Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

İtalya'da Dil Okulu

İtalya'da Dil Okulu

İtalya'da dil eğitimi alırken sıcak iklimi, eğlenceli hayatı, gelişmiş mutfağı ile dünyanın en sevilen ülkelerinden biri olan İtalya'yı bizzat keşfedin.
İtalya eğlenceli sosyal yaşantısı, dünyanın sayılı mimari güzelliklerine ev sahipliği yapan sokakları, hemen hemen her caddede bulunabilen sanat galerileriyle bizzat deneyimlenmesi gereken ülkelerden biridir. İtalya’da dil eğitimi, İtalyanca öğrenmeden öte sanatla iç içe başka bir boyutta yaşamaktır. Pizzanın başkenti İtalya’da aç kalmayacağınızı ve bir birinden lezzetli Akdeniz yemeklerini tatma fırsatınız olduğunu söylemeye gerek bile yok. 
İtalyancayı İtalya'da öğrenmenin en büyük avantajı eğitimi ana dili İtalyanca olan öğretmenlerden alacak olmanızdır. Ülke genelinde birçok farklı şehirde çok çeşitli dil okulları olmasına rağmen büyük şehirlerde özellikle Floransa ve Roma en çok tercih edilen iki şehirdir. İtalya'da dil eğitiminizi özel dil merkezlerinin yanı sıra üniversitelerin dil kurslarından da alabilir, belki de eğitiminizi İtalya'da devam ettirmek için ihtiyaç duyabileceğiniz bağlantıları da kurabilirsiniz.
İtalya'da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için kurulan Dil Okulları Birliği, okullardaki kaliteyi artırmak için çaba harcamaktadır. Bir çok okul İtalya’yı öğrencilere daha iyi tanıtabilmek için kültürel geziler düzenlemekte ya da dil eğitimiyle birlikte öğrencilerin aşçılık, şarap ekspertizliği, opera ve sanat gibi spesifik İtalyan aktivitelerinde yer almalarını teşvik etmektedir.

Devamını Oku
Bilgi

Öğrenciler İtalya’da dil eğitimi alırken, kurslardan arta kalan zamanlarda tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilir, park ve bahçelerde doğanın tadını çıkarabilir, sportif ve sanatsal aktivitelere katılım sağlayabilirler. Basketboldan futbola, tiyatrodan müziğe, okçuluktan su sporlarına, moda tasarımından aşçılığa kadar pek çok alanda aktiviteler düzenlenmekte ve öğrenciler arzu ettiklerine katılım gösterebilmektedir. Bu sayede İtalya'da dil eğitim alan öğrenci sadece derste İtalyanca öğrenmekle kalmaz aynı zamanda İtalyancayı günlük hayatta sınıf arkadaşları ve ana dili İtalyanca olan kişilerle girdikleri sohbetlerde geliştirme fırsatı yakalar,  yetenek ve becerilerini de geliştirerek sosyalleşir.

Devamını Oku
İtalya’da Dil Eğitimi Veren Okullar

Linguaviva Dil Merkezi- Milan ve Florance
Sprachcaffe
Eurocentres
LSI - Language Studies International
Scuola Leonardo da Vinci
ELLCI, The Italian Language School

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım