Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

İtalya'da Lisans Eğitimi

İtalya'da Lisans Eğitimi

Dünyanın En Güzel Ülkelerinden Birinde Dünyanın En köklü Üniversitelerinde Eğitim Alma Şansı

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan ve 500 yıllık bir eğitim geçmişine sahip İtalya’da lisans eğitimi alırken kendinizi sanatsal ve kültürel olarak da geliştirme fırsatı yakalayacaksınız.
Bugüne kadar dünya sanatına, bilimine ve kültürüne eşsiz katkıları olan İtalya’nın eğitim kalitesi tüm dünya tarafından kabul edilmiştir. Ülkede bulunan 83 üniversite bugüne kadar dünya tarihine geçecek pek çok ismi yetiştirmiştir. Ülke Türk öğrenciler tarafından gün geçtikçe daha sık tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle tasarım, moda tasarımı ve sanat alanlarında Türkiye’den öğrencilerin İtalyan üniversitelerine yoğun bir ilgisi mevcuttur. Uluslararası öğrenciler tarafından ülkede en çok tercih edilen bölümler ise mimarlık, tasarım, moda, ekonomi, mühendislik ve sanattır. 

Neden İtalya’da Üniversite Eğitimi Almalısınız

İtalya’da lisans eğitimi almanın pek çok olumlu  tarafı vardır. Öğrenciler; İtalyan üniversitelerinde kaliteli bir eğitim alırken, dünyanın en güzel ülkelerinden birinde yaşama fırsatı bulur. Tarihini, mimari yapılarını, sanat eserlerini büyük bir özenle koruyan İtalya’da mimari, sanat ve tarihle iç içe bir eğitim hayatı geçirmek mümkündür. İtalya üniversitelerini tercih eden öğrenciler kültürel olarak oldukça gelişir.


İtalya üniversiteleri dünyanın en köklü üniversiteleri arasındadır. İtalya’daki eğitim sisteminin başarısı dünya çapında kabul görmektedir. İtalya’da üniversite okumayı tercih edenler, dünya çapında saygı gören profesörlerden kaliteli bir eğitim alma fırsatı yakalar. Özellikle mimarlık, tasarım, moda ve sanat alanlarında kariyer yapmak isteyen öğrencilerin tüm bu konuların beşiğinde eğitim alması onlara büyük değerler kazandırır.


İtalya üniversitelerinin harç ücretleri diğer ülkelerdeki üniversitelerle kıyaslandığında daha caziptir. Ayrıca İtalya’da lisans eğitimi alan öğrencilere part-time çalışma izni verilir. Öğrenci izni dahilinde haftada 20 saat çalışarak kendi cep harçlığını çıkarır ve sosyal hayata dahil olur. İtalya’da lisans eğitiminin en cazip taraflarından biri de öğrencilerin mezun olduktan sonra 1 yıl süreli oturma iznine başvurmak hakkına sahip olmasıdır. Öğrenci bu süre içerisinde iş arama hakkına da sahip olur. En önemli noktalardan bir diğer ise; İtalyan üniversitelerinden mezun olup yine bu ülkede yüksek lisans/master yapmak isteyen öğrenciler sadece 1 yıl eğitim alarak yüksek lisans diplomasına sahip olur.


İtalyanca Avrupa’nın en çok konuşulan dilleri arasındadır. Öğrenciler; İtalya üniversitelerinde eğitim alırken İtalyanca becerilerini geliştirerek İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dile de hakim olma şansı yakalar.

İtalya Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları

İtalya’da 58 devlet, 17 özel üniversite bulunmaktadır. Devlet üniversitelerinde eğitim genellikle İtalyanca dilindedir. İtalyanca bilmenin şart olduğu bu eğitim kurumlarına genellikle Türkiye’de bulunan İtalyan lisesi çıkışlı öğrenciler başvuruda bulunmaktadır. İtalyanca yeterliliğine sahip olan öğrenciler hazırlık yılı okumadan direkt üniversite birinci sınıftan başlayabilirler. İtalya üniversitelerinde lisans eğitimi 3 yıl sürdüğünden hazırlık da okumayan öğrenci yaşıtlarına göre üniversiteden daha hızlı mezun olarak iş hayatına başlangıç yapabilir. İtalyanca yeterliliği olmayan öğrenciler ise ülkede İngilizce dilinde eğitim veren bölümleri tercih edebilmektedir. Bunun için TOEFL yada IELTS sınavlarından alınan skorlarla İngilizce yeterliliği ispat edilmek zorundadır. 


İtalya’da üniversite okumak için gerekenleri paylaşırken öncelikle İtalyan üniversitelerine başvurabilmek için 12 yıllık lise eğitimine sahip olmanın gerekli olduğunu söylemeliyiz. 11 yıllık liseden mezun olan öğrenciler İtalya’daki üniversiteler kabul alamazlar. 11 yıllık liseden mezun olan öğrenciler Türkiye’de üniversite birinci sınıfı okuyup İtalyan üniversitelerine başvuru yapabilir. Öğrenci Türkiye’de okuduğu bölümde devam etmek zorunda değildir. Alanıyla alakalı farklı bir bölüm tercih edebilir.


İtalya üniversitelerine başvurabilmek için Türkiye’de düzenlenen üniversiteye giriş sınavlarından başarılı olma şartı aranır. Öğrenci Türkiye’de herhangi bir üniversitenin dört yıllık bir bölümüne yerleştirilmiş olmalıdır. Öğrencinin İtalya’ya gittiğinde Türkiye’de kazandığı bölümde okuma zorunluluğu yoktur. İtalya üniversitelerinde istediği bölümü seçebilir.


Ülkede tıp, mimarlık ve veterinerlik alanlarında eğitim almak isteyen öğrenciler ayrıca bir sınava tabi tutulur. Sınav kapsamında öğrencilerin İtalyanca bilgisi ve genel kültürleri test edilir. Başarılı olmayan öğrenciler konsolosluk tarafından 2 aylık bir dil eğitimine tabi tutulur.İtalyanca eğitim veren bir üniversitede okumak isteyen gencin İtalyanca bilmesi zorunludur. İtalya’da üniversite okumak isteyen öğrenci B1/B2 seviyesinde İtalyancaya sahip olmalıdır. İtalya’da İngilizce eğitim almak isteyenler ise IELTS akademik dil yeterlilik sınavından 5,5 almalıdır. Türkiye’deki 4 senelik liselerde en az %80 oranında İngilizce eğitim alan bir genç direkt olarak üniversiteye başvurabilir. Herhangi bir İngilizce seviye belirleme sınavına girmesi gerekmez.


Devamını Oku

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

İtalya’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla süreci yönetmesi hem doğru kararlar almasına hem de kabul oranını  artırmasına yardımcı olacaktır. Global Vizyon'un deneyimli danışmanları öğrencilerin başvuru sürecini en doğru şekilde yönetmektedir. Öğrenciler başvuracakları okulu ve bölümü danışmanlarıyla seçtikten sonra doğru yönlendirmelerle evraklarını hazırlayıp süreci başlatacaktır. Ayrıca Global Vizyon sitesi üzerinden online başvuru da yapılabilir.


Süreç Nasıl İşlemektedir

İtalya’da lisans eğitimi alacak öğrenci danışmanları ile birlikte üniversite ve bölüm seçimini yapar. Gerekli evrakları danışmanlarının yönlendirmesiyle hazırlar. Evraklar okulun başvuru dönemlerinde iletilir ve gelen cevabın ardından öğrencinin İtalya’ya gidiş işlemleri başlatılır. Öğrencinin konaklaması, uçuşları ayarlanır, gerekli oryantasyondan geçirilir ve İtalya’ya gidişi sağlanır. Öğrenci eğitim süresi boyunca yaşadığı sıkıntılı durumlarda Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilir. 


İtalya Üniversite Fiyatları

İtalya’da üniversite fiyatları avrupa’daki diğer ülkelere göre caziptir. Özellikle devlet üniversitelerinde kaliteli eğitim oldukça cazip ücretlere alınabilir. İtalya’da üniversite fiyatlarına dair bilgiyi aşağıda paylaşıyoruz. Arzu eden öğrenciler ülke bazında üniversite aramasını linkten gerçekleştirip, İtalya’da üniversite fiyatlarına dair bilgiyi Global Vizyon danışmanlarından alabilir. 


Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
Bizimle konuşun

İtalya Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım