geleceğinizi inşa etmeye hazır mısınız?

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım