Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

İngiltere'de Master & MBA

İngiltere'de Master (Yüksek Lisans)

İngiltere’de Yüksek Lisans Yapanlar İş Hayatına Erken Atılıyor…
İngiltere’de yüksek lisans eğitimi pek çok ülkenin aksine sadece 1 yıldır… Lisans eğitiminde ‘Foundation’ zorunluluğu getiren İngiltere, öğrencinin şartlarına bağlı olarak, yüksek lisans programlarında biraz daha esnektir. Şartların uygunluğuna bağlı olarak öğrenciler yüksek lisanslarına direkt başlayabildikleri gibi pre-master, pre-sessional gibi kısa süreli hazırlık programlarına katılmak zorunda kalabilir. 

Devamını Oku
Eğitim ve Süre

İngiltere’de yüksek lisans programları tam zamanlı olarak bir akademik yıl devam eder. Genelde ders izleme süreci 9 ay sürmektedir. Bazı master programlarında yaz dönemi de dersler izlenir ve program 12 ay devam edebilir. Master derslerini başarıyla tamamlayan ve sınavlarını veren öğrenciler, 3-6 süren bir tez aşamasına geçerler. Tez aşamasında öğrenci, tez danışmanı hocasının da yardımıyla tezini tamamlar ve tez kurulu tarafından tezinden geçer not aldıktan sonra yüksek lisans diploması sahibi olur. 

İngiltere’de yüksek lisans Türk öğrenciler tarafndan sıkça tercih edilmektedir... İngiliz üniversitelerinin kalitesi, ülkenin Türkiye’ye olan yakınlığı, programların 1 yıl sürmesi ve cazip imkanları dolayısıyla İngiltere, Türk öğrenciler için cazibe merkezidir. İngiliz üniversitelerinde ‘şartlı kabul – conditional acceptance’ seçeneği vardır. Bu seçenek öğrenci ilk etapta gerekli tüm şartları karşılamasa da şartlı olarak kabul edilir, verilen tarihe kadar şartları tamamlaması istenir. Şartları tamamlayıp geri gelen öğrencinin üniversiteye tamamen kabulü yapılır.

Öğrenciler için İngiltere’yi cazip kılan faktörlerin başında; eğitim süresince ve mezun olunduktan sonra 1-2 yıllık çalışma izni verilmesidir. Öğrenci bu sayede okurken masraflarını çıkarabilmekte, bu ülkede kendine bir gelecek kurabilmek için iş deneyimleri kazanmakta veya Türkiye’ye döndüğünde CV’sine önemli referanslar ekleme şansı yakalamaktadır.

Devamını Oku
İngiltere'de Master & MBA Eğitimi Alabileceğiniz Okullar
Başvuru Şartları

Türkiye’de YÖK tarafından tanınan devlet yada özel üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun, lisans diplomasına sahip öğrenciler, yurtdışındaki master programlarına başvuru yapabilmektedir. Mezun olunan üniversitenin sıralaması ya da bilinirliği bu noktada sıkıntı teşkil etmemektedir. YÖK tarafından tanınan 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak yurtdışında yüksek lisans başvurusu yapmak için yeterlidir.

Yurtdışındaki üniversitelerin bir takım kendi özel şartları olsa bile genel başvurularda aradıkları nitelikler hemen hemen aynıdır:
4 yıllık üniversiteden mezun olmak veya son sınıf öğrencisi olmak
Not ortalaması 4 üzerinden en az 2.2 ve üzeri olmalı
Yurtdışında master yapmak istenen bölümün eğitim dilini bildiğini bir belge ile kanıtlamalı. Bu belge olmadan da ilk başvuru yapılabilir, ancak eğitim başlamadan yeterlilik belgesinin sunulması gerekir. Türkiye’de İngilizce eğitim veren bazı üniversitelerden mezun olanlardan resmi TOEFL veya IELTS belgesi istenmeyebilir. 

Gerekli Evraklar

Lisans Diploması
Transkript not ortalaması ( dörtlük sisteme göre minimum 2.5)
İngilizce yeterliliğini gösteren Toefl veya IELTS sınav sonuç belgesi
En az iki adet akademik referans
Varsa iş yerinden alınacak referans
Detaylı ve iyi hazırlanmış niyet mektubu
Cv

İngiltere'de MBA

Okurken Çalışma İznine Sahip Olmak İngiltere’de MBA’i Cazip Hale Getiriyor…

Tartışmasız eğitim kalitesiyle dünya çapında saygı gören İngiliz üniversitelerinde MBA programlarına katılmak öğrencilere ve genç profesyonellere büyük kazanımlar getirmektedir. MBA programlarından mezun olan kişilerin kariyer basamaklarını hızla tırmanarak, en yüksek mevkilere eriştimeleri bu programların gördüğü ilgiyi artırmıştır. İngiltere’de MBA programlarının bir yıl sürmesi zaman açısından büyük bir fırsattır… İngiltere'de MBA genellikle 1 yıllık program olarak verilir fakat 2 yıllık eğitimi olan okullarda mevcuttur. MBA öğrencileri kariyerlerine devam etmek isterlerse part-time olarak programlarıyla birleştirerek çalışabilirler. 

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
 • Neden İngiltere’de MBA Eğitimi?

  İngiltere'de MBA eğitimi; saygın bir diploma, alanında isim yapmış hocalardan eğitim alma, dünyanın en seçkin ülkelerinden birinde yaşama ve bunun yanı sıra sunduğu cazip iş fırsatlarıyla öğrencilerin hayatında bir dönüm noktasıdır. İngiltere'de MBA yapmak; kişinin dünya görüşünü değiştirir, alanında uzmanlaşmasını ve özgür ortamlarda eğitim almasını sağlar ayrıca uluslararası şirketlerin iş yapma biçimlerine hakim olmayı beraberinde getirir. 

  Çalışma İzni: İngiltere’de MBA yapan öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Bu sayede öğrenciler İngiltere’deki yaşam masraflarını karşılayabilir. Bundan da önemlisi; eğitim tamamlandıktan sonra öğrencilere 1 yıl full time çalışma izni de verilmektedir. Bir yıllık full time çalışma izni ikinci yıl da uzatılabilir.

 • Ücretler ve Şartlar

  İngiltere’de MBA yapmanın ortalama maliyeti 16.000 Sterlin civarındadır. Tabi üniversitenin ismine ve diğer etkenlere bağlı olarak bu fiyat 60.000 Sterlin’e kadar yükselebilmektedr. Türkiye’nin saygın bir üniversitesinde MBA yapmak hemen hemen İngiliz üniversiteleriyle eşdeğerdir.

  İngiltere’de MBA yapmak isteyen bir öğrencinin 4’lük not ortalamasında en az 2.50 ortalaması olmalıdır. Başvuracak kişinin 2-3 yıllık bir iş deneyimi olması kabul oranını etkileyecektir. İngilizce yeterlilik testlerinde başarılı olmak ve bunları geçerli belgelerle ispat etmek gerekmektedir. Kimi saygın üniversiteler, öğrencilerden GMAT skoru da istemektedir. Her okulun kendine özel şartları bulunmaktadır. Bu yüzden öğrencinin Global Vizyon danışmanlarıyla biraraya gelerek; hangi üniversitenin kendisi için uygun olacağını seçemesi, sonrasında kabul koşullarını yerine getirmesi daha doğru olacaktır. Şartları listemelek gerekirse;

   İyi derecede bir lisans veya yüksek lisans diploması (Genelde 4 üzerinden en az 2,5)
   Mesleki bir yeterlilik belgesi
   2 adet referans 
   TOEFL en az 213 puan 
   GMAT en az 550 puan (her okul istemeyebilir)
   Kendinizi tanıtan ve projelerinizi özetleyen bir yazı "essay" 
   En az 2 - 3 yıllık iş deneyimi

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım