Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Tavsiye

Psikolojik seyahat engellerinden nasıl kurtulurum?

Psikolojik seyahat engellerinden nasıl kurtulurum?

Yolculuğumuz ister Kanada’da lisans eğitimi almak için kıtalararası, ister aynı denizi paylaştığımız Malta’da dil eğitimi almak için kısacık olsun, seyahat etmek bazılarımız için stresli olabilir. Gündelik rutinin dışına çıkmak, dil engelleri nedeniyle iletişim sorunları yaşayacağımıza inanmak, kültür şoku yaşamak, beklenmedik durumlarla karşılaşmak gibi nedenlerden ötürü psikolojik seyahat engelleri yaşayabiliriz.


Stres, bedenin herhangi bir tehdit veya tehlike karşısında gösterdiği doğal bir tepkidir. Bu tehdit ve tehlikenin illa gerçek olması gerekmez, yalnızca düşünerek ve hayal ederek de kendimizi strese sokabiliriz. Seyahat stresi de yolculuk ve gezinti sırasında yaşayacağımız problemlere dönük tehdit algısı nedeniyle gerçekleşebilir. Yeni ortamlara girerken biraz stresin hiçbir sakıncası olmaz ancak hayatımızı etkilemeye başladığı anda artık ciddi bir probleme dönüştüğünü anlarız.


Seyahat stresinin belirtileri kişiden kişiye değişebilir ancak en sık karşılaşılan belirtiler şunlardır: 


- Odaklanmada veya net bir şekilde düşünmede zorluk

- Sinirli olmak

- Tükenmişlik

- Baş dönmesi, mide bulantısı

- Kalp atış hızında artış

- Baş ağrısı, kas gerginliği

- Nefes darlığı


Seyahat stresinden kurtulmanın yolları

Beklentileri yönetmek: Seyahatinizi etkileyecek psikolojik sorunlardan kurtulmanın en önemli adımı, stresin hangi durumlarda ortaya çıkabileceğini öngörebilmek. Gerçek dışı beklentiler öğrenciyi pişmanlığa, kendini suçlamaya, üzüntüye ve depresyona itebiliyor. Bu nedenle beklentileri her adımda gözden geçirmek önem kazanıyor.


1. Orijinal planlarınızı düzenli olarak değerlendirin ve gerekirse stres seviyenizi en aza indirmek için planlarınızı değiştirin.


2. Eğer beklentilerinizi karşılayamıyorsanız, durumunuzu iyileştirmek için sizi yormayacak, çatışma yaratmayacak çözümler bulun.


3. Yeni geldiğiniz ülkenin manzarasıyla, insanlarıyla, sesleriyle, kokularıyla, yiyecekleriyle ve deneyimleriyle kaynaşmak için kendinize zaman tanıyın. Endişeli düşüncelerden uzaklaşarak o ana odaklanmaya çalışın.


4. Fiziksel ve zihinsel sınırlarınızın farkına varın. Rahatlamak için ihtiyaç duyduğunuz zamanı kendinize sürekli ayırın.

Psikolojik sağlık için yapılması gerekenler

Seyahatten önce:


- Planladığınız seyahat türünün sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için sağlık uzmanınıza danışın. Seyahat stresi ve jetlag etkileriyle nasıl başa çıkabileceğiniz konusunda tavsiyeler alın.


- Gideceğiniz yerde sizin dilinizi konuşan saygın bir sağlık uzmanı bulun. Bakımın sürekliliğini sağlamak için seyahatinizden önce onlarla iletişime geçmek isteyebilirsiniz.


- Hedefinize, mümkün olan en doğrudan rotadan gidin ve aktarmalı yolculuklardan kaçının.


-  Güvenilir bir arkadaş, aile üyesi veya profesyonel bir seyahat arkadaşı ile seyahat edin. Yalnız seyahat ediyorsanız, bir aile üyesine veya arkadaşınıza ara ara ulaşmak ve bildirimde bulunmak için saatinizi ayarlayın.


- Yurt dışındaki acil bir durumda destek alabilmek için elçiliğinize veya konsolosluğunuza kaydolun.


Seyahat sırasında:


- Havaalanına erken gidin, böylelikle güvenlik noktaları arasında bolca vaktiniz olsun. Havaalanlarında, tren ve otobüs istasyonlarında genellikle ihtiyaç duymanız halinde size destek olabilecek tıbbi tesisler bulunduğunu unutmayın.


- Seyahatinizin ritmini belirleyecek bir rutin belirleyin. Evinizdeyken yaptığınız bazı eylemleri seyahatiniz boyunca yaparak kendinizi daha kontrolde hissedin.


- Yanınızda stresli durumlarda size rahatlık verecek sakinleştirici bir eşya getirin. Bu eşya müzik aleti olabileceği gibi günlük, hatıra veya oyuncak da olabilir.


- Rahatlatıcı nefes egzersizleri yapın ve stresi azaltmak için yürüme ve esneme hareketleri gibi fiziksel aktiviteleri gündelik yaşantınıza entegre edin. Uykunuzu alın, yediklerinize dikkat edin ve asla susuz kalmayın.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım